Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Polecane posty

Kolejny się znalazł... to każdy kto zarabia 20k/m-c ma swojego adwokata? O kurcze, nieźle. Obudźcie się, Polska to nie USA. Chyba brakło jednego zera przy wynagrodzeniu ;)

A próbowałeś kiedyś korzystać z usług jakiegoś? Bo możesz się zdziwić, że kosztuje to mniej, niż myślisz... albo wcale.

Obecny rynek adwokacji czy radcoski to jest masakra jesli chodzi o wynagrodzenia... Ceny sa BAJECZNIE niskie za uslugi.

Obecny rynek adwokacji czy radcoski to jest masakra jesli chodzi o wynagrodzenia... Ceny sa BAJECZNIE niskie za uslugi.

Chyba miesiąc temu były protesty prawników co do wynagrodzenia ZTCP. 

To był jeden z ostatnich haczyków partii rządzącej, tak?

Jak się nie mylę, protestowali przeciwko stawkom za prowadzenie spraw z urzędu, które są naprawdę żenująco niskie, podobnie jak np. dodatki dla kuratorów sądowych za pracę w terenie. Szczerze mówiąc, dziwię się, że ktoś w ogóle chce to robić.  

IMHO podstawowa kwestia jest taka, że naprawdę rewolucje zrobił Ziobro za czasów IV RP nową ustawą o egzaminach na aplikacje prawnicze. Wcześniej zdanie na aplikacje adwokacką, radcowską czy notarialną przez osobę spoza środowiska graniczyło z cudem, a całe środowisko było zdominowane przez pociotków, znajomych, totumfackich itp. Od tego czasu sporo ludzi, którzy wcześniej skończyli prawo, ale nie mieli szans na aplikacje, więc przekładali papierki w kancelariach aplikacje ukończyło, ma własne praktyki i za swoje usługi nie pobierają astronomicznych honorariów.

• Upvote 1

Tyle tylko ze wiekszosc osob ledwo wiaze koniec z koncem dzieki temu.

A próbowałeś kiedyś korzystać z usług jakiegoś? Bo możesz się zdziwić, że kosztuje to mniej, niż myślisz... albo wcale.

Próbowałem. 1 wizyta w sądzie i 2 pisma kosztowały 1500 zł. Z tymi niskimi stawkami to ciężko mi uwierzyć. No chyba, że ktoś jest beznadziejnym prawnikiem. Dobrzy mają pełno roboty i stawki z kosmosu. W sumie tak jak w każdej innej branży ;)

Ups. to nie testowe tylko motoryzacja :lol:

• Upvote 1

Próbowałem. 1 wizyta w sądzie i 2 pisma kosztowały 1500 zł. Z tymi niskimi stawkami to ciężko mi uwierzyć. No chyba, że ktoś jest beznadziejnym prawnikiem. Dobrzy mają pełno roboty i stawki z kosmosu. W sumie tak jak w każdej innej branży ;)

Jak zapłaciłeś adwokatowi 1500PLN za 1 wizyte w sądzie i 2 dokumenty, to znaczy że Ci się to opłacało, więc skąd to narzekanie?

od kosztów adwokata, czy sądowych są odpowiednie produkty, które to pokrywają tego typu koszta. Także jak ktoś chce to ma zapewnione wsparcie i w razie potrzeby się może sądzić do woli :)

Jakie produkty? Takie ołowiano-mosiężne kalibru 9 mm? Podłużne wytoczone z twardego gatunku drewna? To chyba podchodzi pod zastraszanie czy jak tam, stosowanie takiego produktu w negocjowaniu ceny z papugą?

Ubezpieczenia! Płacisz grosze a masz za to ochronę prawną.

Dokładnie wystarczy zadbać o ochronę prawną i większość problemów z głowy. To jest produkt ubezpieczeniowy.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Można go zobaczyć i pomacać, ten "produkt"?

Nowomowa to straszny wynalazek.

• Upvote 1
  • Downvote 2

To nie wynalazek, to Twoje wynagrodzenie, abyś poczuł się w korpo jeszcze bardziej ważniejszy niż jesteś.

Pytanie do magików - smoła na przepustnicy od strony kolektora a nie filtra. Pomysły? Japończyk 1.33 1NR-FE. Elektryczna przepustnica + międzygaz przy hamowaniu?

Nie znam się, ale się wypowiem. Wybierz sobie - możliwość wielokrotnego wyboru:

1. Źle trzymasz kierownicę.

2. Zawór puszcza.

3. Niepoprawna praca zapłonu.

• Upvote 2
  • Downvote 1

Nie znam się, ale się wypowiem. Wybierz sobie - możliwość wielokrotnego wyboru:

1. Źle trzymasz kierownicę.

2. Zawór puszcza.

3. Niepoprawna praca zapłonu.

Tyle lat na forum i niczego się nie nauczyłeś, wstyd.

1. Zmień zasilacz

2. Przeinstaluj system

3. Zainstaluj Avasta

i problemy znikną jak ręką odjął :)

• Upvote 3
  • Downvote 2

Pytanie do magików - smoła na przepustnicy od strony kolektora a nie filtra. Pomysły? Japończyk 1.33 1NR-FE. Elektryczna przepustnica + międzygaz przy hamowaniu?

Odma wchodzi w dolot przed przepustnią?

Odma wchodzi w dolot przed przepustnią?

