Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Lukoil ma czasami dramatycznie słabe paliwo. Do niedawna mi się to nie zdarzało, ale jak tankowałam dwa razy w ciągu ostatniego miesiąca, to później silnik strasznie się "męczył" z tym paliwkiem, a autko jakby nie miało w ogóle mocy. Może tylko mi się wydawało, bo się na tym nie znam kompletnie, ale takie odniosłam wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze weź pod uwagę że ten z kamerką na samym początku wjebał się pewnie typowi przed maskę bo cisnął jak jebnięty do samego końca..

Szczerze obaj jak dla mnie do odstrzału.

Teraz właśnie zobaczyłem że ten z Toyotki faktycznie czymś tam strzelał:)

Normalnie cyrk na kółkach..

Edytowane przez HeatheN
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze weź pod uwagę że ten z kamerką na samym początku wjebał się pewnie typowi przed maskę bo cisnął jak jebnięty do samego końca..

...czyli tak jak powinno się robić. Pas do włączenia się do ruchu jest po to, żeby się rozpędzić i dopasować prędkość do jadących samochodów. A nie stać jak debil mając 100 metrów wolnego pasa przed sobą.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, jak widzę buraka który nie może wskoczyć na lewy pas by mi ułatwić włączenie się do ruchu (lub ruch jest taki że on sam musi jechać prawym) to wolę zwolnić niż cisnąć do końca i w<span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>lić się mu potem na chama przed maskę.

Po reakcji kierowcy toyoty jestem pewien że nie było tam mowy o dopasowaniu prędkości do jadących samochodów.

 

Wykorzystać maksymalnie długość pasa+ moc auta, ale nie wpierdalać się komuś przed maskę, zmuszając go do przyhamowania bo pas się skończył...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z short shifterem redukcja to czas ~0,6sek-0,8sek... to i tak pewnie 3x mniej niż przeciętna turbodziura;)

A  przy okazji anegdotka.

Ostatnio jechałem swoim autem (wspomniana Honda UFO 1,8)jako pasażer (byłem ostro skacowany i pewnie jeszcze %)

Trasa Zabrze=Częstochowa. 

Kierowcą był mój teść (na codzień jeździ Corsą D 1,3 CDTI)

I tak snujemy się (4 bieg ~70km/h)  i nagle teściu bierze się za wyprzedzanie transita.....bez redukcji :o, a z na przeciwka coś już leci na czołowe.... to było najdłuższe 10sekund mojego życia...

Śmierć w oczach:DD

No ale co by nie mówić to średnie spalanie mu wyszło 5,9:) 

 

@down

Ma dokładnie tego 95KM Ecoflexa 12,3 do setki [gluteus maximus] nie urywa, ale jeśli sam nie masz co najmniej 1,4 turbo to i Twoja benzyna jest parowozem:)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qfa jaja se robicie. U mnie nadal po 98-100 centow... J**** Fuerta, na teneryfie 1.5 miesiace temu byla po 92... /Zadupie /Lobbing /Brakkonkury ;/

 

 

PS. POLSKA©

 

 

Jak mi ktoś w taki sposób zajeżdża to wale w niego bez zastanowienia.

Od razu dzwonie na pały że mi zajechał i zablokował drogę 

i nie miałem już możliwości wyhamować (na filmie i tak tego nie widać).

 

Z tym że radzę od razu się nie przyznawać że macie kamerkę.

Lepiej odczekać dwa dni aż koleś złoży fałszywe zeznania.

 

 

Golifna się nie zatrzymuje więc radze uważać.

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie setnie bawią nagrania z ciężarówek, na których taki niedo<span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>y pedagog rozbryzguje się na napisie "SCANIA" wraz ze swoim półtoratonowym pudełkiem, którym zamierzał nauczać czterdziestotonowy zestaw hamując tuż przed nim prawie do zera. Darwiniści nie kłamią, dobór naturalny działa bezbłędnie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że przynajmniej KR, DW, PO, WW itd. zawsze się dobrze zachowują na drodze :lol:

