Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Autostrada i 80? Nie zabrakło Ci tam jedynki z przodu? To jest jazda emerycka i tyle. Poza tym na której autostradzie jest ograniczenie do 70 zamiast 140?

 

Ten 1.8 to w Lancerze a nie BMW.

Edytowane przez Puma
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jedziecie do pracy to waszym celem jest zapindalać ile fabryka dała czy po prostu dojechać z punktu A do B marnując przy tym jak najmniej pieniędzy?

Jak was stać na to, żeby skuli 5 minut zaoszczędzonego czasu (bo ileż to zaoszczędzisz na odcinku 20km) warto jest dołożyć 50% więcej pieniędzy na paliwo to gratuluję posady. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w gwoli ścisłości - każda opona traci przyczepność w miarę spadku temperatury. Przy czym i tak przy -20st. opony letnie mają większą przyczepność na suchej nawierzchni!! - były testy, poszukajcie na youtube:P

I ile masz tej "SUCHEJ!!!" nawierzchni w zimie? Suchej, nie pokrytej rozbełtaną śniegową breją, nie nawianym z pól sypkim śniegiem, nie zdradziecko oblodzonej pod wieczór, kiedy mróz ochoczo ściska przy gruncie?

 

 

Telewizorek od spalania skasowany w okolicach końca sierpnia, od tamtego momentu trasa/miasto utrzymuje się w proporcji 50/50, może z niewielką przewagą jazdy wokół komina po wsi, w trybie "odpal, przejedź 3 km, zgaś, odpal, przejedź 1 km, zgaś, odpal, do domu". Turboklekot traktowany w ten sposób zbuntuje się dość szybko, jak sądzę.

Dołączona grafika

 

Wynik w normie, ale ja nie mam posranych ambicji startowania pierwszym spod świateł, centymetrów sobie dodawać nie potrzebuję, zatem uwzględniając markę i stereotypy - emeryt jak obszył :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy o czasie! Jak to mówią czas to pieniądz, więc należy znaleźć kompromis. Jak dla mnie podróż do pracy zajmuję jakieś 30min w jedną stronę, więc godzinę dziennie jestem w stanie stracić. Przy ostrym zapierdalaniu mógłbym zyskać jakieś 10min. ale wtedy jazda totalnie nie przepisowa (możliwość mandatu i niestety wzrostu stawki ubezpieczenia) :D pzdr

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autostrada i 80? Nie zabrakło Ci tam jedynki z przodu?

 

Może napiszę, bo niektórzy mają ciężko z kojarzeniem, prędkości podaję w milach na godzinę

 

i ja bredzę? Czym różni się się "per" od "/"?

Edytowane przez konkurs
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różni się tym, że jesteśmy w Polsce, a więc poprawna jednostka to km/h. Poprawny skrót dla mili na godzinę to mph, a według SI m/h można sobie przetłumaczyć właśnie jako metr na godzinę.

 

W związku z tym mała prośba, do speców, którzy na fizyce, tudzież matematyce, spali:

Piszcie od razu, jakich jednostek używacie.

Mój nauczyciel od fizyki miał denerwującą przypadłość pytania "jabłek, czy gruszek", jak ktoś mu podawał suchą wartość liczbową. I w końcu wiem dlaczego.

Ja nie mam zamiaru się domyślać, czy jak ktoś pisze 80, to ma na myśli kilometry, mile, czy może jakieś Azerbejdżańskie kroki.

Edytowane przez m4r
  • Upvote 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 15:26

Autostrada i 80? Nie zabrakło Ci tam jedynki z przodu?

 

 

Napisano dziś, 15:20

Może napiszę, bo niektórzy mają ciężko z kojarzeniem, prędkości podaję w milach na godzinę

 

więc jednostki są podane.

 

mph - mile per hour

m/h - mile/hour co za różnica? więc nie ma takiego czegoś jak poprawny skrót, bo obie rzeczy znaczą to samo, zwłaszcza, że przyjęło się, że metrów się nie używa, natomiast mile i kilometry tak.

Edytowane przez konkurs
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś może potraktować 80 na autostradzie jako km/h nie powinien już więcej za kółko siadać. Przecież ciężarówki mają limitery ustawione na 90km/h :blink: I jak ktoś jedzie te 80km/h powinien być traktowany takim samym mandatem jak ten co jedzie 180km/h (czy 200km/h w Polsce).

