Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Ludziska... Jak juz gadacie o elastycznosci to chociaz porownujcie samochody o bardzo podobnej skrzynii biegow, masie pojazdu.

 

W 9-3 Cabrio na 5tce przy 90km/h mam bodajze 1.6tys RPM. W 9000 mam juz 2k rpm przy ~74km/h. Krotsza skrzynia i jakbym porownywal elastycznosc to musialbym wsadzic taka sama skrzynie do dwoch samochodow.

 

Szkoda fatygi, to jak grochem o ścianę.
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do elastyczności silnika. Wydawało by się, że takie 2.0 145 kucy benzyna powinno być bardziej elastycznie niż makaronowate 1.8 131 koni benzyna, a jednak nie jest. We fiaciorze spokojnie mogę jechać te 50 na 5 biegu i silnik nie planuje wyskoczyć, a po dodaniu gazu zacznie przyśpieszać bez szarpania i innych takich, fakt, że powoli, ale przyśpiesza. W mondeo takie coś kończy się szarpaniem silnika i słychać po prostu, że się męczy, ale w sumie też przyśpieszy, tyle, że nie tak "kulturalnie" jak fiacior.

 

Zmienna długość kolektora dolotowego+ wariator faz rozrządu= większa elastyczność bo maks moment dostępny jest przy różnych obrotach ( w zależności od obciążenia silnika)

Nie wiem jak mondeo i jego 2.0 145Km ale tam chyba tylko jakieś magiczne klapki w kolektorze dolotowym występują

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ze śmieszno strasznych spraw w szufladce "WTF"- wczoraj prawie potrąciłem lamę. Taką prawdziwą, futrzano-mięsną, wybiegła out of fucking nowhere, a za nią biegł rolnik...

 

Gratulacje, spotkałeś prawdziwego trv kvlt zoofila, do tego o dość egzotycznych nawet jak na to zboczenie upodobaniach. Co, nasze polskie patriotyczne owce albo krowy już niedobre? Czyli nie dość, że zoofil, to jeszcze kosmopolita i pewnie żyd, tfu, zaraza.

 

Czyżby mamusia kupiła offroad? Bo jakże popularne stało się to wśród bananowej młodzieży której rodzice kupują konsole, iPhony... ale w wieku 20 lat to już za mało dla takiego dzieciaka i trzeba mu z drzewa zerwać pieniążki na offroad żeby co weekend wrzucał zdjęcia obrobione Instagramem na facebooka.

 

w końcu mamusia daje kasę to co mogę sobie szastać gotówką, oh yea ! ja pier...dole gdzie ja żyje Dołączona grafika

 

Padłem na cyce i z tej niewygodnej pozycji piszę, bo podnieść ze śmiechu się nie mogę. Przybij piątkę slavok, mi tatuś kupił bumę (nie traktorek na ofrołd, bo błota się brzydzę, ręce się od niego niszczą), ale na paliwo już nie daje, to nią nie jeżdżę. Zostaliśmy zdemaskowani jako bananowa młodzież, choć ja nieco wcześniej. PIERWSZY!!!1111

 

 

A dzisiaj nie-pojechałem nie-trasą Piła-Brodnica-Piła (trzeba było zabrać roboczy mandżur z warsztatu, mylnie sądziłem, że mam na to jeszcze czas - jakbym pojechał jutro, to już pod Lublin, bo warsztat opuszcza plac pod Brodnicą dzisiaj), start o 8:00, powrót o 15:00, 460 km w obie strony. Ło panie, czegom to ja nie widział w czasie tego nie-wyjazdu: nieobliczalne grzybki, leśne ssaki, zaspanego kierowcę ciężarówki, który przykimał w tym upale i wtarabanił się do rowu (brak śladów hamowania, więc domniemywam przyśnięcie), dużo mnóstwo wojskowych pojazdów (ale bez wyngla, czyli wojny nie będzie) oraz gazylion fotopstryczków na odcinku Piła-Bydgoszcz. Co ciekawe pijanych agresją poznańskich małp za kierownicą nie było wiele, może trzy okazy w full opcji (wyprzedzanie na zakręcie w prawo, pod górę, na pasach, hamowanie zaraz po wyprzedzeniu, skutkiem czego obaj jedziemy zamiast płynne 100 to szarpane 80, dyszenie w zderzak, no te takie różne gry i zabawy ludu smegmożerczego).

