Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Macieju- ja jeżdżę na Białostockich blachach-

 

A to ok, czyli wyjątkiem potwierdzającym regułę będzie Niemiec. :mrgreen: BTW, ja też nie jeżdżę na GD, tylko na WOR. ;) Ogólnie z opisem trafiłeś idealnie, sam bym lepiej tego nie ujął.

 

 

MaciekCi a moze zamiast NO mialo byc NOL, bo NOS to sie zgodze ;) a KWS to tubylec, bo po NO smiga na BAU :P

 

Trzeba pamiętać, że na NO rejestrują się nie tylko ludzie z Olsztyna ale i z pod okolicznych wiosek. ;) W Olsztynie rzadko bywam, natomiast w Ostródzie ze 2 razy w miesiącu i stąd takie typowanie.

 

Dzisiaj natomiast jadąc do pracy, pan w "Ałdi" bardzo, ale to bardzo bardzo chciał mnie wyprzedzić. Co z tego że skończył mu się pas, przejechał przez wysepkę, podwójną ciągłą, walił pod prąd aż w końcu w pięknym stylu zajechał mi drogę - ważne że na te 5 minut znalazł mi się przed maską (potem się tak ociągał że trzeba było go wyprzedzić - ale przepisowo).

 

Ja kiedyś jadąc ISem 250 z Gdańska miałem klienta w Skodzie SuperB. Na drodze wlókł się jak ostatni ślimak i fajtłapa. Wyprzedziłem... Po chwili droga dwupasmowa, było dość pusto, więc ja prawy pas, tempomat 140km/h i turlam się. Patrzę, a tu koleś w Skodzince po lewym przeleciał. No cóż, może się spieszy. Zjeżdżam z dwupasmówki a tu... Skodzina się wlecze... Przyjrzałem się, Pan ~ 40 lat i blond dziunia ~ 30 lat. No to ja go cyk znowu. Widać było frustrację, bo coś tam próbował i trzymał się zderzaka - w sumie nie wiem, miał parę okazji do wyprzedzenia ale się zawahał. Ja zrobiłem kilka innych "hopów" przez samochody, obwodnica Elbląga, no to ja znów prawy , 140km/h i tempomacik. Powtórka z rozrywki :lol: przeleciał ze 200km/h po lewym. Zjeżdżam z obwodnicy i po chwili co widzę ? No znowu Skodzinka. Kolejne wyprzedzenie i przez kolejne 300km już nie było dwupasmówki, więc się nie spotkaliśmy. ;)

 

Innym razem, droga Ciechanów - Mława. Można ogarnąć na zumi/google.maps . Jest to droga ze sporą ilością zakrętów. Jechałem Lancerem, koleś przede mną - nowiutkie Volvo z czymś potężnym pod maską. Na prostej dobijał do 160-180 ( ! ) , jak dla mnie spoko, ale przychodził zakręt i z ręką na sercu... pokonywał je z prędkością ~ 30km/h. -_- Mimo jego mega sprintów, na zakrętach musiałem hamować i strasznie zwalniać, wiedziałem, że na prostej nie mam z tą bestią szans, więc ... Jak w F1, na zakręcie (spokojnie, widocznym) bez spinki śmignąłem Volviacza. O jak się wpienił. Myślałem, że mi wjedzie w bagażnik. Na szczęście zaczęło się pasmo zakrętów i 1wszy zakręt 50m przewagi, 2gi zakręt 100m przewagi i po chwili znikł z lusterek... Są dobrzy pacjenci. ;)

 

Innym razem, leciałem koło Nowego Dworu Mazowieckiego 140km/h , niedziela rano, pusto jak w sklepie za komuny. Patrzę a w lusterku widzę ledwo dyszącego Kadetta po mojej lewej. :D Aż się zastanowiłem, czy nie zwolnić, no ale - skoro wyprzedza, to niech walczy. Trzymałem cały czas 140km/h, bez oszukiwania. Po dłuższej meczarni, wyprzedził mnie, po czym wyhamował do zera i skręcił w lewo :wacko: myślałem czy nie dogonić klienta i powiedzieć mu co o nim myślę, ale... wiozłem moją Rodzicielkę, niedziela, chill, odpuściłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tak gonił, błyskając źle ustawionymi światłami, jakiś kurier w białym busie (blachy Scośtam, żeby nie było) na obwodnicy Torunia. Gonił i gonił, co wyprzedził to zaraz cyk na prawo i ze 120 km/h robiło się 100. Rozbujany do 120 km/h jaszczomb idzie już w miarę równo, ale samo rozbujanie trochę trwa, więc ja cyk na lewo. Loop.

