Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Mam RS'a 2011 wiec to jeszcze ph1 od 2012 chyba było ph2. U ojca w Lagunie II z 1.6 16V też pokazuje z taką dokładnością. On śmiga praktycznie tylko po mieście ja praktycznie tylko na trasie.

 

P.S Mam turbobenzyne, a nadal <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>le o spalaniu... :lol:

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam RS'a 2011 wiec to jeszcze ph1 od 2012 chyba było ph2. U ojca w Lagunie II z 1.6 16V też pokazuje z taką dokładnością. On śmiga praktycznie tylko po mieście ja praktycznie tylko na trasie.

 

P.S Mam turbobenzyne, a nadal [ciach!]le o spalaniu... :lol:

 

To na ile te 50l starczyło? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to słaba trasa :huehuehue:

U mnie wychodzi mniej w mieście niż w trasie ale ja dziwny jestem.

Pewnie piłujesz jak typowy sebix aby zaoszczędzić pół minuty wiec nie ma się co dziwić :D

Edytowane przez KAX_
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie piłujesz jak typowy sebix aby zaoszczędzić pół minuty wiec nie ma się co dziwić :D

Sebix w saabie? u make my day ;D

Inne drogi nic po za tym. Ja ustawiam tempomat na 190km/h /3,9k rpm i kilometry lecą czasem zwalniając żeby puścić szybszych. Powyżej tej prędkości zasięg na lpg spada <300km, a takie trasy robię najczęściej więc weszło w nawyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu zamontowałem w Muminku Short shifter..

Jest to pierwszy raz gdy montowałem to w swoim aucie, ba jest to pierwszy raz gdy mam z tym styczność.

Szczerze zastanawiam się jak można było tego nie montować fabrycznie w aucie ze sportowym zacięciem...

Przedtem miałem wrażenie że drążek zmiany biegów miał skok jak w Jelczu i trwało to lata....teraz zmiana jest błyskawiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam RS'a 2011 wiec to jeszcze ph1 od 2012 chyba było ph2. U ojca w Lagunie II z 1.6 16V też pokazuje z taką dokładnością. On śmiga praktycznie tylko po mieście ja praktycznie tylko na trasie.

 

Jeszcze wracając do tematu wskazań komputera w Renault, od paru tygodni jeżdżę zastępczym Meg IV 1.6SCe, dzisiaj zalewałem pod korek i też dokładnością nie grzeszy, 9.9L/100km komputer vs 10.9L/100km przy dystrybutorze, 100% miasto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wracając do tematu wskazań komputera w Renault, od paru tygodni jeżdżę zastępczym Meg IV 1.6SCe, dzisiaj zalewałem pod korek i też dokładnością nie grzeszy, 9.9L/100km komputer vs 10.9L/100km przy dystrybutorze, 100% miasto.

 

Ja znów zalewałem pod korek i wskazanie kompa 50,9l paliwa. Dystrybutor do odbicia zalał 50,1l. Średnia 12,2 chyba trzeba pomyśleć o podtlenku elpegie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

54zł vs 18zł/100km...

 

Z drugiej strony ponad 12l w dieselku...?! Mnie się nie udało w zimie wyjść ponad 9l/100km w Foczku. Nieźle musisz kapcie palić, albo zakorkowany przejazd na amen.

 

P.S

 

Nie wiem co się dzieje, ale ostatnio na Śląsku codziennie wypadki. Trasa autostradowa A4, centrum Katowic, Rybnik, Jaworzno masakra jakaś.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamknąć licznika jeszcze nie próbowałem ale ponoć tylko 250km/h idzie to pudełko w serii, a na liczniku "aż" 270 jest wiec raczej nie zamknie... a 11-12 litrów to on pali normalnie w trasie. Może przy januszowej jeździe 90 na godzinę zeszedł bym poniżej 9 ale co to za jazda, z drugiej strony jadąc jak typowy sebix nie wiem czy w 20 bym się zmieścił :lol:

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niezupełnie, robiłem swoim Foczkem 2.0 TDCI trasy i ciężko mi było przekroczyć 6l ropska, a średnio cisłem te 150km/h na 6-tce, 9l to zobaczyłem w zimie na miastowych krótkich trasach rzędu 10km, kiedy silnik nie zdążył nagrzać się. Przy 90-tce to raczej bliżej 5l. 12l w trasie... nooo, w benie potrafilem spalić 18l/100km, ale to na czerwonym polu nons stop :P

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra widzę, że Tobie to trzeba prosto z mostu... po namowach forumowego panela ekspertów motoryzacji wreszcie opuściłem ciemną stronę mocy napędzaną mazutem i kupiłem auto na koszerne paliwo jakim jest bezołowiowa 95 lub 98 jak rzecze wlepa na wlewie :) http://forum.purepc.pl/topic/211105-poka%C5%BC-swoje-autko-galeria/page-18?do=findComment&comment=4060680

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, odrób zadanie domowe... Bo na tą chwilkę to bawisz raczej.

 

I ło to chodzi, bawta się bom niereformowalnym

 

 

Dobra widzę, że Tobie to trzeba prosto z mostu... po namowach forumowego panela ekspertów motoryzacji wreszcie opuściłem ciemną stronę mocy napędzaną mazutem i kupiłem auto na koszerne paliwo jakim jest bezołowiowa 95 lub 98 jak rzecze wlepa na wlewie :) http://forum.purepc.pl/topic/211105-poka%C5%BC-swoje-autko-galeria/page-18?do=findComment&comment=4060680

 

Gratki, ale do LPG to tego nie zaprzęgaj :P, z drugiej strony jak wrażenia po przesiadce z dieselka?

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy przegląd od czasu opuszczenia salonowego kocyka. Bogowie, jak ten czas zapierdala, szybciej niż Alfa na Mixolu.

Komentarz diagnosty: "Panie, on ledwo dotarty, nie mam tu czego szukać. Przyjedź pan za 100k, to może coś znajdziemy."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...