Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

wysiadł z auta i skopał mi bok samochodu w momencie, w którym go mijałem. Następnie pojechał za mną i wjechał mi w tył auta, 

 

Jakie zniszczenia po takiej akcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drzwi na pilota... :P

 

Albo może robi tak, że ma zamontowany zamek z klamką jak ze zwykłych drzwi i na noc ją wyjmuje, by nikt nie wszedł. :)

 

 

Co do zniszczeń, to wgnieciony bok od kopniaków i rozwalony tył od zderzenia. Do mnie na szczęście się nie udało mu dobrać, więc ja jestem cały. Koleś miał tablice z Kutna, więc podejrzewam, że chwile zajmie, zanim go znajdą, tym bardziej, że cholera wie, gdzie jest w tej chwili.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie CONTINENTAL ContiEcoContact 5 czy MICHELIN ENERGY SAVER + ?

Michelin poki co daje rade,(4k km), a pamietajcie ze moje poprzednie nokiany wytrzymaly 12k km? Obecnie Saver+ 4k i nie widze zabkowania rantu.

 

Zdecydowanie takze lepsza przyczepnosc, na rondzie przy dodaniu gazu duzo pozniej zaczynaja buksowac (~300NM i ~200KM), hamowanie na suchym in plus, abs duzo pozniej sie zalacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał jednak pecha, ponieważ samochód za mną miał kamerę i wszystko się nagrało, razem z rejestracją i z jego gębą. Teraz go szukają.

 

 

Chyba będę musiał sam kupić rejestrator, bo nigdy nie wiadomo co jakiemuś deb1lowi odbije.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie CONTINENTAL ContiEcoContact 5 czy MICHELIN ENERGY SAVER + ?

Michelin poki co daje rade,(4k km), a pamietajcie ze moje poprzednie nokiany wytrzymaly 12k km? Obecnie Saver+ 4k i nie widze zabkowania rantu.

 

Zdecydowanie takze lepsza przyczepnosc, na rondzie przy dodaniu gazu duzo pozniej zaczynaja buksowac (~300NM i ~200KM), hamowanie na suchym in plus, abs duzo pozniej sie zalacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie CONTINENTAL ContiEcoContact 5 czy MICHELIN ENERGY SAVER + ?

Michelin poki co daje rade,(4k km), a pamietajcie ze moje poprzednie nokiany wytrzymaly 12k km? Obecnie Saver+ 4k i nie widze zabkowania rantu.

 

Zdecydowanie takze lepsza przyczepnosc, na rondzie przy dodaniu gazu duzo pozniej zaczynaja buksowac (~300NM i ~200KM), hamowanie na suchym in plus, abs duzo pozniej sie zalacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem jeździć na rowerze z kamerą na kasku. Praktycznie mógłbym codziennie wysyłać nagrania policji, z których karaliby średnio ok. 30-40 kierowców... Może nadejdzie kiedyś dzień, że rowerzysta będzie mógł czuć się chociaż względnie bezpiecznie na drodze, ale to najpewniej pozostanie jednak w sferze marzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eibacha jest kilka rodzajów. ERL, Pro-kit i Sportline, Te pierwsze to seria, te drugie to różnica 20-30mm w stosunku do serii przystosowane do montażu na seryjnych amortyzatorach, a dopiero te ostatnie to obniżenia rzędu 40-50mmdo amorów o skróconym skoku.

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heyka, jakieś ciche opony możecie polecić? Jeżdżę po irlandzkich drogach, ze względu ze tam gęsto pada to drogi przeważnie nie gładki asfalt ale taki bardziej żużlowaty wiec bardziej huczy...

Lancer 2008, 205/55/16 zdaje się :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie tam chińskie czy chcesz "markowe"?

Ja się zazwyczaj sugeruję tym zestawieniem, + oceny jeżeli więcej niż 50.

http://www.oponeo.pl/wybierz-opony/s=1/letnie/t=2/osobowe,4x4/r=1/205-55-r16

 

Co do chinoli, to z mojego doświadczenia są dobre, ale mniej trwałe. Mówię o tych z dobrymi ocenami jak Imperial.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam eibach ;D

 

Myślałem o tym, ale nie do tego silnika i na takie przejażdżki... Po swapie może i by było jak znalazł dla lepszego prowadzenia.

 

Zakupiłem u autowisa MT.

Michelin poki co daje rade,(4k km), a pamietajcie ze moje poprzednie nokiany wytrzymaly 12k km? Obecnie Saver+ 4k i nie widze zabkowania rantu.

 

Zdecydowanie takze lepsza przyczepnosc, na rondzie przy dodaniu gazu duzo pozniej zaczynaja buksowac (~300NM i ~200KM), hamowanie na suchym in plus, abs duzo pozniej sie zalacza.

 

Saver+ mam, Conti wziąłem dla porównania, już nim przejechałem się 300km i są ciche, dosyć komfortowe i dobrze trzymają, zużycie będę wiedział po roku.

 

Dla ciekawostki z utylizowałem zimówki Fuldy 11-letnie, zrobiły co najmniej 85 tyś...

