Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Leż i kwicz dalej w swoim bagnie ciasnoty umysłu.

Że ty byś tego nie zrobił to nie znaczy, że innym nie wolno, a może na ich błędach sam kiedyś skorzystasz.

Ale jak na tym samym forum ktoś napisał: ... Polak ma w sobie zazdrość następującą..... ja nie mam więc inni też niech nie mają,.... 

Takie błędy to ludzie za czasów malucha robili.

Jak ktoś nie zna podstawowych zasad fizyki a o motoryzacji nie ma pojęcia najmniejszego tak jak goście od tego obrazka to lepiej niech nie wrzucają swoich wypocin do internetu i robią z siebie błaznów w swoim prywatnym gronie.

Nie wiem jaki masz cel w tym żeby ich bronić. :|

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy tylko ja mam wrażenie, że z wydechu w miarę nowych klekotów po prostu śmierdzi? Nie mówię tu o starych dizlach, dymiących itd., ale o nowych. Za każdym razem jak za takim jadę to czuję specyficzny zapach spalin, który jak dla mnie zwyczajnie śmierdzi.

Wyczuwalną woń mają spaliny, gdy dizelek jeździ na tym lepszym dizlu z Shella. Pewnie za sprawą jakichś dodatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać o różnicy pomiędzy paliwem letnim i zimowym. Na lato rafinerię mają ON BIO, a na zimę muszą mieć dodatek co by filtr nie zatykał się przy - 20 stopniach

Edytowane przez kapi89
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ficzery rodem z Jamesa Bonda nie ma cwaniaków.

 

No a jakieś inne zalety diesla oprócz niższego spalania? Elastyczność nie, bo sześć-siedem-osiem biegów i odcięcie przy 4,5k, jeśli skrzynia automatyczna to nawet tego upośledzenia funkcji motorycznych tak bardzo nie czuć. Niskie koszty utrzymania nie, bo turbo, dwumasa, wtryski, dodatki do paliwa i te inne voodoo. Bezawaryjność to samo, niejeden fachman wybudował sobie piękny dom i posłał dzieci do dobrych szkół dzięki modzie na tedeiki. Kultura pracy nie, bo trzęsie, hałasuje i śmierdzi infernalnie. Ekologia? Nie no, bez żartów. Może jakaś podpowiedź?

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejty zbierać lepiej info kiedy ma wrócić śnieg. Bo 8°C powietrza + zimowa opona nie jest zabawne na zakrętach...

Rychtyk, pisk żałosny przy podpieraniu lusterek.

Na takie miejskie warunki wygrywają ci co mają wielisezonówki.

Może jakaś podpowiedź?

Masochizm, fetyszyzm i inne niewytłumaczone głupstwa.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rychtyk, pisk żałosny przy podpieraniu lusterek.

Na takie miejskie warunki wygrywają ci co mają wielisezonówki.

Pisk nie. Ale jak wracałem z pracy tdi w jednej słusznej budzie B6 musiało wyhamować na zakręcie aby z moich drzwi nie robić garażu gdy jechałem wolniejszym pasem. 

Mistrzowie prostej od siedmiu boleści...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowerzystom śmierdzi wszystko co nie jest napędzane siłą mięśni. Autobusom wszystko jedno. A kopci bo chips za 1000zł robi mu + 30% mocy i Nm.

To co za mną to za mną, co mnie to obchodzi :)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie natury prawnej dotyczącej samochodu. 

 

Jest tak, jakiś czas temu zmarł mój dziadek, który miał samochód (łada 2103 z 78 roku), auto miał razem z babcią, ale to babcia jest w dokumentach. Babcia prawo jazdy ma, ale ostatni raz jeździła na początku lat 80. Oczywiście autem zajmował się dziadek. Auto od początku ma te same tablice rejestracyjne - czarne. 

