Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Nawiązując do tych dzbanów w ciągnikach siodłowych to podobną sytuację miałem kilka lat temu wracając ze stolicy na chatę DK8 przez Marki od Warszawy w kierunku Białegostoku na moją wioskę. Było wtedy coś koło 2:00. Ruch znikomy, większość sygnalizacji na tej trasie powyłączana. Ja sobie jadę 70km/h prawym pasem czyli już i tak 10km/h więcej co można w zabudowanym po 23:00. Większość tych sygnalizacji w Markach i tak wyłączona Za mną jedzie właśnie jakiś dzban w ciężarówce i mi napierdala długimi, żebym przyspieszył, albo mu zjechał. Ale co z prawego mam zjechać na lewy?. Lewizny nie uznaję.  Chyba go pojebało. Nie próbowałem tych chamskich zagrywek z naciskaniem hamulca i jednocześnie gazu. W końcu chyba i tak mu się baterie wyczerpały i musiał dolać tego gnoju i zjechał na Orlen.. Tak czy inaczej więcej go nie spotkałem. Jednak kierowcy TIR to takie pionki, małpeczki w tych kabinach na usługach korporacji, których musimy szanować bo gdyby nie oni to by nie było bułek rano w sklepie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2019 o 12:52, Maniakalny napisał:

jade miedzy 80 max 85 na ograniczeniu 70, tir za mną podjezdza pod sam zderzak i miga długimi - mimo ze 200m dalej i tak inny zestaw

ktos moze mi wytłumaczyc po co?

 

W dniu 29.10.2019 o 20:59, Mikelos napisał:

Wypowiedź z cyklu: nie mam pojęcia o zagadnieniu to się udam znawcę... 

Jaki dzienny/tygodniowy/miesięczny limit godzin za kierownicą ma określony kierowca zawodowy? Ile godzin jednorazowo bez przerwy może prowadzić? Kiedy musi "kręcić czterdziestkę piątkę", kiedy "dziewiątkę" a kiedy "jedenastkę"? W jakiej sytuacji może przekroczyć dzienny czas jazdy i ile razy w tygodniu/miesiącu?

Tak łatwo oceniać czyjąś pracę nie mając o niej pojęcia... I pewnie nawet prawa jazdy.

 

W dniu 29.10.2019 o 22:27, Havoc napisał:

Dokładnie,
+ Ile zajmuje rozpędzenie załadowanego na fulla z 50 do 80 bo ktoś go nagle przyhamował? Jak dużo rozpędu, paliwa i czasu straci kiedy przed nim jest wzniesienie i nie da mu się szansy nabrać rozpędu no i czy trzeba być matematykiem że w czasie 6h drogi 10km/h robi różnicę?

Ja zmieniłem spojrzenie na nich po jednej rozmowie z byłym kierowcą. Choć wciąż mnie wkurwia ich "wyprzedzanie" się nawzajem, to jednak poniekąd teraz rozumiem dlaczego to robią. Ja też malucha na drodze wyprzedzę bo wiem że mimo że teraz jedzie tylko 10km/h wolniej ode mnie to przy byle zniesieniu zwolnimy o kolejnych 50% bo jego napęd z ziemniaka nie da rady.

Ciśnięcie jak najszybciej jest to możliwe - popieram.

Ciśnięcie jak najszybciej za cenę bezpieczeństwa swojego i innych - nie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On 11/3/2019 at 5:51 PM, KAX_ said:

Czekacie czekajcie bo czegoś tu nie rozumiem to maniakalny powinien przyśpieszyć ponad limit bo jaśnie Pan z 40 tonowego zestawu się spieszy? Bo nie wyrobi do pauzy? Bo mu spali więcej jak po końcu ograniczenia będzie musiał przyspieszyć? Poważnie? Tu nie jest mowa o blokowaniu do 70 na 90tce tylko o "blokowaniu" do 85 na 70tce. Też wielokrotnie zauważyłem szczególnie na krajówkach w terenie zabudowanym, ze jak zwolnisz poniżej 90 to momentalnie masz jakiś 40 tonowy zestaw, który najchętniej cała Polskę by przejechał na tempomacie bo ograniczenia ich nie dotyczą.

Masz racje w 100%, cofam swoje bo pisząc te pierdoły w ogóle nie zwróciłem uwagi na to że Maniak napisał o ograniczeniu do 7 dych. W takim wypadku jak najbardziej za mruganie jeszcze mu się wpierdziel należy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mazda CX5 2017. Poziom wyciszenia Renault Clio. Przy 120 jest głośno. Przy 150 nie do wytrzymania. Każdego mijanego tira na autostradzie bardzo dobrze słychać.

 

 

Edytowane przez Kilokush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Uncle_Adam napisał:

W Szczecinie, z racji tego że znaczna część ludzi objeżdża ronda na zewnętrznym pasie (nawet po 3 i więcej zjazdów) zrobiono na próbę 2 (3?) turbinowe ronda. Jezu jakaż to porażka, zmniejszenie z 3 pasów na 2 to praktycznie zakorkowanie miasta.

