Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do samochodów, w kompie Laguny jest jedna rzecz zrobiona bardzo, bardzo źle. Przy zasięgu około 103km wyskakuje informacja o tankowaniu. Wymierzone niemal idealnie, ale problem w tym, że jak wyskoczy takie info, to komputer już nie pokazuje zasięgu - zamiast tego jest "---". I musisz tankować, chyba że kolejne kilometry będziesz zapamiętywał na liczniku dziennym lub zwykłym.

Zaświeci takie coś w drodze do domu (gdy już nie ma stacji po drodze) i gdy 2 dni później wsiadasz do auta, to zaczyna się zastanawiać, czy tankować od razu, czy jeszcze oblecisz przynajmniej jedno miejsce.

Jezdzenie z małą ilością paliwa nie jest dobre dla pompy, więc przy pokazaniu się kreseczek warto udać się na stacje. W autach bez kreseczek, tylko z zasięgiem spadającym aż do magicznego zera dopiero jest loteria, przejadę jeszcze 10km czy 200 metrów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyna w cordobie ma jeszcze lepszy feature. Strzalka pracuje, ale jej stan zalezy od wiatru, nachylenia i przechylenia oraz od tego jak dlugo jest odpalony ;)
Vide - zawsze do pelna i reset przebiegu ;) 550km na baku i koniecznie na stacje

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezdzenie z małą ilością paliwa nie jest dobre dla pompy, więc przy pokazaniu się kreseczek warto udać się na stacje. W autach bez kreseczek, tylko z zasięgiem spadającym aż do magicznego zera dopiero jest loteria, przejadę jeszcze 10km czy 200 metrów?

Wiem o tym.

Na odliczanie naciąłem się sam w E39. Wracając do domu zapomniałem zatankować. Pod domem pokazywało mi zasięg ponad 20km, więc damy radę. Do najbliższej stacji było 7km. Odpalam w następny dzień, zasięg 17km - szału nie ma, ale musi się udać. Patrząc cały czas na licznik jadę bez szaleństw prosto na stację paliw. Niestety po 1km zasięg jest już o połowę mniejszy. Dalej jest tylko gorzej. 2km od stacji zasięg pokazuje 0 - auto jedzie! Zatrzymałem się 1km od stacji - załatwił mnie podjazd o relatywnie niedużym nachyleniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku denerwowała mnie rezerwa w Focusie zapalająca się przy 12 litrach w baku a zasięg 0 km przy 7 litrach. Ale w sumie lepiej tak niż samochód miałby się zatrzymać z 10 km zasięgu :P Mogę spokojnie wyjeździć zasięg do zera i spokojnie udać się na stację. Ficzer przydatny na autostradach w Niemczech, gdzie kolejna stacja jest np. za 30-40 km. Nawet z zerowym zasięgiem można dojechać :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego sie smiejecie - no dobra przed przyjazdem tutaj tez bym sie smial z pomyslu merca. Obecnie inaczej na to patrze bo moj punkt siedzenia zmienil sie o 360* patrzac na zycie np. wlasnie tutaj taki samochod ma sens dla wielu ludzi ktorzy nie mieszkaja bezposrednio w malym miasteczku lub wiekszym i np. trzeba codziennie pokonac 2km+ szutrowki, jak nie lepiej i/lub 120km na Playa de Cofete czy Punto de la Cruz.

Ja się nie śmieję z Merca (no, z rdzy na Mercach to tak), bo interes jest interes - jak w BMW uznają, że minivan z napędem na przód będzie się sprzedawał, to zaczną takiego oferować, w rzyci mając "miłośników marki" smęcących coś o profanacji.

Rozbawiło mnie za to okropecznie zestawienie "ciężarówki" i "pickupa" z "premiumem" oraz "ekskluzywnością". Jeszcze jeden dowód, że "premium" nie znaczy obecnie nic, może poza wyższą ceną. Pickup do wożenia pryzmy żwiru, słomy, cegieł, żelastwa, gruzu albo targania przyczepy/naczepy i "ekskluzywność premium", ta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak to, jacht za kilkaset tysi euro Lublinem ciągnąć? Toyota sprzedaje swojego Hiluxa, w Mercu uznali, że też mogą z tego kawałka tortu trochę ugryźć.

No to mówię nie, interes jest interes. Jak pickup może być ekskluzywnym premiumem i czym się wyróżni od zwykłych niemagicznych - nie wiem, znając Niemców dadzą pewnie miękki w dotyku plastik na deskę rozdzielczą, ponadprzeciętną awaryjność, koszmarnie drogi serwis i zażądają za to wszystko srogiej ilości szekli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mówię nie, interes jest interes. Jak pickup może być ekskluzywnym premiumem i czym się wyróżni od zwykłych niemagicznych - nie wiem, znając Niemców dadzą pewnie miękki w dotyku plastik na deskę rozdzielczą, ponadprzeciętną awaryjność, koszmarnie drogi serwis i zażądają za to wszystko srogiej ilości szekli.

Wpier*olą ogromny tablet na środku deski rozdzielczej jak w każdym nowym Mercu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie śmieję z Merca (no, z rdzy na Mercach to tak), bo interes jest interes - jak w BMW uznają, że minivan z napędem na przód będzie się sprzedawał, to zaczną takiego oferować, w rzyci mając "miłośników marki" smęcących coś o profanacji.

