Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Polecane posty

Fordy ale tylko Focus, Fiesta i Mondeo ;)

A transit na nurburgringu z sabine schmitz za kółkiem? A GT Clarksona?

Poza tym ford w EU nie wypuścił wiele więcej, niż te 3 modele w ostatnim 10-leciu. A weź wejdź na stronę Peugeota, to się pogubisz. A to tegoroczne modele.

Mnie to raczej wygląda na film nagrny jakiś pomiot ZOMOwca, który realizuje się z kamerką w samochodzie.

Samochody które Pug próbuje wyprzedać mają żółwią prędkość. Stoją w jakimś korku? Przed przejazdem kolejowym? Mnie to raczej wygląda na omijanie niż wyprzedzanie, nie cisła przez skrzyżowanie ile Pug potrafi, tylko jechała dość wolno i ostrożnie.

Może korek ma kilkaset metrów, kilkanaście minut stania, babka może mieć zjazd do siebie do kuchni za kilkadziesiąt metrów. 

Każdy tygrys handlu i finansów w oplu zrobiłby tak samo, jeśli jednak zrobiła to babka w Pugu, troll z corsy może  mieć karmę. Na szczęście.

ty tak na serio? oddaj prawko i nie kupuj więcej chipsów, żeby nie znaleźć następnego.

• Upvote 1
  • Downvote 2

Ja biedny jestem. Na Laysy mnie nie stać. W tych biedronkowych nic się nie znajdzie. Nic nie znalazłem, nie mam więc też czego oddawać.

Lajkuję na fb jedną stronkę takich jedynych sprawiedliwych w jeździe i parkowaniu. Czasami coś na yt zobaczę. Wnioski mam jak wyżej. Częstokroć trolują niespełnieni ormowce. 

Informacyjnie tylko powiem, że nie widziałem siebie ani swojego auta na tego typu zdjęciach czy filmach, nie zostałem tym dotknięty osobiście.

Jak trol jest tak dotknięty, jak autor tego filmu, niech najpierw odda na policję, złoży zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia, weźmie w postępowaniu udział w roli świadka. To niestety za wiele roboty i lajków nie ma.

• Upvote 1
  • Downvote 1

Ja bym tak nie generalizował,bo cztery kółka to cztery kółka, a Peżo to tanie, całkiem wygodne wozidło.

Swego czasu jeździłem 406-ką HDI, przyjemna. Tak w ogóle, kurde nie mamy żadnego własnego a wyśmiewamy marki i to takie z ponad 100-letnią tradycją.

PS

Samochód Roku w Europie:
1969 – Peugeot 504
1988 – Peugeot 405
2002 – Peugeot 307
2014 – Peugeot 308

Peugeot pojazdy drugie lub trzecie miejsce w tym konkursie.

1980 – Peugeot 505
1984 – Peugeot 205
1996 – Peugeot 406
1999 – Peugeot 206

Edytowano przez NostradamuSek

Przypominam ci że Europa zadecydowała także żeby wygrała baba z brodą:)

Akurat opinia Europy na przykładzie wyników Eurowizji, czy przepisów które serwują (emigacja/równouprawnienie) jest dla mnie nieporozumieniem:)

Edytowano przez HeatheN
  • Upvote 4

Tą opinie przyklejona na francuzach fajnie wytłumaczył Clarkson w jednym odcinku Top Geara ostatniej serii. Gdzie samochód traktowany mocno przedmiotowo i tylko jako narzędzie do przemieszczenia się, musi się psuć.

Edytowano przez kapi89

Przypominam ci że Europa zadecydowała także żeby wygrała baba z brodą :)

Akurat opinia Europy na przykładzie wyników Eurowizji, czy przepisów które serwują (emigacja/równouprawnienie) jest dla mnie nieporozumieniem:)

Kcielim mieć równouprawnienia to co poradzić, ja tam baby z brodą nie wybierałem - poza tym może śpiewała najlepiej, a chyba o to w tym konkursie chodzi?

U nas też społeczeństwo Biedronia wybrało, nie? Hahaha. Co poradzić.