Ile pasów by nie było i tak wszyscy do okola prawym. A korki to raczej wina remontów i dojścia kolejnych osiedli, galerii, biurowców. Do tego część ludzi uciekła na przedmieścia żeby w najbardziej wrażliwych godzinach wozić dzieci do szkoły.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nie z naszego podworka ale w USA wlasnie (miesiac temu, ale dopiero 2-3 dni temu poznalismy szczegóły) pobito rekord cannonball run (jazda east coast do west coast - czyli NY do LA) z 2013 roku o godzine

czas 27h 25min (w tym 22minuty łacznie na 4 postoje)
odleglosc 4546km
srednia predkosc 163kmh
max predkosc 310kmh

auto to mercedes c63 amg 700KM z dodatkowym 170litrowym zbiornikiem

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nich nie ma czegos takiego raczej,  musza zlapac na gorącym uczynku, poza tym nie ma hard evidence ;)
wiecej na kanale na youtube VINWIKI

btw - polecam aplikacje ORLEN Mobile - mimo ze dziala juz ponad rok, to ja dowiedzialem sie z youtuba dopiero jakis miesiac temu

w aplikacji dodajemy karte kredytową i zeby zaplacic za paliwo skanujemy kod QR ktory jest na dystrybutorze (oczywiscie tylko stacje Orlenu) dzieki czemu nie czekamy w kolejce/nie dziekujemy za hotdogi/płyny i zawieszki - a jak jestesmy na moto to nawet nie trzeba schodzic z niego

po zaplacie tez czesto wyswietla sie jakas promo typu hotdog za 50% ceny, czy 5zł rabatu na jakis płyn - ale nigdy tego nie użyłem
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Maniakalny napisał:

u nich nie ma czegos takiego raczej,  musza zlapac na gorącym uczynku, poza tym nie ma hard evidence ;)

Taaa, jasne. To lepiej obejrzyj inne filmiki na VINWIKI. W Stanach policja nadużywa swoich praw jak w żadnym innym kraju. Było już kilka historii jak ktoś dostał np. 5 mandatów, bo zdaniem policjanta jechał za szybko, niebezpiecznie itp. mimo że nie było żadnego dowodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Imperator Kret said:

Taaa, jasne. To lepiej obejrzyj inne filmiki na VINWIKI. W Stanach policja nadużywa swoich praw jak w żadnym innym kraju. Było już kilka historii jak ktoś dostał np. 5 mandatów, bo zdaniem policjanta jechał za szybko, niebezpiecznie itp. mimo że nie było żadnego dowodu.

policjant to sobie moze - gosc jechał lambo (głosnym) i policjant na moto uznał ze gosc jechał szybko - gosc wszystko nagrywał i najlepsze to ze mial 70 na 70 i tak poszedl do sądu i ticket cancelled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jeśli nie jedziesz zgodnie z przepisami, masz rejestrator i policjant go skonfiskuje podczas zatrzymania ;)

Niedawno była historia na Vinwiki jak jechali w kilkanaście samochodów i gliniarze zrobili blokadę drogi, zatrzymali ich, skonfiskowali rejestratory, kazali zjechać na pole(uszkadzając tym samym samochody) i potem odholowali kilkanaście samochodów. Wszystko bez dowodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz poszukac po frazach:
falcon v2, evspark, kariwa, cyklonebike

mozna zakupic gotowca jak i kupic czesci i samemu wszystko zlozyc (robocizna sporo kosztuje wiec polecam to drugie) 

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, _LynX_ said:

Dzięki, zaraz sobie przeglądne ?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

do miasta na szybkie dojazdy nie ma nic lepszego - Nawet z kierownica 740mm szerokosci zmiescisz sie wszedzie i w godzinach szczytu lecisz srednio 50kmh gdzie auto ma wtedy srednia kolo 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego jest w cudzysłowiu 

a dosadniej
kolo przod, amortyzator przod i tył, korba, wolnobieg, lancuch, kierownica, siodełko, przerzutka ?

ostatnio w krk zrobilem trase z huty do rynku (9km) calkiem bez pradu w dodatku w upale 30*C i jeszcze mialem opone z tyłu enduro - wyprzedzalem wszsytkich i nawet ruszaem pierwszy mimo duzego przełozenia (48/16)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest
ubezpieczneie OC sie konczy - dzwoniło do mnie 4 agentow - ceny 620-640-670zł

wchodze na porównywarki - to samo najtansza oferta 612zł

przed chwila mialem telefon od agenta u mnie we wiosce i ktorego bralem rok temu stacjonarnie - 520zł  ?

rok temu dla porownania u agenta 570zł było, a na porownywarkach bardzo podobnie było (tzn 560-590) ale byłem juz oplacac jedno auto i nie chciao mi sie dla 10zł rzezbic


EDIT

no dzwonią jeszcze raz z porownywarek (dzis 3 telefony) jeden odebralem i bylem ciekaw co zaproponują

660zł - moge rabat 50żł jak mam inne auto ?
co i tak wychodzi stówe drozej - dziwne to

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...