Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie zastanawiało zawsze te "oszczędzanie" zimówek w okresie jesienno-przymrozkowym... Siłą rzeczy komplet zimówek wytrzymuje jakoś 3/4 sezony, a pozniej ta guma nadaje się do upalenia... A wystarczy pierwszy śnieżek i wulkanizator staje się gruboskórnym kapitalistą z cygarem w mordzie, ktory dyktuje ceny.

Ja zmieniłem na zimówki w październiku i naprawdę- nie zastanawiałem się nad tym, czy zedrę milimetr bieżnika więcej czy mniej...

 

Jak ktoś ma opony na innych felgach to wymiana zajmuje tyle samo teraz i za miesiąc. Nie wiem jak ty ale ja mam w domu internet a nawet telewizor, w którym podają prognozę pogody. Jak będą zapowiadać śnieg to się zastanowię. 

Do tego nie każdy jest takim rozrzutnym burżujem jak ty. Ja osobiście nie upalam zimówek przy 16-18 stopniach na dworze. A jazda na zimówce w deszczu czy przy tak wysokiej temperaturze wcale nie jest o wiele bardziej bezpieczna niż jazda na letniej i 1mm opadu śniegu, więc nie popadajmy w paranoje. 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku nawet nie założyłem zimówek :biggrin: Leżały w szopie i czekały na śnieg i się nie doczekały, może ten sezon będzie łaskawszy. Jazda przy 10* w deszczu na zimówkach to niezła komedia, oczywiście dopóki w nic nie przy[ciach!]lisz, bo wtenczas mamy dramat :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano. u mnie teraz jest za oknem 18*C :zonk:   w pazdzierniku byly ze 3 dni, gdy bylo kolo 0 w nocy.

kapcie leżą w garażu jak przyjdzie śnieg, bądź tęgie mrozy to se zmienie. bez pana wulkanizatora ;]

Edytowane przez dumpmuzgu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma opony na innych felgach to wymiana zajmuje tyle samo teraz i za miesiąc. Nie wiem jak ty ale ja mam w domu internet a nawet telewizor, w którym podają prognozę pogody. Jak będą zapowiadać śnieg to się zastanowię. 

Do tego nie każdy jest takim rozrzutnym burżujem jak ty. Ja osobiście nie upalam zimówek przy 16-18 stopniach na dworze. A jazda na zimówce w deszczu czy przy tak wysokiej temperaturze wcale nie jest o wiele bardziej bezpieczna niż jazda na letniej i 1mm opadu śniegu, więc nie popadajmy w paranoje.

O, to ja też nie jestem rozrzutny i to wszystko plugawe kalumnie i złośliwe pomówienia, bo mam komplet 215/70 R16 z czarnymi jak sumienie lewaka felgami, kupione w zeszłym roku do mamuta. Teraz będzie na nich śmigał dinozaur, wsteczna ewolucja normalnie.

 

Ja w zeszłym roku nawet nie założyłem zimówek :biggrin: Leżały w szopie i czekały na śnieg i się nie doczekały, może ten sezon będzie łaskawszy. Jazda przy 10* w deszczu na zimówkach to niezła komedia, oczywiście dopóki w nic nie przy[ciach!]lisz, bo wtenczas mamy dramat :) pzdr

Tylko niektóre dzikusy z północnych górzystych regionów wyspy, tam gdzie nadal się rzadko myją, śpią na drzewach i jedzą surowe owcze żołądki (hagis czy jak tam), używają opon zimowych. Dzikusy nizinne owszem, słyszały o czymś takim, ale nie stosują, bo przy brytyjskiej zimie w stylu +8 stopni i mżawka nie widzą sensu. Kto by pomyślał, niby dzikus a wie.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Tylko niektóre dzikusy z północnych górzystych regionów wyspy, tam gdzie nadal się rzadko myją, śpią na drzewach i jedzą surowe owcze żołądki (hagis czy jak tam), używają opon zimowych. Dzikusy nizinne owszem, słyszały o czymś takim, ale nie stosują, bo przy brytyjskiej zimie w stylu +8 stopni i mżawka nie widzą sensu. Kto by pomyślał, niby dzikus a wie.

Noooo wie :> Jak trzy czy cztery lata temu sypnęło to przez dwa dni koczowali w samochodach, bo jeden z drugim debilem na letnich zablokowali autostradę hłe hłe :grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam problemy 3ciego swiata.

U nas czekamy 3 rok na deszcz, a jak popada to ludzie pozabijaja sie na ulicy jadac 10km/h na mokrym przy 25oC+ ;D
Hint: ostatnio wywinalem orla na asfalcie bo ktos zwilzyl go woda ~~

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noooo wie :> Jak trzy czy cztery lata temu sypnęło to przez dwa dni koczowali w samochodach, bo jeden z drugim debilem na letnich zablokowali autostradę hłe hłe :grin:

Nie wyśmiewaj się z ludzi dotkniętych straszliwą klęską żywiołową w postaci -3 stopni i opadów rzędu 20 mm śniegu. Toż to zgroza, szok i niedowierzanie.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zwykłe trójki z dołożonymi elementami M. Jak nie ma potrzeby to nikt nie będzie wyrzucał dodatkowych pieniędzy na kompletne M3. Tak samo jak w F&F 6 było kilkanaście E90 stylizowanych na M5.

 

IMO bardziej smutnym widokiem były rozwalone repliki Koenigsegga czy Bugatti w Need for Speed ;)

 

Swoją drogą - tak zrobili podrzucenie Agery w powietrze w NFS:

 

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjechałem do kraju w sobotę, na zimowych. I żałuję, trzeba było jechać na letnich. Pogoda taka, że jazda na zimowych to tragedia.

 

A przygód co niemiara po drodze. Zgubiona tylna tablica. Na miejscu odkryłem też, że luz w przednim zawieszeniu to nie tylko wybita końcówka drążka, ale też końcówka drążka o zbyt małej średnicy sworznia.

Szybka wymiana pompy hamulcowej a teraz auto do blacharza. A po tym co widziałem u blacharza jestem pewien, że nie kupię używanego auta w tym kraju.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak nie masz na tego Mustanga?

A ty myślisz że Mustanga to byle zasrańcowi sprzedadzą? Trzeba mieć udokumentowane, że się jest elitą, rzutkim biznesmenem albo chociaż prezesem prężnie działającej firmy, a nie byle chmyzem. Ja jestem tylko gastarbeiterem z mordą nie w tamburyn, nie chcieli w ogóle ze mną gadać i nie mam Mustanga teraz. Płakłę.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...