Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam obecnie coś o zbliżonych osiągach do 1.8 TSI i Mustang GT to to nie jest :P  w Mustangu GT 1 w automacie starcza gdzieś do 80 km/h i przy bucie w podłodze i braku kontroli trakcji i tak piszczą opony wrzucając 2. Więc jak miał włączoną kontrolę trakcji i startował z 2 to już cała energia psu w dupę ;)

 

Dziś jechałem z kumplem odebrać E46 328Ci... za 9 tys. zł. Ja nie wiem czemu ludzie szukają jakichś Type Rów za 25 tys. :D Oczywiście bokiem już było latane :D

Edytowane przez Kilokush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam o wiele ciekawsze sprawy na głowie niz piszczenie przy zmianie z 1 na 2 i z 2 na 3. Np. Jaki garnitur sobie kupić, i to że biorę jutro psa do dermatologa bo wlazł mi w berberys albo inne kłujące dziadostwo i zapewne 300zł będzie nie moje.

 

A co do 1.8tsi- dużo osób mówi mi, że musi być zepsute i musi brać olej w ilościach konkretnych, bo niemożliwością jest osiągnięcie spalania katalogowego podanego dla miasta, bo start-stop, oszukańcza hamownia i w ogóle mieszanka na stopienie cylindrów hurrdurr.

I aż zacząłem jeździć z wyłączonym start-stopem. Dalej średnia nie przekracza 8/100, do tego nie grzybię i nie mam w zwyczaju słuchania "elektronicznego suflera" podpowiadającego kiedy zmienić bieg- ba- nawet wyłączyłem sobie licznik chwilowego spalania na rzecz temperatury oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam o wiele ciekawsze sprawy na głowie niz piszczenie przy zmianie z 1 na 2 i z 2 na 3. Np. Jaki garnitur sobie kupić, i to że biorę jutro psa do dermatologa bo wlazł mi w berberys albo inne kłujące dziadostwo i zapewne 300zł będzie nie moje.

 

A co do 1.8tsi- dużo osób mówi mi, że musi być zepsute i musi brać olej w ilościach konkretnych, bo niemożliwością jest osiągnięcie spalania katalogowego podanego dla miasta, bo start-stop, oszukańcza hamownia i w ogóle mieszanka na stopienie cylindrów hurrdurr.

I aż zacząłem jeździć z wyłączonym start-stopem. Dalej średnia nie przekracza 8/100, do tego nie grzybię i nie mam w zwyczaju słuchania "elektronicznego suflera" podpowiadającego kiedy zmienić bieg- ba- nawet wyłączyłem sobie licznik chwilowego spalania na rzecz temperatury oleju.

 

 

Nie. Ty nie masz czasu na piszczenie na forum bo chyba jeździsz takim tępem, że cały dzień spędzasz w samochodzie.

 

Mi 1.2TSI nawet w trasie 8 na 100 nie pokazywał. I to w tej samej budzie co Ty masz. 

Edytowane przez Kilokush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie przesiaduję całego dnia w samochodzie, chociaż przez te remonty/zwężki i światła, to na nieliczne eskapady na drugi koniec miasta od jakiegoś czasu zabieram warcaby z magnesami.

A co do trasy i 1.2... Źle trzymasz, u mnie działa. A 8l pojawia się przy średniej POWYŻEJ 100km/h, przy zwyczajowej na trasach ktore robię kilka razy w miesiącu średnia prędkość oscyluje w granicy 75km/h a spalanie nie przekracza 6.5l/100. Ale nie po to kupiłem benzyniaka, żeby jeździć o kropelce, ba- brałem 1.8 myśląc że będzie przy sprzyjających okolicznościach mieścił się w 10/100 na trasie i 13 w mieśie, a to że wciąga tyle a nie ile zakładałem- to jest miły prezent od losu- więc uważam dyskusję za czcze przekrzykiwanie się i walkę na e-penisy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - rysuje. Naciąłem się dwa lata temu. Fakt faktem - usuwa wszystko z szyby idealnie, ale wystarczy ziarnko piachu i mamy piękne rysy.