 

Poza tym w drugim poście napisałem w jakich jednostkach podaję, bo zdążyłem zauważyć, że małe zamieszanie się zrobiło :lol: Chyba co poniektórzy w częściowy sen zimowy pozapadali :wink: pzdr

Edytowane przez chemiczny_ali
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że przeoczyłem, ale jestem na 90% przekonany, że informacja o milach została dodana w edycji postu o godzinie 15:39 :wink:

 

EDIT:

 

Zarzucam kłamstwo? No ja <span style='color: red;'>[ciach!]</span>lę, niektórzy powinni zacząć brać jakieś valium albo coś na wyluzowanie...

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma historii postów... w Vb jest i byłoby pozamiatane. A może jest historia postów? :>

 

 

mph - mile per hour

m/h - mile/hour co za różnica? więc nie ma takiego czegoś jak poprawny skrót, bo obie rzeczy znaczą to samo, zwłaszcza, że przyjęło się, że metrów się nie używa, natomiast mile i kilometry tak.

 

Ostatni mój całkowicie OT post, może w końcu zrozumiesz. Jeżeli nie - nie moja broszka.

 

m = metr (SI - to taki układ jednostek miar, w którego świecie żyjesz).

M/mi = mila (upraszczając - nie SI).

Nie ma oznaczenia m/h dla "mila na godzinę".

 

Zresztą, trochę bardziej obrazkowo - napiszesz "m" dla mili na studiach przy rozwiązaniu zadania, to ze stuprocentowym prawdopodobieństwem dostaniesz dwa-zero. Kropka.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już się czepiamy to podstawową jednostką układu SI jest metr/sekundę a nie godzinę. Czytajcie dokładnie, niemniej przyjęte jest że prędkość na kontynencie podaje się w tysiącach metrów pokonywanych w symboliczną godzinkę.

 

@chemiczny_ali

Niech sobie jedzie te 80/h prawym pasem. Tragedia to orzełki wyskakujące przed maskę na A bądź S przy sporej różnicy prędkości pomiędzy pojazdem jadącym pasem lewym a na niego wjeżdżającym. Zazwyczaj w pakiecie jest oferowane wyprzedzanie w nadświetlnej dokonywane przez jakąś minutę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma historii postów... w Vb jest i byłoby pozamiatane. A może jest historia postów? :> (...)

Następny? Byłoby pozamiatane i obu panów musiałoby przepraszać :wink:

 

Kolego przestań nam tutaj dawać wykłady co ma jakie literki. W poście #9122 o godzinie 15:20 zostało wszystko wyjaśnione w języku polskim. Jeżeli ktoś nie potrafi czytać lub ignoruję połowę posta nie powinien zabierać głosu w dyskusji.

 

Minusy proszę :D pzdr

 

EDIT UP godz 18:41

@goldenSo

Myślałem o tym, ale niestety ograniczenia na autostradzie na wyspach są niższe, więc wolałem zachować jednostki :)

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny? Byłoby pozamiatane i obu panów musiałoby przepraszać :wink:

 

Kolego przestań nam tutaj dawać wykłady co ma jakie literki. W poście #9122 o godzinie 15:20 zostało wszystko wyjaśnione w języku polskim. Jeżeli ktoś nie potrafi czytać lub ignoruję połowę posta nie powinien zabierać głosu w dyskusji.

 

Minusy proszę :D pzdr

 

Nie jestem Twoim kolegą.

Myślałem, że pokazanie historii postu przez moderatora jakoś Ci pomoże. Widzę, że nie chcesz takiej pomocy, która jakoś by Cię oczyściła, więc szczerze mnie w tym momencie Twoja opinia grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos powiedziec, czy jest jakis srodek do szyb na rysy? Mam na mysli pelno malutkich zarysowan, ktore stworzyly moje super wypasione wycieraczki. Szlag mnie trafia jak jade w nocy i tylne swiatala samochodu przede mna wygladaja jak jedna wielka choinka na mojej szybie. Od cholery mam takich rys tworzacych okregi na calej powierzchni -.-

 

(Brudna nie jest, mylem ;p)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ m4r

 

Może i powinno się używać mph, ale ludzie na logikę można się domyślić, że 80m/h na autostradzie to nie 80 metrów na godzinę?! Troszkę ponad metr na minutę? Wyobrażasz to sobie?! ;) Poza tym z matematycznego(?) punktu widzenia m/h jest dobrym oznaczeniem, a że "jajogłowi" w książkach uczą, że mph to nie to samo co m/h to druga sprawa :D

