Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ZlyUser

Chyba bede musiał, bo własnie olałes funkcje znakow a bez nich podrcznikowe zasady działania rond sa g*** warte.

No wiec wybudujmy rondo nie stawiajmy zadnych znaków, przeciez kierowcy i tak nie bedą sie do nich stosowali. Ciekawe rozumowanie. Swoją droga zmniejszenie prędkosci wymuszają tylko malenkie ronda. Na duzych wybudowanych zgodnie z zasadami budowy rond, da się przejechac spokojnie z dopuszczalną w miescie predkością. Niestety te duze mają z reguły swiatła i o płynnej jezdzie mozna pomazyc bo zwykle złapie czerwone na srodku...

Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba bede musiał, bo własnie olałes funkcje znakow a bez nich podrcznikowe zasady działania rond sa g*** warte.

No wiec wybudujmy rondo nie stawiajmy zadnych znaków, przeciez kierowcy i tak nie bedą sie do nich stosowali.

 

Nie do końca rozumiem o co Ci chodzi.. skonkretyzuj problem bo z tego co napisałeś narazie nie mogę go wysnuć.

da się przejechac spokojnie z dopuszczalną w miescie predkością

Podpowiedź - jaka jest dopuszczalna prędkość w mieście? Poza tym masz rację - im większe rondo tym szybciej można po nim jechać, co jest całkiem logiczne zważywszy na większą odległość pomiędzy kolejnymi wjazdami jak i większą średnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

A widział ktoś rondo "w powietrzu" przy auchanie w Szczecinie? to jest dopiero wymysł :D ciekawe ile wydali na nie i czy było konieczne bo ruchu zbyt wielkiego tam nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Offtopując - jaki jest sens pchania się w agrojednostkę 1.3-1.7 dla miejskiej jazdy? Bo zanim cif dojedzie do wieku w którym ja piłem tanie wina i szlajałem się po najgorszych miejscach z przeciętnymi draniami których ziemia nosiła... wróc - z moimi dobrymi kumplami chciałbym rozejżeć się za kompaktem którego największym wyzwaniem będzie przejażdżka 300km a codzienną mordęgą 20-60km po mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widział ktoś rondo "w powietrzu" przy auchanie w Szczecinie? to jest dopiero wymysł :D ciekawe ile wydali na nie i czy było konieczne bo ruchu zbyt wielkiego tam nie ma.

 

pewnie każdy, kto był w oszą w szczecinie, czyli spokojnie jakieś kilkanaście tysięcy ludzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

pewnie każdy, kto był w oszą w szczecinie, czyli spokojnie jakieś kilkanaście tysięcy ludzi?

 

Z tego forum ;]

 

Spotkał się tam ktoś z dużym ruchem? Bo ja jeszcze nie, jak dla mnie pieniądze wyrzucone w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Offtopując - jaki jest sens pchania się w agrojednostkę 1.3-1.7 dla miejskiej jazdy?

Jeśli bedziesz robił takie przebiegi jak piszesz i nie bedziesz robil krotkich odcinkow <5km, to taki 1.3 (cdti?) będzie dobrym wyborem.

 

Gdzie znajde fotki tego ronda?

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bedziesz robił takie przebiegi jak piszesz i nie bedziesz robil krotkich odcinkow <5km, to taki 1.3 (cdti?) będzie dobrym wyborem.

 

Gdzie znajde fotki tego ronda?

 

No właśnie obawiam się że będzie sporo krótkich przebiegów, ergo zabije TDCI/CDTI/DTI i bóg wie co jeszcze z Common Railem.

Czyli pozostaje PB95 tłuczące się w garkach o pojemności 1.0-1.4. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego forum ;]

 

Spotkał się tam ktoś z dużym ruchem? Bo ja jeszcze nie, jak dla mnie pieniądze wyrzucone w błoto.

 

A masz lepszy pomysł jak to inaczej rozwiązać? Może pod ziemią? :unsure:

To że nie ma tam aż takiego ruchu nie znaczy, że jest nie potrzebne czy nieprzemyślane..

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

@MaSell, nie mogę znaleźć. Wpisz w google maps z widoku na satelicie "Szczecin auchan"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widział ktoś rondo "w powietrzu" przy auchanie w Szczecinie? to jest dopiero wymysł :D ciekawe ile wydali na nie i czy było konieczne bo ruchu zbyt wielkiego tam nie ma.

 

Na przedmieściach Częstochowy też takie jest...i dziwnym trafem też pod Auchan :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie obawiam się że będzie sporo krótkich przebiegów, ergo zabije TDCI/CDTI/DTI i bóg wie co jeszcze z Common Railem.

Czyli pozostaje PB95 tłuczące się w garkach o pojemności 1.0-1.4. <_<

 

1,3-17 D

1,0 - 1,4 pb

2,5 - 3,5 lpg.

 

hymmm ?? :>

 

2 imo bez sensu bo wyjdzie najdrożej..

