Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

I z całym szacunkiem dla ludzi z tablicami CIN, ale takiego zamulania na drodze to jeszcze nie widziałem.

Hhyhyhyhyhy, moja prawie żona jest z okolic Inowrocławia i bez przerwy powtarzam jej to samo xD

Przekazałem, oczywiście się wściekła ;]]]

 

Fakty są takie, że drogi w okolicach Ina są dość kiepskie i nie ma tam większych krajówek, a te, które są, są dość zatłoczone. Jeżdżą tak na codzień po prostu. Norma tam, że musisz wyprzedzać po 5-6 samochodów na raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Refleksja dnia dzisiejszego:

 

Wisiałem dziś na telefonie i jeździłem oglądać samochody:

Do posiadaczy corolli E11 nie można się dodzwonić w niedzielę przed południem, bo są w kościele

Do posiadaczy bmw e36 nie można się w tym samym czasie dodzwonić, bo odsypiają kaca lub są w pracy

 

:]

 

Efektem czego jutro rano jadę na stację z polo III 1.7 SDI przed FL - akurat mi się rzuciło w oczy, bo jest tanie. Tanie jest, bo trzy nadkola i pas tylni żre rdza, ale silnik sprawia wrażenie OK, pali równo i nie dymi.

 

Ogłaszam konkurs na wytypowanie auta będącego bardziej antytezą mojego ś.p. 323ti, niż polo 1.7sdi.

1-100: 323ti 7.8s, polo 17.4s :D

v-max 323ti 230, polo 157 (323ti jechało szybciej na 4 biegu, możliwe, że na 3 też LD)

170KM vs 60KM (boszzz, co ja robię)

PB vs ON

FWD vs RWD

 

chyba w wypadku jednak doznałem trwałych uszkodzeń mózgu (acz na tomografie widać, że jest)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu stwierdziłem, że uporam się z UFG i jak dostanę odszkodowanie, sprzedam to coś, dorzucę trochę i kupię E46 328/330ci. Na teraz potrzebuję coś, co jedzie, jest tanie w zakupie i eksploatacji i w miarę łatwo się odsprzedaje. Może odpicuję blacharkę po taniości i odsprzedam to z symbolicznym zyskiem. Wezmę cokolwiek, co rokuje w miarę bezawaryjną eksploatacje. Gryzie mnie tylko to, że obiecywałem sobie, że nigdy nie nabędę auta z grupy VAG, ale cóż, życie też zawsze łamie dane obietnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie należy się deklarować na wyprzódki, a już na pewno nie z użyciem słowa "nigdy". Przyjdzie albowiem Pani Rzeczywistość i udowodni, że nie ma czegoś takiego jak "nigdy". Na Panią Rzeczywistość nie ma cwaniaków, nawet Steve Jobs się nie wykręcił amejzingiem ani wagonami waluty od raczka-nieboraczka.

 

Do szybkiej odsprzedaży nie ma to jak VAG na ropę, wiadomo. Do ciągłego naprawiania dobrze się nadają te nowsze VAGiny, obojętnie na co, alfistom warsztaty odbierają już złote karty stałego klienta.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitałem dziś w rodzinie rzeczone polo 1.7SDI. Badania na stacji wykazały:

- poprawną pracę hamuców i amortyzatorów

- wszystkie elementy zawieszenia OK, część (silentblocki wahaczy przednich) wymienione niedawno

- brak większych stłuczek - tylnie prawe drzwi lekko szpachlowane, próg tylko malowany

- spełnia normę zadymienia z dużym zapasem

- skrzynia sucha, silnik suchy, poci się uszczelka miski olejowej

- sprzęgło wymieniane 2 lata temu, przypuszczalnie dwumasa (jeśli była) zastąpiona jednomasą, bo na jałowych obrotach trzęsie się jak charcik włoski. Dla uniknięcia łaskotania w uszach - efekt rezonansu nadwozia - trzeba okna otwierać. Pewnie poduszki silnika zmienię i będzie lepiej.

- rdzy od spodu brak, progi zdrowe

- jeśli wierzyć papierom, rozrząd do roboty za 40K km dopiero; btw: ktoś wie, czy to jest silnik kolizyjny, czy bezkolizyjny?

 

Poza blacharką, ta antyteza męskości nie wymaga wkładu (nie licząc zakupu przynajmniej dwóch opon zimowych).

 

Za 4K - brałem i się nie zastanawiałem. Ewidentne braki we wszystkim nadrobi przy dystrybutorze, na wiosnę zrobię blaharkę i puszczę go za 6-7K

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, od razu doliczyłem do tego 100K, co i tak daje mniej więcej połowę statystycznej żywotności tego silnika. Znaczy 1.9SDI tyle jeździły bez otwierania, zakładam, że 1.7 nie będzie gorsze, bo to ten sam silnik zdaje się, tylko o skróconym skoku tłoka, acz podniesionym stopniu sprężania. Jeździ, nie dymi, nie cieknie. Kultura pracy - jakbym jechał na motopompie ciągniętej po bruku przez wściekłe muły.

