Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Szlag mnie zaraz trafi. W czwartek oddałem samochód na wymianę łożysk przednich (jedno huczało, drugie skrzypiało przy skręcaniu). W piątek i sobotę było ok, dzisiaj pojechałem w miasto, a wracając zaczęło skrzypieć jakby metal tarł o metal przy skręcaniu. Piasty nowe, tarcze i klocki nie nowe (wymieniane w maju), osłony tarcz nie pokrzywione, przeguby wymieniane w zeszłym roku, ale sprawdzone i są w porządku. Łożyska SKF, montowane prasą. Furmanka stoi właśnie u mechanika i czekam na wyrok, obawiam się wadliwych łożysk, ale z drugiej strony - oba na raz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sworznie wahaczy, poduszki amortyzatora lub po prostu coś chujowo poskładane :)

Bramka numer 3. Odebrałem już furmankę, jakiś świeżak dostał ją do poskładania w czwartek i założył odwrotnie metalowe blaszki na jarzmach przez co zaczęły trzeć o tarcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierowcy mercedesów to jednak niedoscignieni debile. Typ nadwozia SUV to jeszcze mocniejsze kombo. 1 km drogi a trafiłem na dwóch mega idiotow. Tłoczna droga dojazdowa do miasta. Najpierw jakieś G coś tam. Taka podróbka BMW x6.Najpierw jedzie mi na [gluteus maximus] przez 2 km żeby W końcu mnie wyprzedzić, za chwilę tira przede mną no i 100 metrów po tym walnąć po hamulcach i zablokować ruch bo skręca w lewo. Za kilkaset metrów jakiś SUV mercedesa Z lat 200x. Jadę W korku nagle z wjazdu na osiedle wytacza się Merc. Staję poprzek drogi i wypycha się na pas. Ale to nic. Za 50 m skręca w lewo i blokuje pas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Millers jak Millers ale fanatyków Motula nie rozumiem.

Wymów głośno Motul, a potem Millers.

 

Teraz wymów KEBAB, a potem FALLAFEL.

 

Kolejno: HAJS, a potem P I E N I Ą Ż K I.

 

Jak dla mnie jest to mocny argument.

 

 

 

2.0 TDI - Castrol jak producent przykazał

M54b25 - Jakiś tani Castrol

M50B20 Turbo - Valvoline VR1 10W60

M47N2 - Motul 8100 X-Clean

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motul leci na opinii z przed ponad 10 laty kiedy to się ludziska z castroli i mobili przesiedli na coś lepszego i fakt 10 lat temu oleje Motula w porównaniu do konkurencji były niczego sobie dziś większość zwykłych motuli to oleje HC poza serią 300V, która jest naprawdę dobrym olejem. Z resztą Millers niby taki zajebisty, a nie udostępniają kart charakterystyki swoich olejów i śmiem twierdzić, ze wszystko poza serią CFS to mieszanina HC z dodatkiem PAO, a nie pełen syntetyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak mi jakiś geriatryk wjechał z podporządkowanej pod maskę, a laweciarz usłyszał, ze z OC sprawcy hajsy pójdą to mi wyczarował 2 stówy za 5km lawetowania i o zniżkach nie chcial słyszeć :D

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co z tym zielonym liściem dla nowych kierowców? to wjedzie czy jednak nie? bo sam juz nie wiem czy mam sie bac czy nie, zaczynam prawk ow grudniu i nie bardzo chce potem jeździć z liściem i ciagle zdawać egazaminy jest to co najmniej głupie

Ten pomysł co parę lat powraca. Sam mam liścia, który rozdawali na kursie z 10 lat temu. Może sobie teraz przykleję co by zderzakowcy w takich warunkach drogowych trzymali się z daleka od mojej [gluteus maximus]. 

A co do warunków to sypie od dwóch dni. Temp bliska 0 więc się utrzymuje śnieg. Drogowcy nie zaspali...dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden staruszek na tle kilkudziesięciu dwudziestoparoletnich oszołomów, niemal codziennie powodujących wypadki.

Wrzuć luz...