Abstrahując już od rodzaju paliwa (to naprawdę nudne) - sądząc po etykietkach na tylnych klapach różnorakich pojazdów, 130+ KM wydaje się rozsądnym minimum, by szybko i sprawnie wykonać manewr wyprzedzania na jednopasmowej drodze. Wreszcie przestałem odmawiać zdrowaśki w jego trakcie, odkąd atakuję czymś mocniejszym niż seryjny jaszczomb.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slavok, zastanawiałeś się jaki wpływ ma taka jazda, jaką zaprezentowałeś wyżej, na silnik i jego żywotność?

 

7 lat tak jeżdżę takim stylem i do tej pory poszła tylko sonda lambda. Silnik nastukał 300k. Prędzej przeżre mi blachy na wylot, niż zajadę w ten sposób silnik ;) Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w ramach optymistycznego zakończenia dyskusji o klekotach foto dwóch ładnych Pań Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

P.S Uprzedzając pytania: Nie, większych felg mama mi nie chciała kupić ;)

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

A dzisiaj nie-pojechałem nie-trasą Piła-Brodnica-Piła (trzeba było zabrać roboczy mandżur z warsztatu, mylnie sądziłem, że mam na to jeszcze czas - jakbym pojechał jutro, to już pod Lublin, bo warsztat opuszcza plac pod Brodnicą dzisiaj), start o 8:00, powrót o 15:00, 460 km w obie strony. Ło panie, czegom to ja nie widział w czasie tego nie-wyjazdu: nieobliczalne grzybki, leśne ssaki, zaspanego kierowcę ciężarówki, który przykimał w tym upale i wtarabanił się do rowu (brak śladów hamowania, więc domniemywam przyśnięcie), dużo mnóstwo wojskowych pojazdów (ale bez wyngla, czyli wojny nie będzie) oraz gazylion fotopstryczków na odcinku Piła-Bydgoszcz. Co ciekawe pijanych agresją poznańskich małp za kierownicą nie było wiele, może trzy okazy w full opcji (wyprzedzanie na zakręcie w prawo, pod górę, na pasach, hamowanie zaraz po wyprzedzeniu, skutkiem czego obaj jedziemy zamiast płynne 100 to szarpane 80, dyszenie w zderzak, no te takie różne gry i zabawy ludu smegmożerczego).

Abstrahując już od rodzaju paliwa (to naprawdę nudne) - sądząc po etykietkach na tylnych klapach różnorakich pojazdów, 130+ KM wydaje się rozsądnym minimum, by szybko i sprawnie wykonać manewr wyprzedzania na jednopasmowej drodze. Wreszcie przestałem odmawiać zdrowaśki w jego trakcie, odkąd atakuję czymś mocniejszym niż seryjny jaszczomb.

 

No to witaj w domu. Widzisz, ja ten mandżur mam na co dzień. Dlatego coś 130+ hp się tutaj przydaję. Myślisz, że jak ktoś ma P Wieś na blachach to da się wyprzedzić? Nie raz miałem sytuację, że po zjeździe na lewy pas nagle owa pijana małpa wciskała tak, że aż kopciło na czarno. I pocieszę Cię. Robię czasem 100km po Poznaniu dziennie. W ciągu miesiąca średnio robię 3300km. Przez piłę często latam. I takich samobójców nigdzie indziej nie spotkałem.

 

Alfa Romeo 156 V6 2.5L

Dołączona grafika

 

407 Coupe 2.7L HDI

Dołączona grafika

 

Bawcie się ;)

 

http://www.rri.se/index.php?DN=29&List=A-B

Edytowane przez Ludovic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienna długość kolektora dolotowego+ wariator faz rozrządu= większa elastyczność bo maks moment dostępny jest przy różnych obrotach ( w zależności od obciążenia silnika)

Nie wiem jak mondeo i jego 2.0 145Km ale tam chyba tylko jakieś magiczne klapki w kolektorze dolotowym występują

 

Są klapki, które podobno lubią się sypać przy większych przebiegach, ale nasz egzemplarz ma jakieś 70k dopiero, więc prędzej się sprzeda niż klapki padną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi klapkami to chodzilo mi o ich zasade dzialania (jakies tam zawirowania) niz o ich awaryjnosc

Mniejszy silnik, troszkę inna technologia, mniejsze auto (fiat coupe) i wbrew pozorom doznania przyjemniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Chodzi Ci może o zmienne fazy rozrządu albo o stopień otwarcia przepustnicy?

 

Dla tych co myślą, że dieslem nie da się jeździć. Tak się Jonas jeździ E46 w Wielkopolski Księstwie! BMW M3d w akcji!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

W opisie jest M3d Dołączona grafika Jonas a miałeś okazję jechać 328i lub 330i? Zobaczysz, znowu poczujesz różnice. Chociaż nie wiem czy tak mocną jak po przesiadce z Jastrzębia.