A potem, jak skończyła się ekspresowa S10 i zaczęła analogowa 10, pan w busie wyprzedził, zahamował i skręcił, włączając lewy kierunkowskaz w trakcie manewru. Na pytanie na CB co mianowicie odstawia powiedział "o sorry kolego, nie widziałem cię". Luz, od kwadransa mnie wyprzedza i hamuje, ale było ciemno więc kto go tam wie.

Edytowane przez jonas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na potwierdzenie, że polscy kierowcy to często totalni niereformowalni kretyni powiem tylko, że w Szwajcarii każda z wymienionych przez was sytuacji ocierałaby się o surrealizm. Czasem się zdaży ktoś kto wyczynia cuda na drodze, ale przeważnie to kobieta/dziadek, a nie to, że ktoś jeździ jak k*tas. Ludzie mają wpojone, że chamstwo i ryzykanctwo na drodze to powód do palenia się ze wstydu, a nie miszczostfo kierownicy i powód do dumy. Też mam takie coś wpojone i jestem z tego bardzo zadowolony. Oprócz naszych kiepskich dróg i ilości złomu jeżdżącego po nich (przeglądy techniczne w CH są tak rygorystyczne, że coś takiego jak tico z jednym hamulcem z filmiku o lublinie nie ma racji bytu) uważam, że właśnie to jest powodem tragicznych na tle reszty europy statystyk wypadków, bo nawet na oko ta spokojna i kulturalna mentalność w Szwajcarii robi wielką różnicę.

Edytowane przez Sysak
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sysak- dopełniłeś wypowiedź idealnie. To mentalność i chęć bycia lepszym + odrobina głupoty daje nam statystyki takie, jakie mamy. Tak samo jak kiedyś zasłyszałem, że większość osób lądujących na OIOMie znalazła się od słów "potrzymaj mi piwo i patrz". :wink:

 

A co do jazdy- ostatnimi czasy już zeszło mi całkowicie ciśnienie na bycie te naście minut wczesniej na miejscu- przy tych cyrkach, które dzieją się przy wschodniej granicy (panowie w wehikułach wszelakich z rejestracjami nadbałtyckimi- obyście zmarnieli w piekle, a wasze kobiety złapały syfa)- wolę czasami po prostu odpuścić, zwolnić i dojechać w jednym kawałku, a nie w drewnianym pudełku bez kilku organów.

 

Inna sprawa- zauważam, że im mocniejsze auta ludzie mają, tym nawet jak snują się te marne 70km/h- nie dają się wyprzedzić. Deptają te pedały i utrudniają życie- pomimo tego, że można jechać te przepisowe 90-110km/h. I dlatego jeżeli dorobię się następnego auta, a cena paliwa nie będzie dwucyfrowa- to będzie coś małego z doładowanym silnikiem. Chociażby ten sławetny, będący obiektem ongiś dyskusji na tymże forum i nie tylko -1.4TSI.

Nie musi mieć wiele miejsca- dochodzę do wniosku, że i tak przemieszczam się zwykle sam/z drugą połówką, a raz na ruski rok jadę w czwórkę...

 

PS. Chollera jasna, miałem napisać recenzję rejestratora jazdy zakupionego w realu za 214zł (z kartą pamięci 4gb). Postaram się siąść dziś do tego i podzielić się wrażeniami. Zabawka warta swoich pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mnie najbardziej przeraża w sąsiadach ze wschodu, to fakt, że lubią mieć radyjka o mocy 500 megawatów na CB i słychać takiego z 60 km jakby stał obok ciebie... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innym razem, droga Ciechanów - Mława. Można ogarnąć na zumi/google.maps . Jest to droga ze sporą ilością zakrętów. Jechałem Lancerem, koleś przede mną - nowiutkie Volvo z czymś potężnym pod maską. Na prostej dobijał do 160-180 ( ! ) , jak dla mnie spoko, ale przychodził zakręt i z ręką na sercu... pokonywał je z prędkością ~ 30km/h. -_- Mimo jego mega sprintów, na zakrętach musiałem hamować i strasznie zwalniać, wiedziałem, że na prostej nie mam z tą bestią szans, więc ... Jak w F1, na zakręcie (spokojnie, widocznym) bez spinki śmignąłem Volviacza. O jak się wpienił. Myślałem, że mi wjedzie w bagażnik. Na szczęście zaczęło się pasmo zakrętów i 1wszy zakręt 50m przewagi, 2gi zakręt 100m przewagi i po chwili znikł z lusterek... Są dobrzy pacjenci. ;)

