Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Minusowanie możecie zacząć. Dołączona grafika

 

Pff, co Ty wiesz o minusowaniu. Zima się kończy, to można się przyznać, że przejeździłem ją (kolejny już raz) na letnich kapciach z tyłu! Uprzedzając, nie raz zdarzyło się ostro hamować lub uciekać, zaliczyłem też 2 razy krawężnik lewym kołem. Taki to idiota ze mnie ;-P Ale zaskakujące pewnie, że nikogo nie zabiłem, nikomu nie wpadłem w dupę ani nie miałem w ogóle żadnej strasznej sytuacji na drodze. A "kilka" kilometrów tej zimy się zrobiło. Imho tak jak napisałeś, "trzeba mieć głowę, nie opony". Patrzyłem, przewidywałem (starałem się) to co się dzieje na drodze. Zawsze trzymałem odstęp aby móc sobie poradzić z wydłużoną drogą hamowania, używałem skrzyni dopasowując biegi do potrzeb wyjścia z zakrętów itd. Jakoś przeżyłem i każdy kto ze mną jechał też. Ale trzeba przyznać, że czasami jak zasypało to dłużej jechałem bokiem niż przodem do kierunku jazdy ;]

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak jeszcze będąc przy temacie opon, jak w tym roku kształtują się ceny?

Potrzebuję zmienić opony na dwóch alufelgach 17", ile można się spodziewać za wymianę z wyważeniem? W sumie nigdy nie byłem wymieniać opon na alufelgach stąd moje pytanie bo dobrze by było nie dać się wydymać. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 4-5 na plusie bym pojechał, ale przy nawet -1,-2 na letnich auto prowadzi się IMO dziwnie. Nie tańczy oczywiście, ale różnica jest. Ja zmienię pewnie w piątek, akurat mam przegląd to załatwie wszystko za jednym rzutem. W nocy pewnie będzie spadało, ale ogólnie już śniegi raczej nie mają szans wrócić (raczej, bo w zeszłym roku czy tam dwa lata temu w majówke sypneło na Śląsku).

 

To było w 2011, pamiętam dobrze ten szok widząc śnieg w pepikach i u nas jak wracałem ze słonecznej Italii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak jeszcze będąc przy temacie opon, jak w tym roku kształtują się ceny?

Potrzebuję zmienić opony na dwóch alufelgach 17", ile można się spodziewać za wymianę z wyważeniem? W sumie nigdy nie byłem wymieniać opon na alufelgach stąd moje pytanie bo dobrze by było nie dać się wydymać. Dołączona grafika

 

Rozmiar nie ma znaczenia ;-)

Średnio po 5zł za szt. od czynności (zdjęcie, wyważenie, założenie) = circa 15zł za koło. Mogą i 20zl/szt. policzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Polska jest bardzo cywilizowana, jeśli chodzi o przechodzenie na czerwonym.

 

Ojjj tak, widać to jak się wypożyczy samochód w jakimś południowo europejskim kraju, albo na jakiś wysepkach... jak się nie jest w temacie to bardzo łatwo kogoś ściągnąć z pasów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki to idiota ze mnie.

Taaa, najlepsze, że jedyna sytuacja tej zimy kiedy miałem po***** zbroję była na pięknych zimówkach przy 50km/h. Gość przed skrzyżowaniem przeleciał mi z lewego pasa w skręt w prawo wprost przed dziobem. Zatrzymałem się 300 metrów za skrzyżowaniem. Wiosek: na lód tylko kotwica za okno, najlepsze zimówki można sobie wsadzić. Ze śniegiem inna sprawa, ale odśnieżanie w Poz w tym roku szło niewiarygodnie sprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dwa tygodnie temu jechałem do Marek k.Wawy to stali tym ciach!em na 7-mce, oczywiście w jakiejś zapadłej wiosce na parkingu będącym na zakręcie. Jeszcze dziadostwo jest obklejone "nadzór ruchu" czy czymś takim...

 

Ciekawe czy dało by się zebrać rzeszę ludzi z projektem obywatelskiej ustawy, o tym, żeby auta nieoznakowane były jednak oznakowane... Najlepiej na wścieklezielony lub wściekleróżowy kolor. Jeżeli ma być dla bezpieczeństwa- to dlaczego nie mieli by być WIDOCZNI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełożyłem koła w fc i mam problem. Przy prędkości 90 +/- 3 km/h bardzo wyją. Poniżej i powyżej tego jest wszystko ok. Te co miałem na przodzie, założyłem na tył, czy to może mieć jakieś znaczenie? Opony wyją z tyłu, takie mam wrażenie, są z września 2005 continentale. Jak myślicie, przestawienie ich na przód coś zmieni, czy muszę wyskoczyć z kasy i nabyć nowe?