 

co do skrzyżowań. mam po drodze do pracy każdy rodzaj i zwykłe rondo sprawdza się najlepiej - te same samochody w tej samej ilości przez zwykłe rondo fruną, chwilę wcześniej stoją na światłach zwykłego skrzyżowania, zaraz dalej ronda z sygnalizacją... różnicę w przepustowości widać gołym okiem.. tymczasem w lublinie planuje się dostawianie dodatkowej sygnalizacji i doregulowanie rondek, nie rozumiem ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widział ktoś rondo "w powietrzu" przy auchanie w Szczecinie? to jest dopiero wymysł :D ciekawe ile wydali na nie i czy było konieczne bo ruchu zbyt wielkiego tam nie ma.

 

ale wkońcu sponsorem tego wytworu myśli technicznej jest auchan więc nie szło to z pieniędzy publicznych i ja tam nie widzę problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche tej wypowiedzi nie rozumiem. I jakie to nie okragle rondo, masz na mysli kwadrat jak w malych miasteczkach gdzie np. na srodku stoi ratusz i jakis madry czlowiek postawil znak ronda? Jesli jeszcze cos innego na mysli to chcialbym obrazek. A kierunkowskaz uzywam tylko gdy zmienim pas ruchu tak jak mowia przepisy i tak jak jest to logiczne dla wiekszosci (mam nadzieje)

 

Skrzyzowanie Marynarskiej i Zwirki i Wigury w Warszawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,3-17 D

1,0 - 1,4 pb

2,5 - 3,5 lpg.

 

hymmm ?? :>

 

2 imo bez sensu bo wyjdzie najdrożej..

 

A nie lepiej 1.4 lpg? ;) Do miasta powinno być jak znalazł. Pamiętajmy, że w zimie taki 2.5l silnik pochłonie sporą ilość Pb zanim się na lpg przełączy, co przy odcinkach ~5km ma znaczenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

ale wkońcu sponsorem tego wytworu myśli technicznej jest auchan więc nie szło to z pieniędzy publicznych i ja tam nie widzę problemu

 

Myślałem, że postawili to za pieniądze publiczne zamiast robić autostradę poznańską :rollingeyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ba, cały odcinek od ronda hakena do momentu, kiedy dwa pasy sie koncza to finansowanie auchana, dalej juz niestety miasto musi samo sobie radzic, rondo jest wymogiem postawionym przez miasto, ktory auchan musial spelnic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji jak już mowa o Szczecinie: nie jeździłem za dużo po dużych miastach Polski, ale macie najgorsze drogi miejskie jakie moje oczy widziały a mój zadek poczuł. Tragedia.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam Sysak, w Skarżysku nie byłeś :P Tylko u nas zerwano na jednej z głównych arterii miasta asfalt, odsłaniając tym samym kostkę/bruk z lat 40tych i...zostawiono to w tym stanie na rok czasu bo brakło kasy na remont :D

 

Inna droga w dawnym centrum miasta, wciąż jednak mocno uczęszczanym jest nie remontowana od kilkunastu lat. Do wyboru dwa style freestylowe wręcz. Slalom gigant pomiędzy dołami lub jazda przez płotki, co chwila hop, hop, hop ;) I tak przez dobre 5kilometrów. A co najciekawsze gdy droga się kończy (miasto również) wjeżdżamy na tereny "wsiowe" i lądujemy na pięknym gładkim asfalcie.

 

p.s. na tym filmiku dobry jest ostatni pieszy, z cyklu "zabili go i uciekł' :D

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam Sysak, w Skarżysku nie byłeś :P Tylko u nas zerwano na jednej z głównych arterii miasta asfalt, odsłaniając tym samym kostkę/bruk z lat 40tych i...zostawiono to w tym stanie na rok czasu bo brakło kasy na remont :D

 

No sie ciesz..u nas w Zabrzu 2 glowne ulice sa z kostki i nie moga tego remontowac bo niby zabytkowe! LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano w RMF Fm podawali, że jeżeli chodzi o najgorsze drogi to w statystykach prowadzi Kraków.

 

btw pogoda taka, że wyrażenie "samochód trzyma się drogi jak przyklejony" nabiera zupełnie innego znaczenia :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano w RMF Fm podawali, że jeżeli chodzi o najgorsze drogi to w statystykach prowadzi Kraków.

 

btw pogoda taka, że wyrażenie "samochód trzyma się drogi jak przyklejony" nabiera zupełnie innego znaczenia :mrgreen:

 

Nic nie rozbraja jak widok starszego dziadka na pasach który skacze-tam-gdzie-się-nie-błyszczy nawierzchnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te ulice z kostki przetwały wojnę i przetrwają większość z nas jak jakiś osioł nie wyleje na to asfaltu w którym dziury robią się po roku, taki kostkowe drogi dobrze utrzymane są niezniszczalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te ulice z kostki przetwały wojnę i przetrwają większość z nas jak jakiś osioł nie wyleje na to asfaltu w którym dziury robią się po roku, taki kostkowe drogi dobrze utrzymane są niezniszczalne.

 

No w tym sęk...moje sa w stanie oryginalnym, pozapadane miejscami...dziury niczym kratery na ksiezycu...jedzie sie po tym jak po polnej drodze...tragedia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to masakra... współczuje hehehe to jest właśnie polska myśl inżynieryjna, jak wyleci dziura w czymkolwiek zalać w cholere asfaltem... Wrocław prowadzi w takim rankingu zalewania kostek asfaltem, kaplica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...