Trzeci sezon korzystam i jeszcze mi się nie zdarzyło. W tym jeszcze nie miałem okazji skrobać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie murska w zeszłym roku dotarła z opóźnieniem...jeden dzień po ostatnim śniegu, który trzeba było skrobać. Ale zgarniała ładnie, rys nie pamiętam żeby narobiła. Z drugiej strony w 15 letnim aucie ciężko dostrzec nowe, bo stare zajmują 99% powierzchni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawszę widząc Mustanga ~2006 z naprzeciwka w drodze do roboty zastanawiam się - ma gaz czy nie? W piękną pogodę i wywoskowane poprawia humor. Ale jak za oknem syf i jest pełne błota - brr...

 

Wazelina na uszczelki drzwi i bagażnika zapewni komfort otwierania wspomnianych wcześniej jak potraktuje się auto myjnią automatyczną przy -4°C czy trzeba się posiłkować ostawieniem dupowozu do podziemnego z 12°C?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taideą, jak biedak? Tylko oryginalny kamień wodny! Tym bardziej, że jest teraz promocja - http://www.ebay.com/itm/Tennen-toishi-Nakayama-Light-Kiita-Asagi-Kan-Nashiji-Blood-splash-4557/200650968043

Edytowane przez Gordon Ramsay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś jechałem z kumplem odebrać E46 328Ci... za 9 tys. zł. Ja nie wiem czemu ludzie szukają jakichś Type Rów za 25 tys. :D Oczywiście bokiem już było latane :D

Omg to musi byc niezly ulep jak za taka cene, mam racje? :P Szukam takiego i trzeba miec ok 20k a za 9... :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omg to musi byc niezly ulep jak za taka cene, mam racje? :P Szukam takiego i trzeba miec ok 20k a za 9... :mellow:

 

Źle nie jest ale ludzie mają fantazję mocną. 20 tys. za prawie 20 letnie BMW? Pamiętam 4 lata temu już były tańsze te E46. Za 16 tys. latały naprawdę dobre sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wsi E36 się nie sprawdza, za niskie zawieszenie. Touring E36 to raczej również symboliczne kombi. Audi A4 i inne vagi królują na kaszubach, kociewiu i ogólnie w okolicy. Przemyśl to przed zakupem placu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadbanego francuza

 

Takiego?

 

j1.jpg

 

 

Ostatnim, jeżeli nie jedynym francuskim autem sprawiającym fun z jazdy był 205 - wiem, bo miałem dwa. Może jeszcze 306SX. Mówimy oczywiście o konkurentach BMW za kilka-kilkanaście K zł.

 

Ludzie, którzy chcą BMW nie chcą francuzów - zadbanych czy nie zadbanych - bo z tego kraju od lat nie wyjechało auto bardziej ekscytujące, niż przypadkowe zarażenie rzeżączką na spotkaniu znajomych z naszej klasy. Francuzy nie są tylnonapędowe, nie siedzi się w nich 30cm nad ziemią, ciężko zamiatać nimi ronda i dostać je z szyberdachem.

 

W uproszczeniu, są to ludzie, których nie stać na mustanga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może, ale E36, pomimo tego, że składane z 3, 4 lub 8 dalej jeżdżą, przeważnie na większości oryginalnych części zawieszenia z tyłu. Megane I coupe widziałem w ostatnim czasie jedno, w dodatku żółte. Ale faktycznie w niezłym stanie.

 

Civic VII Type R może brzydkie i coś mu sterczy z deski rozdzielczej jak w pandzie, ale w porównaniu z megane II jest i tak piękne. Przecież megane II wygląda jak usunięte chirurgicznie zatwardzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może, ale E36, pomimo tego, że składane z 3, 4 lub 8 dalej jeżdżą, w większości na większości oryginalnych części zawieszenia z tyłu. Megane I coupe widziałem w ostatnim czasie jedno, w dodatku żółte. Ale faktycznie w niezłym stanie.

 

Civic VII Type R może brzydkie i coś mu sterczy z deski rozdzielczej jak w pandzie, ale w porównaniu z megane II jest i tak piękne. Przecież megane II wygląda jak usunięte chirurgicznie zatwardzenie.

 

Bo w naszym regionie jak się chcę manual + rwd to zbytnio wyboru nie ma.

