Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

A dla czerwonego nie ma żadnego znaku? Nawet nakazu jazdy w lewo? Jak dla mnie oznakowanie na rysunku jest niekompletne.

 

Dla czerwonego nie ma żadnego znaku, nawet linii poziomej. Nie ma nakazu jazdy w lewo bo może jechać też prosto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dylemat w zwiazku ze swoim autem, moze mi ktos doradzi. Wrzucilem posta na inne forum i przekleje zeby wiadomo bylo o co chodzi.

 

"Hej. Posiadam Golfa 4 1.8T bez gazu i zastanawiam się czy dobrym wyjściem byłoby zmienić samochód. Auto dwa razy wracało na holu i nie jestem tego auta pewny. Wymieniam w nim to co trzeba na bieżąco, aktualnie nie ma nic do roboty jednak zastanawiam się czasu go nie zmienić i nie szukać czegoś z gazem. LPG miało być zaraz po kupnie a wyszło inaczej i teraz go raczej zakładał nie będę z powodów które opisałem wyżej. Rocznie robie ok 15 tyś i chciałbym jakieś auto o w miarę podobnych osiągach i trochę wyższym komforcie niż teraz (głównie chodzi o ciszę). Biorę pod uwagę w zasadzie wszystkie wersje poza kombi, dobrze mi sie jeździ dieslem ale LPG wygrywa kosztami. Podoba mi się np astra Bertone 2.2 i Peugeot 406 coupe tylko tu nie ma w zasadzie ciekawych silników piszą v6 a to koszty jak nie wiem. Da się w ogóle zamienić na coś lepszego w podobnej cenie tego golfa?pozdrawiam"

 

1.8T nie robi problemów (nawet z LPG), jeżeli jest dobrze utrzymany i zajmuje się nim dobry mechanik. Nie wiem, jakie masz z nim problemy, bo to względnie bezawaryjna jednostka. Nie napisałeś też z jakiego powodu stanął ci w drodze. Jaki przebieg?

Na Twoim miejscu pojechałbym do ASO na kompletną diagnostykę co mu dolega, a później do mechanika. Auto już trochę ma i pewne elementy mogą być już na wykończeniu, puszczać... trzeba to poprzeglądać.

Za 10k raczej możesz się na minę naciąć, tym bardziej, że szukasz coś co ma w miarę osiągi, a swoje oceniasz dobrze. Odwieczny problem zakupu używki. Jeżeli bym szukał czegoś to raczej max do 10 lat i z pewną historią, najlepiej od prywatnej osoby, 1 właściciel lub po prostu szukać zadbanego auta. Musisz mieć jednak świadomość, że darowałbym sobie auto z kopytem od młodego, z wiadomych względów, chyba, że go znasz i ma masę pieniędzy na utrzymanie.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę poziomą linię ciągłą czyli znak p-12, nakaz bezwzględnego zatrzymania się. Dla mnie pierwszeństwo ma pomarańczowy.

 

To jest linia dla jadących na tej 2 pasmówce żeby nie śicinali zakrętu a nie P-12. Stop i linię P12 ma pomarańczowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Czerwonego dotyczy tylko reguła prawej ręki?

 

Na to wychodzi. I ja jak stoję jak czerwony uważam, że mam pierwszeństwo i jadę. W tym momencie Ci w pomarańczowym trąbią i wymachują rękami. Według mnie: jestem na głównej, nie mam znaku ustąp ani stop. Pomarańczowy ma znak informujący o tym, że jest na drodze podporządkowanej i co najważniejsze ma znak stop i p-12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lexus fajny, tylko raz ze drogi a dwa to wydaje mi sie ze ma typowa japonska charakterystyke silnika, czyli trzeba to wysoko kreci :(

Ośmiozaworowe benzyniaki z mocnym dołem, których nie trzeba było wysoko kręcić, praktycznie wymarły. Może jakiś Fiat, niektóre Ople, chyba Daewoo i może Łada. No i VAG z 2.0 8V, nawet w Fabii występował. Najmłodsze egzemplarze będą miały około dziesięciu lat.

Kukałem niezobowiązująco na IS200 jak szukałem pojazdu-slave, rzeczywiście sensowne egzemplarze to więcej niż 10k. Te wychuchane kocykowane to nawet bliżej 20k, o IS300 nie mówiąc. No ale RWD, rzędowa szóstka i te smerfne zegary mają swój urok.

