Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Niemiec napisał:

Ty wypożyczasz a on ma ;) A garbus z ceramiką potrafi przedefiniować pojęcie krótka droga hamowania ;)

Szczególnie kiedy ceramika nie jest odpowiednio dogrzana i sucha ;) zdecydowanie nowa definicja "krótkiej drogi hamowania"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2018 o 21:37, KAX_ napisał:

10K km w Reno pykało i tylko utwierdza mnie w przekonaniu, ze hot hatch jak auto na co dzień to idealny wybór :D

No bo jest to dobry wybór, chociaż mi się bardziej Kia Pro Ceed GT podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była brana pod uwagę bo fakt z zewnątrz wygląda ładnie, cenowo też podobnie, jakość wnętrza tak samo dziadowska ale jednak Meganka prowadzi się lepiej no i 2.0 vs 1.6 oraz osiągi tez po stronie Reno  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Imperator Kret napisał:

Chyba jeździmy po innych drogach na Śląsku...

Codzenność na A1 na Czechy i A4 przez węzeł Sośnica... jeżdżą w miarę wolno. Prędkości powyżej 140...rzadko widywane.

16 godzin temu, KAX_ napisał:

Za geste powietrze i rozpędzić się nie da.

Raczej spory ruch i zapier.. za bardzo nie da się, bo co chwila mistrze jeżdżą lewym z zawrotną prędkością ok 100-ki. Poza tym sporo ciężarówek, autobusów i raczej w godzinach do pracy i z pracy ciężko po szarżować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na autostradach ogólnie mało kto szaleje. Ja też doszedłem dawno temu do wniosku, że 150-160 to optymalna prędkość. Wyższa prędkość nie daje żadnej oszczędności czasu a tylko większe zużycie paliwa i hamulców.

No chyba, że akurat jadę R8, GT-R albo ostatnio C7 Stingray ;) Żal nie przetestować, chociaż nie daje to takiej frajdy jak przyspieszenie z niskich prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw by musieli mieć czym zbadać ten brak depefu dopiero później mogą myśleć  o mandatach :D

 

Dziś przyszły letnie kapcie do RSa, a tu ku!#@a  śnieg :D

 

kXyFwIE.jpg

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, KAX_ napisał:

Najpierw by musieli mieć czym zbadać ten brak depefu dopiero później mogą myśleć  o mandatach :D

Powinno być tak, że spaliny są badane na przeglądzie - jak auto, czy to diesel, czy benzyniak, nie spełniają jakiejś podstawowej normy (np. EURO 1) to nie powinno być dopuszczone do ruchu. Skończyły by się 25 letnie BolidyMłodzieżyWiejskiej na ulicach, ze "strumienicami".

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stacji nie maja możliwości zbadać zawartości cząstek stałych w spalinach. Sprawne auto z wyciętym DPF bez problemu przejdzie badanie na stacji diagnostycznej obecnym sprzętem. Baaa jak już naukowcy stwierdzili nowoczesne benzyny też walą cząstkami stałymi w tym sęk, ze są one dużo mniejsze i bardziej szkodliwe dla organizmu, który nie radzi sobie z ich usuwaniem z płuc w dodatku DPF do benzyny będą bardziej problematyczne ze względu na to, ze muszą te mniejsze cząsteczki wyłapać :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Falken Azenis FK510. Przeglądałem kilka testów na tyrereviews.co.uk i w tej kasie wymiatają. Oczywiście są lepsze pokroju Pilot Sport 4S czy Pilot Sport Cup 2 (pierwszych nie ma w 18 calach, a ta druga tylko na sucho dobrze klei jak większość kapci typowo na Track Day) ale cenowo sporo drożej wypadają.

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Falken/Azenis-FK510.htm

 

 

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie:

Przykładowo dochody pozwalaja zakup auta o wartosci przykladowo 100tys PLN,.

Co moze byc w przypadku jesli kupie auto np za wiekszą wartosc - dajmy na to 180tys PLN.

Jesli w umowie wpisze wartosc 100tys PLN to jestem czysty? - PCC wiadomo i tak musze zaplacic wg ksiązeczki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Maniakalny napisał:

takie pytanie:

Przykładowo dochody pozwalaja zakup auta o wartosci przykladowo 100tys PLN,.

Co moze byc w przypadku jesli kupie auto np za wiekszą wartosc - dajmy na to 180tys PLN.

Jesli w umowie wpisze wartosc 100tys PLN to jestem czysty? - PCC wiadomo i tak musze zaplacic wg ksiązeczki. 

jak Cię nikt nie podpier.. albo za rękę nie złapie to jesteś czysty, legenda głosi, że w umowie wpisując "prawdziwe" informacje o np uszkodzonym silniku i innych uszkodzeniach można nawet się z książeczki "PCC" wymigać...

tylko jakby ta "prawdziwa" informacja o np uszkodzonym silniku się okazała prawdziwa to na umowie masz kwotę jaką masz i ewentualne dochodzenie swoich praw masz ograniczone do tej kwoty z umowy [;

z poradnika handlarza powiem Ci, że jeżeli chce się zaniżyć fakturę albo umowę to np osobno sprzedaje się wyposażenie samochodu, dywaniki, koła, opony, przegląd...

możesz też być uczciwy inaczej ;-) nie każdą darowiznę trzeba zgłaszać, wiosen ileś tam masz, mogłeś sobie w skarpetę chować

http://www.infor.pl/prawo/darowizny/podatek-od-darowizn/80290,Jakiej-darowizny-nie-trzeba-zglaszac-do-urzedu-skarbowego.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeprowadzilem sie pod kielce, w miescie bylem 3-4 razy - i za kazdym razem spotkalem sie z czymś takim jak jazda lewym pasem i to nie 1-2 auta tylko 10 pod rząd jedzie lewym, prawy pusty totalnie - WTF
myslalem ze moze to nierownosci jakies a tu nic - normalna droga
 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawym tylko kobiety i pedały.

