Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za tego swifta, coś w ten deseń, poprzeglądam oferty. Jeździłeś nim może?

 

sedici/sx4 też b.dobre auto, ale tu terios jest lepszy w praktycznie każdej kategorii (np.więcej miejsca w środku mimo mniejszych wymiarów, lepiej rozwiązany napęd itd.)Jedno i drugie wstępnie odrzuciłem jako za duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bratu ostatnio jakiś wiewiór wygryzł sobie pod maską niezłe gniazdo:

akx1co.jpg

 

 

Też tak mieliście? Co na takie gryzonie jest najlepsze? Podobno kostka od wc daje radę.

 

Tutaj inny kierowca wku... wnerwiony podobnym wydarzeniem [+18]

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oh panowie. Zaliczylem 2 fuksy 1 dnia. Jazda na Teneryfie w porownaniu do Gran Canarii to pieklo.

- lewy pas na autostradzie zajumany non stop
- BLOKOWANIE LEWEGO PASA zeby zjechac na skrajny prawy przy zjezdzie... o kur***
- jazda 50km/h na 90 i ni cholery wyprzedzic przez 45km... zeby to jeszcze byly pojedyncze przypadki.

 

1. Pierwsze to przestrzelilem STOPa (linie nieczytelne, starte, znak schowany) w waskich uliczkach na TNF, katem oka w bocznej tylniej szybie zobaczylem szary zderzak na cm i zrobilem odbitke. Uff... Koles jak i jak zatrzymalismy sie tylko po sprawie i chwila odsapniecia.

2. Druga - Wjazd na autostrade, ladny pas rozpedowy, spory ruch i samochody ktore sie wlaczaja przede mna na 4 pasmowej autostradzie (3pasy + zjazdowy/rozpedowy, limit 120km/h). Jonas pewnie zna droge, polnocna autostrada w kierunku zachodnim :P
Wbijam za kolejnymi autami na prawy pas, gaz i lecim na srodkowy za innymi autami i patrze w lusterko czy na lewym czegos nie ma... Nie ma, patrze do przodu, majac juz setke, a 20m przede mna STOI opel corsa ktore chce wbic na zjazdowy... Manewr losia w prawo odwalony perfekcyjnie. Szkoda ze kamera wylaczona :F Takiego slow motion nie mialem jeszcze nigdy, auto bez ESP, duzy laczek i zdziwilem sie tylko ze nie mialem problemow tego utrzymac -  spory rozstaw osi chyba robi swoje.

 

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie multiturbo? Ja wiem, że nazewnictwo w BMW jest strasznie mylące, ale to jest standardowy 2 litrowy R4 z jedną turbosprężarką i bezpośrednim wtryskiem. To nie silnik na gnojówkę, żeby musiał mieć 2 albo 3 turbo ;)

 

Dokładnie to jest jedna dmuchawa z twinscrollem- czyli- masz rację. ;]

 

Tylko czy w tym silniku wyeliminowali problemy z napędem bodaj pompy oleju? :P

 

Aurora- dlatego ja odpuściłem najem auta, leżałem wentylem do góry i pozwalałem się być wożony- najczęściej w stanie wskazującym bo na trzeźwo to ciężko się nie bać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam się jeździło dobrze, a gdybym jeszcze dysponował normalnym samochodem dla białego człowieka, nie ociężałą germańską krową bez żadnych zalet, to byłoby całkiem dobrze. Nie było gorzej niż w takim dajmy na to Poznaniu czy Warszawie, wystarczyło zachować minimum uwagi i orientacji przestrzennej.

Po Maroku już bym się musiał dobrze zastanowić albo chociaż walnąć setkę wódki, zanim bym się odważył prowadzić tam samochód.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już z was płacił w tym roku za ubezpieczenie? Ile wam OC poszło do góry?

 Mi poszło za OC +50%. Myślałem, ze ich pojebało ale wbiłem na rankomat i stwierdziłem, ze i tak przysłali niezła ofertę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie ponad 44%. Efekt 500+ psia mać. z 898 zł na 1299 samo OC.

Rok temu za 1538 miałem dobre AC, NNW I Assistance Prestiż za 1598 zł . Teraz 2042 zł.

 

Liberty u mnie najtaniej. Z Link 4 jakiś typ dzwonił przed chwilą z OC za ponad 1700 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie ponad 44%. Efekt 500+ psia mać. z 898 zł na 1299 samo OC.

Rok temu za 1538 miałem dobre AC, NNW I Assistance Prestiż za 1598 zł . Teraz 2042 zł.

 

Liberty u mnie najtaniej. Z Link 4 jakiś typ dzwonił przed chwilą z OC za ponad 1700 zł.

 

A co ma 500+ do ubezpieczenia twojego auta?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TU zwietrzyły, że jest dodatkowy pieniądz w narodzie to można jebnąć podwyżkę z tyłka.

Zwietrzyły, że można zyskać podwójnie, raz - że zwiększy się zysk, dwa - lemingi uwierzą, że to wina 500+, więc dojebie się tym sposobem PiSowi.

 

I żeby było jasne ja akurat nie jestem beneficjentem tego programu.

Wstydź się.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TU zwietrzyły, że jest dodatkowy pieniądz w narodzie to można jebnąć podwyżkę z tyłka. I żeby było jasne ja akurat nie jestem beneficjentem tego programu.

 

Powodem wzrostu cen ubezpieczeń, był nakaz KNF na urealnienie cen. Takim dziwnym przypadkiem, całkowitym przypadeczkiem im się przypomniało o urealnieniu cen zaraz przed przegranymi przez nich wyborami, kiedy już wiedzieli, że nie mają szans na wygraną i trzeba było zostawić jak najwięcej zbuków, które zaczną śmierdzieć później.

Edytowane przez DziubekR1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u kumpla montować zawias. Zgadnijcie jakie auto i z jakim przebiegiem opuszczało warsztat. Jako podpowiedz dodaje fotkę starych czesci (robione kalkulatorem z usmarowanym obiektywem):

 

lfACjbz.jpg

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...