Nadal przed przepustnicą a nie przed dolotem. Spalanie jest OK ale po czyszczeniu zastanawiam się co jest przyczyną. A szkoda mi czasu na rozbebeszenie silnika.

Wyszła z kuchni i wyprzedza na podwójnej ciągłej na skrzyżowaniu i jeszcze uważa, że ma rację :D

Haha no i potwierdza się to co oglądałem w Top Gear o kierowcach Peugota. Nie mogę znaleźć wersji z lektorem

http://www.dailymotion.com/video/x2if9gy

Edytowano przez Kilokush

Wyszła z kuchni i wyprzedza na podwójnej ciągłej na skrzyżowaniu i jeszcze uważa, że ma rację :D

Mnie to raczej wygląda na film nagrny jakiś pomiot ZOMOwca, który realizuje się z kamerką w samochodzie.

Samochody które Pug próbuje wyprzedać mają żółwią prędkość. Stoją w jakimś korku? Przed przejazdem kolejowym? Mnie to raczej wygląda na omijanie niż wyprzedzanie, nie cisła przez skrzyżowanie ile Pug potrafi, tylko jechała dość wolno i ostrożnie.

Może korek ma kilkaset metrów, kilkanaście minut stania, babka może mieć zjazd do siebie do kuchni za kilkadziesiąt metrów. 

Każdy tygrys handlu i finansów w oplu zrobiłby tak samo, jeśli jednak zrobiła to babka w Pugu, troll z corsy może  mieć karmę. Na szczęście.

• Upvote 3
  • Downvote 3

Przez 5 sekund stania na skrzyżowaniu nie widać ani jednego samochodu. Jest tylko jakieś kombi przed demonem w Pugu. Bardziej prawdopodobna wersja jest taka, że kombi skręcało w prawo na tym skrzyżowaniu i Pug chciał wyminąć. Co nie zmienia faktu, że na skrzyżowaniach się nie wyprzedza.

Z resztą opis pod filmem: "Skrzyżowanie ulicy Cieszyńskiej z Jury Gajdzicy. Ulica Jury Gajdzicy ma szerokość nie pozwalającą na minięcie się dwóch pojazdów. Pojazd wyjeżdżający musi wpuścić pojazd wjeżdżający. W trakcie tego manewru niecierpliwa Pani zaczyna wyprzedzać na skrzyżowaniu oznaczonym podwójną ciągłą. Przekonana o swojej niewinności wymachuję rękami i próbuje wytłumaczyć, że ma rację"

Edytowano przez Kilokush

A najlepsze ze jakby pug walnal to bylaby wina wyjezdzajacego... wyprzedzajacy dostalby tylko mandat.

W najlepszym przypadku sad orzeklby wspolwine, bo Art4 PORD sobie, a sady swoje. Na to jest tylko 1 sposob - powolanie sie na konwencje wiedenska, a nie na PORD... W innym przypadku nawet zasady logiki nie obejmuja sedziow przy wyrokowaniu takich spraw.

Haha no i potwierdza się to co oglądałem w Top Gear o kierowcach Peugota.

Jak tak dalej pójdzie to nawet kierowcy Hyundaiów, Opli, Fordów i innych doskonale nijakich samochodów dostaną jakąś łatkę.

Jak tak dalej pójdzie to nawet kierowcy Hyundaiów, Opli, Fordów i innych doskonale nijakich samochodów dostaną jakąś łatkę.

No bo w Top Gear jedyne dobre marki to Aston Martin, Jaguar i Land Rover. No i jeszcze Ferrari i Lamborghini ale i tak zawsze jest lepszy od nich McLaren. 

Tak czy inaczej materiał zabawny. Pasuję do wszelkiej maści emerytów snujących się w Corollach, Tico/Matizach itp.

a to jakieś zagrożenie w ruchu tam powstało, że zrobiło się takie halo?

to mogłem być i ja, ale nie we francuskim aucie xD

jak się jeździ czymś wiekszym niż kat. B to dobiero widać jak te ludzie jeżdżą tymi osobówkami. matko i córko!

Edytowano przez dumpmuzgu

No bo w Top Gear jedyne dobre marki to Aston Martin, Jaguar i Land Rover. No i jeszcze Ferrari i Lamborghini ale i tak zawsze jest lepszy od nich McLaren.

Bynajmniej. Jedyną marką, którą identyfikuje jako od zawsze promowaną przez TG jest ford, któremu zawsze wybaczali więcej, niż innym. Poza tym uważam, że w większości przypadków ich oceny były dość obiektywne, natomiast kryteria tej oceny dosyć mocno dojeżdżały od gustów większości. Jeżeli chodzi o peugeot, to przez ostatnie 20 lat dokonali niemożliwego - przeszli z firmy, która wypuściła jeden z najlepszych samochodów dla Kowalskiego/Smith'a, jakim był 205 (wiem, bo miałem dwa i nie wykluczam trzeciego) do okropieństw, których nawet nie zliczę z powodu ich liczby i tego, że zmieniają się co roku. To jest jedna z niewielu marek, na której auto patrzę i nie wiem, jaki to model.

IMHO obecnie te auta kupują ludzie tak bardzo bez wyobraźni, że nawet nie wiedzą, jakie auto chcieliby mieć, więc kupują peugeota. I taki sam brak wyobraźni często cechuje ich za kierownicą. Pewnie na parkingu mylą swoje auta z jakimiś innymi.

• Upvote 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.