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dzisiaj jakiś facet w merolu zajechał drogę, a po tym jak zatrąbiłem na niego, to wysiadł z auta i skopał mi bok samochodu w momencie, w którym go mijałem. Następnie pojechał za mną i wjechał mi w tył auta, potem znowu wysiadł i zaczął się pięściami dobijać do szyby w drzwiach (na wszelki wypadek zablokowałem je zawczasu), po czym wrócił do merca i uciekł.

Miał jednak pecha, ponieważ samochód za mną miał kamerę i wszystko się nagrało, razem z rejestracją i z jego gębą. Teraz go szukają.

 

Takie rzeczy dotychczas widziałem tylko w kompilacjach na tubie, aż mi się w głowie nie mieści to, że tym razem to mnie coś takiego spotkało...

Grubo. W Mercedesach ostatnio jeżdżą największe ameby umysłowe. A klasa jadąca 30 km na autostradzie lewym pasem. A klasy jadące na rondzie do okola prawym pasem. Buraki w starych mercach. Janusze. Dwie kobiety w nowych mercach mi ostatnio się wjebaly pod maskę na pierwszeństwie dla mnie. Naprawdę jakaś plaga ostatnio. Moja teoria jest taka, że kupno Mercedesa jest dla idiotów po to żeby czuć się kimś lepszym od reszty i wtedy takim odpierdziela na drodze. W tych naprawdę drogich mercach jeszcze nikt mi nie podpadł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heyka, jakieś ciche opony możecie polecić? Jeżdżę po irlandzkich drogach, ze względu ze tam gęsto pada to drogi przeważnie nie gładki asfalt ale taki bardziej żużlowaty wiec bardziej huczy...

Lancer 2008, 205/55/16 zdaje się :P

 

http://www.oponeo.ie/details-tyre/fulda-ecocontrol-hp-205-55-r16-91-v#137539246

 

http://www.oponeo.ie/details-tyre/dunlop-sp-sport-bluresponse-205-55-r16-91-v#137166484

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A klasy jadące na rondzie do okola prawym pasem.

Jak najbardziej poprawne zachowanie na standardowym rondzie, może nie najbardziej kulturalne, ale zgodne z obowiązującym prawem. Lepiej niech jadą w kółko prawym pasem, niż mają zmieniać pas ze środkowego na zewnętrzny na pałę i się ładować w boki innych samochodów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj straciłem lusterko, pani nie dała rady wykręcić Kaszkajem na 8 metrach i wjechała tyłem w bok mojego samochodu (zaparkowany prawidłowo). Zatrzymała się jak usłyszała huk pękającego epoksydu, na który było lusterko przyklejone po ostatnim buraku, który je ułamał i zwiał. Odnoszę wrażenie, że gdyby nie to, to lusterko by się odgięło a pani zatrzymała by się na drzwiach dopiero. Co ciekawe, szkody u mnie to lusterko, czerwony lakier na listwie drzwiowej i rysa ponad tą listwą (nawet nie do blachy, polerka załatwi sprawę), żadnej wgniotki, nic. W Kaszkaju natomiast porysowany i pęknięty zderzak, zbita tylna lampa i solidny odprysk lakieru na klapie powyżej lampy (do gołej blachy), zakładam że zrobiony przez odskakujące lusterko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pani nie dała rady wykręcić Kaszkajem

Często widzę właśnie panie, jeszcze młode jeżdżące tego typu pojazdami i niestety widać, że nie radzą sobie z tym. Teraz chyba nawet jest moda, żeby żonom kupować tego typu auta jeśli kogoś na to stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz chyba nawet jest moda, żeby żonom kupować tego typu auta jeśli kogoś na to stać.

Generalnie teraz jest moda, by kupować auta, gdy kogoś stać, jak też gdy nie stać.

 

Mój szwagier właśnie kupił Insignię w dizlu i automacie. Pięcioletnią. Na kredyt. Samo w sobie zabawne. Mówiłem mu, żeby obecnej astry II 1.4 nie sprzedawał, by mieć czym do pracy jeździć. Powiedział, że do pracy będzie Insignią jeździć. Nie paniał aluzji ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anegdotka na temat samochodów na kredyt - na szczycie frankowej górki (około 2007) znajomy z pracy kupił samochód na kredyt we frankach. Wyszło mu do spłaty jakieś 80 000 zł, bo to drogi samochód był. Minął rok, kurs franka skoczył z 2,20 na 3,50, rata za samochód z 1500 na 2200, wartość samochodu z 80 000 na 65 000. Tyle wygrać.

 

Żonie kupiłem terenówkę na miasto żeby plebs zazdrościł, to oczywiste. Parkowanie idzie jej dobrze, bo obiektywnie to nie jest duża terenówka, a żona prędzej wyjdzie i sprawdzi co tam w martwej strefie się czai, niż będzie cisnęła po parkingu metodą południowoeuropejską, czyli do tyłu aż usłyszysz stuknięcie, do przodu aż usłyszysz stuknięcie, trochę do tyłu, gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę problemu w kupowaniu auta na kredyt. Sam tak zrobiłem pomimo tego, że za gotówkę również by się dało, ale utylizacja oszczędności to dla mnie trochę słaby pomysł. Dodatkowo stopy takie niskie, że nie kosztuje to worka waluty.

 

Dla mnie kretynizmem (o którym można opowiadać anegdotki) jest kupowanie auta na które osobnika po prostu nie stać, a potem dorabianie teorii do oczywistych faktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...