Motoryzacja to trochę inna bajka. Każdy kupuje pod siebie i jako, że PSA jeszcze nie zbankrutowała tzn, że dają radę i mają klientelę.

Weź też pod uwagę, że dzięki tym przepisom samochody palą coraz mniej, a i może doczekamy się standardu "Teslowego" na drogach, czy "Miraiowatego".

Edytowano przez NostradamuSek

Ja tam Peżoty nawet lubię. Nie mówię, że Pugi to gó**, tylko ten materiał o Pugach był bardzo zabawny.

Weź też pod uwagę, że dzięki tym przepisom samochody palą coraz mniej, a i może doczekamy się standardu "Teslowego" na drogach, czy "Miraiowatego".

Chyba tylko jak znajomy pyta, ile pali ten twoj nowy wozek?, chlopie 4 na 100 (...) , a na stacji zgrzytanie zebami ze pali to tyle co stare 2.0l +/- turbo przy normalnej jezdzie. 

Edytowano przez Aurora001

Chyba tylko jak znajomy pyta, ile pali ten twoj nowy wozek?

Pińć. Wszystkie palą pińć, komu pali więcej ten przegrał życie. Pińć jest świętą liczbą, a tedeik jest jej prorokiem.

Mój też pali pińć. Na 50 km, ale pińć.

• Upvote 3

Chyba tylko jak znajomy pyta, ile pali ten twoj nowy wozek?, chlopie 4 na 100 (...) , a na stacji zgrzytanie zebami ze pali to tyle co stare 2.0l +/- turbo przy normalnej jezdzie. 

To nie jest tak do końca, jednak skrzynie 7,8,9 biegowe robią robotę. Wiem coś o tym.

U nas też społeczeństwo Biedronia wybrało, nie? Hahaha. Co poradzić.

I pomimo tego, że konstytucja tego padołu hipokryzji wyraźnie rozdziela państwo od kościoła, to właśnie ten Biedroń jako jedyny wziął wiszący w urzędzie miejskim święty obraz JPII, zapakował go ładnie i odesłał go do diecezji czy gdzieśtam gdzie jego miejsce.

Ja wolę homolewicę, niż katoprawicę. Zwłaszcza, jak homolewica jest kompetentna i pełna inicjatywy, a katoprawica wciąż bada brzozę i analizuje hipotezę o bańce helowej czy czymśtam.

• Upvote 5
  • Downvote 1

"[...]

Ja wolę homolewicę, niż katoprawicę. Zwłaszcza, jak homolewica jest kompetentna i pełna inicjatywy, a katoprawica wciąż bada brzozę i analizuje hipotezę o bańce helowej czy czymśtam.

podaj rączki tym panom (i paniom opowiadjącym bajeczki również).

tzw. "postempofcy" ;)

ps.
uważaj tylko żeby to nie zaszło i na "postempofca" z ppc.
  • Upvote 1
  • Downvote 5

Pińć. Wszystkie palą pińć, komu pali więcej ten przegrał życie. Pińć jest świętą liczbą, a tedeik jest jej prorokiem.

Mój też pali pińć. Na 50 km, ale pińć.

Mi obecnie (po 80km od tankowania) komputerek wypluwa 5.2 litra (benzyny) na 100km. I co teraz? Mam Diesla?

Nie klekocze, nie dymi, jedzie powyżej 4000rpm. Może coś się zepsuło?

Juz pisalem jakie wyniki ma / mial Pug308 1.2 benzyna (silnik bmw) moich dziadkow.

Jak jezdzilem jak pi*** (hello max 2.25k rpm) to palil mi:
5l/100 przy avg. 45-50km/h na trasie
7,5l/100 przy avg 30km/h w miescie
7l/100 przy avg 80km/h w trasie

Normalna jazda (do 3.5k rpm):
9.5/100 miasto NORMALNA plynna jazda, a nie eko drijwing
8.5/100 przy avg 90km/h w trasie
12-14l/100 przy avg 130km/h

Fizyki nie da sie oszukac...

podaj rączki tym panom (i paniom opowiadjącym bajeczki również).

klik & klik

tzw. "postempofcy"  ;)

ps.
uważaj tylko żeby to nie zaszło i na "postempofca" z ppc.

