Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo wkurza mnie wtedy gdy Tir  mnie wyprzedza na Autostradzie i jedzie 100 km/h a ja musze 90 km/h za nim bo nie moge wyprzedzić bo inne auta aktualnie są na tych pasach.Według mnie tiry powinny mieć swoje 2 pasmowe drogi.TAK samo z busami jedzie 120km/h ja za nim 100km/h a jak chce wyprzedzić to dużo samochodów i z lewego i z prawego pasa To Busy mają swoje drogi ale powinny mieć ciągłe a nie żeby tylko na przystankach stać Przecież od tych aut dużych można zwariować jak ktoś jedzie maluchem lub Sportowym samochodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co obstawiacie, że będzie teraz hitem sprzedaży w komisach? E46, A3 czy Golf?

Żadne z powyższych, bo to się nie specjalnie opłaca i nikt tego nie sprowadza z kierą po złej stronie.

Obstawiam wysyp Vauxhall Vectra C, X-Type, S-Type. Może nawet E90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o ograniczniku 90km/h, który większość ma ściągnięty? ;]

 

Po pierwsze w mało którym aucie da radę ściągnąć ogranicznik bez poważnej ingerencji, w jakimś kilkunastoletnim volvo czy magnum działa wyciągniecie bezpiecznika, ale nowe auta to zupełnie inny poziom technologii.

 

Po drugie pierwsza kontrola policji czy ITD spowoduje nie dopuszczenie auta do dalszej jazdy.

 

Podsumowując: Pieprzysz głupoty.

 

Edit: W kilkuletnich Scaniach przechodzi jeszcze modyfikacja softu, ale możesz się rozpędzić do max 100km/h i nie dłużej niż przez minute (bo tacho zarejestruje przekroczenie prędkości). Dobre na wyprzedzanie.

Edytowane przez SEKS_INSTRUKTOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: W kilkuletnich Scaniach przechodzi jeszcze modyfikacja softu, ale możesz się rozpędzić do max 100km/h i nie dłużej niż przez minute (bo tacho zarejestruje przekroczenie prędkości). Dobre na wyprzedzanie.

Takie coś powinno być IMO standardem. Niesamowicie poprawiło by komfort jazdy na autostradach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze w mało którym aucie da radę ściągnąć ogranicznik bez poważnej ingerencji, w jakimś kilkunastoletnim volvo czy magnum działa wyciągniecie bezpiecznika, ale nowe auta to zupełnie inny poziom technologii.

 

Po drugie pierwsza kontrola policji czy ITD spowoduje nie dopuszczenie auta do dalszej jazdy.

 

Podsumowując: Pieprzysz głupoty.

Pracowałem kilka lat w miejscu, gdzie codziennie miałem okazję rozmawiać z kilkoma kierowcami. Auta z ogranicznikami mogłem policzyć na palcach. Ergo: pieprzysz głupoty. ;]

 

Takie coś powinno być IMO standardem. Niesamowicie poprawiło by komfort jazdy na autostradach.

Najbardziej komfort jazdy poprawiło by mi wyrzucenie rowerzystów na chodniki. Tiry mi specjalnie nie przeszkadzają, o ile nie zapiernicza taki debil 90km/h w zabudowanym, siedząc mi przy tym na zderzaku.
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawde nie nawidze tira jak jeździłem moim samochodem obok tira na liczniku miał max 100km/h lecił prawie 95km/h 10 minut póżniej omijam go i 2 minuty później widze jak tir szybko wyprzeda auto z prawego pasa i wkierował się do rowu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosciotrup, weź ty se kup słownik i popracuj nad językiem, bo matryca się marszczy przy czytaniu tych wypocin. Też nienawidzę czytać takiego posranego słowotoku.


Najbardziej komfort jazdy poprawiło by mi wyrzucenie rowerzystów na chodniki. Tiry mi specjalnie nie przeszkadzają, o ile nie zapiernicza taki debil 90km/h w zabudowanym, siedząc mi przy tym na zderzaku.

Może nie NAJBARDZIEJ poprawi, bo na autobanach rowerzystów jakby mniej, ale w mieście na pewno. Poprawi i komfort i ich (w większości cymbałów bez pojęcia o ruchu) bezpieczeństwo.

  • Upvote 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jazda rowerem po chodniku bezpieczna? Słabo to widzę. Można się wjobać w pieszego, śmietnik, latarnię, rury dwucalowe będące masztami dla znaków drogowych (nawet to chujostwo cymbały stawiają na DDR) o ciągłym przecinaniu jezdni w poprzek nie wspominam.