 

Proste są dla dobrych samochodów, zakręty dla dobrych kierowców, czy jakoś tak :lol:

 

Miałem dzisiaj kwiatek w postaci Q7... prosta, dwa pasy - lecę 120, przede mną puf!: kieruneczek przy zmianie pasa i q7 wyprzedza tira jadąc 95km/h. Trwało to dobrą chwilę, ofc ledwo zdążyło, zanim wyrosły wysepki. No to dobra, schowałem się za tira, potem się zaczęła miejscowość - wpuściłem V70, jedziemy dalej. Znowu się zaczęły dwa pasy - volvo ogień, ja za nim i co? Q7 wyprzedza kolejnego tira. Tym razem zdążyło zanim się skończyły wysepki, więc daliśmy radę z V70 polecieć spokojnie dalej. Ale gdybym jechał dalej za tym audi, to bym mu co najmniej pobłyskał światłami. Może kogoś urażę, bo w końcu przepisowo to auto jechało, ale do ciężkiej cholery - nie rób z siebie, człowiecze, niedorozwiniętego królewicza (królewny?), który myśli że cała droga jego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo miał 20-24 punkty ? :lol: Ja niestety od kilku tygodni właśnie tak jeżdżę, no może nie 95km/h ale 100-105km/h . Głupio mi za takie zachowanie, ale co mam poradzić, skoro moje prawo jazdy wisi na włosku ? Ciągle się zastanawiam nad takim szyldem-magnesem "Przepraszam, że się ślimaczę - mam 20 punktów". Oczywiście zawsze zajmuję prawy pas a na analogowych jezdniach jadę przy samym prawym brzegu... Nie mniej jednak, jak widzę, że coś leci na lewym to się nie wychylam, żeby nikomu jazdy nie utrudniać.

 

EDIT : Dopiero ogarnąłem, to była dwupasmowa w jedną stronę jezdnia ? To codziennie po takiej śmigam i codziennie napotykam się na wlekącego się TIRa, to przeważnie czekam za TIRem ( meanwhile mniejsze opory powietrza = mniejsze spalanie) aż będzie pusto i dopiero wtedy, wykorzystując jego tunel aerodynamiczny, wyprzedzam. ;)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast gardze wiekszoscia milych pan po 30 w SUVach...

 

W Piatek w Tychach cos sie zesralo i byl mega korek wjezdzajac od Katowic, zjechalem z wiaduktu na normalna droge czyli 1 pas w kazdym kierunku, konczy sie pas zjazdu z wiaduktu, przeksztalca sie w krotki BUS lane i przystanek, stoje juz na prawidlowym pasie i czekam bo korek, nagle podjezdza z prawej jakis SUVik i widze jak cisnie mi sie w pandzine oczywiscie bez kierunkowskazu, na cm sie zatrzymala tak ze nie moglem ruszyc do przodu nie ocierajac sie o nia, wiec jak tylko auto przedemna ruszylo zaczela sie cisnac glebiej, ja sposobem ostro pocisnalem w lewo i objechalem ja blokujac jej cudowny manewr tak, ze auta za mna mogly nas ominac a ja stalem przed nia i blokowalem ja tak ze oboje stalismy na zjezdzie, ta zaczela sie drzec, trabic, chyba z pol minuty ja tak trzymalem az znowu caly ruch sie zatrzymal, ta sie za mna juz chyba gotowala, ale auta ruszyly i ja tez... doslownie 50m dalej, znowu droga sie rozszerzala i bylo pobocze, zjechalem tak by nie mogla wyprzedzac poboczem to wskoczyla na chodnik z piskiem i trabieniem pojechala chodniko-poboczem omijajac wszystkich normalnie stojacych, bo ona przeciez stac w korku w swoim Volvo nie bedzie.