A co to ma wpsólnego, bo nie ogarniam Twojego poziomu autyzmu?

Mi obecnie (po 80km od tankowania) komputerek wypluwa 5.2 litra (benzyny) na 100km. I co teraz? Mam Diesla?

Nie klekocze, nie dymi, jedzie powyżej 4000rpm. Może coś się zepsuło?

Jaszczomb z wyliczeń (bo komputerka nie było) wykazał kiedyś 4,85 na 100 km w trybie ultrasnuj. Objawów typowych dla deasela nie udało się odnotować przez całe siedem lat jego kariery u mnie.

W świniaku komputerek-figlarz mi pokazał po ruszeniu z tankszteli 6,2 litra na 100 km, ale potem zredukowałem do czwórki i tyle było niskich wskazań komputerka.

A ja nigdy nie sugerowałem się wskazaniami komputera, bo kłamią, tankuje zawsze natomiast pod korek bo nie jestem Januszem i nie lubię tracić czasu na stacjach benzynowych. Na tej podstawie wychodzi mi, że:

Polo 1.7SDI pali około 5.2/100 mazutu, miasto+obwodnica (130km/h) z przewagą miasta i lekkich korków.

323ti 2.5l (czyli e36 compact) paliło około 10.5/100, 80% obwodnica 140-160km/h. 

316 touring (czyli e36 touring z 1.6 8V) paliło 13l LPG lub 11.5l PB95 użytkowane głównie w mieście w umiarkowanych korkach.

Wszystke pojazdy łączy to, że konstrukcja silnika ma około 20 lat i w przypadku ruszania ze świateł i rozpędzania się gaz używany jest/był zero-jedynkowo, a następnie poruszają/poruszały się na najwyższym możliwym biegu z najniższymi możliwymi obrotami przy których jest jakiś moment. 

A wniosek jest taki, że takie silniki, których już nie robią były pod każdym względem lepsze, niż to, co przemysł motoryzacyjny ma obecnie do zaoferowania. Chyba, że jesteś kapelusznikiem i ze świateł do pięćdziesiątki rozpędzasz się 12 minut, wk....jąc połowę miasta, która jedzie za Tobą i powodując, że na światłach przejeżdżają 3 auta zamiast 20-tu. 

• Upvote 2

jestem za (a nawet przeciw) co do tej motoryzacji.

to tak jak z wojnami ;)

KIEDYś (daaawno temu) koło 38' - 46' to były WOJNY :D !

Kursk, Berlin (sławetny 45'!) Warszawa (39') - setki tys. soldierów, tys. czołgów!

T34 vs PzF! oraz kunie ;)

nie to co teraz na Ukrainie, 2 miasta na krzyż zdobyli i sie chwalą nie wiadomo czym ;]

ech :(

świat schodzi na psy jednak

..............

Edytowano przez ZUY_BEZCZELNY_CHAM
  • Downvote 7

Jak już znowu zeszliście na temat spalanie to mogę Wam dodać do statystyk spalanie parcha z ostatniej trasy w drodze na zlot CKPL jakaś wieś pod stolicą - Debrzno. https://www.google.pl/maps/dir/Wołomin/Debrzno/@52.7351748,18.0432743,8z/data=!3m1!4b1!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x471edabd71454d6b:0x91459e4fb3787983!2m2!1d21.242318!2d52.3391162!1m5!1m1!1s0x4702331588fdb9ad:0xc12fd7614abc6ce!2m2!1d17.2116867!2d53.5616098

Łącznie z dojazdami spod ośrodków wypoczynkowych na lotnisko 880km przejechane na 64l pachnącej benzynki, czyli 7,27/100km. Na autostradach utrzymywana stała prędkość 130 km/h. Później niestety trzeba było bawić się w redukowanie i kręcenie pod czerwone pole, żeby wyprzedzić na jedno jezdniowej krajówce zestawy po 40 ton lub przerażonych kierowców we Fiatach Seicento. Wszystko to dzięki silnikowi Hondy D14A8. Dodam do tego, że jedyny płyn jakiego musiałem dolewać po tej trasie to ten w zbiorniczku od spryskiwaczy. Reszta taki sam stan jak przed wyjazdem.

