Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

To widzę macie masakre w Berlinie jeszcze czarno ( nie, nie chodzi o kolor skóry)

0ba9df458b359ea9c2223d5a80251bb2.jpg

Temp 0*-1*

Ale niemcy i tak jeżdżą jak niemoty. Byłem w weekend w Szczecinie, trochę się po mieście pokręciłem i polscy kierowcy dużo sprawniej się przemieszczaja. Bardziej dynamicznie że tak napiszę. No i te odliczanie do końca czerwonego/zielonego fajna sprawa

 

Wysłane z mojego LG G3

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aura sprzyja profi drifterom. Sezon uważam za otwarty.

 

Tia. Czy to letni czy zimówki jak jest lód to <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>o da na zakręcie. Znajomy już zarysował, przedwczoraj widziałem jak koleś odbijał na wjazd/bramę zamiast walić w dupę bo jechał na zderzaku, wczoraj babka przeskoczyła na lekkim łuku na środek pasa zieleni przy bardzo wysokim krawężniku...

Póki nie widzę czarnej i suchej nawierzchni przed sobą - maks 40 + 6m miejsca na hamowanie. No ale niektórzy uważają że mają zajebiste fury i zajebiste opony i są nieśmiertelni...Psia jego mać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w jaszczombie widziałem przed sobą czarną i wydawałoby się suchą nawierzchnię, a potem przy hamowaniu się zmartwiłem jak okazało się to lodem, ale nie takim że do paszczy. Jaszczomb dał radę wytracić swe szalone wektory do zera, robiąc przy tym wiedźmińskie piruety. Dobre żelazo to było, zawsze to przyznam.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Póki nie widzę czarnej i suchej nawierzchni przed sobą - maks 40 + 6m miejsca na hamowanie.

 

40 Km/h i dystans 6m do auta przed nami to trochę mało mi się wydaje ( to tylko 1,5 długości auta ). Zakładając czas reakcji 1/5 sek, to zanim zaczniesz hamować minie 2,2 metra, czyli zostaje 3,8m.

 Jaszczomb dał radę wytracić swe szalone wektory do zera, robiąc przy tym wiedźmińskie piruety. Dobre żelazo to było, zawsze to przyznam.

 

Czekaj, czekaj ... jak to się nazywa ... nostalgia. Miało to ABS?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 Km/h i dystans 6m do auta przed nami to trochę mało mi się wydaje ( to tylko 1,5 długości auta ). Zakładając czas reakcji 1/5 sek, to zanim zaczniesz hamować minie 2,2 metra, czyli zostaje 3,8m.

(...)

 

Zostawisz więcej to zaraz ktoś się wpieprzy przed Ciebie. Smutne ale prawdziwe. I tak jak wcześniej - maks 40 a nie zegarowe stabilne jak skała 40. I które auto bez kotwicy z ~40 stanie w miejscu na błocie po walnięciu światłami stopu?

Edytowane przez Orgiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mi się dzisiaj opony ślizgały, jak musiałem przejechać przez zrobione przez pług ciapate, choć niewielkie zaspy, przy krawędzi drogi. Tak samo ruszanie pod górę, kiedy auto stoi w takiej małej zaspie nie było lekkie. Może mi się wydaje, albo gorzej się po tym jeździ, jak po prawdziwym śniegu.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi jak leży gruba warstwa błota pośniegowego na jezdni a takie pacany napierdzielaja ponad 60km/h z naprzeciwka a ja jadąc ledwo 30  muszę hamować i odsuwać się do krawędzi tak żeby rowu nie zaliczyć. Oni są niezniszczali? Przecież hamowanie przy takiej prędkości mija się z celem. Sam widziałem jak gość w ciężarówce zapierdziela i na lekkim łuku gdzie było błoto leciał prosto w ogrodzenie. Myślałem że będzie dachował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest oczywiście lepiej niż było dla droższych samochodów, ale pierwotna tabela była korzystniejsza. Ciekawe czy od nowego roku spadną ceny u dealerów. Teoretycznie patrząc na cenniki BMW 540 za 300k powinno być ok. 30k tańsze a np. 911 Turbo S powinno być tańsze o ok. 120k .