Tyle, że dwudziestoparoletnie oszołomy mają zwyżkę za wiek poniżej 25 i generalnie przesrane w razie kontroli (bo przecież młody to pewnie narwany, wstrzykuje marichuanen do nosa i jeździ jakimś niesprawnym gratem, zaraz coś znajdziemy), a stare półślepe pryki z prawkiem uzyskanym na Syrenie 102 w czasach późnego Gomułki nie mają żadnych obostrzeń, dodatkowych badań czy choćby droższego OC. I na pewno nie widzą ani nie słyszą już tak ostro jak młode pistolety, o refleksie właściwym głazowi morenowemu nie wspominając. Co gorsza ilość lat za kierownicą skłania ich do bzdurnego w gruncie rzeczy mniemania, że potrafią jeździć, bo trasę dom-kościół-market-cmentarz znają na pamięć i nigdy wypadku nie mieli. Wybudują w sąsiedniej wiosce rondo, dziadek wtarabani się pod prąd bo przecież zawsze skręcał tu w lewo i jeszcze się będzie pieklił kto tym cholernym dzieciakom dał prawo jazdy.

 

Mój ojciec jak i teść już od paru lat wolą być wożeni niż prowadzić samemu na dystansach dłuższych niż 20 km, a dopiero stuknęła im sześćdziesiątka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec jak i teść już od paru lat wolą być wożeni niż prowadzić samemu na dystansach dłuższych niż 20 km, a dopiero stuknęła im sześćdziesiątka.

Ja w sumie też, a nawet w połowie drogi do sześćdziesiątki nie jestem. Czego to dowodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowodzi to burdelu na drogach, że aż się jeździć odechciewa. Kiedyś to lubiłem, a dziś już nie bardzo. Dużo więcej aut, większy ruch. Lepiej czasami siedzieć z boku i mieć w pupie. Z drugiej strony jedni prowadzą tak, że wolałbym w ogóle w tym aucie nie siedzieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motul leci na opinii z przed ponad 10 laty kiedy to się ludziska z castroli i mobili przesiedli na coś lepszego i fakt 10 lat temu oleje Motula w porównaniu do konkurencji były niczego sobie dziś większość zwykłych motuli to oleje HC poza serią 300V, która jest naprawdę dobrym olejem. Z resztą Millers niby taki zajebisty, a nie udostępniają kart charakterystyki swoich olejów i śmiem twierdzić, ze wszystko poza serią CFS to mieszanina HC z dodatkiem PAO, a nie pełen syntetyk.

 

Chcesz powiedzieć, że to zły, niedobry olej? Ja tam jego parametry uważam za ok (MOTUL SPECIFIC DEXOS 2 5W30), acz obecnie testuję olej TOP TEC 4600 5W30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiła się wieksza konkurencja i od oklepanego Motula wolabbym wybrać Neste czy Ravenola. TopTec to tez oleje HC a nie syntetyki ale liqui Moly jako jeden z nielicznych nie ściemnia i osobno oznacza oleje w technologi syntetycznej i w pelni syntetyczne.

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie też, a nawet w połowie drogi do sześćdziesiątki nie jestem. Czego to dowodzi?

Ja w sumie nie, bo rzadko trafiam na kierowcę, który nie jedzie jak ostatnia kozia <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>, czyli systemem binarnym (1 - pełen gaz, 0 - pełne hamowanie). Mój błędnik bardzo takich nie lubi, a mój żołądek posłusznie wykonuje to, co mu błędnik podpowie i jest często womit ja wam powiem moi mili. Mimo pewnych dioptrii wolę prowadzić sam, zwłaszcza że pasażerowie często kimają, bo jeżdżę analogowo i nie narywam się jak bydlę na byle snuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 choćby droższego OC.

Tyle, że to droższe oc nie przyniosło żadnych efektów, i ta młodsza mniej ślepa,lepiej"wyszkolona" i z lepszym refleksem dzika swołocz dalej szaleje na drogach.

Starsi przynajmniej wolniej i ostrożnie  jeżdzom,rodzynki oczywiście som,ale jeden na dziesięciu młodych głupków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...