Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Folia dobra myśl - zrobić wszystkie skrajnie wrażliwe elementy, obkleić warstwą która przeżyje wpasowanie się w tył do momentu pęknięcia spinek na błotnikach i mieć to w [gluteus maximus].

Do tego możesz zasugerować jakiegoś Yanosika albo coś żeby było widać czarno na biały że ktoś ma problemy z parkowaniem przy pojeździe firmowym w lusterkach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opole: Służby ratunkowe będą taranować bramki na autostradzie? - Wiadomości

 

Interwencję w sprawie obiecał Antoni Jastrzembski, wicewojewoda opolski. - Sytuacja jest kuriozalna. Próbowałem się porozumieć z firmą Kapscha, która zarządza bramkami. Stwierdzili, że nie ustąpią. W związku z tym wysłałem pisma do MSW, Ministerstwa Infrastruktury oraz Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji z prośbą o rozwiązanie tego problemu - mówi wicewojewoda. - Dopóki rozwiązanie nie zostanie znalezione, dopuszczam możliwość taranowania bramek przez służby ratunkowe w sytuacjach kiedy uznają to za konieczne. Nie interesuje mnie dokument, jakiś nieżyciowy przepis. Służby mi podległe mają jak najszybciej nieść pomoc potrzebującym - podkreśla Jastrzembski.

Taranować w piz*u!, i najlepiej razem z tymi budkami, jeśli akurat pracownik (za minimalną krajową) ma przerwe. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Ktoś się orientuje jak wygląda sytuacja na obwodnicy Wrocławia i na A4 od JUTRA!? Słyszałem, że otwierają tam jakieś nowe bramki. Chciałbym sobie odliczyć drobne na bramki żeby tracić na nich jak najmniej czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opole: Służby ratunkowe będą taranować bramki na autostradzie? - Wiadomości

 

 

 

Taranować w piz*u!, i najlepiej razem z tymi budkami, jeśli akurat pracownik (za minimalną krajową) ma przerwe. :mur:

 

No tak, lepiej niż człowiek ma się wykrwawić gdy ktoś w niego przypieprzy przy zmianie pasa i lądowaniu na barierkach energochłonnych.

Skoro uprzywilejowane pojazdy mogą używać przeciwnych pasów, zjeżdżać z ronda od lewej strony i nie podlegać pod sygnalizację świetlną to na jakiej podstawie jakiś sciach!ysyn ma brać opłatę za ratowanie ludzkiego życia?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile moja malutka fiesta zmieściła się jakoś na centymetrach o tyle srebrny seat z parkingu ni cholery nie wyjedzie ....

Dołączona grafika

 

Świnią nie jestem, naklejek nie kleję ale papierowe mam zawsze w schowku.

Dołączona grafika

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje jak wygląda sytuacja na obwodnicy Wrocławia i na A4 od JUTRA!? Słyszałem, że otwierają tam jakieś nowe bramki. Chciałbym sobie odliczyć drobne na bramki żeby tracić na nich jak najmniej czasu.

 

Normalnie działa, pierwsze bramki masz na wylocie z Wrocławia w stronę Opola, 10 gr za kilometr podobno ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Normalnie działa, pierwsze bramki masz na wylocie z Wrocławia w stronę Opola, 10 gr za kilometr podobno ma być.

 

Czyli będę się pierd*** w szukaniu drobnych ewentualnie Pani w okienku będzie się z tym bawić 5 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli będę się pierd*** w szukaniu drobnych ewentualnie Pani w okienku będzie się z tym bawić 5 min.

 

Z doświadczenia na innych bramkach, to muszę powiedzieć, że z wydawaniem reszty to im w miarę sprawnie idzie. Problem jest w godzinach szczytu jak się roboią sznury kolejek, bo ilość bramek nierównomierna do natężenia ruchu. Na tym odcinku zapewne będzie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Z doświadczenia na innych bramkach, to muszę powiedzieć, że z wydawaniem reszty to im w miarę sprawnie idzie. Problem jest w godzinach szczytu jak się roboią sznury kolejek, bo ilość bramek nierównomierna do natężenia ruchu. Na tym odcinku zapewne będzie to samo.

 

Mam taktykę na to. Gdy pojawiają się pierwsze znaki i wszyscy zwalniają, dalej cisnąć, pod same bramki. Bardzo skuteczna metoda czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak masz korek przed bramkami na kilometr :lol: a uwierz mi, już taką sytuację pod Krakowem widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz firmówkę, to polecam oklejenie (nie to, że pracuję w agencji reklamowej :lol: ).

 

Nie to żebym coś mówił, ale pracuje w firmie poligraficznej i samochód już jest oklejony :P

 

Niestety, mój szef to furiat, i każda, nawet najmniejsza skaza na samochodzie (bez względu na to czyja wina) kończy sie dywanikiem, a zwyczajnie nie chce mi sie z nim gadać na ten temat, bo mu i tak nie przetłumacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dziś mam wykupione miejsce parkingowe wzdłuż lokalnej ulicy, pytanie teraz jakie będą szanse żeby z niego skorzystać, bo jedynym "ograniczeniem" dla cwaniaków jest plakietka z informacją o prywatnym miejscu i groźbą odholowania. Coś czuje że skończy się na kupnie blokady miejsca parkingowego na Allegro i jej samowolnym zamontowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe trochę w to wątpie bo kawałek dalej przy parkingu P&R samochody codziennie są odholowywane i codziennie widzę tam kolejnych parkujących :) Dałem spółdzielni mieszkaniowej pomysł żeby nawiązali współpracę z jakąś firmą holowniczą, bo narazie zwalają temat na SM która oczywiście umywa ręce (teren prywatny). Dziś oczywiście z rana stał jakiś samochód, po południu już inny także fotka zrobiona (dla spółdzielni) i wycieraczki zdjęte w ramach informacji. Kartek mi się specjalnie nie chce drukować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korki na autostradzie A4. Kierowcy tracą cierpliwość - Onet Wiadomości

 

Mówiłem, że tak będzie. Brawa! Brawa! Ministrowi kwiaty, a wszystkim w GDDKiA wysokie premie! A co!