 

ciekawe co ona sobie myślała.

oczywiscie z tego co obserwuję piesi i rowierzyści nadal mają w [gluteus maximus] kamizelki bądź jakiekolwiek oświetlenie.

zginie sam i narobi jeszcze smrodu innym :\

Daj spokój, do dziś mnie ciarki przechodzą...

Kilka lat temu wracałem w nocy z roboty i pomiędzy wioskami pod Gdańskiem wyprzedzałem jakieś auto - prawie wziąłem na maskę dwójkę dzieciaków idących lewym poboczem - zero odblasków, ciemno jak w d..., lewy reflektor odcina przecież. W ostatniej chwili je zobaczyłem i prawie kolesia, którego wyprzedzałem przytarłem sp....jąc na swoją połowę jezdni.

Jakbym dorwał rodziców tych dzieci w tym momencie, to bym kluczem do kół zatłukł. Przez 3 lata nie jeździłem tą drogą później, autentycznie traumę miałem.

 

 

Update 09.X

http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,15753545,General_Motors_i_jeden_z_najwiekszych_skandali_w_dziejach.html

 

Ciekawe, ciekawe... Zdawałoby się, że GM we własnym kraju przegrywając rynek powinno się pilnować, a tu proszę, dla 57 centów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wyglada sprawa przejazdu z

 

Lotnisko Poznan do

Warszawa

 

Czas, oplaty na bramkach etc.

 

Przylatuje w niedziele i jak zobaczylem cene biletu PKP Poznan - > warszawa 130zl + taxi na dworzec 40zl to pozwole kolejorzom gryzc szczaw i mirabelki.

Wynajme samochod, rachunek jest prosty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przylatuje w niedziele i jak zobaczylem cene biletu PKP Poznan - > warszawa 130zl + taxi na dworzec 40zl to pozwole kolejorzom gryzc szczaw i mirabelki.

 

Na Intercity.pl masz promo biletowe. Troche nie w czas, bo trzeba kupić bilet tydzień przed przejazdem, ale Poznań - Warszawa kosztuje 29 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde panowie... Oddalem samochod do zrobienia przed zabraniem na wyspy. Za 1.5tyg mialem nim jechac do ESP i okazalo sie ze nawet przegladu nie przeszedl dzisiaj, a lista uchybien nie jest duza, ale sa ta rzeczy ktorych nie mial prawa przeoczyc bo az razily w oko i mialy byc zrobione!

 

- Elektryka - ABS sie swieci - oczywiscie ze nikt tego nie przepusci bez kilka flaszek...

- Tuleje i gumy zawiasu - dostal kase na poliuretan, nie wymienione nawet tylko sparcialy shit poslal na przeglad!

- Swiatla w ogole nie ustawione po wymianie refle

 

Nawet nie chce wiedziec co wiecej. Oddaje do znajomego i bedzie wszystko szperal... Zaraz sie okaze ze nie wymienil przewodow hamulcowych gumowych i metalowych i inne grube rzeczy. Czuje ze pojade do PL zglosic sprawe do sadu bo facet chcial mnie zabic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to wszystko miałeś na gębę bez choćby świstka z listą rzeczy do zrobienia, to zawczasu życzę miłej zabawy w sądach i dochodzeniu swoich praw. Powiedz który to warsztat zatrudnia takich partaczy, wyślemy im zlewy albo Mixol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Elektryka - ABS sie swieci - oczywiscie ze nikt tego nie przepusci bez kilka flaszek...

ABS nie jest obowiązkowy w Polsce dla samochodów osobowych do 2.5t. Może być niesprawny. UE reguluje, że od 2004r nowe auta muszą być wyposażone w ABS, a od 2011 w ESP. Ale żaden polski przepis nie określa, że te systemy muszą być sprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na desce to sobie możesz założyć oświetlenie choinkowe - patrz ciągniki siodłowe i autobusy PKS. Diagnosta ma gdzieś to, co jest na desce. Ma listę rzeczy do sprawdzenia i to sprawdza, w dodatku niektóre rzeczy (zwłaszcza w niektórych samochodach) odpuszcza. Np. próby zadymieniowe diesli - instrukcja nakazuje je przeprowadzać w taki sposób, że w przypadku kilku nowoczesnych diesli kończy się to wejściem silnika w tryb serwisowy i koniecznością kasowania go, więc diagności tego nie robią. Ot Polska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy 1 choinka pomaracznowa/czerwona i teoretycznie nie powinien puscic na przegladzie.