 

Moja teoria jest jednak taka, że obniżka będzie minimalna. Raz że akcyzę płaci importer(od niższej kwoty niż cena cennikowa) a dwa, że będzie podobnie jak z obniżką cen benzyny przy spadku cen ropy. Trochę taniej, ale nie tyle ile powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyśmy chcieli po tych stawkach ściągnąć Citroena Xsara Picasso 2001 2.0, musielibyśmy dać 9000 z tytułu akcyzy. Auto pewnie wycenione na połowę tej kwoty.

 

Znów będą ciągnąć lawety z wrakami, jak przed 2004 rokiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyśmy chcieli po tych stawkach ściągnąć Citroena Xsara Picasso 2001 2.0, musielibyśmy dać 9000 z tytułu akcyzy. Auto pewnie wycenione na połowę tej kwoty.

 

Znów będą ciągnąć lawety z wrakami, jak przed 2004 rokiem.

Mieli uprościć obliczanie akcyzy, a jak widać mocno utrudnili :lol: Za w.w. auto zapłacisz 1k zł akcyzy Pitagorasie :D

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się za bardzo, ale mi się wydaje, że dzięki temu pomysłowi, chcą zatrzymać odpływ kasy na używane samochody i wzmocnić rynek wewnętrzny. Teraz każde zakupione za granicą auto, to odpływ kasy, a tak to cała ta kasa będzie się kreciła w PL.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, trzeba wspierać polskich producentów samochodów. Oh wait...

 

Napisałem zablokować odpływ kasy, naucz się czytać ze zrozumieniem. I raczej tyczy się to aut używanych. Przecież jak kupisz w DE auto od Niemca za 10.000E, to to 10.000E znika z Polskiego rynku, a pojawia się na Niemieckim. Jak dowalą akcyzę, to kupisz auto, które już jest na Polskim rynku i 10.000E zostanie w Polskiej gospodarce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Tychach coś tam składają, jakieś Ferrari dla plebsu czy coś. Mój jaszczomb miał na klapie bagażnika taką naklejkę z dumnym napisem "Made in Poland". Byłę patriotę.

No i jeszcze VAG oraz Opel mają swoje montownie, ale to są wyroby samochodopodobne i nikt tego nie chce poza firmami które biorą Audi Fabie i Octavie.

 

E, KAX, nie chce mi się, weź mi proszę policz Nową Wspaniałą Akcyzę za żabę, Euro 3 przypominam, ten pojazd to istny masakrator foczek. Może się wstrzymam do przyszłego roku i wtedy ożenię, drwiąc z tych, którzy nie zdążyli znaleźć swojego zapłakanego Niemca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E, KAX, nie chce mi się, weź mi proszę policz Nową Wspaniałą Akcyzę za żabę, Euro 3 przypominam, ten pojazd to istny masakrator foczek. Może się wstrzymam do przyszłego roku i wtedy ożenię, drwiąc z tych, którzy nie zdążyli znaleźć swojego zapłakanego Niemca?

 

Nie jestem pewny czy te stawki dotyczą tylko EU i nie chciał bym Cie wprowadzić w błąd bo dzejdiemy importowane z Japonii mogą być obciążone inną stawka akcyzową i celną.

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Japonii podobnie jak z wyspy dzikusów mają kierownicę po złej stronie, a to albo wymaga dłubaniny z przekładką u Heńka w szopie, albo zwiększonej stawki ubezpieczeniowej, tak czy owak bez sensu dla kogoś, kto nie po to kupuje tanio, żeby potem dokładać jakieś grajcarki i być w te, no, plecy. Przyjmij do obliczeń żabę-masakratora foczek z rocznikiem 2005, normą Euro 3 i pojemnością 1.8 od Hansa, wnuka stűrmbahnfűhrera, z płaczliwym usposobieniem.

Edytowane przez jonas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...