 

To również świetna akcja marketingowa naszego kraju dla gości z zagranicy na Euro, stojąc w tych kilometrowych korkach będą mieli okazje podziwiać piękne polskie krajobrazy i nawiązywać znajomości z tubylcami ucząc się powszechnie używanych przez naszych kierowców zwrotów. Z pewnością w przyszłości chętnie będą odwiedzać Polskę.

 

Dołączona grafika

 

A jednak.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrób tak jak w "Intouchables"

 

Do tego trzeba jeszcze złapać delikwenta na gorącym uczynku, ale może kiedyś będę miał takie szczęście. Ale i tak pewnie trzeba będzie w coś takiego zainwestować - D59 BLOKADA PARKINGOWA ZAPORA STALOWA (2348970466) - motoAllegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co oni się tak uprali przy tym, aby karetki czy inne służby musiały brać bilecik skoro i tak jest on darmowy. Na logikę powinno być tak, że jak słychać syreny, to jedna wyznaczona bramka jest otwierana dla karetki i spokój. Pewnie boją się stracić tych kilku zł, jak by ktoś przejechał prywatnym autem nie płacąc. Ale co tam, ludzkie życie, skoro 9 zł ważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już w tym temacie kilkukrotnie o tym, ze ludzie nie patrzą w lusterka, a ja dziś miałem sytuacje dosłownie odwrotną. Lecę sobie krajówką prosty odcinek, przede mną auto jadące w moim kierunku i jeszcze jedno przeciwnym jednakże stojące całe na poboczu drogi. Jako, ze jechałem szybciej niż Pan przede mną to kieruneczek i lecę w pewnym momencie patrze, a Pan który wcześniej stał na poboczu zaczyna mi się znienacka wpychać przed maskę szybko po hamulcach i udało mi się z powrotem wbić na swój pas. Pan który włączał się do ruchu pewnie zbyt namiętnie obserwował co się dzieje w lusterkach i nie brał pod uwagę, ze coś może jechać z przeciwka po jego pasie bo był bardzo zdziwiony :mur: Zauważyłem też inną sprawę, a mianowicie już kilka razy spotkałem się z tym, ze pasażer widząc zagrożenie odruchowo podpiera się rękoma poduszki powietrznej nie wiem co to ma na celu chyba zdobycie dodatkowych obrażeń w przypadku wypadku :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Nadziałem się ku*** akurat na ten korek. I gdyby nie to, że zjechałem na prawy pas to stałem "tylko" z 20-30 minut. Dobra taktyka lecieć prawą stroną przy zwężeniu bo bramek po prawej stronie jest więcej i z prawego pasa co drugie auto odbija na kolejny prawy pas więc stoi ich tam najmniej.

 

W piątek nie udało mi się wyrobić poniżej 5h. Jechałem 5h 22min. Piękny korek na wyjeździe z Poznania od Komornik do Stęszewa. No i bramki opisane powyżej. Dziś chyba mi się udało zejść poniżej 5h jak wracałem ;)

 

Dokładnie trasa kraków-poznań zajęła mi 4h 17min ;)

Edytowane przez Ludovic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o zesz urwa. policja zatrzymala mi dowod za brak przegladu. dostalem pokwitowanie. niestety w polu waznosci pokwitowania nie ma daty. jak mi powiedzial aspirant. "samochod nie nadaje sie do dalszej jazdy" zupelnie jakbym nie mial OC. co ja mam pchac auto do stacji diagnostycznej czy jak? inne pokwitowania z jakimi sie spotkalem mialy termin waznosci.

 

zakladam ze do 7 dni.

 

 

 

myslalby kto ze wszystkie auta wyjezdzajace ze stacji sa sprawne technicznie.

Edytowane przez Sarkazm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac fakt wyjezdzania szrotow ze stacji kontroli z w pelni waznym dowodem to niestety musisz na lawecie (o ile dobrze wiem holowanie odpada poniewaz pojazd nie ma prawa poruszac sie po drogach) dostarczyc auto na przeglad rejestracyjny. Trzeba pamietac ze ubezpieczyciel ma prawo dochodzic od Ciebie zwrotu poniesionych kosztow za wyplate ubezpieczenia OC w przypadku braku waznego badania technicznego (podobnie jesli kierujacy byl pod wplywem alkoholu lub narkotykow). A co do samego pokwitowania to jest "bezterminowe" bo i tak nie wolno Ci jechac (na odwrocie jest jakas notka?)

Edytowane przez Trawienny
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma zadnej. jedni mi mowia ze jest wazne 7 dni. pan policjant powiedzial co innego. i juz zglupialem. choc mowil, ze skoro tyle czasu nie bylo przegladu to moge jezdzic dalej bez :lol2: niestety beda inne konsekwencje przy kontroli nastepnej.

 

coz. kilkaset metrow pozwolili mi przejechac do garazu. wiec chyba moge zrobic 200m do stacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...