 

@reaktiv

 

Cegła? :D

Edytowane przez konkurs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jonas masz osobny topic o oponach :P

 

 

btw.

to Polskie forum staramy się pisać po Polsku więc jednostek też wypada używać metrycznych... jeżeli już się trzymasz ichniejszych oznaczeń to spalanie może też podawaj w milach na galon :lol: będziemy sobie przeliczać hehehe

Edytowane przez slavOK
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos powiedziec, czy jest jakis srodek do szyb na rysy? Mam na mysli pelno malutkich zarysowan, ktore stworzyly moje super wypasione wycieraczki. Szlag mnie trafia jak jade w nocy i tylne swiatala samochodu przede mna wygladaja jak jedna wielka choinka na mojej szybie. Od cholery mam takich rys tworzacych okregi na calej powierzchni -.-

 

(Brudna nie jest, mylem ;p)

 

forum.kosmetykaaut.pl i czytamy. Szkło podobno dobrze poleruje się tlenkiem ceru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to Polskie forum staramy się pisać po Polsku więc jednostek też wypada używać metrycznych... jeżeli już się trzymasz ichniejszych oznaczeń to spalanie może też podawaj w milach na galon :lol: będziemy sobie przeliczać hehehe

 

Przymiotniki piszemy małą literą.

 

Mile na galon są przesrane w przeliczaniu dla europejskiego niebarbarzyńcy, please not.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jonas mądralo, ssij ogonki przymiotnikom :mrgreen:

 

ja jestem jednak za milami na galon a prędkość można by było podawać w milach morskich, ciężar natomiast w uncjach a moc w koniach parowych będzie ciekawie :D

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ilość płynu do spryskiwaczy w funtach bez podania gęstości.. Wróćmy może do wariantu rzeczywistości w którym kilometry pokonuje się w godzinach, paliwo pali się w litrach na wyżej wymienione a ograniczenia wyglądają 50/90/120/140.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie, znalazlem sponsorke na nowy sprzet do bike'a. :lol2:

 

 

Z glownej skrecalem w lewo z pasa do skretu w lewo. Babka chciala wyjechac z tejze ulicy w lewo.

Wyjechala dokladnie kiedy mialem tylne kolo na wysokosci jej lewej lampy. :blink:

Szlif elegancki + zaliczony zewnetrzny kraweznik.

 

W nocy oczywiscie, ja full cover oswietlenie + 4 opaski na nogach i oczywiscie standardowo odblaski na kasku, spodniach, [gluteus maximus] i kurtce.

 

Nowy amor 3000zl, nowa rama 1800zl, nowe siodlo 600zl, nowe kola 1900zl, nowa kiera 450zl

Ciuchy - kurtka 600zl, rekawiczki 180zl, kask 800zl, buty 900zl (pekla mi podeszwa), spodnie 450zl.

 

A pani jeszcze wyszla i pyta sie czy 500zl wystarczy, jak jej podalem kwote to chyba jej sie w glowie zakrecilo :lol:

Komisariat 5m od miejsca (nota bene pod samym domem :x), nie mieli daleko panowie z drogowki.

Edytowane przez Aurora001
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jonas - CPC2 to wyborne gumki, tylko żywotność krótsza. Jeśli jest to problem - to weź EcoContact - powinny przejechać 2x więcej, przy nieco niższej przyczepności. Zależnie od stylu jazdy - 40kkm vs 80kkm. Inna sprawa, przez ile czasu będziesz robił te 40kkm, bo mam Michelin Energy - które już mają 12 wiosen (mało jeżdżone, acz zakładane co sezon) - i pomimo 6-7mm na mokrym jest dramat. Gdybym tylko miał kasę to kupiłbym choćby Dębicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy amor 3000zl, nowa rama 1800zl, nowe siodlo 600zl, nowe kola 1900zl, nowa kiera 450zl

Ciuchy - kurtka 600zl, rekawiczki 180zl, kask 800zl, buty 900zl (pekla mi podeszwa), spodnie 450zl.

 

 

No żebyś się nie zdziwił jak Ci ubezpieczyciel wyceni szkodę :lol: na wstępie bym to podzielił przez 2 co najmniej. Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...