Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że to Ty źle interpretujesz ten przepis, bo dopuszcza on jazdę dwóch rowerów obok siebie po jezdni, nawet gdy tego pobocza nie ma.

Owszem - na pustej drodze. Jednak, gdy jakieś auto dogania rowerzystów, to ten bliżej osi jezdni powinien spadać do krawędzi. Problem w tym, że on jedzie dalej obok i ma wywalone, bo przecież może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem, jest taka jazda dopuszczalna, ale gdy jedzie jakieś auto powinni jechać wtedy jeden za drugim. Mogą jechać koło siebie gdy nic nie jedzie i nikomu nie zawadzają.

 

A są tacy co jak jedzie auto - to jeden jedzie środkiem drogi a drugi poboczem.

A propo jazdy środkiem

http://www.kochamrowery.pl/2013/08/bezpieczenstwo-kierowcy-jazda-srodkiem-pasa.html

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosując tą ciekawą zasadę, jadąc samochodem mogę przyspieszyć lub sygnalizować zamiar skrętu w lewo, jeśli uznam, że gość za mną będzie próbował mnie wyprzedzić "na trzeciego"?
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosując tą ciekawą zasadę, jadąc samochodem mogę przyspieszyć lub sygnalizować zamiar skrętu w lewo, jeśli uznam, że gość za mną będzie próbował mnie wyprzedzić "na trzeciego"?

Jak dla mnie możesz:) wrzuć potem filmik jak cię nagra jakiś radiowóz/społecznik z kamerką i daj znać ile pkt dostałeś:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie możesz:) wrzuć potem filmik jak cię nagra jakiś radiowóz/społecznik z kamerką i daj znać ile pkt dostałeś :)

Jeśli zacznę przyspieszać zanim zjedzie na lewy pas, to niech spada - nie zauważyłem jego kierunku i już. Swoją drogą, że czasami tacy rajdowcy nie wrzucają kierunków. W sumie mogę zacząć przyspieszać jak dobije do zderzaka.

Natomiast kierunek mogę sobie wrzucić nawet jak on będzie miał już wrzucony - mogę szukać jakiegoś adresu i może mi się wydawać, że to tutaj - potem się rozmyślić.

 

Problemy pierwszego świata c.d.: Jak schłodzić wodę w basenie, bo dochodzi do 30*C w te upały?

1. Basen w cieniu.

2. Rozkładana wiata.

3. Wrzucać kostki lodu.

4. 30 stopni to nie jest dużo?

BTW: Basen nie ma zbyt wiele wspólnego z codziennością za kółkiem, chyba że ten basen zamontowany jest w limuzynie, kamperze lub autobusie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30*C w basenie i 20*C w kranie. Ja mam zimna wode z kranu +30*C, jak wziać zimny prysznic PANIEEE

Ojciec uczyl "nigdy przed, nigdy za"
http://wiadomosci.wp.pl/gid,17770089,gpage,3,img,17770140,kat,1342,title,Tragiczny-wypadek-w-Mszczonowie,galeria.html
 

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zacznę przyspieszać zanim zjedzie na lewy pas, to niech spada - nie zauważyłem jego kierunku i już. Swoją drogą, że czasami tacy rajdowcy nie wrzucają kierunków. W sumie mogę zacząć przyspieszać jak dobije do zderzaka.

Natomiast kierunek mogę sobie wrzucić nawet jak on będzie miał już wrzucony - mogę szukać jakiegoś adresu i może mi się wydawać, że to tutaj - potem się rozmyślić.

 

1. Basen w cieniu.

2. Rozkładana wiata.

3. Wrzucać kostki lodu.

4. 30 stopni to nie jest dużo?

BTW: Basen nie ma zbyt wiele wspólnego z codziennością za kółkiem, chyba że ten basen zamontowany jest w limuzynie, kamperze lub autobusie.