 

Podobnie nienawidze i bil bym tych co siedza mi na [gluteus maximus] gdy podjezdzam do Kato pod gore, na lewym pasie wiadomo jada cioteksty 70km/h wyprzedzajac tych jadacych 69km/h ale to nie wazne teraz... ci co siedza mi na [gluteus maximus] i jako ze mam pande to migaja mi bym zjechal bo oni maja szybsze auto.. kur** gdzie mam zjechac jak z prawej tez jada i gdzie tu sens skoro i tak przed nami 20 innych auta jadacych ta sama predkoscia. Ale ok.. czasami zjade jak widze ze dupek jedzie 2cm za mna, on oczywiscie bedzie potem jechal przedemna bo inni go blokuja, ale najlepszy sprawdzian jest na szczycie gory, gdzie jest juz plasko i prawy szybki zakret, wszyscy cfaniacy migajacy bym zjechal jada lewym pasem 110km/h gdy ja panda ich biore prawym 150 bo mistrzowie prostej sie boja zakretow. zal i tu nie sa wazna czy to PO WA czy PIS, 99% bedzie tam jechac jak ciach!, ale juz za zakretem rozpedza sie do swoich 120 i beda jechac tyle lewym pasem podczas gdy prawy wolny. Lubie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to strasznie wszelkiego buractwa i cwaniactwa na drogach nie lubie, temperuje takich kozakow gdzie i kiedy tylko moge czesto ryzykujac mniejsze czy wieksze uszkodzenie jakby nie bylo prywatnego auta. Ale to silniejsze ode mnie ;) A co do migania swiatlami to oczywiscie jesli sa warunki, a ktos ma odpowiednie wyposazenie pod maska to go puszcze, ale jak swieci, a generalnie wszyscy jada rowno, bo korek wiekszy czy mniejszy to mowiac wprost mam to w du.pie i co najwyzej pomigam mu awaryjnymi w formie odpowiedzi na jego pozdrowienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Piatek w Tychach [...]

Podobnie nienawidze i bil bym tych co siedza mi na [gluteus maximus] gdy podjezdzam do Kato pod gore,

 

W Gdańsku mamy taką fajną dwupasmówkę, odgrodzoną jedynie pasem zieleni, nawet nie ma zbytniego krawężnika , ot jakby wjechać na trawkę. Wczoraj, czyli poniedziałek, 7:30, wiadomo, koreczki, ale w miarę płynne koreczki (około 2km w tym "korku" przejechałem w 8 minut). Nie do końca wiem, czy to był Pan czy Pani ale nazwijmy to gwiazda w SUVie zrobiła tak : KLIK. ;) Tak na oko z 15% ludzi z tego korka stało do skrętu na tamten pas, ja się tylko uśmiechnąłem...

 

Co do siedzących na ogonie i migających... Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby mi migał, ale siedział perfidnie na ogonie w podobnej do Twojej sytuacji - to nawet często. Wtedy deptam hamulec, często to wystarczy. Kiedyś miałem cwaniaka, który mimo wielu prób, nie odpuszczał... To tak, zatrzymałem się, wysiadłem a koleś na prawy pas i uciekł...

 

Kiedyś jechała za mną kobieta, dość blisko, już mnie to wnerwiało, patrzę w lusterka, a głupia [ciach!] się patrzy ... na prawo i coś ogląda ! Jakieś budynki itp. Puściłem nogę z gazu, no i oczywiście, że się niebezpiecznie przybliża, jeszcze za nim dałem uciekającego depa w gaz, delikatnie dotknąłem hamulca, tak aby jej chociaż zaświeciło. Chyba wcisnęła hamulec do oporu, bo prawie dęba się zatrzymała. :lol: Może zapamięta, że trzeba patrzyć na drogę a nie na polne kwiatki.

 

i co najwyzej pomigam mu awaryjnymi w formie odpowiedzi na jego pozdrowienie :)

 

Źle ! Włącz przeciwmgielne ! :lol: Edytowane przez MaciekCi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zapier*alam 200km/h, wysepki mijam z lewej, na pociągi to się czeka na dworcu PKP a nie na przejeździe z rogatkami, cisne lewym, prawy jest tylko do zjazdu jak leci coś z naprzeciwka. PZ na blachach pozdrawiam!

