Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zaczął się dobijać do moich drzwi to już zacząłem wymyślać, co zrobić, gdyby udało mu się wybić szybę. Pewnie próbowałbym przytrzymać jego rękę i ruszyć autem do przodu, żeby go wywrócić... Ale na szczęście pier-dot 107 okazał się pancerny. :D

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczął się dobijać do moich drzwi to już zacząłem wymyślać, co zrobić, gdyby udało mu się wybić szybę. Pewnie próbowałbym przytrzymać jego rękę i ruszyć autem do przodu, żeby go wywrócić... Ale na szczęście pier-dot 107 okazał się pancerny. :D

Seba i Karyna. Z daleka widać brak mózgu po ubiorze i obuwiu. Oby dorwali Sebixa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i opłacało się zrobić szum. Policja przez 2 tygodnie nie mogła znaleźć gościa, ja tymczasem potrzebowałem 1,5 dnia, by sprawić,że facet sam się zgłosił na policję. Na razie ma zarzuty uszkodzenia mienia i kierowania bez uprawnień (zabrano mu jakiś czas temu prawko), być może dojdzie jeszcze zarzut napaści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed sekundą widziałem to na tvn, nawet wywiadzik był :P

To, że sam się zgłosił na policje mnie rozyebało. A taki był twardy zawodnik. Pokazali też innych. Był zatrzymany facet, który strzelał z drugiego pasa do kobiety w aucie. Chciał ją nauczyć jeździć. Strach się bać normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policja przez 2 tygodnie nie mogła znaleźć gościa,

 

Takiego neadertala nie potrafią nawet w 2 tygodnie odszukać? Co to za policja?

 być może dojdzie jeszcze zarzut napaści.

 

"może"? Gość Cię po prostu NAPADŁ, tylko nadwozie mu przeszkadzało, przed wyrządzeniem Tobie krzywdy! Postaraj się, by dostał ten trzeci zarzut - należy Ci się odrobina sprawiedliwości!

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"może"? Gość Cię po prostu NAPADŁ, tylko nadwozie mu przeszkadzało, przed wyrządzeniem Tobie krzywdy! Postaraj się, by dostał ten trzeci zarzut - należy Ci się odrobina sprawiedliwości!

 

"być może", ponieważ nie wiem, czy będzie mi się chciało w to bawić. Dodatkowe rozprawy, przesłuchania itp... Mam raczej wątpliwości, czy chce mi się na to tracić czas. Choć z drugiej strony jest chęć udupienia szczeniaka, jak i zapobieżenie ewentualnym zawiasom dla niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy czegos takiego nie zostawiaj. Jak cwaniaka nic nie spotka, to zrobi to jeszcze raz. Zlozenie oswiadczenia na komendzie zajmie Ci 30min, a jednego debila nauczysz na cale zycie. Takie zachowania trzeba napietnowac do samego konca.

Edytowane przez DziubekR1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych zdjec z Autoswiata... Ostatnio bylem w ogromnym szoku jak w porownaniu C4 picasso wygral z nowym Touranem. Raz na milion porownan. Tak to zal czytac. Sa w ogole jakies gazety co faktycznie rzetelnie opisuja te samochody?

Edytowane przez _Paulo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę nic złego w tym, że w niemieckiej gazecie porównania wygrywają niemieckie samochody. Problemem jest to, że w polskiej gazecie motoryzacyjnej (jest taka?) rankingów nie wygrywają polskie samochody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych zdjec z Autoswiata... Ostatnio bylem w ogromnym szoku jak w porownaniu C4 picasso wygral z nowym Touranem. Raz na milion porownan. Tak to zal czytac. Sa w ogole jakies gazety co faktycznie rzetelnie opisuja te samochody?

Kiedyś rzuciłem okiem na jakiś artykuł porównujący podgrzewane siedzenia. Sprawdzano czas i temperaturę oferowaną przez ten ficzer w wielu markach i modelach, wygrało jakieś padło od VAGa dlatego, że co prawda nagrzanie siedzeń trwało 1,5 godziny (!!!), ale za to temperatura dobijała do 55 stopni wobec nędznych 35-40 u niegodnej wzmianki konkurencji. Od dziecka o tym marzyłem - poparzyć se tyłek czekając na lawetę.

 

Problemem jest to, że w polskojęzycznej gazecie motoryzacyjnej rankingów nie wygrywają montowane w Polsce samochody.

Naprawiłem.

Edytowane przez jonas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawiłem.

Ale tam nie było czego naprawiać. Nie mamy polskich gazet, nie mamy też polskich samochodów. Potemu drażnią czy wk*rwiają nas wyniki rankingów, porównań w niemieckiej prasie. A punktu widzenia niemieckich producentów, pismaków czy nawet obywateli jest to jak najbardziej ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tam nie było czego naprawiać. Nie mamy polskich gazet, nie mamy też polskich samochodów. Potemu drażnią czy wk*rwiają nas wyniki rankingów, porównań w niemieckiej prasie. A punktu widzenia niemieckich producentów, pismaków czy nawet obywateli jest to jak najbardziej ok.

To idź zbuduj swój samochód, załóż czasopismo motoryzacyjne i zrób taki test, żeby wygrał z golfem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tam nie było czego naprawiać. Nie mamy polskich gazet, nie mamy też polskich samochodów.

