Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyne seryjne audio, które mi osobiście urwało łeb to był system Bang & Olufsen w Audi, Bose w porównaniu z tym grało mizernie :D

 

Sąsiad wozi się S600, ale ja jestem "normalny", nie jestem audiofilem i oceniam normalne zestawy dla Kowalskiego :P Fakt, tam dupę urywa ..., ale tam.. dupę urywa wszystko.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmontowałem sobie dzisiaj chiński telewizorek w makaronie i aż sam się zdziwiłem, ze wszystko praktycznie idealnie się spasowało :D

 

Czasem widzę jak niektórzy mają jakieś "super-radia" w swoich autach, które niestety wyglądają jak odpust na wsi, bo zupełnie nie pasują do reszty "wystroju". Natomiast u Ciebie wygląda to jakby zostało wmontowane fabrycznie - świetnie się zharmonizowało z wnętrzem! ... gratuluję dobrego gustu.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KAX_:

U mnie klapa gasząca padła elektronicznie, mechanicznie sprawna;
Ot Opel uznał że przecież warto do nie-uszczelnianej plastikowej puszki wrzucić całą to płytkę elektroniczną... na którą ścieka syf, opary oleju itd.

Koszt nowej ~1000zł, moja będzie rozbierana czyszczona, przelutowana... może pomoże;
Póki co jeździłem z odpiętym sterowaniem tego;

DPF też przechodzi w zapomnienie bo będzie wycięty testowo;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KAX_:

U mnie klapa gasząca padła elektronicznie, mechanicznie sprawna;

Ot Opel uznał że przecież warto do nie-uszczelnianej plastikowej puszki wrzucić całą to płytkę elektroniczną... na którą ścieka syf, opary oleju itd.

Wydaje mi się, że to przez uszkodzenie mechaniczne (nieszczelność osi tej klapy) cały ten syf dostaje się do puszki z elektroniką.

 

Kuzyn zdemontował ustrojstwo i do rozbierania tego przystąpił w mieszkaniu przy stole. Cały ten olej wypłynął mu na stół, bo się takiej niespodzianki nie spodziewał.

 

Ten olej to skąd się tam bierze? Z turbiny czy jak? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaus

Puszka jest cała, nie popękana itd; 
Tylko po prostu nie jest uszczelniana, nie ma żadnej uszczelki;
Zamykana na 4y zatrzaski;

Wystarczyło tylko elektronikę (puszkę) umieścić od góry przepustnicy/klapy tak żeby olej/syf do niej nie spływał...


Olej w dolocie/kolektorze to niestety norma;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między klapą, a dolotem jest duży oring który po czasie przepuszcza warto przy okazji wymienić.

 

 

Czasem widzę jak niektórzy mają jakieś "super-radia" w swoich autach, które niestety wyglądają jak odpust na wsi, bo zupełnie nie pasują do reszty "wystroju". Natomiast u Ciebie wygląda to jakby zostało wmontowane fabrycznie - świetnie się zharmonizowało z wnętrzem! ... gratuluję dobrego gustu.

Taki był właśnie zamyśl, coś funkcjonalnego, w miare dobrej jakości ale nie odpustowego. Praktycznie wygląda i działa jak fabryka. Dzięki adapterowi CAN śmiga sterowanie z kiery i wzbudzanie radia. Bo fabryczne wzbudzane jest po CANie, a nie po + ze stacyjki. Jedyne czego mi brakuje to sterowania podświetleniem z oryginalnego czujnika światła. Podświetlenie zegarów tak działa i sprawuje sie super. Radio przyciemnia sie niestety razem z włączeniem światem. Edytowane przez KAX_
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepływki padają niezależnie od tego czym jest zasilane auto ot taki urok tego ustrojstwa.

