Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Zapytaj na fanpejdżu Yanosika. Oni tam mają sporo sprawdzonych prawnie informacji.
Ja ostatnio dostałem taką pocztówkę z rajchu, ale ze zdjęciem i najpierw się 2 razy pytali czy to ja i czy się przyznaję. (pierwszy raz po niemiecku i nierejestrowanym listem, to ich zlałem szeroką strugą. Drugi raz po polsku, to odpowiedziałem i się przyznałem, choć na upartego mógłbym ich olać. Ale za często tam jeżdżę, żeby sobie kłopot robić. No i 105 ojro w doopę poszło)

Dlatego radzę popytać co i jak tych którzy wiedzą na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jonas dziś odwaliłem tjun w twoim stylu powinno Ci się spodobać, może to nie jaszczomb ale tez jest fajnie :D

 

 

ouXCqjh.jpg

 

 

 

Edit: Wczoraj miałem wątpliwa przyjemność pierwszy raz obserwować wypalanie DPF i Ci wszyscy pro ekolodzy którzy to nie chcą jeździć za autami bez DPF zapraszam następnym razem żeby się przejechali za autem podczas jego wypalania. Cały ten syf który przez kilkaset kilometrów osadza się w DPF później w bardzo efektowny sposób się wypala puszczając szaro-niebieski gryzący jak cholera dym z wydechu w dodatku przepalając większa dawkę paliwa. Się pytam gdzie ta ekologia? :D

Edytowane przez KAX_
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździsz na co dzień to ok Brera do tej pory użytkowana była weekendowo, a teraz jeździ codziennie po prawie 100km więc pierwsze wypalenie przy 120 km/h było z efektami. następnego już pewnie nie będzie muszę tylko nowy kabelek kupić bo mój od 147 nie ogarnia EDC16.

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zamienic Cordobe I-gen 95' na Chev Aveo 2009 za doplata 1k euro? Samochod od zaufanej osoby z klima, zadbany i cos kolo 120k km. Wiem ze to nadal stary matiz -_- ale troszke bezpieczniejsze auto od seata bez klimy czy jednak dac sobie siana. Rocznikowo przepasc, ale technologicznie juz nie bardzo.
Cordoba nastukane 115k km na ten moment, elastyczny silnik 1.6 75km, bierze rowno 7,5l na 100.

I wielkie wow. Wpadlem ogarnac stronke NCAP i od 2015 przywrocili ponownie pelne frontowe uderzenie, tyle ze przy 50km/h, a nie jak przy offsecie 64km/h.
W/g raportow samochody sa zbyt sztywne przy pelnym frontowym uderzeniu teraz LOL... Kolo sie zamyka.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: Wczoraj miałem wątpliwa przyjemność pierwszy raz obserwować wypalanie DPF i Ci wszyscy pro ekolodzy którzy to nie chcą jeździć za autami bez DPF zapraszam następnym razem żeby się przejechali za autem podczas jego wypalania. Cały ten syf który przez kilkaset kilometrów osadza się w DPF później w bardzo efektowny sposób się wypala puszczając szaro-niebieski gryzący jak cholera dym z wydechu w dodatku przepalając większa dawkę paliwa. Się pytam gdzie ta ekologia? :D

Na pewno nie w dizlu, hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Edit: Wczoraj miałem wątpliwa przyjemność pierwszy raz obserwować wypalanie DPF i Ci wszyscy pro ekolodzy którzy to nie chcą jeździć za autami bez DPF zapraszam następnym razem żeby się przejechali za autem podczas jego wypalania. Cały ten syf który przez kilkaset kilometrów osadza się w DPF później w bardzo efektowny sposób się wypala puszczając szaro-niebieski gryzący jak cholera dym z wydechu w dodatku przepalając większa dawkę paliwa. Się pytam gdzie ta ekologia? :D

 

 

Zamysł tego jest taki, że ma nie kopcić w aglomeracjach miejskich, czyli jeździsz po mieście DPF filtruje cały syf, wypadasz na autostradę i następuje właśnie efektowne wypalanie jak to nazwałeś (co i jest tak przy sprawnym układzie mniej szkodliwe niż dyszle bez dpf bo to dopalanie wysokotemperaturowe), problem jest taki, że to jest pomyślane tak, że działa w krajach gdzie autostrady są... w PL ich niema to działa jak działa. DPF to nie ekologia dla drzewek i ptaszków, to przede wszystkim jak sama nazwa wskazuje filtr cząstek stałych które są najbardziej szkodliwe dla nas samych.

 

To, że trafiłeś akurat na samochód który pozbywał się tego syfu i ładował go prosto w twoje kratki wentylacyjne to inna sprawa.

Edytowane przez sanoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja z pytaniem motoryzacyjnym, tylko zahaczającym o sprawy bardziej prawne. Może ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem. Na naszym parkingu wspólnoty mieszkaniowej około rok temu, po jeździe po pijaku, osiedlowy żul zostawił samochód. Co jakiś czas urządza sobie w nim libacje, w bagażniku ma schowek na złom, śmieci etc. Prosiliśmy wiele razy by ten samochód usunął, jednak stwierdził że nie ma takiego zamiaru. Samochód jest kompletny, w sensie nie wygląda jak wrak. Brakuje mu jedynie zaślepek albo całych świateł przeciwmgielnych z przodu. Do jakiej instytucji mogę się zgłosić, by usunęli ten samochód z naszego terenu? Na jakie przepisy mogę się powołać? Niestety, zarząd wspólnoty jest strasznie bierny jeśli chodzi o temat naszego parkingu, tak że na ich pomoc nie mogę liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...