 

Oby szybko cie mieli nieoznakowanym ,ale tak żeby ci prawko zabrali , to może nie zdążysz kogoś zabić ,albo co gorsza całej rodziny ,szczyt debilizmu naprawde nie zna granic . :cry:
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby szybko cie mieli nieoznakowanym ,ale tak żeby ci prawko zabrali , to może nie zdążysz kogoś zabić ,albo co gorsza całej rodziny ,szczyt debilizmu naprawde nie zna granic . :cry:

 

Wikipedia: Ironia

Słownik Języka Polskiego: Ironia

Wikisłownik: Ironia

Portal Wiedzy : Ironia

  • Upvote 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ,pamiętam ,na forum wszyscy są super

 

pozdrawiam

 

Co do siedzących na ogonie i migających... Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby mi migał, ale siedział perfidnie na ogonie w podobnej do Twojej sytuacji - to nawet często. Wtedy deptam hamulec, często to wystarczy. Kiedyś miałem cwaniaka, który mimo wielu prób, nie odpuszczał... To tak, zatrzymałem się, wysiadłem a koleś na prawy pas i uciekł...

 

 

To tez była ? ,, Wikipedia: Ironia ,,

Edytowane przez SAVAon
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tez była ? ,, Wikipedia: Ironia ,,

 

Nie, ale co to ma wspólnego z jazdą 200km/h przez rogatki po lewej stronie ? :blink: Jeśli chcesz mi teraz zarzucić, że ktoś mógł za nami jechać i rozpędzony wjechać we mnie, to od razu Ci odpowiem, że było bezpiecznie, ale no tak, zapomniałem, byłeś tam i wszystko widziałeś - wiesz lepiej. ;)

 

Ogólnie jak masz komentować coś, czego nie do końca rozumiesz, to oszczędź klawiaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mi teraz zarzucić, że ktoś mógł za nami jechać i rozpędzony wjechać we mnie, to od razu Ci odpowiem, że było bezpiecznie,

 

Sam napisałeś ,że jechał za tobą ,,jakiś cwaniak'' i to dlatego ten hamulec naciskałeś B-) [ to były twoje słowa]

 

 

ale no tak, zapomniałem, byłeś tam i wszystko widziałeś - wiesz lepiej. ;)

 

nie musiałem tam być bo dokładnie to opisałeś dlaczego wciskałeś ten hamulec :wink:

 

 

Ogólnie jak masz komentować coś, czego nie do końca rozumiesz, to oszczędź klawiaturę.

 

To prawda ,takich zachowań za kierownicą nie rozumiem ,a ty jako moderator powinieneś świecić jako przykład w takim temacie :wink:

 

pozdrawiam

Edytowane przez SAVAon
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam napisałeś ,że jechał za tobą ,,jakiś cwaniak'' i to dlatego ten hamulec naciskałeś B-) [ to były twoje słowa]

 

Myślisz, że naciskałem sobie hamulec dla zabawy ? Doczytaj dokładnie. Pamiętaj że jazda "na zderzaku" jest bardzo niebezpieczna i moje naciśnięcie hamulca było hamowaniem kontrolowanym a co w przypadku, gdybym na serio musiał gwałtownie zahamować? 101% dzwon, zniszczony tył, zapewne popchnął by mnie i być może też bym w kogoś wjechał ? Nie mówiąc już o ewentualnych szkodach na zdrowiu ? Zastanów ty się czasem troszeczkę, co komentujesz.  Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra SAVAon, czyli co mam robić, jak ktoś mi siedzi na zderzaku?

Puścić, żeby siadł na zderzaku następnemu? A potem się taki baran uczy, że sobie w ten sposób utoruje drogę przez całą kolumnę "bo mu się należy". A gdyby parę razy komuś wjechał w dupę, to albo by się nauczył normalnie jeździć, albo byłoby jednego tępaka z kupionym prawem jazdy mniej.