Już taki sprzedają, 216d z napędem na przód i 3 cylindrowym dizlem. Do tego nazywają go Active Tourer 

Edytowane przez el_gringo_dado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już taki sprzedają, 216d z napędem na przód i 3 cylindrowym dizlem. Do tego nazywają go Active Tourer [/size]

Miałem napisać, że wibracje tego silnika pewnie są takie jak w autobusach miejskich. Od takich wibracji zbiera mi się na wymioty. Ale jak zobaczyłem jak to wygląda to stwierdzam, że wymiotów dostał bym na sam widok tego samochodu jeszcze przed odpaleniem silnika.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy chcecie, to BMW to bardzo fajny multi interfejsowy, oszczędny a jednocześnie dynamiczny miejski sportowy rodzinny minivan o sylwetce coupe, idealnie oddający kreatywność i indywidualny charakter użytkownika.

Edytowane przez Gatsby
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ekonomiczny a zarazem dynamiczny" się pisze, nieuku ty. Nieistotne czy chodzi o 1.2 8V, 1.9 TDI w najsłabszej wersji czy 4.0 V8 + LPG.

 

Już taki sprzedają, 216d z napędem na przód i 3 cylindrowym dizlem. Do tego nazywają go Active Tourer [/size]

Oni to wiedzą, Kocie.

 

Miałem napisać, że wibracje tego silnika pewnie są takie jak w autobusach miejskich. Od takich wibracji zbiera mi się na wymioty. Ale jak zobaczyłem jak to wygląda to stwierdzam, że wymiotów dostał bym na sam widok tego samochodu jeszcze przed odpaleniem silnika.

Nie przesadzaj, minivan jakich wiele, nie jest wcale brzydszy od białej Corsy dla rekinów finansjery. Tzw. target minivanów nie oczekuje stylistycznej rewolucji, ma wejść właściciel, gruba żona, dwójka dzieciaków, duży kudłaty pies i jeszcze pasowałoby jakiś mandżur zmieścić.

Trzycylindrowa abominacja na ropę - cóż, to tylko Niemcy, czego oczekiwać? Nie może być wiele straszniejszy od 1.4 TDI, który odpalany w mroźny poranek sprawia, że niemowlęta budzą się z krzykiem, a staruszki człapią do piwnicy w obawie przed bombardowaniem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuwa, dziś w godzinach mocno popołudniowych, zahaczających wręcz o wieczorne (17;30) moja Honda odnotowała 35*C w cieniu. Kurfa! To przecież się do telewizorni nadaje!  Poniedziałek i wtorek pokazywała 31*C o tej godzinie. Ale dziś to przegięcie pały i w ogóle!

Przecież to Polska nad Bałtykiem, a nie jakieś śródziemnomorskie ciepłe krainy, czy wręcz cholerne murzynowo w Afryce :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto by pomyślał, że w lipcu będą upały albo burze. Za <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>iarza jak jeździłem na całe wakacje do babci na wieś to w lipcu było upalnie na przemian z burzami. Czasami nawet pizgło pierunem komuś w chałupę albo spadł grad jak czereśnie.

Taaak, klimat się zmienia. A nie, czekajcie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś cały dzień nad wodą.

Jako ze nienawidzę słońca i z moją karnacją (syn młynarza) zaraz dostaję poparzeń. Kupiłem emulsję dla dzieci (najmocniejsza z największym filtrem)

Wysmarowałem dobrze dzieciaki, wysmarowałem żonę...a ona co? Olała okolice mojego pasa....sam jakoś nie zwróciłem uwagi. I teraz

Czoło oraz pas mam tak spieczone że zastanawiam się nad użyciem maślanki....masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to żonie karnego na plecach wymaluj :D

Jonas, wiesz ja jakoś z <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>iarskich czasów aż takich upałów nie pamiętam. Ale to może dlatego że na południe na wakacje jeździłem? Nie wiem, ale współczuję w każdym razie klimatu. W środku UK dziś 16*C i słoneczko. Pięknie wręcz. Fakt, nie ma jak nad jakieś jezioro skoczyć ale lepsze to niż 35*C w cieniu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to Polska nad Bałtykiem, a nie jakieś śródziemnomorskie ciepłe krainy, czy wręcz cholerne murzynowo w Afryce :/

 

Nie bylbym taki pewien - http://wgospodarce.pl/informacje/19633-eurodeputowani-po-zdecydowali-polska-przyjmie-tysiace-emigrantow-z-afryki-podatnikow-bedzie-to-kosztowalo-miliardy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosz murwa jego w kadź!

Czyli sugerujesz, że to nie przypadek, ale celowe sterowanie pogodą, żeby tych łosiów tu importować??

Japierd.....niczę, masakracja :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytają płynnie wiersz o chrząszczu ze Szczebrzeszyna i będą mieli jakiś przydatny zawód, to niech sobie zostaną. Dostaną 1200 zł miesięcznie na śmieciówce i się zmartwią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oparzenia genialny jest swiezy aloes, taki minimum 2 lata bo inaczej to syf nie zakwitly [;

Wyslalbym Ci, bo na wyspie tego jest wbród ;)

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...