A co to ma wpsólnego, bo nie ogarniam Twojego poziomu autyzmu?

Nic nie ma, ale musisz być bardziej ZUY_BEZCZELNY i w ogóle CHAM, żeby to ogarniać.

jestem za (a nawet przeciw) co do tej motoryzacji.

to tak jak z wojnami ;)

KIEDYś (daaawno temu) koło 38' - 46' to były WOJNY :D !

Kursk, Berlin (sławetny 45'!) Warszawa (39') - setki tys. soldierów, tys. czołgów!

T34 vs PzF! oraz kunie ;)

nie to co teraz na Ukrainie, 2 miasta na krzyż zdobyli i sie chwalą nie wiadomo czym ;]

ech :(

świat schodzi na psy jednak

..............

Od psów, to ty się miszczu odyebaj, bo nie wiesz co piszesz.

Juz pisalem jakie wyniki ma / mial Pug308 1.2 benzyna (silnik bmw) moich dziadkow.

Jak jezdzilem jak pi*** (hello max 2.25k rpm) to palil mi:

5l/100 przy avg. 45-50km/h na trasie

7,5l/100 przy avg 30km/h w miescie

7l/100 przy avg 80km/h w trasie

Normalna jazda (do 3.5k rpm):

9.5/100 miasto NORMALNA plynna jazda, a nie eko drijwing

8.5/100 przy avg 90km/h w trasie

12-14l/100 przy avg 130km/h

Fizyki nie da sie oszukac...

Szczególnie (3-cylindrowym?) silnikiem z miksera w ważącej 1.3t budzie, gdy chcemy udawać, że to Civic TypeR lub granturismo.

Eko driving to jest normalna płynna jazda. To, o czym ty piszesz to but i heble na przemian, czyli nienaturalnie dynamiczna jazda, która powoduje, że nawet 1.9TDI wyświetli 10 litrów na 100km.

Avg podajesz z kompa czy to prędkość, którą starałeś się utrzymywać?

Pytam, bo leciałem tydzień temu w trasę ponad 100km, gdzie jest ograniczenie do 90km, miejscami 70 lub 50 i wyszło mi 5.9 w 4 osoby na pokładzie. Niestety nie odczytałem prędkości średniej.

Tempo ktore utrzymywalem, bez roznicy > jak +/- 10-15% na krotkich odcinkach.

A ja nigdy nie sugerowałem się wskazaniami komputera, bo kłamią

Oczywiście. Są tam dla ozdoby.

323ti 2.5l (czyli e36 compact) paliło około 10.5/100, 80% obwodnica 140-160km/h. 

316 touring (czyli e36 touring z 1.6 8V) paliło 13l LPG lub 11.5l PB95 użytkowane głównie w mieście w umiarkowanych korkach.

Strasznie dużo. 11 litrów gazu wychodziło mi w E34 ('92) 2.0 150KM LPGv2 przy 3-4 osobach na pokładzie, dojazd 35km w jedną stronę z przejazdem skrajem miasta o 5:30 i o 14:20.

Chyba, że jesteś kapelusznikiem i ze świateł do pięćdziesiątki rozpędzasz się 12 minut, wk....jąc połowę miasta, która jedzie za Tobą i powodując, że na światłach przejeżdżają 3 auta zamiast 20-tu.

Zrób kilka kilometrów patrząc na spalanie chwilowe.

Przyspieszanie które opisujesz, jest bardzo nieekonomiczne. Chyba, że się ma pod maską więcej niż 1.5KM na tonę i w cholerę momentu obrotowego w dolnym zakresie oraz brak zmiennych faz - czyli np bardzo stare V8. W każdym innym przypadku cywilizowanego auta, bardziej ekonomiczne jest kręcenie do 3000rpm (oczywiście zakładam, że masz silnik, który przy 3000rpm ma sensowny moment obrotowy, a nie jakiś 1.2 w nowych hatchbacku, który waży 1270kg).

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.