 

Serio nie widzicie różnicy?

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=np2NlttlKIk&feature=related

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=roUEMGKCkLo

Edytowane przez Ludovic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co myślą, że dieslem nie da się jeździć. Tak się Jonas jeździ E46 w Wielkopolski Księstwie! BMW M3d w akcji!

8:30 mistrz Dołączona grafika ! W sumie to ja też czasem tak wyprzedzam z prawej idiotów na dwupasmówkach, którzy zabierają się za wyprzedzanie cieżarówki będąc 100m przed nią. Myślą że są szybcy bo wcisneli gaz do dechy w swoim 1.9tdi 130kunia aż się zadymiło, a zanim wyprzedzą to mijają jakieś dwa tygodnie.

Serio nie widzicie różnicy?

Mówisz o innym kolorze pasków na dresach? ;) Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opisie jest M3d Dołączona grafika Jonas a miałeś okazję jechać 328i lub 330i?

 

Ta, na co drugim 316i/318i, zwłaszcza serii E36, widnieje naklejka "empałer". Z pewnością jakieś sleepery, specjalna cichociemna seria M.

 

Miałem okazję 328i, wystraszyłem się mocy i kosztów utrzymania, choć mówią że teh best silnik w tej budzie. Zresztą znalezienie sprawnego 328i w rozsądnej cenie to jeszcze większy cud, niż sprawnego 318i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wrócę do mojej sprawy z przed x postów. Tankował ktoś auto we Włoszech? Bo kurde byłem tam, ale autobusem i tankowanie mnie nie interesowało. Czy tam wszędzie są takie automaty samoobsługowe, czy tankowanie przebiega jak np. w PL/D/NL ??

 

 

Normalnie mam jakieś reisefiber, do wyjazdu jeszcze daleko, a ja się takimi [ciach!]łami zajmuję, ale z drugiej strony nie lubię niespodzianek, a szczególnie za granicą. Lubię bardzo długie podróże za kółkiem i lubię też wiedzieć co i jak właśnie z takimi ciach!łami :D

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci może o zmienne fazy rozrządu albo o stopień otwarcia przepustnicy?

Chłopakom chodzi dokładnie o to o czym pisali zmienne fazy dolotu. Kolektor wyposażony jest w klapki swoją drogą w niektórych autach (ZTCP np. BMW) urywały się i leciały sobie dalej Dołączona grafika

 

W opisie jest M3d Dołączona grafika Jonas a miałeś okazję jechać 328i lub 330i? Zobaczysz, znowu poczujesz różnice. Chociaż nie wiem czy tak mocną jak po przesiadce z Jastrzębia.

 

W opisie wyraźnie jest 330d nazwane przez własciciela M3d prawdopodobnie przez to, ze pewnie ma niewiele mniej mocy. Pierwszy lepszy wykres pomodzonego u nas w PL 330d

Dołączona grafika

 

Myslę, ze przy większym turbo spokojnie do ugranie tyle mocy ile w Mce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BMW M3d w akcji!

 

Ja tam widzę co najwyżej niezłego tłuka za kółkiem, który naoglądał się za dużo 2F2F.

 

A propo elastyczności: mi przy 50km/h komputer sugeruje wbicie 5th gear :D

 

Wysłane z Transformera TF300 za pomocą Tapatalk

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4400 RPM I koniec Dołączona grafika

 

Dobrze, ze napisałeś bo nikt by nie wiedział Dołączona grafika Sam wspomniałeś o przełożeniach no to przecież nie ma to auto skrzyni z bezyny tylko skrzynie dobraną tak aby bez problemu osiągnął podobny vmax w podobnym czasie co benzyna przy zdecydowanie mniejszym rpm. Chyba nie sądziłeś, ze po modyfikacji będzie się kęcił w drugą stronę z prędkością 10k obr. Wykres wrzuciłem tylko jako ciekawostkę, ze niekoniecznie ktoś pomylił w opisie d z i Dołączona grafika Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki ze to nigdy nie bedzie nawet blisko benzyny z dluzszym wykresem momentem/mocy bez wzgledu na skrzynie no chyba ze ktos zdupil ratio. Ot taka charakterystyka diesla.

 

Przy benzynie ten diesel moglby, no wlasnie, szkoda pisac. Krecenie sztuka dla sztuki diesla...

