Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

To się teraz bujaj z tym japońcem. Ja zawsze wrzucam fajne radio, duże fele, poleruje kozim worem i nawet Alfe sprzedaje w jeden dzień. Trzeba być elastycznym i dostosowywać się do klienta. Brera w razie W-11 tez już dostała duże felgi i kolorowe radyjko wiec przygotowana do odsprzedaży gdyby była taka potrzeba :D

To zacznij już sprzedawać tą Alfę bez DPFa: http://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-polskie-drogi/wiadomosci/news-wyciales-dpf-rzad-sie-za-ciebie-wezmie,nId,2338447 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo powtarzają od 25lat o katalizatorach kiedy ostatnio komuś sprawdzali jego obecność?  Z resztą brak DPF nie zostanie wykryty podczas badania obecnym sprzętem bo nie bada on zawartości cząstek stałych, a jedynie substancji szkodliwych jak CO2 czy inne NOx. Auto z DPF, które ma spełniać normę Euro4 bez DPF podczas badania, na stacji diagnostycznej dostępnym sprzętem też ją spełni no ale o tym trzeba mieć pojecie większe niż wiedza z interii :P

Edytowane przez KAX_
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skądże znowu :D Ustawę mogą przecież przepchnąć, a ze nie będzie czym sprawdzać to już inna para kaloszy najwyżej będzie kolejny martwy przepis :D

 

Ewentualnie tak mogą badać :lol:

 

https://www.youtube.com/watch?v=bI8q8EhpRXM

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo powtarzają od 25lat o katalizatorach kiedy ostatnio komuś sprawdzali jego obecność?  Z resztą brak DPF nie zostanie wykryty podczas badania obecnym sprzętem bo nie bada on zawartości cząstek stałych, a jedynie substancji szkodliwych jak CO2 czy inne NOx. Auto z DPF, które ma spełniać normę Euro4 bez DPF podczas badania, na stacji diagnostycznej dostępnym sprzętem też ją spełni no ale o tym trzeba mieć pojecie większe niż wiedza z interii :P

 

OD kiedy CO2 jest szkodliwe? To właśnie NOx i głównie cząstki stałe są najgorsze. Smog i rak. Jest zależność między wprowadzeniem autobusów na gnojówkę w miastach i zwiększeniem zachorowań na raka płuc chociażby.

 

Nie plastik na progu tylko lakier na metalowym progu pod plastikiem i w okolicach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeci raz bym Ci musiał napisać, żebyś się nie wydurniał ale mi się nie chce... jak nie wiesz, ze CO2 jest gazem szkodliwym to wróć do podstawówki na lekcje chemii...

 

Z tym  malowaniem i oklejaniem to przeczytaj jeszcze raz bo kolega wyraźnie pisał, ze nie chodzi o blachę, a o plastik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem się, w ten dzień nie było już chyba -27, może -15. Ale odpalał przy takich temperaturach. Mój pedał sprzęgła tez nie wraca jak jest zimno ;). Nie wymieniłem akumulatora NIGDY a auto mam 9 lat. Tak jak kupiłem, tak sobie jest. Może coś zmienia, że akumulator jest pod tylną kanapą.

 
Ja tam lubię moje auto :) dawało mi chleb i igrzyska przez tyle lat, a że dalej działa, to tym bardziej szkoda wyrzucać/sprzedawać.
 
edit:
ups, myślałem ze nikt tu nie pisze. nie odświeżyłem strony, myślałem że był tylko jeden wpis po moim ostatnim. Powracam do AA turbognojarek jak Wy je tu nazywacie, co przez ostatnie 10 minut czytając dogłębniej ten wątek, udało mi się dowiedzieć
Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych dwóch nie zwracaj uwagi, oni tak często i nic z tego nie wynika. Sztuka dla sztuki, też to czasami uprawiam.

 

Tymczasem wykorzystując dostępną zadaszoną powierzchnię skitrałem niechcianą żabę na czas śnieżyc, zadymek i halucynacji z wychłodzenia:

vnRqAV9.jpg

Niby na sprzedaż, niby lakier niewyjściowy, ale jakoś nie mogę beztrosko patrzeć jak zarasta lodem i guanem. Na tej hali jest zawsze jest temperatura powyżej zera, bo sąsiednie są ogrzewane. Dopóki nie wjedzie tam więcej złomu, mogę trzymać swój.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś zmienia, że akumulator jest pod tylną kanapą.