 

Zatrzymać mi się jeszcze nie zdarzyło, ale parę razy już robiłem kontrolowane "awaryjne" hamowanie (ot, auto przede mną akurat zaświeciło stopem, albo coś w tym stylu) - wiem co potrafi mój samochód, wiem co potrafią moje hamulce. Zawsze po czymś takim koleś siedzący mi na zderzaku stawał na baczność na przednich światłach. W paru przypadkach piszczały mu koła. Potem zwykle potrafił jechać trzymając normalny odstęp. Ani razu mnie za to nie obtrąbili, więc chyba zrozumieli aluzję.

Jak byłem młodym kierowcą, to myślałem że kulturalne zachowanie nauczy kultury innych. Życie szybko mnie wyprowadziło z błędu - na sciach!ysyństwo na drodze jest tylko jedno lekarstwo - bycie jeszcze większym sciach!ysynem. Inaczej Cię rozniosą.

 

Po zimie mam do robienia auto - prawy przedni zderzak, prawe drzwi, tylne lewe nadkole. Będzie jakieś 1500zł, jak nie lepiej, bo to nie są rysy - to są wgniecenia na głębokość 1-2cm, ze zdartym lakierem. Podziękowania należą się bucom, którzy nie potrafią nawet na parkingu zostawić kartki z numerem telefonu.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Gdańsku mamy taką fajną dwupasmówkę, odgrodzoną jedynie pasem zieleni, nawet nie ma zbytniego krawężnika , ot jakby wjechać na trawkę. Wczoraj, czyli poniedziałek, 7:30, wiadomo, koreczki, ale w miarę płynne koreczki (około 2km w tym "korku" przejechałem w 8 minut). Nie do końca wiem, czy to był Pan czy Pani ale nazwijmy to gwiazda w SUVie zrobiła tak : KLIK. ;) Tak na oko z 15% ludzi z tego korka stało do skrętu na tamten pas, ja się tylko uśmiechnąłem...

 

Co do siedzących na ogonie i migających... Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby mi migał, ale siedział perfidnie na ogonie w podobnej do Twojej sytuacji - to nawet często. Wtedy deptam hamulec, często to wystarczy. Kiedyś miałem cwaniaka, który mimo wielu prób, nie odpuszczał... To tak, zatrzymałem się, wysiadłem a koleś na prawy pas i uciekł...

 

Kiedyś jechała za mną kobieta, dość blisko, już mnie to wnerwiało, patrzę w lusterka, a głupia [ciach!] się patrzy ... na prawo i coś ogląda ! Jakieś budynki itp. Puściłem nogę z gazu, no i oczywiście, że się niebezpiecznie przybliża, jeszcze za nim dałem uciekającego depa w gaz, delikatnie dotknąłem hamulca, tak aby jej chociaż zaświeciło. Chyba wcisnęła hamulec do oporu, bo prawie dęba się zatrzymała. :lol: Może zapamięta, że trzeba patrzyć na drogę a nie na polne kwiatki.

 

 

Źle ! Włącz przeciwmgielne ! :lol:

 

 

Problem w tym ze jak podjezdzajac pod gorke Panda zahamuje to to niesamowicie mocne auto bedzie mialo problemy zeby sie znow rozbujac i wtedy kazdy, nawet nie cfaniak mnie wyminie prawa strona :P Podobnie ma sie sprawa z ucieczka za pomoca gazu po takim manewrze - brak mocy by uciec :(

 

Kiedys wyjezdzajac z tunelu w Kato (70) jechalem lewym pasem za mna jakas wielka Toyota, z tunelu prawym jada same tiry wiec jade lewym i wyprzedzam, Toyota na zderzaku ciagle miga, na licznku mam juz 140 (rozpedzalem sie od 70) a on dalej miga, wiec wkur-nerwowany puscilem gaz i zwolnilem znow do 70, z prawej tiry zaczely mnie juz wyprzedzac, zjechalem miedzy nie bo i tak skrecalem w prawo a cwiercinteligent w Toyocie z wcisnietym klaksonem pojechal dalej. Lubie hejtowac takich ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze jak podjezdzajac pod gorke Panda zahamuje to to niesamowicie mocne auto bedzie mialo problemy zeby sie znow rozbujac i wtedy kazdy, nawet nie cfaniak mnie wyminie prawa strona :P Podobnie ma sie sprawa z ucieczka za pomoca gazu po takim manewrze - brak mocy by uciec :(

 

