Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Co do tego filmu wyżej, to podoba mi się jeden koment: "I morał z tego taki ze dorożkarze pojechali dalej a Spidi Gonzales rozjebał sobie furę.". Od 4 lat jeżdze po UK, nie powiem, czasem mnie wkur... bo jeżdzą jak ostatnie pizdy tutaj, ale jednak jak patrze na dziki zachód na Polskich drogach, to już wolę ciągnąć się za pizdą w UK, ale dojechać do domu 5-10min później, niż liczyć się z tym, ze w ogole moge nie dojechać, jak trafię na cowboya co sobie lubi zapier...

 

Do tego dochodzi jeszcze typowo Polski charakter, że Polak lubi udowodnić że ma rację. Czesto to widać, na serii filmó "Polskie Drogi", gdzie połowy sytuacji można by uniknąć, gdyby tylko kierowca schował honor do kieszeni i po prostu ustąpił głupszemu zamiast cisnąć na stłuczkę, że udowodnić, że on ma rację... Ale że auto rozwalone i wrzód na [gluteus maximus] bez auta dzisiaj, to już sprawa drugorzędna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież na google widać znaj "skrzyżowanie".

 

Faktycznie, moze przegapilem, a rownie dobrze moglo go nie byc, albo zasloniety :x

 

Linie na jezdni nie pomogly.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta droga jest w tak fatalnym stanie ze nie widac nic. Uratowalo mnie tylko danie po heblach na maxa z 120 jak tylko zobaczylem pierwszy kierunek i ledwo widoczne skrzyzowanie... Dobrze ze kazdy zrobil to w miare wczesniej.

Co gorsze, 2 debile ktorzy skrecali w lewo 2min wczesniej pruli jak szaleni na trzeciego wyprzedzajac mnie i inne auta po to zeby zaraz skrecic. Rozsadek...

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i marka premium, wszak robią Mustanga.

 

Za dinozaura zarejestrowanego we wsi obecnie jest 670 zł w Generali, było 423 w tymże, a wcześniej 300 w Auschwitz. Tfu, w Allianz. Zniżki 60%. W październiku się dowiem, o ile podskoczy, bo to więcej niż pewne, że podskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jazda po "polskiemu" to tak jest. Jak kiedyś zaczynałem dopiero jeździć puszką to też się trzymałem stricte tych 50 km/h. Tylko w Polsce za bardzo przepisowo jeździć się nie da bo:

 

a) ktoś ci dosłownie wjedzie w dupę

b) ktoś będzie ci wiecznie wisiał na [gluteus maximus]

c) będą trąbić

d) będą wyprzedzać i tworzyć przy tym bardzo bezpieczne sytuacje

 

Ludzi, których na drodze nie lubię:

 

a) Zajadę ci pas, a potem zacznę parkować(mam ochotę po prostu skamieniować takich ludzi, nie dość że wciska się pod maskę i muszę hamować żeby w niego nie przydzwonić to jeszcze królewna będzie mnie spowalniać bo musi zaparkować, no jeszcze czego...)

b) jadę wolno bo tak mi się podoba gdzie reszta jedzie sporo szybciej(kolejni wirtuozi co spowalniają ruch i jeszcze notorycznie robią to wtedy kiedy ich wyprzedzić się nie da)

c) nie używam kierunkowskazów(nie dotyczy tylko i wyłącznie BMW)

d) startuję 50 lat spod świateł i mam wspaniałą dynamikę jazdy - żółw gdzie jest wielka kawałkada za sygnalizatorem i chce przejechać, a taka osoba utrudnia po prostu ruch...

e) zatrzymuję się do przejścia na pieszych tylko i wyłącznie na silniku bez światła stopu, czegokolwiek - totalny debil, zero hamowania jakiegokolwiek zachowania, jeszcze mi zasłonił przejście i skąd mam wiedzieć, że ktoś na nie włazi. Jadę lewym pasem, prawie przydzwoniłem w pieszego(jakby nie stanął na środku to na pewno), bo kierowca nawet nie użył stopu! Skąd mam wiedzieć, że on się zatrzymuje jak jadę 55, a ten zwalnia na trójce albo dwójce bez stopu.

 

Pewnie jeszcze wymyślę z cyklu - commuting adventures. Ostatnie przydarzyło się naprawdę i nawet nie wiem jak to ugryźć gdzie po prostu druga osoba zachowała się więcej niż nieodpowiedzialnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Astra H 2008 1.3 CDTI - rok temu 290zl, dzisiaj 650zl...

I gdzie sens lub logika w zakupie auta pojemności kartonu mleka? :D Alfa 2.4 200KM nieco ponad 7stówek :lol:

Allianz po 1 szkodzie z AC wyskoczył w tym roku ze stawką za pakiet 4380 zł :lol: Rok temu było 2070 zł. W PZU pakiet za 2700 zł. Natomiast OC skoczyło z 575 na 800 zł.

Mi AXA po szkodzie tez dowaliła składki ze 30% więcej za AC ale jako, że z procedury wypłaty odszkodowania jestem w pełni zadowolony bo bez przyjeżdżania rzeczoznawcy  w kilka dni po zgłoszeniu szkody otrzymałem telefon z wyceną i po jej akceptacji kasę miałem po 2h na koncie w kwocie lepiej niz zadowalającej to przedłużyłem ubezpieczenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie

czy istnieje hak holowniczy (gałka) przykrecany ?

chodzi o to ze gwint mam na samym srodku z tyłu

i potrzebuje kupic bagaznik rowerowy (nie bedzie zadnych przyczepek) wiec max co bedzie miał utrzymax to jeden rower 20kg + bagaznik 5kg pewnie

cos jak
http://allegro.pl/new-cruising-bagaznik-2-rowery-na-hak-holowniczy-i5224297825.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...