Prawy to lawa.

Za 30 kilometrów będę wyprzedzał, to po co mam na prawy zjeżdżać.

Trzyliterowa rejestracja z obszarów o naukowo dowiedzionym niedojebaniu mózgowym (typu GWE, PZL, CSW, CTR), rybka na tylnej klapie, wideorejestrator za 75 zł z Aliexpress.

 

Wybierz sobie.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeprowadzilem sie pod kielce, w miescie bylem 3-4 razy - i za kazdym razem spotkalem sie z czymś takim jak jazda lewym pasem i to nie 1-2 auta tylko 10 pod rząd jedzie lewym, prawy pusty totalnie - WTF

myslalem ze moze to nierownosci jakies a tu nic - normalna droga

 

W niemczech (specjalnie z małej) nie jest inaczej. Tyle dobrze że w zabudowanym spokojnie można ich prawym mijać. Za to na autobahnie to już nałogowo. Raz dostałem mandat za wyprzedzanie prawym... Teraz po prostu siedzę na tyłku gościa przede mną i raz z prawej raz z lewej się wychylę żeby mnie zobaczył i może pomyśli. Z tym ciężko u nich.

Najgorsze gdy na landówce (krajówce) chcesz zamulacza wyprzedzić a on w tym czasie podał w podłogę. Pół biedy jak jadę Saabem, jadąc sprintem robi mi się wtedy ciepło. Dużo przyjemniej po normalnych drogach jeździ się po Polsce.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On 20/03/2018 at 7:11 PM, KAX_ said:

Falken Azenis FK510. Przeglądałem kilka testów na tyrereviews.co.uk i w tej kasie wymiatają. Oczywiście są lepsze pokroju Pilot Sport 4S czy Pilot Sport Cup 2 (pierwszych nie ma w 18 calach, a ta druga tylko na sucho dobrze klei jak większość kapci typowo na Track Day) ale cenowo sporo drożej wypadają.

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Falken/Azenis-FK510.htm

Kupilem do 9-3 R17 225. Na torze w Wawie na bemowie na mokrej plycie za zewnatrz toru nie bylem ich w stanie wyprowadzic z rownowagi bez ESP. Mimo esow i floresow ani razu nie udalo mi sie doprowadzic nawet do malego uslizgu tylu, przodu nie licze jako ze to przednionapedowka :X Nowy zawias aero z R17 ulalala.

Jedynie dosc mocno podziergalo mi ranty bierznika po tej zabawie na przodzie bo wpadalem w podsterownosc, ale bez tragedii dla opony.

Na 5 pasmowce pustej tez probowalem wyprowadzic je z rownowagi przy 120km/h, test losia. Nic, takze polecam.

Chcialbym to miec u siebie w 9000 bo moje R15 i zawias plywa  :X

 

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za przyspieszanie podczas wyprzedzanie upierdalałbym nogi przy samej [gluteus maximus], żeby taki kloc o niedojebaniu mózgowym nie miał okazji już nigdy niczym przyspieszyć.

Jadąc małą pierdółką o symbolicznej mocy 75KM wyjątkowo łatwo wkurwić janusza w passeratti, a wtedy jest problem z wyprzedzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, Kilokush said:

O panie a spróbuj takiego co lewym pasem jedzie wyprzedzić prawym. Wczoraj Passat b6 kombi jak go prawym wyprzedzałem do przyspieszył żebym mu tego nie zrobił. 

6 lat jazdy ale malo kilimetrow nabite, nigdy sie nie spotkalem z cztms takim, no chyba ze poprostu niezauwazylem bo 280KM robi swoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2018 o 01:31, Aurora001 napisał:

Kupilem do 9-3 R17 225. (...)

 

Ja już ponad tysiaka zrobiłem na nich i jak za te kasę rewelacja. Przesiadłem się z Pilot Sport 3 i w ogóle nie odczułem, ze ta opona jest teoretycznie klasę niżej stawiana niż Michelin.

 

Tak BTW na co zwracać uwagę przy wypożyczaniu auta na fuercie? Możesz polecić jakieś wypożyczalnie?

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Maniakalny napisał:

6 lat jazdy ale malo kilimetrow nabite, nigdy sie nie spotkalem z cztms takim, no chyba ze poprostu niezauwazylem bo 280KM robi swoje

Ostatnio w okolicach poznania trafił mi się taki debil w starym SUV Mercedes. Ciągnął się za tirem. Chciałem go wyprzedzić to przyspieszył i nie zrobił mi miejsca, z naprzeciwka w końcu pojawił się tir więc odpuściłem. I tak dalej jechał za tym tirem. Później znów go zacząłem wyprzedzać to jak już byłem przed nim depnal i bez kierunkowskazu się wbił na styk między mnie a tira i wyprzedzał parę aut jeszcze jadąc z autem na przecieka na czołówkę prawie. Nie wiem gdzie mieszkasz, ale jak jadę do Poznania nie ma dnia żeby ktoś nie przyspieszal podczas wyprzedzania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...