Rozumiem ból Pandy, ale to musisz tylko muskać hamulec tak, żeby nie hamować a jednocześnie żeby Ci się zapaliły światła od hamowania - przeważnie to wystarczy. Extremalnie, jak nie chcesz puszczać nogi z gazu, naucz się hamować (w sensie muskać) lewą stopą hamulec, wtedy i przyspieszasz i jednocześnie masz zapalone światła hamulcowe - imho wystarczy na bucy. ;) Jednak jak masz zamiar na poważnie spróbować tego o czym piszę, to błagam, poćwicz to najpierw na jakimś placu czy coś, bo jak ja uczyłem się "left foot braking" to pierwszy raz stanąłem prawie dęba. :lol: Zero wyczucia w lewej stopie. Teraz już jest OK, i faktycznie tak jak ten koleś z Autocar.co.uk pokazywał, zakręty pokonuje się znacznie stabilniej. Ogólnie polecam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytaj dokładnie. Pamiętaj że jazda "na zderzaku" jest bardzo niebezpieczna

 

To prawda ,jest taka jazda niebezpieczna ,ale mimo wszystko nie tłumaczy to twojego zachowania bo to że ktoś jest hamem nie oznacza tego że i ty musisz nim być

 

i moje naciśnięcie hamulca było hamowaniem kontrolowanym a co w przypadku, gdybym na serio musiał gwałtownie zahamować?

 

To wszsytko się zgadza ,wszsytko zależy od sytuacji

 

Zastanów ty się czasem troszeczkę, co komentujesz.

 

Widzę co ,daje dokładne cytaty ,poprostu z takim zachowaniem na drodze się nie zgadzam i go nie akceptuje

 

Dobra SAVAon, czyli co mam robić, jak ktoś mi siedzi na zderzaku?

 

ZJECHAĆ :razz:

 

Puścić, żeby siadł na zderzaku następnemu? A potem się taki baran uczy, że sobie w ten sposób utoruje drogę przez całą kolumnę "bo mu się należy".

 

Masz rok prawo jazdy ? człowieku ,jak jade autem żony to jak ktoś mryga to go puszczam jak najszybciej moge ,a wiesz czemu ?Bo jak już jade swoim autem [audi a6 180 koni] to licze na to że gdy ja mrygne to i mi zjadą ,to jest nic innego jak kultura na drodze

 

 

Podziękowania należą się bucom, którzy nie potrafią nawet na parkingu zostawić kartki z numerem telefonu.

 

Mam nadzieje, że jeśli kiedyś cie ktoś puknie to się nagra na kamerce w supermarkecie czy innym miejscu i komuś takiemu przyłożą grubo ,bardzo grubo bo to to juz nie jest hamstwo tylko sk..................
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZJECHAĆ :razz:

 

Tyle, że po prawej jest sznur samochodów i przede mną też jest sznur. Gdzie mam zjechać i po co ? Uważasz, że pojedziesz szybciej ?

 

Zresztą ty chyba nie rozumiesz sytuacji : Klik , prędkość przelotowa ~ 60-70 km/h w mieście.

 

[audi a6 180 koni]

 

Jechałem wtedy 210 konnym samochodem, więc zgodnie z twoją filozofią to koleś przede mną powinien mnie puścić, zgadzasz się ?

 

Nie można mieć podejścia "jestem świętą krową to mi wszystko wolno" , nie ma przepisu nakazującego w terenie zabudowanym zwalniania jak najszybciej lewego pasa, mnie też to irytuje, bo też bym chciał sprawnie i szybko przelecieć, ale no niestety, są ślimaki na prawym i ciut-mniejsze ślimaki na lewym i trzeba grzecznie stanąć w kolejkę i jechać z tymi ciut-mniejszymi-ślimakami a nie tylko widzieć czubek swojego nosa i "wio bo PANICZ jedzie ! " i mrygać światłami jak głupi. Jeśli tak zachowujesz się jadąc po mieście, to wybacz, ale ja nie akceptuję takiego zachowania, bo jest zwyczajnie w świecie burackie.