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Problem jest taki ze to nigdy nie bedzie nawet blisko benzyny z dluzszym wykresem momentem/mocy bez wzgledu na skrzynie no chyba ze ktos zdupil ratio. Ot taka charakterystyka diesla.

 

Przy benzynie ten diesel moglby, no wlasnie, szkoda pisac. Krecenie sztuka dla sztuki diesla...

 

2 razy w roku zmieniać dwumas :>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy benzynie ten diesel moglby, no wlasnie, szkoda pisac. Krecenie sztuka dla sztuki diesla...

 

Tak tylko kręcenie benzyny jest prO i elO!!!1111jeden

 

2 razy w roku zmieniać dwumas Dołączona grafika?

 

Nie wiem czy akurat do tego biemdablu ale Valeo już od dawna robi zestawy zmieniające dwumas na jednomas do diesla ale oczywiście zawsze najwięcej wiedzą ci co nie wiedzą nic no ale od czego jest forum zawsze sie mozesz dokształcić Dołączona grafika Edytowane przez KAX_
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

To zadam Ci proste pytanie. Dotyczy ono jazdy na co dzień. Warunki: trochę miasta, dużo autostrad, dużo tras po krajówkach. W czym Turbo Diesel jest lepszy od benzyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbodiesel 3.0d w dresowozie spali litr mniej od dresiarskiej benzyny 3.0, QED powyżej. Jak robisz tysiące kilometrów miesięcznie, to może zauważysz różnicę :>

 

W opisie wyraźnie jest 330d nazwane przez własciciela M3d prawdopodobnie przez to, ze pewnie ma niewiele mniej mocy. Pierwszy lepszy wykres pomodzonego u nas w PL 330d

Dołączona grafika

 

Myslę, ze przy większym turbo spokojnie do ugranie tyle mocy ile w Mce Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Po przeliczeniu wychodzi 340 KM, przy czym w prawdziwym M zabawa zaczyna się tam, gdzie klekot się kończy w Mgławicy Mazutowej. Ale nie zapominajmy, diesel ma MOMENT, zawsze można tak zdłubanym 3.0d potachać przyczepę kempingową czy coś.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym xbox jest lepszy od playstation ? Widze ze najwiecej do gadania w kwestiach chujowatosci diesli maja ci co to czytali o nich na forum albo ich kolega wozil.

 

@

Edytowane przez slavOK
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zadam Ci proste pytanie. Dotyczy ono jazdy na co dzień. Warunki: trochę miasta, dużo autostrad, dużo tras po krajówkach. W czym Turbo Diesel jest lepszy od benzyny?

 

Znów wykazujesz się nieumiejętnością czytana ze zrozumieniem ;] Przeczytaj parę stron wstecz pisałem dlaczego wybrałem diesla. Najpierw szukam auta które spełnia moje wymagania później do niego dobieram silnik. Jednym odpowiada stary grat z duzym silnikiem byle była MOC!!!11 Inny oczekuje od auta jeszcze czegoś więcej :)
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

A w czym xbox jest lepszy od playstation ? Widze ze najwiecej do gadania w kwestiach chujowatosci diesli maja ci co to czytali o nich na forum albo ich kolega wozil.

 

@

 

Jechałem około 15 dieslami. Coś jeszcze chcesz powiedzieć?

 

@Jonas o taką właśnie odpowiedź mi chodziło. Tylko taki 328i oraz 330i bardzo dobrze znoszą gaz. I wtedy ten jedyny argument traci na znaczeniu.

 

@Kax jak na takiego starego grata, ma pompowane fotele w elektryce, klimę, elektryczne szyby, lusterka i szyber. Po trasie 500km po Polskich drogach nie czułem się zmęczony. Do tego karoseria jest bardzo sztywna, silnik nisko. Jak za cenę Seicento to mało?

 

Z resztą widzę, że jak się zapytasz fana diesli o ARGUMENTY lub ZALETY to poza spalaniem niczego się nie usłyszy.

Edytowane przez Ludovic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie mało dlatego mam AR, a nie Forda, nie VW i nie skode. Po za tym jak bym chciał coupe z dużym motorem to bym kupił GTV widać miałem inne priorytety Dołączona grafika

 

Oczywiscie, że nie usłyszysz bo nie mam ochoty n razy tego samego powtarzać. Czytasz co 3 post i później masz żal, że czegoś nie wiesz/ nie doczytałeś Dołączona grafika Ale mała podpowiedz wybrałem najlepszy możliwy wariant silnikowy w zwykłej 147 (no moze prawie najlepszy bo jest jeszcze mocniejszy diesel).

 

 

Na rozluźnienie filmik :D

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...