Nie ma idealow. Co poradzic ze duzo tych aut (SK)to flotowki, nowobogackie itp itd i jezdza jak panowie wladcy i idioci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec- pytałeś sie o paliwo z kalafiura- bywają lepsze paliwa, ale to nie jest najgorsze. Na 98 latam tydzień- start-stop wyłączony, klima zabangla czasami, czasami ogrzewanie szyby, brak psj- 8.5l/100. Jeździ ok. Tylko 95 tam nie leję- nie wiedzieć czemu miałem zawsze okopconą końcówkę wydechu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec- pytałeś sie o paliwo z kalafiura- bywają lepsze paliwa, ale to nie jest najgorsze. Na 98 latam tydzień- start-stop wyłączony, klima zabangla czasami, czasami ogrzewanie szyby, brak psj- 8.5l/100. Jeździ ok. Tylko 95 tam nie leję- nie wiedzieć czemu miałem zawsze okopconą końcówkę wydechu.

 

 

:smoke:2C8H18 + 25O2 = 16CO2 + 18H2O   :smoke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwutlenek węgla wraz z wodą jest bezbarwny. Do tego ominąłeś powstawanie tlenków azotu.

Jezeli juz, to kwestia zanieczyszczeń siarkowych i produktôw przemiany w katalizatorze.

Edytowane przez KWS89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo paliwa tankujecie paliwo na stacjach koło marketów typu auchan Carrefour ? Dzisiaj mnie zaskoczyła cena ropy 4.25 gdzie na sieciowych 4.70 4.80 Różne słyszałem opinie że paliwo gorsze itp inni mówią że markety biorą bardzo mała marżę dlatego jest taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marżę wylicz od ceny hurtu- wychodzą na delikatny plus, a opyla się ze wzgledu na to, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że różnicę w cenie paliwa, jeden z drugim zostawi w kasie sklepu.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi ktoś w taki sposób zajeżdża to wale w niego bez zastanowienia.

Od razu dzwonie na pały że mi zajechał i zablokował drogę 

i nie miałem już możliwości wyhamować (na filmie i tak tego nie widać).

 

To zacznijmy od tego, że gdyby w tym zapyziałym kraju ludzie zachowywali rozsądne odstępy pomiędzy samochodami - zwłaszcza podczas przejeżdżania wzdłuż pasów rozpędowych - to problem byłby czysto abstrakcyjny. 

Jak jeden z drugim jadą 5m od siebie, to co, mam stanąć na końcu pasa rozpędowego i płakać do 20.00 aż się ruch rozładuje?  Na filmie widać, że na całej długości pasa nie ma gdzie wjechać, bo każdy siedzi drugiemu na zderzaku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czasami tankuje na stacji tesco w Gliwicach jak w drodze do pracy zaświeci mi się rezerwa. Parę dni temu tankowałem właśnie tam o czym pisałem stronę wcześniej - również za 4,25/litr.

Jak koledzy wyżej pisali jest to zagranie typowo marketingowe. Pojedziesz na stację, zarobią na tobie niewiele lub nic ale może akurat wpadniesz po coś do sklepu jak już tu jesteś i interes się kręci.

O jakość paliw bym się chyba nie martwił bo jak byłem przed 14 to przy 8 dystrybutorach było jeszcze 5-6 aut stojących w kolejce. Generalnie tam zawsze jest duży ruch nawet jak różnice w cenie były 5-10gr. Teraz względem statoil u mnie to jakies 40gr...szok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo paliwa tankujecie paliwo na stacjach koło marketów typu auchan Carrefour ? Dzisiaj mnie zaskoczyła cena ropy 4.25 gdzie na sieciowych 4.70 4.80 Różne słyszałem opinie że paliwo gorsze itp inni mówią że markety biorą bardzo mała marżę dlatego jest taniej

 

Nigdy nie widziałem różnicy na paliwie gdy tankowałem na Auchanie, Tesco czy Orlenach, Shellach itd. Nawet gaz LPG zdarzało mi się tankować na stacjach w polu i też żadnych złych skutków nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nalałem do jaszczomba jakąś żuburę-podpierdalankę kupioną pokątnie za 4 zł / litr. Capiło gnojówką z kanistra i potem trochę z wydechu, ale jeździło się jak zwykle, czyli z dynamiką odwrotnie proporcjonalną do ambicji. Nie sądzę, żeby osiem zaworów zauważyło co właściwie wlatuje przez wtrysk.

Na przymarketowych stacjach tankowałem nieraz wszystkie swoje samochody oprócz tego najnowszego, żadnych odczuwalnych różnic.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...