 

Panowie kto ma pierwszeństwo?

Kamaz z gruszką cementu na plecach ma pierwszeństwo zawsze.

 

Za 10k raczej możesz się na minę naciąć, tym bardziej, że szukasz coś co ma w miarę osiągi, a swoje oceniasz dobrze. Odwieczny problem zakupu używki. Jeżeli bym szukał czegoś to raczej max do 10 lat i z pewną historią, najlepiej od prywatnej osoby, 1 właściciel lub po prostu szukać zadbanego auta. Musisz mieć jednak świadomość, że darowałbym sobie auto z kopytem od młodego, z wiadomych względów, chyba, że go znasz i ma masę pieniędzy na utrzymanie.

Otóż to, trochę nieszczęśliwa kwota te 10k. Edytowane przez jonas
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to wychodzi. I ja jak stoję jak czerwony uważam, że mam pierwszeństwo i jadę. W tym momencie Ci w pomarańczowym trąbią i wymachują rękami. Według mnie: jestem na głównej, nie mam znaku ustąp ani stop. Pomarańczowy ma znak informujący o tym, że jest na drodze podporządkowanej i co najważniejsze ma znak stop i p-12.

Tyle, że stosując tę zasadę czerwony powinien ustąpić pomarańczowemu. Bo teoretycznie czerwony nie wie jakie znaki ma pomarańczowy.

 

(...)No ale RWD, rzędowa szóstka i te smerfne zegary mają swój urok.(...)

 

No i seryjne lexuslooki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo teoretycznie czerwony nie wie jakie znaki ma pomarańczowy.

To w takiej sytuacji czerwony powinien jechać tramwajem. Potemu dwa znaki, jak a-7 oraz b-20 mają kształt i pozycję nie występującą przy innym znaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwonego nie interesuje jaki znak ma pomarańczowy. STOP nie jest znakiem nadrzędnym w stosunku do ustąp pierwszeństwa. W takiej sytuacji pierwszeństwo ma zawsze czerwony, bo jest już na skrzyżowaniu i próbuje je opuścić. Pomarańczowy dopiero chce wjechać na skrzyżowanie i ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa w takiej sytuacji.

Edytowane przez Imperator Kret
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwonego nie interesuje jaki znak ma pomarańczowy. STOP nie jest znakiem nadrzędnym w stosunku do ustąp pierwszeństwa. W takiej sytuacji pierwszeństwo ma zawsze czerwony, bo jest już na skrzyżowaniu i próbuje je opuścić. Pomarańczowy dopiero chce wjechać na skrzyżowanie i ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa w takiej sytuacji.

 

Też tak myślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://oskduet.pl/nauka-jazdy/znak-stop-b20

 

http://brd.edu.pl/znaki/ma7.html

 

Kilokurzu i Imperator kretu na kartę rowerową, obowiązkowo.

 

Nostra zdał egzamin :), może popeietralać na hulajnodze.

A ja zdałem? ;)

Tych przykładów było mi trzeba. Dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://oskduet.pl/nauka-jazdy/znak-stop-b20

 

http://brd.edu.pl/znaki/ma7.html

 

Kilokurzu i Imperator kretu na kartę rowerową, obowiązkowo.

 

Nostra zdał egzamin :), może popeietralać na hulajnodze.

Przytoczone linki opisują inne przypadki.

 

W przypadku skrzyżowania jednojezdniowego oczywiście lewoskręt musi ustąpić pierwszeństwa jadącemu na wprost. Nie ma żadnego znaczenia kto ma ustąp pierwszeństwa a kto STOP. W tym przypadku jednak obowiązuje zasada ustąpienia pierwszeństwa samochodowi znajdującemu się na skrzyżowaniu.

 

Nie jesteś przypadkiem z Bytomia? Koło szpitala na alei Legionów jest kilka skrzyżowań dwujezdniowych i tam mój instruktor lata temu mi tłumaczył że pierwszeństwo ma samochód próbujący opuścić skrzyżowanie. Sytuacja taka sama jak opisana tylko bez torów tramwajowych.

Edytowane przez Imperator Kret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...