 

Chcemy zachować te tablice, tak, aby gdy babci zabraknie auto nadal było na czarnych blachach. Czy jest jakaś opcja, aby przerejestrować to auto na inną osobę (darowizna) i zostawić te czarne tablice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś w stylu dodania współwłaściciela, a potem wykreśleniu babci? (zanim odejdzie). Może da się wtedy samymi wpisami do karty pojazdu czy jakoś tak to zrobić? Ale nie lepiej zadzwonić do urzędu kom.? Tylko od razu podpowiem, jednego czy dwóch w innych miastach i podpytać. Nie jest powiedziane, że trafisz na ogarniętego słuchawkowca za pierwszym razem.

Ale tak p.s. (zresztą już wspominałem nie raz chyba :D ), osobiście nigdy nie przerejestrowuje aut. Złomem kupionym od Kaeresa jeździłem 2 lata i chyba żaden z nas z tego tytułu problemów nie miał. Więc imho w najgorszym wypadku, sprzedajcie (sprzedaż czy darowizna jak mówisz sam) na kogoś ze swoich auto ;)

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy bialych tablicach mozesz zachowac je na 100%, ale czy stare czarne tablice pod to podejda takze to nie wiem.

Ja osobiscie pier**** jak przerejestrowywalismy ostatnio saabine.
Okazalo sie ze musze im przyniesc tablice do urzedu zeby wstawili nowy hologram, inaczej nie wydadza mi dowodu. Musi to zrobic urzednic, ja tego zrobic nie moge. Jestem na to za glupi i nie przeszedlem 40h szkolenia jak przekleic nalepke samoprzylypna 2x2cm w odpowiednim miejscu.

Bo narod jest tak glupi ze sam nie moze tej naklejki przykleic.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać o różnicy pomiędzy paliwem letnim i zimowym. Na lato rafinerie mają ON BIO, a na zimę muszą mieć dodatek co by filtr nie zatykał się przy - 20 stopniach

 

Jako ciekawostka świadectwa jakości bio diesla:

http://i.gyazo.com/059afde59014ce3eab1cdd428eee4a9f.jpg

i zimowego:

http://i.gyazo.com/dd938eeccecf8de08ad9d13662e62ec6.jpg

 

na każdej stacji można poprosić o okazanie takiego świadectwa

Edytowane przez kapi89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy bialych tablicach mozesz zachowac je na 100%, ale czy stare czarne tablice pod to podejda takze to nie wiem.

 

Ja osobiscie pier**** jak przerejestrowywalismy ostatnio saabine.

Okazalo sie ze musze im przyniesc tablice do urzedu zeby wstawili nowy hologram, inaczej nie wydadza mi dowodu. Musi to zrobic urzednic, ja tego zrobic nie moge. Jestem na to za glupi i nie przeszedlem 40h szkolenia jak przekleic nalepke samoprzylypna 2x2cm w odpowiednim miejscu.

 

Bo narod jest tak glupi ze sam nie moze tej naklejki przykleic.

 

Jakoś w innych państwach tablicę można nawet zrobić u sprzedawcy auta, chyba w GB są takie miejsca, gdzie na kompie mają jakiś soft, tam robią tablice, drukują je, foliują i idzie na auto, bez naklejek i innych bzdur. 

 

Czarne tablice na tym samochodzie muszą zostać i innej opcji nie biorę pod uwagę. Same tablice są w bardzo dobrym stanie, bo dziadek o nie dbał i konserwował. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?p=83076

Leże i kwicze;D

"silnik odżył. Faktycznie musi być zastosowany wentyltor o większej wydajności. Mój do 100km/h chodzi oki, a spalanie około 6,5, powyżej jak wcześniej tylko na magnetyzerach 6,7 ,ale zdecydowanie lepsze osiągi silnika.

Spalanie przyjeździe jak wyżej dochodziło nawet do 7,0l. Aktualnie 6,6l i jazda z prędkościami około 100km jeśli warunki na to pozwalają, a nawet większymi po rozpędzeniu."

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...