Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest zaleta hothatcha? Prócz osiągów to funkcjonalność :lol: Nawet skrzynia umcy umcy wrzucona przez poprzedniego właściciela nie przeszkodziła w załadowaniu zimówek ;) Chociaż i tak niebawem wyleci bo wątpię aby narty weszły razem z subem ;)

 

D9P5b9R.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W latach 90 jak alu nie było jeszcze tak popularne większość producentów wypuszczała auta na srebrnych stalówkach. VW miał nawet takie małe śmieszne kołpaki przykrywające tylko śruby. Pamiętacie? :D

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poluzuj zwieracz, przecież ten po prawej ma wystarczająco miejsca do otwarcia drzwi i wyjazdu.

 

A teraz coś w cieplejszych klimatach. Byłem w tym tygodniu na Monzy przy okazji wypadu do Mediolanu, bo był bardzo ciekawy event - Sei Ruote di Speranza. Charytatywna impreza dla niepełnosprawnych. Zjeżdża się mnóstwo supersamochodów i wożą niepełnosprawnych po torze. Świetna ścieżka dźwiękowa. Fotek zrobiłem tylko kilka.

 

Nawet nie wiedziałem że Włosi mają teraz 458 jako radiowóz(zarekwirowany mafii). Huracan też był ale nie jeździł po torze.

 

2101514.jpeg

 

No i pierwszy raz widziałem i słyszałem Pagani Huayra. Na początku myślałem, że to Zonda, bo nigdzie nie widziałem Huayry ze spoilerem. Jakoś nie śledziłem pojawienia się wersji BC.

 

2101515.jpeg

Edytowane przez Imperator Kret
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wykupiła raczej jedno miejsce, nie dwa, po wuj się ryje na sąsiednie miejsce? Jak każdy stanie jak człowiek, jest wygodniej wyjechać, jak z miejsca obok ałto nie włazi na twoje pole. Zresztą ten z c3 też zapłacił worek złota i płacił za miejsce postojowe a nie miejsce na c3, powinien mieć możliwość swobodnego postawienia tam większego ałta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ciach!]lisz głupoty. Jak miejsca jest dość to niech sobie staje jak mu wygodnie na wykupionym miejscu. W końcu wywalił worek złota na to.

Jakby tę Skodę kmiot ustawił wygodnie tylko na swoim wykupionym miejscu, to nawet bym nie kwiknął, mimo czytelnego świadectwa niedo<span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>ia mózgowego widocznego na tablicy rejestracyjnej. Naprawdę nie wiem co jest z ludźmi z tego obszaru, minimum co drugi odwala na drodze takie rzeczy, że nie wiadomo srać czy sikać.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14,4 konkretniej. Ciut dużo te 15, może pada regulator napięcia na alternatorze?

Wartości które podawałem wcześniej odnoszą się do manuala serwisowego auta. Teoretycznie ładuje w zakresie do 15.1V. Napięcie mierzone było na klemach, wczoraj zmierzyłem na wyjsciu z alternatora przy włączonych drogowych, 2tyś obr i wychodzi nawet 15.4V. Nie mam amperomierza o zakresie 150A, żeby sprawdzić natężenie jak zaleca manual. Więc trochę utknąłem, ale wygląda na to, że właśnie padł regulator. Nawet jak włącze wszystko w aucie to napięcie ledwo spada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najszybciej zmień regulator. Ugotujesz akumulator. U mnie jak padł podczas jazdy to napięcie poszło ponad 17v (check i reszta kontrolek + tryb awaryjny). Jakoś dojechał do elektryka 20km ale roczny akus śmietnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile sie nie myę to GLS to firma kurierska. Z "lokalnych" rejestracji w tej konfiguracji może być albo GSL albo GLE. I jednych i drugich nie brakuje na ulicach Trójmiasta.

 

I tu nie chodzi o to czy to beemka czy ałdica. Młodych gniewnych stawiam na równi z zaspanymi mamuśkami wożącymi pociechy do szkoły/przedszkola robiąc w między czasie lewą reką makijaż i mając kompletnie w [gluteus maximus] skrzyżowania równorzędne.. "przecież jadę prosto to mam pierwszeństwo!"

Edytowane przez Metzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzyżowania równorzędne to w ogóle niezła pułapka jeśli nie ma oznakowania. Niektóre parkingi przy supermarketach są równorzędne a znak stawiają tylko przy wjeździe na parking. Na przykład Obi/Tesco w Bytomiu - https://www.google.pl/maps/@50.3214238,18.9430098,241m/data=!3m1!1e3. Do niedawna nie było żadnego znaku(na fotkach Google jeszcze nie ma), teraz już przy wjeździe jest informacja o skrzyżowaniach równorzędnych.

 

Nie ma problemu przy tej nitce bezpośrednio przy markecie, bo wjazd jest od północy, jest jednokierunkowa i siłą rzeczy zawsze po prawej od miejsc parkingowych. Natomiast druga równoległa nitka jest dwukierunkowa i połowa miejsc jest po Twojej prawej. 99% kierowców traktuje ją jako drogę z pierwszeństwem, mimo że powinni ustąpić pierwszeństwa każdej drodze poprzecznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lato i zima.

 

Całkiem nieźle wyglądają te zwykłe felgi tak odstrzelone. Ile kosztowało Cię doprowadzenie ich do tego stanu?

 

ps. swoją drogą przydały by się jakieś osłonki na piasty

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...