 

https://video-fra3-1.xx.fbcdn.net/hvideo-xfp1/v/t42.1790-2/11019053_1017658744946007_384653771_n.mp4?efg=eyJybHIiOjUwMCwicmxhIjo1MTJ9&rl=500&vabr=278&oh=096ff17c44346927d600c8ac48bd129e&oe=55CA13E6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to za sobą? Tira można widzieć za sobą najwyżej przez te kilka sekund po wyprzedzeniu, inaczej co najwyżej przed sobą ;)

Jak jest ograniczenie do 70 i ograniczenie do 50 za 500m, ja mam na blacie 80, a on 90, bo ma obce blachy, pustą naczepę, nie ma ogranicznika i generalnie ma wywalone, to bardzo szybko dojeżdża mi do zderzaka i jest za mną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzekasz na sprzatanie samochodu po jezdzie z ofiara. Jesli to bylo zdarzenie drogowe to z OC sprawcy/poszkodowanego zwrocic Ci powinni za profesjonalne sprzatanie/przywrocenie do stanu poprzedniego.

 

To był mój współpracownik, ja leciałem osobówką z Garwolina, on wracał tirem z Rosji, mieliśmy się spotkać pod Mławą. Miałem mu przekazać kwity, on miał zapiąć drugą naczepę i z powrotem na wschodnią granicę w kolejkę się ustawić. Zasnął za kierownicą 20km od miejsca gdzie mieliśmy się spotkać.

 

Problemy pierwszego swiata. Czujniki parkowania w Mercedesie GLA nie wyłapują kutej bramy. #jakżyć

 

Trzeba było kupić gulfa, w gulfie wszystko wyłapuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy pierwszego świata c.d.: Jak schłodzić wodę w basenie, bo dochodzi do 30*C w te upały?

Zakop kilkadziesiąt metrów rury pod ziemią oraz pompę i podłącz ten skomplikowany system do basenu. W ten sam sposób możesz zrobić darmową klimatyzację domu, jeśli w rurze zamiast wody będzie powietrze wlatujące do domu oraz umieścisz wentylator zamiast pompy.

 

dpp-gwc-rys4.png

 

Należy się 50zł.

Edytowane przez Gatsby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no. Aż tak źle nie jest. Po prostu muszę kręcić szyją przy przestawianiu z jednego garażu do drugiego... I na szczęście- nie ma tego systemu antykolizyjnego, bo przeczuwam że działający narobił by wiecej szkody niz pożytku.

 

Kret- co do Gofra, toż mam Golfa incognito. Leona- i czujki działają jak trzeba. W roboczym Yeti Ojca też banglają. W upie nie ma, bo i po co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, opowiedz mi więcej o tym.

 

 

 

Ja akurat mam rower w cenie twego prestiżu, więc mnie to nie dotyczy :)

 

 

Kup ferrari, dziw się że nie możesz podjechać pod swoją stodołę bo za niskie zawieszenie.

 

Do miasta tylko trekking.

 

 

Powiedz to mojej byłej bmw, która wiozła rannego z wypadku. Pół dnia nie moje na doczyszczenie tego syfu.

 

Kiepskie porównanie, bo chodzi o jazdę po drodze publicznej, jaką jest DDR pojazdem dopuszczonym do ruchu jakim jest rower szosowy. Nikt nie ma pretensji, że szosówka nie da się jeździć w terenie.

Jakoś tym rowerem poza miasto trzeba dojechać. Równie dobrze wytłumaczeniem stanu dróg mogłoby być: na mławskie ulice tylko Merc G na oponach allterrain lub Sławkowy samurai.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no. Aż tak źle nie jest. Po prostu muszę kręcić szyją przy przestawianiu z jednego garażu do drugiego... I na szczęście- nie ma tego systemu antykolizyjnego, bo przeczuwam że działający narobił by wiecej szkody niz pożytku.

 

 

Akurat ten system w xc60 jest bardzo OK. Parę razy uchronił mnie przed wjazdem w dupę, gdy zgodnie z samochodami obok ruszałem na światłach i kierowniczka przede mną po chwili postanowiła się zatrzymać, a ja byłem "zamyślony". System ten działa dobrze jakie kierowca nie próbuje sam się ratować. Co do sytuacji na tym filmiku, to prawdopodobnie kierowca spanikował i dał po pedałach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...