Moim zdaniem tak. Latem w klimatyzowanej kabinie masz 20 kilka stopni, w komorze silnika pewnie z 80-90 stopni.

Tymczasem wykorzystując dostępną zadaszoną powierzchnię skitrałem niechcianą żabę na czas śnieżyc, zadymek i halucynacji z wychłodzenia:

Byle tylko tam nie spawali, cięli, szlifowali flexem to będzie jej dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit:

ups, myślałem ze nikt tu nie pisze. nie odświeżyłem strony, myślałem że był tylko jeden wpis po moim ostatnim. Powracam do AA turbognojarek jak Wy je tu nazywacie, co przez ostatnie 10 minut czytając dogłębniej ten wątek, udało mi się dowiedzieć

 

Jak może nikt nie pisać jak na tym forum są tylko dwa ciekawe tematy, a ten jest jednym z nich :D

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych dwóch nie zwracaj uwagi, oni tak często i nic z tego nie wynika. Sztuka dla sztuki, też to czasami uprawiam.

 

Tymczasem wykorzystując dostępną zadaszoną powierzchnię skitrałem niechcianą żabę na czas śnieżyc, zadymek i halucynacji z wychłodzenia:

 

Niby na sprzedaż, niby lakier niewyjściowy, ale jakoś nie mogę beztrosko patrzeć jak zarasta lodem i guanem. Na tej hali jest zawsze jest temperatura powyżej zera, bo sąsiednie są ogrzewane. Dopóki nie wjedzie tam więcej złomu, mogę trzymać swój.

Teraz naprawdę żałuje, że mnie nie stać na żabę, laik się należy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byle tylko tam nie spawali, cięli, szlifowali flexem to będzie jej dobrze.

Na całej hali nie ma prądu, bo składowany złom nie potrzebuje. Robótki ręczne są prowadzone halę obok, nieraz słychać złowrogie dźwięki.

 

Teraz naprawdę żałuje, że mnie nie stać na żabę, laik się należy.

Negocjuj synu, obiecuję że nie będę szydził. Edytowane przez jonas
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sobie testy robiliśmy egr z i off, można też wycinać w a4 1.9 bo te badziewia na przeglądach tego nie wychwycą.

 

Wszystko można. A później jedziesz za takim de bilem i jak jest większa górka na autostradzie to nie wiesz w którą stronę skręcać taka chmura z rury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu się wydurniasz i po raz kolejny upraszam abyś nie wypowiadał się na tematy techniczne bo nie masz o nich najmniejszego pojęcia. Prawidłowo działający egr otwarty jest na obrotach biegu jałowego, podczas wciskania gazu się zamyka. Jeśli jedziesz za autem, które po dodaniu gazu kopci jedną z prawdopodobnych przyczyn może być niezbyt dobrze działający zawór EGR. Zaślepienie zaworu powoduje spadek dymienia auta.

 

 

EDIT: Moderacja mnie uprzedziła ;)

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem na weekend Audi A5 2.0 250KM z Quattro Ultra i S-tronic. Powiem wam, że mój kolejny samochód musi mieć napęd na cztery koła :D Jazda w po śniegu to bajka! Nie mogę się doczekać kiedy wyjdzie Cupra 4WD.

b336a0feb0ca3cbd85fe7cf86cc68e0b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedni zderzak wygląda jakby miał lotki nad halogenami. 

A co do jazdy po śniegu wszystko pięknie poza przerostem umiejętności i racjonalnego myślenia - 2 tony przyczepione do podłoża czterema kartkami A4 nie staną w miejscu jak jest ślisko.

Edytowane przez Orgiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedni zderzak wygląda jakby miał lotki nad halogenami. 

A co do jazdy po śniegu wszystko pięknie poza przerostem umiejętności i racjonalnego myślenia - 2 tony przyczepione do podłoża czterema kartkami A4 nie staną w miejscu jak jest ślisko.

