Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież to niemieckie, czego oczekujesz? Trzeba zapłacić więcej niż u konkurencji, żeby dostać mniej i gorsze niż u konkurencji. Logiczne jak prowadzenie wojny z Rosją w zimie.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhm. Ostatnio miałem przyjemność jeździć Mazdą cx-3, 2.0 150. Automat do bani bo nie wie co ma ze sobą robić przy jeździe na trasie, w mieście jest cool. Komfort i jakość wykonania? W porównaniu do lancera którego miałem- gigantycznie na korzyść mazdy, czuć wiatr czasu... A te trzeszczące piano-black to standard wszędzie- rysuje się od samego patrzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie - piano black, czyli czarna plexi :lol: W dwuletniej C klasie nie było miejsca bez rys.

 

Jeździł ktoś samochodem z 8-biegową skrzynią ZF? Wszyscy dziennikarze się rozpływają nad tą skrzynią a mnie ciekawi czy widać różnicę w porównaniu do dwusprzęgłowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka, że nie szarpie w mieście i komplet sprzęgieł wystarcza na zajebiscie długo- bo to przeca hydrokinetyk więc nie ma kompletu sprzęgieł tylko "torque converter". Do miasta skrzynia idealna, chociaż powolutku idąc w kierunku automatu z pierdylionem przełożeń producenci robią tył w zwrot w kierunku wyjących CVT- tu można zaprogramować i dwadzieścia przelozen.:p

Edytowane przez KWS89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, kupiłem tydzień temu oponeo cóś takiego:

Goodyear Vector 4Seasons G2
 https://www.oponeo.pl/dane-opony/goodyear-vector-4seasons-g2-215-55-r17-94-v-ao#153030896
więc mam już z głowy martwienie się o sezony  :>

Ale mogłem się wstrzymać, bo potaniały przez ten czas.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku kupowałem do Brery nowe zimówki i w tym roku powtórka z rozrywki bo do Brery minimalne jakie wchodziły to 17", a do RSa minimum to 18" cali wiec zimówki po Brerze musiałem ożenić na olxach.

 

BTW zawsze myślałem, że spalanie podawane przez kompa to bujda, a w reno. pokazuje niemal z aptekarską dokładnością. Spalone wg kompa 50,5 litra wlane pod dystrybutorem 50,1 litra :D Brera też potrafiła się kopnąć o 0,4 litra ale na każde 100km :D

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku kupowałem do Brery nowe zimówki i w tym roku powtórka z rozrywki bo do Brery minimalne jakie wchodziły to 17", a do RSa minimum to 18" cali wiec zimówki po Brerze musiałem ożenić na olxach.

 

BTW zawsze myślałem, że spalanie podawane przez kompa to bujda, a w reno. pokazuje niemal z aptekarską dokładnością. Spalone wg kompa 50,5 litra wlane pod dystrybutorem 50,1 litra :D Brera też potrafiła się kopnąć o 0,4 litra ale na każde 100km :D

 

W astrze też to co na komputerku i to co pod dystrybutorem jest w miarę podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki procent drogi to miasto w tych wynikach spalania?

Ostatnio przy 444km przebiegu - 100% miasta, komputerek pokazał 7.1. Jednak po zatankowaniu wyszło 7.8! Co prawda leję pod korek na maksa ile mi się uda wcisnąć i czasem różnie to wychodzi, więc chyba stąd taka różnica. Może wcześniej wlałem nieco mniej. Wcześniej najczęściej jest 0.4-0.5 różnicy.

Su vitara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW zawsze myślałem, że spalanie podawane przez kompa to bujda, a w reno. pokazuje niemal z aptekarską dokładnością. Spalone wg kompa 50,5 litra wlane pod dystrybutorem 50,1 litra :D Brera też potrafiła się kopnąć o 0,4 litra ale na każde 100km :D

 

W tych Megankach "to zależy" z tego co czytałem, Ty masz chyba ph2 i tam jest dobrze skalibrowany ten licznik. U mnie w ph3 1.2TCE komputer zaniża jakiś 0,75L/100km (a przynajmniej na tym silniku co tam był, zobaczymy co się stanie jak wreszcie odzyskam swoje auto z fabrycznie nowym motorem, może wtedy będzie się zgadzało :P).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...