Anglosaska dzicz też nie ma "swoich" samochodów, a żyją i mają się nieźle. Nie ma wymogu istnienia marki narodowej, zwłaszcza jeśli produkowała takie motoryzacyjne abominacje jak FSO albo British Leyland.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To idź zbuduj swój samochód, załóż czasopismo motoryzacyjne i zrób taki test, żeby wygrał z golfem.

Zbudowałem, założyłem czasopismo, zrobiłem test, gólf poległ. Niestety paint mi się zawiesił i zdjęcia okładki nie będzie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gólf :D Jedyny dobry jaki mi się kojarzy to jedynka od "Boba", który miał tylko 1150 koni :D 

 

 

Ja myślałem nad jakimś innym autem, ale ze starej Astry F-ki ciężko mi zrezygnować. Pali w sumie tyle co nowe benzyniaki(klekota nie chcę, bo śmierdzi i wolno grzeje, ale to moje osobiste zdanie). Ficzerów trochę jej brakuje, ale jednego żadne auto chyba nie przebije - niezawodność tego auta i śmieszne ceny za bardzo dobre części do niego. I jeszcze jeden plus - gdzie jej nie zostawię otwartej to cała zawartość zostaje. Przypadkowo kiedyś nieświadomie zrobiłem test, zostawiłem normalnie jak zwykle, nie potrzebowałem auta to stało prawie miesiąc otwarte, razem z bagażnikiem. Nic nie zginęło. To ja tym bardziej innego auta nie chcę :D

 

Codzienność na drodze? Gość włącza migacz i mi próbuje w bok wjechać zmieniając pas na mój to tak ostatnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 1994 do 2007 Aston Martin był częścią Premier Automotive Group, własnością Ford Motor Company. 12 marca 2007 został sprzedany spółce w skład której wchodzi: David Richards (właściciel firmy Prodrive), John Sinders oraz kuwejckie spółki Investment Dar i Adeem Investment. Ford zachował 15% udziałów.

 

Od 2013 koncern Daimler AG zakupił 5% akcji, dzieląc się najnowszą technologią. Trwają rozmowy nad częściowym lub całkowitym zakupem udziałów Astona Martina Lagondy Limited.

Bentley – marka luksusowych samochodów oraz dużych samochodów sportowych, produkowanych przez firmę Bentley Motors Limited. Od 1998 roku firma należy do koncernu Volkswagena.

Jaguar Cars - brytyjska marka luksusowych samochodów osobowych i sportowych założona 11 września 1922 roku. Obecnie należąca do indyjskiego koncernu motoryzacyjnego Tata Motors.

Z tego ostatniego to miałem najwięcej taniego ubawu, kiedy pewien dzikus kupił jakiegoś Jaguara i strasznie się nadymał, że brytyjski przemysł, Union Jack, Boże zapisz królową i tak dalej, a potem obraził się śmiertelnie jak spytałem "so you are a fan of 7-Eleven cars?".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkopolska w codzienności za kierownicą. Wyprzedzanie na ciągłej i zakazie pod górkę to mieszczańska moda, ludzie wręcz pchają się kto może tego dokonać. Na trzeciego poleciało mi BMW X5, jakieś Audi nowe ale za mało się znam żeby odróżnić które i jak zawsze nie zawiódł VW Passat B5. Ogólnie kurna dzicz. Przejechałem też 50 km za jakimś facetem w rozsądnej odległości i prędkości kierując reflektory w dół to jak zjezdzal w bok z głównej to aż dziękował.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm kurde kogos pojebalo z oznakowaniem w Polsce. 

Czasem czlowiek nie wie czy jest nadal w strefie miasta (50km/h) jak sie miesciny ciagna jedna za druga.

Brak zakazow wyprzedzan NO [ciach!]A WAS MAC. Malo nie zaliczylem 2 aut ktore skrecaly w lewo ktore wyprzedzalem w wiekszej grupie. Lagodny luk w prawo, przerywana linia, zaczalem manewr - 1, 2, 3 auto, dobra widocznosc i nagle 2 kolejne auta przede mna (ktorzy notabene mnie chwile wczesniej wyprzedzili) kierunki w lewo i delikatnie w lewo - myslalem ze zaczna wyprzedzam auta przed nimi, ale nie, oni skrecali w lewo. Na szczescie szeroko i wczesniej dalem po hamplach bo widzialem ze mi moga wyjechac. 

Nie bylo zadnych znakow pionowych - zakaz wyprzedzania czy skrzyzowanie wczesniej! A linie miedzy pasami w fatalnym stanie i zle widac. Linia ciagla zaczela sie przed sama 'krzyzowka'.

Ludzie ktorych wyprzedzali mysieli sie niezle posrac bo jezdze nie swoim autem z 2 zielonymi listkami...

Widze ze na google maps oczywiscie pustka z oznakowaniem poza zajechanymi liniami na jezdni...

https://www.google.pl/maps/@52.032295,21.2814247,3a,75y,162.78h,78.65t/data=!3m6!1e1!3m4!1suG5F5492yM-HbqYJbS8nXA!2e0!7i13312!8i6656

Jechalem w kierunku Lublina.
https://www.google.pl/maps/@52.0300863,21.2821505,3a,75y,188.24h,54.81t/data=!3m6!1e1!3m4!1scYT-kXG3od1HEcxRnGZqzA!2e0!7i13312!8i6656

Linia "ciagla" widoczna dopiero jakies 50-60m przed krzyzowka...


 

Edytowane przez Aurora001
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...