 

Dużo zależy od filtra powietrza. Na szczęście zostaliśmy zalani bardzo tanimi przepływkami z chin do różnych aut, więc nie są już takim problemem jak kiedyś. 150pln to nie 600pln.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie ori bosz 3 i pól stówki bo z ciekawości sprawdziłem. Co do filtrów ostatnio z ciekawości zamówiłem wkład pioercrossa bo był 2 dychy droższy niz zwykły papierowy. W poniedziałek będę wymienial olej to go wrzucę ciekawe czy się sprawdzi.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem wciąż z niewymienionym w tym roku filtrem powietrza i olejem śmigałem po szeroko pojętym Trójmieście od środy do dzisiaj. Co ciekawe jak na duże miasto nie zaobserwowałem chyba żadnych przykładów furii drogowej, plucia jadem i pokazywania sobie faków, czyli wszystkiego tak powszechnego wśród pijanych agresją poznańskich małpoludów. Co więcej nagminna w Danzig i przyległościach jest uprzejmość, czytelne sygnalizowanie manewrów, wpuszczanie z podporządkowanej i robienie miejsca na prawym pasie jeśli mowa o dojeżdżaniu do obwodnicy. Coś niezwykłego, czyżby wpływ ukrytej opcji niemieckiej albo jodu w powietrzu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TLDR: Lepsze na tyl, zawsze.

Nieprawda, kiedyś przednionapędówką o oszałamiającej mocy 80 koni jeździłem po śniegu z zimówkami z przodu i letnimi z tyłu. Każde rondo pokonywałem jak na zawodach driftingowych, czułem się jak król szosy. Polecam jak ktoś nie boi się lamp i krawężników.

 

A tak bardziej serio, to jak ktoś może sobie pozwolić na tylko dwie opony, to niech sprzeda samochód, bo go na ten luksus nie stać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech sprzeda samochód, bo go na ten luksus nie stać.

Nie każdego stać na luksus nieposiadania samochodu.

 

Widzisz tylko skrajne i patologiczne sytuacje. Jeśli ktoś ma opony z bieżnikiem 4-6 mm to chyba dobrze, jak wie w jaki sposób je rozlokować? A może chciałby się pozbyć pary tych 4 mm i kupić komplet nowych na jedną oś. Od razu koniecznie trzeba kupować nowych opon? Rozpruję jedną oponę gdy pozostałe są całkiem zdrowe, muszę od razu kupić komplet? Nie mogę kupić pary na jedną oś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro rozmawiamy o oponach zimowych i ich rozlokowaniu, to jest może Kaeres? Po sprzedaży auta został mi komplet zimówek na stalówkach, Dębice Frigo 2 175/65R14 rozstaw 4*98mm, może chce kupić? Nie będzie dylematu czy letnie na przód czy na tył, bo felgi i opony są 4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wpadłem na pomysł kontroli stanu oleju. Po wyciągnięciu bagnetu, na jego końcówce, poza olejem, osadziły się białe drobinki "czegoś". Wyglądało to jak kamień z czajnika, a wielkościowo te jasne płatki miały np. 0,5x0,8mm - 1x1mm, czyli małe . Olej ma z ~3,5 tys kilometrów przebiegu (silnik natomiast ~48 tys). Silnik benzynowy, bez turbo. Spotkaliście się z czymś takim? Jak bardzo jest źle?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest normalnie. Zimno zrobiło się. Robisz pewnie krótkie trasy, silnik niedogrzany, no i nie wiemy czy mo to to dobry olej wlany.

 

Poza tym to jest twarde, maź, czy jako? Dla mnie to raczej wilgoć z olejem.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź auto na dłuższą przejażdżkę, tak aby solidnie się zagrzał olej (a nie tylko płyn chłodniczy). Po takiej jeździe sprawdź jak to wygląda. Co do oleju, to lepiej zalać valvoline, nie zrujnuje kieszeni a jest całkiem ok (tylko kup z dobrego źródła).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto ma już wymieniony olej i chyba filtr oleju - jutro jadę odebrać. Mechanik mówi, że jak zlewał olej to nie był nawet w złym stanie, tak jak filtr (okolice 3,5 tys km przebiegu, możliwe że mniej i 1,5 roku od ostatniej zmiany). Nie znalazł drobinek o których wspominałem w spuszczanym oleju, jak i nie było ich na filtrze. ... może wydrapałem je podczas wyciągania bagnetu z tej "ruły" w której owy bagnet siedzi?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...