 

EDIT : Jeśli jednak chodziło ci o drogi ekspresowe, to znowu to samo, często się zdarza, że cisnę na lewym pasie a jakiś "ślimak" jadący przepisowe 120km/h wyprzedza tira jadącego 110km/h i co ? Mryganie mu światłami to jest ta twoja kultura na drodze ? Chcąc nie chcąc koleś jedzie przepisowo i musisz to uszanować, poczekać aż minie tira czy kolumnę samochodów i dopiero wtedy go wyprzedzić. Oczekujesz, że ludzie z "kultury" zaczną łamać przepisy bo ci się spieszy ? Chyba trochę pomyliłeś priorytety. 

Edytowane przez MaciekCi
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rok prawo jazdy ? człowieku ,jak jade autem żony to jak ktoś mryga to go puszczam jak najszybciej moge ,a wiesz czemu ?Bo jak już jade swoim autem [audi a6 180 koni] to licze na to że gdy ja mrygne to i mi zjadą ,to jest nic innego jak kultura na drodze

 

Mało masz koni w tym Audi, pewnie bym Ci mrugał. A Ty byś pomyślał "co mi taki dziesięcioletni szrot będzie mrugał" i kulturalnie nie dał się wyprzedzić. I to jest właśnie to, o czym piszemy.

Niniejszym - jak będziesz w okolicach Rzeszowa, uważaj na mrugające fiaty. Nie lubią buractwa, są wredne i nie zależy im na poobijanych zderzakach, bo i tak mają blacharkę do robienia.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że po prawej jest sznur samochodów i przede mną też jest sznur. Gdzie mam zjechać i po co ? Uważasz, że pojedziesz szybciej ?

 

I to jest właśnie jedna z tych sytuacji ,gdzie mryganie jest hamstwem .Ja myślałem tutaj raczej o sytuacji gdzie jade ,,katowicką '' czy inna 2-pasmówką i koleś wyprzedza tira swoim autem 100 km/h przez 15 minut i zaraz potem nie zjeżdza tylko zbiera sie do kolejnego tira :mur:

lub

gdy jadę sobie szybko lewym pasem , a tu nagle na lewym pasie jedzie auto tylko z tego powodu bo pas lepszy i mimo że nic z prawej nie jedzie to i tak ci takie auto nie zjedzie ,tylko TY musisz go wyprzedzac prawym pasem .O takich sytuacjach myślałem

 

Jechałem wtedy 210 konnym samochodem, więc to koleś przede mną powinien mnie puścić, zgadzasz się ?

 

Dlaczego ? A może ty nie jeżdzisz szybciej niż 110 bo np wieziesz rodzinę i mimo że ty masz i 300 koni to chyba korona ci z głowy nie spadnie jak puścisz fiata pande 1.4 który jedzie 130 B-) wkońcu tobie się np. nie spieszy ,a to że go puścisz właśnie pokazuje ciebie jako kulturalnego kierowce

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie jedna z tych sytuacji ,gdzie mryganie jest hamstwem .Ja myślałem tutaj raczej o sytuacji gdzie jade ,,katowicką '' czy inna 2-pasmówką i koleś wyprzedza tira swoim autem 100 km/h przez 15 minut i zaraz potem nie zjeżdza tylko zbiera sie do kolejnego tira :mur:

lub

gdy jadę sobie szybko lewym pasem , a tu nagle na lewym pasie jedzie auto tylko z tego powodu bo pas lepszy i mimo że nic z prawej nie jedzie to i tak ci takie auto nie zjedzie ,tylko TY musisz go wyprzedzac prawym pasem .O takich sytuacjach myślałem

 

Niby masz rację, ale co do katowickiej i nie 100km/h a 120km/h to przeczytaj co napisałem - jedzie przepisowo, więc niestety trzeba go uszanować.

 

 

 wkońcu tobie się np. nie spieszy ,a to że go puścisz właśnie pokazuje ciebie jako kulturalnego kierowce

 No i uwierz, że tak jeżdżę od czasu kiedy dobiłem do 20 punktów karnych, o czym zresztą pisałem wyżej. Puszczanie pand/seicento itd. to już moja codzienna norma.  Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisał MaciekCi, wystarczy lekko musnąć hamulec, szczęki nie załapią, a światło się zapali, aczkolwiek o wiele lepsze na takich debili jest tylne przeciwmgielne - fantastycznie uczy pokory. Posty SAVAon aż żal komentować, bo buractwo z nich wyłazi pełną gębą.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...