Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Niech jadą przepisowo. Lewym pasem albo autobusem. Bo za każdym razem widząc toczącego się zadaję pytanie w duchu - pijany? 23 punkty? Wczoraj odebrał pierwsze PJ? Ma małe dziecko w samochodzie? Rozmawia przez telefon? Zgubił się?

 

lewym, lewym. nie prawym. i tyle ile wymagaja przepisy na danym odcinku. i niech zadna pala nie mruga swiatlami zeby zjechac.

 

podobno sa tabliczki z napisem fuck you ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

to był jonas, szedł na rekord by wrzucić focie na foruma jaka to jego buma oszczędna B-)

 

To była E30 z racingowym tuningiem, naklejkami i różowymi lusterkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Wczoraj na ekspresówce jechało BMW 90km/h, za nim sznur 10 aut przy czym nie udawało im się wyprzedzić bo jechali sobie na zderzakach tak, że nie było luki.

 

Technika z NASCAR - samochód jadący w środku leci w podciśnieniu generowanym przez czołówkę. Wtedy naprawdę można bić rekordy spalania :-)

Dzisiaj jak na razie wątpliwa przyjemność skoku do WIM siódemką. Jakieś 5 razy na krótkim dystansie wyprzedzania prawym, gwałtowne hamowanie bo ludzie uważają lusterka jako opcję stylistyczną i kilka km na włączonych długich bo delta V pasów oscylowała w granicy błędu pomiarowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trasa Poznań->Wrocław w 1h50min. Powrót był już gorszy 2h15min.

 

A jak Poznań - Kraków ?

 

Czego się nauczyłem?

 

Jak się ma Passata TDI oczywiście, że kombi to trzeba dać pedał do podłogi jak ktoś Cię wyprzedza.

 

Jak masz wiejską rejestrację to lecisz na czołówę podczas wyprzedzania na zakrętach!

 

Jak jesteś siwy i masz fajne auto, to wku*** się, że wyprzedził Cię małolat w samochodzie za grosze i zaraz po wyprzedzeniu próbujesz go wyprzedzić, i 2 samochodu + Tira przed nim. Dopiero jak jesteś na jego wysokości widzisz, że owy młody człowiek ma lepsze oczy i nie wyprzedzał bo od dawna jest już zakaz wyprzedzania, a za chwilę jest wysepka ze strzałką, z której strony ją ominąć.

 

No i poćwiczyłem dziś refleks podczas wyprzedzania jakaś Pani chciała zrobić to samo gdy byłem na jej wysokości.

 

Łeeee, normalka, dlatego na nasze drogi naprawdę bezpiecznie jest mieć coś 200KM+ bo wtedy przynajmniej zagrożenie passatów, częściowo siwych w fajnych autach można zniwelować.

 

Jakby ktoś się zastanawiał, odradzam Compensę. :lol: CHu*** chcieli mi wtawić zamienniki do Mitsu, na szczęście ogarnięty pan w serwisie do mnie zadzwonił, powiedział na co chcieli go przekonać i że on takiej lipy nie robi. Uczciwy facet. :) Śmiecie chcieli sobie przyoszczędzić, niestety jednak nie mogą...

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Technika z NASCAR - samochód jadący w środku leci w podciśnieniu generowanym przez czołówkę. Wtedy naprawdę można bić rekordy spalania :-)

 

To by wyjaśniało widziane raz w nocy RS4 jadące 10m za drugim na Rosyjskich blachach... lecieli dość szybko ;)

 

@MaciekCi tą trasą mam zamiar lecieć w ten piątek ;) A co do szybkiego samochodu to się zgodzę. Tutaj można mieć albo Seicento i jechać bez wyprzedzania, albo coś ponad 200KM bo u nas o czymś takim jak zostawianie luki i patrzenie w lusterka i na bok nie słyszano ;)

Edytowane przez Ludovic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to był jonas, szedł na rekord by wrzucić focie na foruma jaka to jego buma oszczędna B-)

 

Dołączona grafika

 

To była E30 z racingowym tuningiem, naklejkami i różowymi lusterkami.

 

Kusząca wizja, zwłaszcza te lusterka.