 

Teraz nie pamietam dokladnie bo czujki ABSu to problem standard ale oprocz choinki na kompie wyskakuje powiadomienie check breaks jesli mnie pamiec nie myli.

 

Temat pociagne dalej w przeciagu doby mysle.

 

Jestem k**** zalamany bo mialem juz wszystko gotowe i zaplanowane. Ale to tez kwestia tego ze supervisorem jest moja mama... Ktora dopiero miesiac temu zdala prawko [: Jak samemu nie zlapiesz ze gardlo :X
Na przegladzie maja maszyne do sprawdzenia ile wody jest w plynie hamulcowym wody? Bo jak nie wymienil to wleje mu starego DoTa do d***.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wiem o tym ze DoT ma wlasciwosci higroskopijne dlatego co max 2 lata nalezy wymieniac.

W rowerze DoT wytrzymuje na dobre max 6 miesiecy przy ostrej/wyczynowej jezdzie.

 

A ze polsce mechanicy maja w zwyczaju twierdzenie ze uklad jest szczelny i woda sie nie dostaje i dla nich plyn hamulcowy moze byc ten sam przez 20 lecie samochodu, potrzebowalbym to zweryfikowac na szybko zeby typowi nogi z d*** powyrywac.

 

A rozkminke mam bo zaplacilem za konkretna rzecz. Tutaj lista co mialo byc sprawdzone i przygotowane.

 


Lozyska kol - Do wymiany? Jaki stan? Problemy?
Olej silnikowy - Jaki?
Olej skrzyni - Wymieniony?
Olej w sprezarce klimy - j/w?
Plyn chloczniczy -
Plyn wspomagania - j/w?
Nabicie / czyszczenie klimy / odgrzybianie - ?
Tarcze - Przetoczone stare / Nowe ?
Zaciski - Wymienione / regenerowane?
Klocki - Nowe / Stare?
Przewody Hamulcowe gumowe - Nowe / Oryginalne / Uzywane zmienione ?
Przewody Hamulcowe metalowe - Nowe / Oryginalne / Uzywane zmienione ?
Przewody podcisnienia - ?
Krokowy - (Problemy przy wysprzeglaniu i wolnych obrotach) Po umyciu ok?
Przepustnica - (Problemy przy wysprzeglaniu i wolnych obrotach) 'asfalt'? Po umyciu ok?

Kolo pasowe walu + naped - Sprawdzony, w jakim stanie
Pasek osprzetu i rolki - ?
Lacznik wybieraka - wymieniony?
Szczelnosc ukladu sprzegla - ?
Czujnik polozenia walu - ?

Pompa wody - wymieniona?

Pompa paliwa - wymieniona?

Na zdjeciach mam pociek miedzy skrzynia a silnikiem - Uszczelniacz wału?

Wydech - W jakim stanie, cos ruszane/wymieniane
Zawias - j/w
Silnik i poduszki - j/w

Rura dolotu na turbinie - Poprawiona? Byla krzywo zalozona!
Tyl kolektora spocony - Silnik ma duze przedmuchy czy ktos lał olej obok wlewu?

Elektryka - ?

 

 

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj lista co mialo byc sprawdzone i przygotowane.

Powtarzam pytanie - czy taką lub podobną listę dałeś ziutkowi na piśmie, a on naskrobał pod tym cokolwiek i podbił okrągłą pieczątką?

 

No i podaj który to warsztat, niech zadziała prawo krula i wolnego rynku, niech wszyscy omijają partacza, amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie jak nie masz znajomka mechanika a chcesz mieć 100% pewność to albo kontroluj osobiście, albo oddawaj do ASO, drogo, ale masz podkładkę na wszystko

co do płynu to właśnie na porządnych stacjach serwisowach mają taki "długopis" do sprawdzania ilości wody w płynie (bodaj do 4%) przewody ham. najlepiej miedziane, nie korodują

co do kontrolek to u mnie paliła się poduszka i przeszedł ponieważ jest to wyposażenie dodatkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej sie usmialem jak przyjechalem rano do pracy. Jak to mlode wloskie chlopaki po pijaku pojechaly zamiast w prawo to prosto w posesje o 2 w nocy. Zastanawiamy sie tylko jak to zrobili ze 15m wczesniej przejechali male, ale szerokie rondo, za to na lagodnym oswietlonym zakrecie pojechali prosto [; 

Beda mieli wakacje na bogato bo twierdza ze nie maja z czego zaplacic i predko sie z wyspy nie wyleca ;D bo co sam nie wiedzialem to w Hiszpanii dopuszcalne tylko 0.00%. od tego roku.

 

http://www.wiocha.pl/1158883,Mistrz-holowania-ucieka

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...