 

Nie miałem tu na myśli szaleństw, tylko zwykła jazdę. Pewniej czułem się na drodze tym Audi niż swoim samochodem.

Przecież można zamawiać. Cupra ST 4drive. Tylko, że opłacalność zakupu jest dyskusyjna.

Wiem, że można, ale czekam, aż będzie w Lellku, żeby wypożyczyć na weekend :) Mam teraz Leona w Hatcbacku 2.0 TDI 184KM. Chcę zobaczyć jak będzie mi się jeździło wersją ST, 300KM i 4WD. Co do zakupu to rzeczywiście popłynęli trochę z ceną, ale jak by nie było to 300KM, 4WD i DSG. Konkurencja chyba jeszcze droższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę analogicznym tylko z 1.8. 300km, 4wd i dsg jest tez w superbie, gofrze r i s3- wszystkie te auta łączy jedno- nie tracą aż tak przeraźliwie na wartości i w miarę powszechne serwisy autoryzowane. Ja jestem w tej niekomfortowej sytuacji, że moje aso zamknęli i do najbliższego mam minimum 140km.

Edytowane przez KWS89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robią już w tych małych woldzwagenach normalny napęd czy to nadal haldex?

 

 

Co do pewności to właśnie to potwierdza złudność tego napędu. Kumpel kupił ostatnio Range Rovera i mu mówię, ze pewnie zajebiście się tym jeździ w takich warunkach to odparł, ze rusza, przyspiesza itp i owszem fajnie ale w razie W leci jak każdy wielki 2,5 tonowy klocek niezależnie na ile osi napędzany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Zakochany Graham

Wracam wczoraj autem (pozyczonym), droga ciemna nieoswietlona i takie akcje:

1) z naprzeciwka na pasie jakis pijany jegomosc. zatacza sie i kreci.

2) na moim pasie jakas idiotka bez zadnych odblaskow i do tego na telefonie, idac tylem do nadjezdzajacych samochodow

 

oszalec mozna.

Edytowane przez Zakochany Graham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem na weekend Audi A5 2.0 250KM z Quattro Ultra i S-tronic. Powiem wam, że mój kolejny samochód musi mieć napęd na cztery koła :D Jazda w po śniegu to bajka! Nie mogę się doczekać kiedy wyjdzie Cupra 4WD.

 

Lellek wynajmuje samochody na weekend czy masz znajomości w salonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój kolejny samochód musi mieć napęd na cztery koła

Sprawdziłem i polecam, Piotr Fronczewski.

 

w razie W leci jak każdy wielki 2,5 tonowy klocek niezależnie na ile osi napędzany ;)

No ale jak to, mam napis "kłatro" na klapie więc jestem nieśmiertelny, c'nie?

Na lód i gruby poślizg to chyba tylko coś antygrawitacyjnego, ewentualnie zaginającego czasoprzestrzeń, a nie jakieś tam 4x4. Ale na to chyba za wcześnie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lellek wynajmuje samochody na weekend czy masz znajomości w salonie?

W Gliwicach nie robią problemów. Podpisujesz umowę użyczenia i tyle. Znajomości nie mam. Kupiliśmy i serwisujemy tam dwa samochody, nic poza tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam wczoraj autem (pozyczonym), droga ciemna nieoswietlona i takie akcje:

1) z naprzeciwka na pasie jakis pijany jegomosc. zatacza sie i kreci.

2) na moim pasie jakas idiotka bez zadnych odblaskow i do tego na telefonie, idac tylem do nadjezdzajacych samochodow

 

oszalec mozna.

U mnie podobnie,ciemno mimo latarni,a tu <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>iarzeria pociska na rolkach po ulicy i oczywiście słuchawki na durnym łbie.Jakby było mało to poubierani na czarno....nakopać do [gluteus maximus] to za mało..

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Zakochany Graham

Ludzie bez wyobrazni. ALbo gimnazjalna dojrzewajaca , zapierdalajaca w skarpetkach stopkach przy -15 mlodziezzz. Albo dorosli po<span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>cy. 

 

A WINNY KIEROWCA!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...