Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Polecane posty

Jeszcze pewnie 49,6km/h średniej prędkości. Weźcie i się zróbcie.

44, próbuję szybciej ale nie ma gdzie a jak jest, to z przodu snuj, a z przeciwka sznurek.

44, próbuję szybciej ale nie ma gdzie a jak jest, to z przodu snuj, a z przeciwka sznurek.

Na kiego wała kupiłeś SUVa? Wal poboczem.

Byłem przekonany że tak, bo nikt trzeźwy mający prawko i odrobinę rozumu nie jechał by celowo pod prąd.

Widocznie się myliłem, bo niejaki kaijitsu i MaciekCi uznało mój pomysł za głupi lub ma problem z czytaniem ze zrozumieniem.

Specjalnie dla nich tłumaczę łopatologicznie:

Gość jechał pod prąd. Zakładając, że nie jest skończonym kretynem i nie robił tego celowo, to gdy tylko się zorientował, powinien szybko nawrócić, by jechać zgodnie z kierunkiem ruchu, a następnie skorzystać z pierwszego zjazdu. Jeśli zaś robił to celowo, to przynajmniej rok bez prawka powinien być z automatu.

to była kobieta ;] ze sprawą w sądzie obecnie za ten wyczyn. wiec logiki w zachowaniu bym się tu nie upatrywał. przynajmniej cisneła awaryjnym, a nie prawym xD

nie pierwszy taki wyczyn na S8 :|

Edytowano przez dumpmuzgu

to była kobieta ;] ze sprawą w sądzie obecnie za ten wyczyn. wiec logiki w zachowaniu bym się tu nie upatrywał. przynajmniej cisneła awaryjnym, a nie prawym xD

nie pierwszy taki wyczyn na S8 :|

Ale dlaczego? Tak łatwo jest tam wjechać pod prąd czy po prostu brak zjazdów powoduje, że ludzie robią to celowo?

Wystarczy zignorować kilka podstawowych zasad ruchu drogowego, takich jak ruch prawostronny, oraz znaki poziome i pionowe. Czyli czegoś aż tak podstawowego co bez zrozumienia nie powinno się otrzymywać prawo jazdy. Okresowe badania psychologiczne i prosty test abcd z zasad ruchu drogowego?

Szczerze, to czasami widząc jak moja mama prowadzi to aż mnie ciarki przechodzą (jazda na pamięć)

Edytowano przez kapi89

Szczerze, to czasami widząc jak moja mama prowadzi to aż mnie ciarki przechodzą (jazda na pamięć)

kiedyś babciom przed wyborami zabierało się dowód, teraz prawko rodzicom?

Rodzicom, tak? Jakoś sporo jeżdżę i główne miszcze kierownicy, którym bym je zabierał to raczej wiek poniżej 30-ki.

Handlowcy i inne wyjątki pomijam.

Dam mały przykład. Mieszkam przy ulicy jednokierunkowej (brak miejsca na dwa samochody) z 5 zakrętami 90 st kompletnie zasłoniętymi, żeby ocenić, czy coś jedzie. Nie ma dnia, żeby nie pojechał ktoś pod prąd. Mało tego, 40m ode mnie jest posterunek dzielnicowych przy tej drodze.

tyle, że prędkości masz tam mniejsze.

ludziom sprawia "trudność" w zaparkowaniu pomiędzy dwoma liniami. więc czego tu wymagać.

Dla tych którym czytać się nie chce:

[media=

]https://www.youtube.com/watch?t=491&v=1AuRlSomp4E[/media]
  • Upvote 2

Dam mały przykład. Mieszkam przy ulicy jednokierunkowej (brak miejsca na dwa samochody) z 5 zakrętami 90 st kompletnie zasłoniętymi, żeby ocenić, czy coś jedzie. Nie ma dnia, żeby nie pojechał ktoś pod prąd. Mało tego, 40m ode mnie jest posterunek dzielnicowych przy tej drodze.

5x90=450. A kwadrat ma tylko 360. Albo mieszkasz przy czymś w rodzaju ślimaka, ale wówczas jednokierunkowość powoduje brak możliwości powrotu z niego, albo źle policzyłeś do pięciu :P

a wiesz, że byłem pewien, że jest napisane w prawo? O_o

Starość nie radość.

• Upvote 3

Starość nie radość.

Dałeś się naciągnąć na tablet FullHD i teraz masz wszystko małe? :P

Starość nie radość.

Hahaha. Widzę, że mózg Ci pracuje na za wysokich obrotach i dopowiada nieistniejące. Też tak czasem mam. Z tym kwadratem mnie z deczko zabiłeś. Już miałem narysować węża ;)

Ktos sie chwalil ze ma znizki w intercarsie albo czyms podobnym. Potrzebowalbym pare drobiazgow do seata dziewczyny...

Napisz na PW co potrzeba, najlepiej z nr katalogowymi, zobaczę co i w jakich cenach da się zrobić.

Sysak poszlo PW. 

qfa mac. myslalem ze oddawanie drog do uzytku w PL to sa jaja. Nope mylilem sie.
Northy Sur zainstalowal na autostradzie bariery bez certyfikacji. Teraz staraja sie dostac certyfikat albo beda musieli to rozebrac. Yup jakies 20km barier na 3km odcinku :D I tak czekamy 3 miesiac na oddanie do uzytku.

3km autostrady w 5 lat. Yup.

A ja dzisiaj po drodze spotkałem wiele powolnych samochodów. Strasznie mnie to dziwiło, bo zwykle o tej porze nie stoją (wracają na kolację czy coś). Przestałem być zdziwiony, gdy w lusterku zauważyłem niebieskie błyskotki. Na szczęście było to jakieś dobre 300m za mną, więc to nie do mnie mieli sprawę. Zapewne w ciemną noc ciemna Insignia poluje na niedoszłych Hołowczyców.

Coś dla fanów USDM.

post4.jpg

post2a.jpg

Edytowano przez Kilokush
  • Upvote 1

Moja codzienność za kierownicą :)

https://youtu.be/lxWQ_8piaFQ

Wszystko pięknie, dopóki ktoś Ci drzwi nie otworzy albo nie zacznie wyjeżdżać na sąsiedni pas - specjalnie, albo nie patrząc w lusterko. Jeszcze długa droga w tym kraju, zanim motocykliści i rowerzyści będą mieli równe prawa. 

Mnie się ostatnio niestety również zdarzyło zajechać drogę człowiekowi na motocyklu - zacząłem zawracać w korku i po prostu go nie zauważyłem, jak wyprzedzał przeciwległą stroną jezdni. 

Osobiście wysłałbym rowerzystów na chodniki - dla ich własnego bezpieczeństwa. Jak było się młodym, to się jeździło rowerem bez oporów.

Teraz autentycznie bałbym się jeździć na rowerze na dłuższe trasy/większy ruch, bo debili w tuningowanym złomie nie brakuje, podobnie jak cwaniaków w mocnych autach lub tych najszybszych - VAGów z TDI.

A za brak oświetlenia, mrugające przednie lampy (czasami w kolorze niebieskim) i brak kamizelek, sypałbym mandaty aż by się nauczyli, że to nie jest jakaś fanaberia ustawodawcy, lecz bezpieczeństwo ich (oraz innych uczestników drogi).

• Upvote 2
  • Downvote 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.