 

@MaciekCi tą trasą mam zamiar lecieć w ten piątek ;) A co do szybkiego samochodu to się zgodzę. Tutaj można mieć albo Seicento i jechać bez wyprzedzania, albo coś ponad 200KM bo u nas o czymś takim jak zostawianie luki i patrzenie w lusterka i na bok nie słyszano ;)

 

I jak depniesz te dwieście koni, ze sznureczka wyprzedzanych ślimaków wyjedzie ci przed maskę grzyb, który w lusterka nie patrzy nigdy, bo lusterka są dla mięczaków, a on po trzech kilometrach raczył się namyślić i oto pacz stara, będę wyprzedzał. Przydaje się mieć jeszcze dobre hamulce :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że ma się te 200KM skoro 90% ludzi przy wyprzedzaniu boi się obrotów jak diabeł wody święconej?

Zasiadłem, otworzyłem bronka i się żalę - D14A8 wydmuchało kolejny tłumik końcowy. Może dlatego że od Janek do Białobrzegów trzymałem stałe 5kRPM? I w tym miejscu chciałbym jeszcze pozdrowić kierowców Subaru Forester na rejestracjach KR z mnóstwem naklejek na nadwoziach za jazdę jak ostatnie pizdy 90km/h lewym pasem w przerywanej kolumnie stwarzając zagrożenie innym kierowcom. Albo przynajmniej powodując wciach! rozsiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam tylko Ukrainiec (bodaj by ci Czarnobyl po stokroć trzecią ręką w gardle stanął) dzisiaj drogę tirem zajechał. Jak już go w końcu wyprzedziłem, to po chwili zajechal drogę naszemu tirowi... akurat się dwa pasy skończyły i przeciął po wyłączonym z ruchu, na milimetry - specjalnie w lusterko zerknąłem.

 

____

Post sponsorowany przez trio TOYO + Brembo + Ferodo. Nigdy nie oszczędzajcie na hamulcach. Przenigdy.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO chce zmienić przepisy ruchu drogowego. Znikną zielone strzałki?

 

Likwidacja zielonej strzałki to jeden z pomysłów PO na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Posłanki partii z parlamentarnego zespołu do spraw ruchu drogowego, twierdzą, że przepis jest martwy. Kierowcy – jak tłumaczą - skręcając, i tak nie zatrzymują się przed zieloną strzałką.

 

Usunięcie zielonych strzałek oznaczałoby likwidację możliwości skrętu warunkowego na światłach. Strzałka przy zapalonym czerwonym świetle - po zatrzymaniu się, przepuszczeniu pieszych i jadących na zielonym świetle samochodów - umożliwia kierowcy skręt w prawo. Według szefowej parlamentarnego zespołu ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego Beaty Bublewicz, kierowcy notorycznie nie zatrzymują się przed zieloną strzałką. A to prowadzi do wypadków, w których często giną piesi.

:-|

 

Koniec zielonej strzałki, zmniejszone limity prędkości? - Wiadomości (bezpieczeństwo) - Motoryzacja w INTERIA.PL - auta, motocykle, samochody osobowe, auto moto. Wybierz najlepszy samochód lub motocykl

W tym artykule jest więcej bzdur.

Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z ta strzalka to jest troche racji, przynajmniej jak widze co robia u mnie na miescie. Juz niejeden pieszy przeturlaby sie po masce rajdowca wpadajacego w zakret na warunkowym. No ale zeby od razu likwidowac? :)

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że zielona strzałka to u nas ewenement.

Kilka razy bym w d*** wjechał delikwentowi który przepuszcza pieszych oraz miałem kilka niejasnych sytuacji z policją.

Zagraniczni kibice dostają poradniki dotyczące m.in. przepisów drogowych w PL, a w nich jest właśnie o zielonej strzałce - muszą mocno uważać bo tego nie znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy bym w d*** wjechał delikwentowi który przepuszcza pieszych

 

Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.

Art. 26, punkt 2, ustawa "prawo o ruchu drogowym" :damage_wall:

 

Aż żal komentować...

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Olsztynie wszystko jest zrobione na opak i przejścia przez które pieszy może przejść podczas warunkowej strzałki to jeszcze chyba nie odkryłem... Większość świateł jest rozwiązana w ten sposób, że podczas zielonego dla aut pali się zielone na równoległym do drogi przejściu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Olsztynie wszystko jest zrobione na opak i przejścia przez które pieszy może przejść podczas warunkowej strzałki to jeszcze chyba nie odkryłem... Większość świateł jest rozwiązana w ten sposób, że podczas zielonego dla aut pali się zielone na równoległym do drogi przejściu...

