Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę za mocno się tutaj uzewnętrzniłem, więc edyta:

 

 

Tak, kupię najtaniej ten zestaw i nawet jak będzie o 50 gr tańszy, to tam go kupię. Moja kasa moja decyzja. Chcę mieć dobre części za jak najniższą kwotę, nic w tym złego nie widzę. 

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyyyy... czemu nie? Lepsze niezłe chińskie niż byle jakie używane. Też kiedyś kupiłem dobre, markowe, mało zniszczone michelin. Przez internet. Super interes bulwo - każda miała w sobie rozcięcie z zewnątrz. Dobrze sklejone na gorąco, wulkanizator chwalił, ale świadomość że opona nie ma już takiej wytrzymałości jest raczej kiepska. I jeśli chodzi o właściwości - dobra chińska ma lepsze parametry niż 2-letnia używka. 

Nie żebym chwalił bardzo, bo sam kupiłem teraz 2 komplety fuldy, ale kupna używek kompletnie nie ogarniam. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli odbiór osobisty to będzie problem, bo cała reszta doliczy wysłkę

http://autosklep24.pl/

Na hasło (Lancia Klub Polska) masz zniżkę.

Strona nie działa teraz, ale dla mnie najtańszy sklep z jakiego korzystałem w przypadku Lancii

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupna używek kompletnie nie ogarniam.

 

Dla każdego coś miłego. Jeździsz tylnionapędówką z jakąśtam mocą i lubisz czasem zamieść na zakręcie, to raz, że szkoda nowych opon, dwa, że na wysokim bieżniku źle się wtedy jeździ.

A tak, dwie używki na sezon za 300-400zł i po krzyku.

Tylko używek nigdy nie kupuję w necie, zawsze na miejscu sprawdzam bieżnik, datę produkcji i ogólny stan opony. Nigdy się nie zawiodłem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wielka mi tragedia założyć 2 letnią gumę od niemca który po autostradzie jeździł tylko. Oczywiście, należy też mieć zdrowy rozsądek. Zakładać używkę i bujać się 220km/h po wiejskiej drodze to abstrakcja i podręcznikowy przykład pomyłki w ewolucji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używki...ja rozumiem jakieś dziwne wymiary kapci, gdzie jedna kosztuje z 800zł.

Ale jak widzę 195/65/R15 i januszy biznesu którzy szukają używek by swoim 1,2+lpg zaoszczędzić "pidzisiontgroszy"

To aż boję się pomyśleć jak wygląda u nich wymiana klocków/oleju;) :)

 

 

https://historiapojazdu.gov.pl/web/guest/strona-glowna

Edytowane przez HeatheN
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne założenie. I ja i wielu znajomych wolimy założyć używki (akurat żaden z nas nie szaleje), a za to eksploatacja, hamulce czy inne tego typu rzeczy właśnie dzięki takim (jak opony) oszczędnością, są doinwestowane. Jasne, brakuje do pełni szczęścia Dębicy z realu, no ale... lepiej doinwestować 80% auta niż nic.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry dział, ale sprobuje. Chcialem kupić coś takiego do Astry H 2008 1.8 benzyna - http://www.ebay.co.uk/itm/OBD2-Tech2-Scanner-USB-Diagnostic-Cable-Genuine-Tech-Interface-Opel-Vauxhall-/360886506837?ssPageName=ADME:X:RTQ:GB:1123- gosci mi odpisał, ze to nie zabangla z Astrą H. Niby na liscie faktycznie jest tylko Astra G, ale z drugiej strony jest tez Vectra C i Signum, ktore daje sobie ręke uciac, ze maja takie samo wyjscie jak Astra H. Orientuje sie ktos moze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejście mają zapewne identyczne. Kwestia obsługiwanych protokołów zapewne.

 

Patrząc po tej liście: http://viaken.pl/pl/diagnoza-opel/ racze nie będzie działać, bo działa do 2004/2005. Generalnie lista na Viaken nie zachwyca - kupiłeś za młode auto. ;]

Poszukaj na forach Opla, czego oni używają po 2005.

 

Edit:

Dziwne, że na liście w sklepie nie ma tego:

http://allegro.pl/interfejs-opel-scanner-usb-z-kablami-licencja-i4907354730.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejście to wszystkie auta mają takie samo od chyba 2001 roku, czyli OBD II. Kwestia jest taka, że astra g ma pewnie jakiś interfejs typu kkl czy jak to się zwie w oplach a nowsze mają zapewne CAN dlatego ten kabel działać nie będzie. 

Tak czy owak odpowiedni kabel z interfejsem CAN nie powinien być o wiele droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Astra H napewno ma szynę CAN, tylko zaskoczony jestem, ze Vectra C niby działa, a Astra nie. A co do zestawu do Astry H, to wlasnie nie jest takie hop siup, wszystkie jakie znalazlem do tej pory, maja Astra G, ale nie H... Narazie czekam na odpowiedz od tego goscia - http://allegro.pl/uniwersalny-interfejs-euroscan-2009-auta1996-2015-i5041562630.html- niby jakies uniwersalne, to moze zabangla.

 

A tak przy okazji, to jaka jest roznica midzy Op-Com a Tech2 ? Ktory jest lepszy ? Bo na amazonie w UK znalazlem pod Astre H, ale wszystkie sa Op-Com.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem się dzisiaj do zmiany tarcz (kupiłem jednak komplet brembo), ale jak zobaczyłem jak wyglądają linki od ręcznego to odpuściłem. Szukam teraz linek i chcę zrobić całość za jednym podejściem. Problem jest taki, że nie potrafię zlokalizować sklepu, gdzie mieli by wszystkie trzy linki, mają zazwyczaj po dwie, albo prawa i lewa, albo środkowa i prawa, lub też środkowa i lewa. 

 

Może macie namiary na jakiś sklep, który by się specjalizował w linkach?

Numery jakie znalazłem w eper są takie:

 

środek: 46410282
lewa:46401730
prawa:46401725
Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...