Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Włosi wymyślili właściwie całą współczesną motoryzację, tyle że niemiecka propaganda robi robotę i nikt w to nie wierzy.

Oni już na przełomie lat 40/50 robili z silnika 1.5 R8 400KM nawet te 700KM z amerykanskiego 6.2 wygląda przy tym blado jak kij od wapna :D

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni już na przełomie lat 40/50 robili z silnika 1.5 R8 400KM nawet te 700KM z amerykanskiego 6.2 wygląda przy tym blado jak kij od wapna :D

 

Wliczasz do tego rozumiem również konie mechaniczne samochodu z lawetą? A tak na serio to pokaż w czym bo jestem ciekaw.

Edytowane przez Kilokush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym

 

Alfa-Romeo-159-%281951%29.jpg

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Alfa_Romeo_158/159_Alfetta

Dzięki temu bolidowi Alfa w pierwszym sezonie F1 zajeła 3 pierwsze miejsca w klasyfikacji koncowej.

Największy szacunek jednak dla tych z tytanowymi jajami co to prowadzili. Jakieś 700-800kg wagi, 400KM w dodatku opony od roweru.

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo pisał Ci jonas, ze to włosi wszystko wymyślili. Niemcy i hamburgery dopiero teraz wprowadzają silniki napędzane alkoholem po 65 latach i twierdzą, ze są trendy i na czasie :ploom:

Edytowane przez KAX_
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łooo, turbodoładowanie. Łooo, bezpośredni wtrysk paliwa. Łooo, aluminiowa głowica.

 

To naprawdę wszystko już było, makaroniarze to leniuchy i fleje, ale naprawdę wymyślili wszystko dużo wcześniej, niż Niemcy wynaleźli to samo - na śmietniku w Mediolanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łooo, turbodoładowanie. Łooo, bezpośredni wtrysk paliwa. Łooo, aluminiowa głowica.

 

To naprawdę wszystko już było, makaroniarze to leniuchy i fleje, ale naprawdę wymyślili wszystko dużo wcześniej, niż Niemcy wynaleźli to samo - na śmietniku w Mediolanie.

 

Łooo ch*j w tooo, ważne by paliło 5 na sto!

 

Tylko to się dziś liczy w rozmowie o samochodach z fanami VAGów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem TECH2 w serwisie GM OPLA. Czas oczekiwania na wizyte, 2 tygodnie i 300km drogi w dwie strony... [ciach!]lona wyspa, bo ciezko pastuchowi podpiac sie pod siedzenie i zczytac mi kody bledow w 1.5min jak ich znalazlem. Qfa sam bym to zrobil /Gorzkie zale.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VAG A6 C4 w "kombiku"   ;)  95 rok 2.5 TDI R5.. nie miałem, ale końcówki wtrysków są nowe, pompa po regeneracji, turbo po regeneracji, visco po wymianie. Niemniej, zaczyna mi już trochę więcej oleju pochłaniać ostatnio, co pewnie wymagać będzie dalszej uwagi. 

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz mi, czym one się różnią poza znaczkiem, opcjami w kolorowym telewizorku na konsoli i faktem, że w Audi Superb ta konsola środkowa nie obłazi z miłych w myzianiu plastików, a w Skodzie A4/A6 już tak, chociaż to za Skodę trzeba było słono wybecalować? Te same (przeważnie zresztą nieudane) silniki, ten sam system MQB, ten sam kabel diagnostyczny, osprzęt silnika kompatybilny, ale do Skody kosztuje trzy razy więcej niż do Audi, bo to Skoda panie, to musi kosztować. Kompletnie bez sensu, nie przekonuje mnie to ani trochę.

No jak dla Ciebie obie marki we wnętrzu sa niemal identyczne to nie ma o czym z Tobą dyskutować.To że auta maja wspólna płytę podłogowa,silnik nie oznacza że to te same auta.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak dla Ciebie obie marki we wnętrzu sa niemal identyczne to nie ma o czym z Tobą dyskutować.To że auta maja wspólna płytę podłogowa,silnik nie oznacza że to te same auta.

 

Mało mnie obchodzi co ma jaką płytę podłogową ale jak ktoś mi mówi, "jedź jak to Audi", a to się później okazuję Skodą SuperB/Passatem to już chyba coś jest nie tego? I takich sytuacji jest dużo zwłaszcza od kiedy Jetta wygląda jak Passat, Passat jak SuperB a SuperB jak Audi A4 które wygląda jak A6. Rozumiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak dla Ciebie obie marki we wnętrzu sa niemal identyczne to nie ma o czym z Tobą dyskutować.To że auta maja wspólna płytę podłogowa,silnik nie oznacza że to te same auta.

Czyli tak jak myślałem - lepszy kolorowy telewizorek i milsze w myzianiu plastiki, innych różnic nie ma. Chociaż nie, najmocniejsze Skody mają coś ponad 400 KM, najmocniejsze Audi to niecałe 300 KM w modelu Octavia RS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównujecie auta które dzieli przepaść cenowa, przestańcie głupieć bo mam wrażenie że cały off-topic pikuje w dół jak kiedyś pozostałe działy o tematyce IT, kiedy jeszcze istniały.

Ja tylko próbuję dociec, skąd oważ przepaść wynika i nadal nie bardzo wiem. Najmocniejsze wersje różnią się w oczywisty sposób, ale takie dla plebsu już niezbyt. Jak rzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasa premjóm mówi Ci to coś jonas?

Niewiele, byłem dziś na przeglądzie ze swoim samochodem (wersja "premium", tak napisali na fakturze), zapłaciłem 586 zł jak jakiś biedak. Ale wlali mi 5W40 Millersa, któren przywiozłem ze sobą, kupiwszy przódzi. Czy jestem już ekstrim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja zacznę prawdziwy temat dla tego działu. Szukam uszczelkę miski olejowej do Forda Probe 2 lub Mazdy MX6/626 silnik 2.5L o kodzie KLDE. I jedyne na co trafiam to to:

 

http://e-katalog.intercars.com.pl//#/produkty/3116302120180-70_31414_10-O4719-uszczelniacz-silikonowy.html

 

Co to jest? Co to kur*a jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...