Najbezpieczniejsze są dobre DDR, pasy ruchu dla rowerów, jezdnia. Złe DDR, ciągi rowerowo-piesze, chodniki są mniej mniej bezpieczne od jezdni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już kurna dość tefo forum !!! W ogóle co to za odzywki na pierwszy dzień

 

Najgorsze forum w dziejach!!! No można tu sobie nieźle podyskutować bo ciągle atu kurna minus i [gluteus maximus] i tu kurna szantaż.Jezu 1 dzień i tak się tu ludzi traktuje chore na bezmózgowie to forum!! Znęcają się na demną użytkownicy co ja tu kurna!!! Najgorszy jeżeli tak to oczywiście wypieprze od tego durnego PureMinusowoszantażowo.pl kasuje konto!!! Nie ma mowy nie przesiedze tu ani minuty dłużej na tym Wysypisku !!!

Mam już kurna dość tefo forum !!! W ogóle co to za odzywki na pierwszy dzień

 

Najgorsze forum w dziejach!!! No można tu sobie nieźle podyskutować bo ciągle atu kurna minus i [gluteus maximus] i tu kurna szantaż.Jezu 1 dzień i tak się tu ludzi traktuje chore na bezmózgowie to forum!! Znęcają się na demną użytkownicy co ja tu kurna!!! Najgorszy jeżeli tak to oczywiście wypieprze od tego durnego PureMinusowoszantażowo.pl kasuje konto!!! Nie ma mowy nie przesiedze tu ani minuty dłużej na tym Wysypisku !!!

Mam już kurna dość tego forum !!! W ogóle co to za odzywki na pierwszy dzień

 

Najgorsze forum w dziejach!!! No można tu sobie nieźle podyskutować !!! Nie przesiedze tu ani minuty dłużej pa śmietnisku bez szacunku !!! Jak tu się do jasnej cho+++y na pierwszy dzień !!! No ja niewiem

Mam już kurde dość tego forum !!! W ogóle co to za odzywki na pierwszy dzień

 

Najgorsze forum w dziejach!!! No można tu sobie nieźle podyskutować !!! Nie przesiedze tu ani minuty dłużej pa śmietnisku bez szacunku !!! Jak tu się do jasnej cho+++y na pierwszy dzień !!! No ja niewiem

Mam już kurde dość tego forum !!! W ogóle co to za odzywki na pierwszy dzień

 

niewiem Ale nie przesiedze tu ani minuty dłużej na tym Wysypisku minusów i szantażu!!!

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz dalej łapać minusów to pisz normalnie , z sensem i na temat .

 

Do tego trzymaj się zasad panujących na forum - choćby twój temat dot. wyboru gry , tematy o obu grach już są więc mogłeś napisać posta w którymś z nich .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jazda rowerem po chodniku bezpieczna? Słabo to widzę. Można się wjobać w pieszego, śmietnik, latarnię, rury dwucalowe będące masztami dla znaków drogowych (nawet to chujostwo cymbały stawiają na DDR) o ciągłym przecinaniu jezdni w poprzek nie wspominam.

Najbezpieczniejsze są dobre DDR, pasy ruchu dla rowerów, jezdnia. Złe DDR, ciągi rowerowo-piesze, chodniki są mniej mniej bezpieczne od jezdni.

 

już widzę jazdę rowerem szosowym lub czasowym po ddr zrobionym z polbruku gdzie stopień pomiędzy ddr a ulicą ma jeszcze wysokość kilku cm. nawet dojazd na trening poza miasto po takim pseudotworze może być awykonalny.

 

 

Ula nie chce rowerzystów na drogach, bo tam ma prawo poruszać się tylko PAN w prestiżu kosztującym tyle co koła węglowe lub średniej klasy rower :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już widzę jazdę rowerem szosowym lub czasowym po ddr zrobionym z polbruku gdzie stopień pomiędzy ddr a ulicą ma jeszcze wysokość kilku cm. nawet dojazd na trening poza miasto po takim pseudotworze może być awykonalny.

Dlatego pisałem o dobrych drogach rowerowych i zrównałem je z pasami ruchu dla rowerów. Dobra DDR będzie bezpieczniejsza dla młodzieży, mieszczuchów i całej reszty. Ma wady tylko wobec szos. Z dzieckiem wolałbym się wybrać na dobrą ddr, do przemieszczania się po mieście najlepsze są pary ruchu dla rowerów. Piesi po tym nie łażą, bo to już jezdnia. Rowerzysta jest dobrze widoczny, nie wyskakuje na przejazd rowerowy spomiędzy krzaków, nie ma krawężników itd.