 

Mi żadne z tych aut się nie podoba co najwyżej mogę powiedzieć, które bardziej przypomina jajko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

True, gdybym miał wybór, cło było pojęciem abstrakcyjnym a ogół europy uznawałby, że amerykańskie samochody nadają się do europejskich miast, dzięki czemu byłby serwis, to moja lepsza połowa jeździłaby camaro, a ja challengerem R/T redline. Ale póki co, ona jeździ 11 letnią corollą, ja 15 letnim polo SDI i oboje uznajemy, że żaden nowy samochód dostępny na polskim rynku nie jest wart pieniędzy, jakie za niego krzyczą. Więc ona sobie będzie dojeżdżać swoją corollę, a ja kombinował, co kupić dla siebie. Ponieważ GT86/BRZ mocno trzyma cenę, pewnie kupię E46 328 bądź 330. Bo Z3 coupe drogie, a w kabrio wygląda się jak ćwok. A powyżej E46 bmw to padające rozrządy i elektronika oraz inne awarie, które w oplu i vagu dostaje się za pół ceny. Chyba, że się przemogę do FWD i sprzęgła o skoku 5mm i kupię cellicę Vll, Pomiędzy - naprawdę nie znajduję nic dla siebie .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle nie jest ale ludzie mają fantazję mocną. 20 tys. za prawie 20 letnie BMW? Pamiętam 4 lata temu już były tańsze te E46. Za 16 tys. latały naprawdę dobre sztuki.

No widzisz, niby najstarsze juz mają 16 lat a cenę trzymają. Chcąc kupić ładna a nie taka do której trzeba wsadzić worek pieniędzy na start trzeba mieć ok 20k za 328. 330 to już wydatek ~23k.Miałem kupować e36 2.8 coupe ale stwierdziłem ze jeszcze poczekam i odłoże troche bo teraz ładne bmki są w cenie, a zadbane e36 to prawie że biały kruk. Ze 2 lata temu znajomy kupił e46 coupe 2.5 za 18k jak się okazało z wstawiona [gluteus maximus] z jakiejś innej. Doświadczenie mnie nauczyło żeby lepiej dołożyć do samochodu juz na zakupie i kupić coś godnego uwagi jak wspomniana bmka za 20k i cieszyć się fajnym autem które nie ma przystanku zamiast dachu. Tak więc podejrzewam ze to e46 za 9k to nie ze nie jest źle, tylko zaraz wyjdzie milion rzeczy do roboty.

Edytowane przez _Paulo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wpadł na to przy konkursie, który ogłosiłem jakiś czas temu - szukanie dobrego egzemplarza samochodu używanego to droga krzyżowa połączona z brutalnym zbiorowym gwałtem na własnej psychice. Pani Rzeczywistość była jednak na tyle łaskawa, że nie musiałem tego znowu przechodzić.

Jestem beznadziejny w robieniu konkursów.

 

Wazelina na uszczelki drzwi i bagażnika zapewni komfort otwierania wspomnianych wcześniej jak potraktuje się auto myjnią automatyczną przy -4°C czy trzeba się posiłkować ostawieniem dupowozu do podziemnego z 12°C?

Wazelina to na połączenia elektryczne (wsuwki, kostki), na klemy i ewentualnie w tyłek MaSella żeby nie kwiczał. Na uszczelki smar silikonowy w tubie (nie psikany bo to kakadela), ino cienko a równo, bo jak dasz za dużo to się ufajdasz przy wsiadaniu i jeszcze piachu nałapie. Zamówiłem na adres jakiegoś uprzejmego dzikusa zeszłej zimy to, sprawdza się bardzo dobrze:

494124.jpg

 

Omg to musi byc niezly ulep jak za taka cene, mam racje? :P Szukam takiego i trzeba miec ok 20k a za 9... :mellow:

Moja 318i 2.0 poszła latem za nieco poniżej 20k, rocznik 2004, stan kocykowy. Nie wiem co można dostać za połowę tej kwoty, ale musi to być ciekawe doświadczenie jak już się takie coś kupi, a potem wytrzeźwieje i przyjrzy z bliska przy świetle dziennym.

 

Źle nie jest ale ludzie mają fantazję mocną. 20 tys. za prawie 20 letnie BMW? Pamiętam 4 lata temu już były tańsze te E46. Za 16 tys. latały naprawdę dobre sztuki.

Ja też pamiętam to co wtedy oferowano za 16k. Prawda, całkiem dobre sztuki - jako wsad do zgniatarki albo do całkowitego zamęczenia przy upalaniu gumy pod Lidlem niczego sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydrozagadka!

 

Dostałem zawiadomienie o przekroczeniu prędkości w terenie zabudowany o 36km/h od straży miejskiej.

 

Dwójka kończy się u mnie na 96km/h, a ja już dobrze miałem trójkę wbitą w momencie robienie zdjęcia. WTF? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...