 

Dołączona grafika

Warunkowa strzałka i przejście z zielonym światłem tuż za nią. Zatrzymujesz się dwa razy:

- raz jak na normalnym czerwonym - przed sygnalizatorem

- drugi raz już po przepuszczeniu pieszych/rowerów - żeby przepuścić wszystkie auta mające zielone na drodze w którą chcesz skręcić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z ta strzalka to jest troche racji, przynajmniej jak widze co robia u mnie na miescie. Juz niejeden pieszy przeturlaby sie po masce rajdowca wpadajacego w zakret na warunkowym. No ale zeby od razu likwidowac? :)

 

No przecież napisane mamy wyraźnie - proponuje to kobieta, zapewne z powodu parytetów posadzona na stołek, na który kompletnie się nie nadaje. Stawiam cojones MaSella przeciw brylantom, że ona nie jeździ sama, bo przerasta ją wyjazd z parkingu, dlatego też nie rozumie, jak działa zielona strzałka. Ale skoro już jest Kimś, to trzeba się wykazać, bo zdymisjonują.

Bzdurne przepisy przepisami, wszyscy przywykli, ale jak sobie pomyślę, ile niekompetentnych "parytetów" piastuje naprawdę odpowiedzialne stanowiska, to moszna się w trąbkę skręca.

 

Kilka razy bym w d*** wjechał delikwentowi który przepuszcza pieszych oraz miałem kilka niejasnych sytuacji z policją.

Znalazłeś prawo jazdy w Laysach? Zdumiewasz mnie.
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłeś prawo jazdy w Laysach? Zdumiewasz mnie.

 

Zesr**** się ze śmiechu po prostu.

Czego nie zrozumieliście bo z chęcią wyjaśnię.

Edytowane przez Kaeres
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m4r- na "głównych" dwupasmówkach w Olsztynie coś takiego nie funkcjonuje, na mniejszych podporządkowanych też raczej nie- przynajmniej obok mojego poprzedniego bloku nie funkcjonowało, obok obecnego też nie, a przy światłach przy drugim wyjeździe- również tak nie ma. Swoją drogą- mam w zwyczaju kukać szybciutko na boki na jakimkolwiek skrzyżowaniu ze strzałką co by nie pyknąć jakiegoś cyklisty tudzież innego pędraka- nawyk od nauki jazdy, kiedy to dobitnie instruktor kazał mi się zatrzymywać (poprzez konkretne wduszenie hamulca już jak się toczyłem z bardziej niż symboliczną prędkością) i patrzeć- nawet jeżeli jest czerwone dla pieszych, czy aby któremu nie jest zbyt śpieszno do piachu.

 

Pytałem się mojej kobiety- też nie zauważyła nigdzie zielonego dla pieszych podczas strzałki, ani nawet ruchu na skrzyzowaniu na które się włączamy... Olsztyn- i wszystko jasne.

Edytowane przez KWS89
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy bym w d*** wjechał delikwentowi który przepuszcza pieszych oraz miałem kilka niejasnych sytuacji z policją.

 

Ja obstawiam, że wjechałby w d*** klientowi przepuszczającemu ludzi nie na pierwszych pasach tylko drugich. ;)

 

Dołączona grafika

 

 

chociaż po narysowaniu, wydaje mi się to dziwne. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak pomyślałem, ale potem stwierdziłem że ktoś kto tak przepuszcza to idiota i zacząłem myśleć tak jak inni i się zagmatwałem :D

Edytowane przez sw1ssst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale potem stwierdziłem że ktoś kto tak przepuszcza to idiota

 

Dude, właśnie o tym mówi cytowany wyżej punkt kodeksu drogowego... Skręcając na skrzyżowaniu, zawsze masz obowiązek przepuścić pieszych przechodzących na pasach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego nie zrozumieliście bo z chęcią wyjaśnię.

 

Ja nie rozumiem, jak udaje ci się jeździć bez wypadku, skoro najwyraźniej patrzysz tylko na zderzak poprzedzającego cię pojazdu, a nie dalej. I to wcale nie jest zabawne.
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dude, właśnie o tym mówi cytowany wyżej punkt kodeksu drogowego... Skręcając na skrzyżowaniu, zawsze masz obowiązek przepuścić pieszych przechodzących na pasach.

 

Jak masz zieloną strzałkę i JUŻ SKRĘCISZ w prawo i masz pasy dla pieszych którzy to oni w tym momencie mają czerwone więc nie mają prawa wejść na pasy. Kaeres napisał w sytuacji ze strzałką ale nie napisał na których pasach, czy na tych poprzedzających czy już po skręceniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...