 

Co oznacza dobra ddr myślę, że Tobie nie muszę tłumaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem o dobrych drogach rowerowych i zrównałem je z pasami ruchu dla rowerów. Dobra DDR będzie bezpieczniejsza dla młodzieży, mieszczuchów i całej reszty. Ma wady tylko wobec szos. Z dzieckiem wolałbym się wybrać na dobrą ddr, do przemieszczania się po mieście najlepsze są pary ruchu dla rowerów. Piesi po tym nie łażą, bo to już jezdnia. Rowerzysta jest dobrze widoczny, nie wyskakuje na przejazd rowerowy spomiędzy krzaków, nie ma krawężników itd.

 

Co oznacza dobra ddr myślę, że Tobie nie muszę tłumaczyć.

 

Nie raz nie dwa widzę jak rowerzysta jedzie po ulicy mając 2m obok siebie dobrą drogę rowerową :D Może dla nie których rowerzystów wkur*wiaie kierowców to takie hobby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować:

 

Drogi statystyczny rowerzysto. Ty, który nie oglądając się za siebie skręcasz bezpośrednio przed moją maską i nawet nie zamierzasz zakomunikować swojego manewru. I ty, który w pięknych, lśniących bielą słuchawkach na uszach oddajesz się przyjemności słuchania muzyki, zamiast słuchania otoczenia, które może być przyjazne, ale może również cię zabić! I ty, który z prędkością 40 km/h przejeżdżasz przez pasy dla pieszych przekonany o swojej nieśmiertelności. A także ty, który brzydzisz się kamizelki odblaskowej, ty który uważasz, że światła są dla mięczaków i tylko pogarszają właściwości aerodynamiczne twojego bicykla. I w końcu ty, który klniesz na pieszych wchodzących na TWOJĄ ścieżkę rowerową, a sam zacięcie pedałujesz po chodniku. Wy wszyscy – przeczytajcie i zapamiętajcie!

JEZDNIA - do jeżdżenia, CHODNIK - do chodzenia, PRZEPISY – do przestrzegania

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie raz nie dwa widzę jak rowerzysta jedzie po ulicy mając 2m obok siebie dobrą drogę rowerową :D Może dla nie których rowerzystów wkur*wiaie kierowców to takie hobby?

Co nazywasz dobrą drogą rowerową?

 

Pozwolę sobie zacytować:

Proszę źródło ;) http://moto.onet.pl/aktualnosci/koniec-z-rowerowym-terroryzmem/l3ttf6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ula nie chce rowerzystów na drogach, bo tam ma prawo poruszać się tylko PAN w prestiżu kosztującym tyle co koła węglowe lub średniej klasy rower :lol:

Korpokoleżko trenujący zdrowy tryb życia - prośba o trochę rozgarnięcia.

O ile w przypadku kierowców większość zna mniej więcej przepisy, o tyle w przypadku rowerzystów większość nie zna, bo urodziła się w czasach przed lub po kartach rowerowych. Tacy właśnie zawodowcy jeżdżą jak pipy, nie korzystają z drogi dla rowerów, bo nie wiedzą po co ona jest i stwarzają zagrożenie na drodze.

To, że Tobie wydaje się, że umiesz jeździć i że masz w swojej korpo-wiosce drogi dla rowerów, nie oznacza od razu, że w każdej takowe istnieją. Dlatego uważam, że lepiej dla tej większości osób (które nie mają Twojego skilla na 2 kołach), by wypieprzali na chodniki. A najchętniej wysłał bym ich do autobusów, ale tak się nie da.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nazywasz dobrą drogą rowerową?

 

Proszę źródło ;) http://moto.onet.pl/aktualnosci/koniec-z-rowerowym-terroryzmem/l3ttf6

 

Dzięki kolego, faktycznie nie zapodałem źródła :damage_wall:

Korpokoleżko trenujący zdrowy tryb życia - prośba o trochę rozgarnięcia.

O ile w przypadku kierowców większość zna mniej więcej przepisy, o tyle w przypadku rowerzystów większość nie zna, bo urodziła się w czasach przed lub po kartach rowerowych. Tacy właśnie zawodowcy jeżdżą jak pipy, nie korzystają z drogi dla rowerów, bo nie wiedzą po co ona jest i stwarzają zagrożenie na drodze.

To, że Tobie wydaje się, że umiesz jeździć i że masz w swojej korpo-wiosce drogi dla rowerów, nie oznacza od razu, że w każdej takowe istnieją. Dlatego uważam, że lepiej dla tej większości osób (które nie mają Twojego skilla na 2 kołach), by wypieprzali na chodniki. A najchętniej wysłał bym ich do autobusów, ale tak się nie da.

Niewiele dodać, nic ująć.

+1 :blurp:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...