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za pop********a moda, żeby przednie mijania/ledy w dzień świeciły się a tylne nie!? Zjawisko spotykane najczęściej przy "SUPER LED NAJTANIEJ KURIERGRATIS!" i tutaj jestem w stanie uwierzyć w niepełnosprawność umysłową montującego, ale dzisiaj jechałem w ostrym deszczu za cichociemnym skodą audi które miało tak fabrycznie. O tym, że to jedzie przede mną wiedziałem, bo mnie wcześniej wyprzedziło i z przodu na bank miało światła, ale z tyłu zero, a samochód chował się i wypływał z gęstego deszczu, normalnie duch.Dołączona grafika

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie moda a głupota/niewiedza/leys.

Jak świecą światła mijania, raz z nmimi świecą też światła pozycyjne przednie i tylne.

Jak świecą DLR'y to pozycyjne z przodu i z tyłu świecić nie muszą.

W warunkach ograniczonej przejrzystości powietrza (np. deszcz) należy jeździć na światłach mijania. Wspomniana audi skoda jechała na światłach DLR, stąd ciemność z tyłu.

 

Niektórzy jeżdżą trzyliterowymi systemami zamiast głową

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takim pr0 mrugam, jak się robi wieczór, albo jest nieprzyjemna aura. A jak mnie ktoś mocno wk$%&@i (np. wyjeżdżając z podporządkowanej), to dzwonię do służb wiadomych, niech szukają, zamiast żreć hotdogi na parkingu.

 

Przełożyłem koła w fc i mam problem. Przy prędkości 90 +/- 3 km/h bardzo wyją. Poniżej i powyżej tego jest wszystko ok. Te co miałem na przodzie, założyłem na tył, czy to może mieć jakieś znaczenie? Opony wyją z tyłu, takie mam wrażenie, są z września 2005 continentale. Jak myślicie, przestawienie ich na przód coś zmieni, czy muszę wyskoczyć z kasy i nabyć nowe?

 

2005... Ogarnij, czy guma na rantach nie ma widocznych pęknięć, albo nie parcieje. Jeżeli cokolwiek zauważysz, to się nie baw z przekładaniem, tylko kup nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takim pr0 mrugam, jak się robi wieczór, albo jest nieprzyjemna aura. A jak mnie ktoś mocno wk$%&@i (np. wyjeżdżając z podporządkowanej), to dzwonię do służb wiadomych, niech szukają, zamiast żreć hotdogi na parkingu.

 

 

2005... Ogarnij, czy guma na rantach nie ma widocznych pęknięć, albo nie parcieje. Jeżeli cokolwiek zauważysz, to się nie baw z przekładaniem, tylko kup nowe.

 

Przełożyłem przód na tył i jest to samo, obawiam się, że mogło któreś łożysko paść, ale żeby tak nagle i akurat przy wymianie kół?

 

Chyba bez mechanika się nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za pop********a moda, żeby przednie mijania/ledy w dzień świeciły się a tylne nie!? Zjawisko spotykane najczęściej przy "SUPER LED NAJTANIEJ KURIERGRATIS!" i tutaj jestem w stanie uwierzyć w niepełnosprawność umysłową montującego, ale dzisiaj jechałem w ostrym deszczu za cichociemnym skodą audi które miało tak fabrycznie. O tym, że to jedzie przede mną wiedziałem, bo mnie wcześniej wyprzedziło i z przodu na bank miało światła, ale z tyłu zero, a samochód chował się i wypływał z gęstego deszczu, normalnie duch.Dołączona grafika

 

To nie wina światełek, że właściciel jest idiotą. W parchu przy pogodzie typu angielskiego (zimno i pada, wuja widać na kilkadziesiąt metrów) nawet nie wygłupiam się w wiejskie diodki, o szarówce nie wspominając. Co innego świecenie na skrzyżowaniach w zderzak przy dobrej widoczności.

Kiedyś wracałem parchem z dziury pod Toruniem (na normalnych światłach), droga wiodła przez las. O tym, że coś zbliża się z przeciwka dowiedziałem się bardzo późno przy wyprzedzaniu autobusu, bo z przeciwka cisnął VW T4 czy tam T5 na takich tanich diodkach z bazaru jak mam w jaszczombie. Auto srebrne, las, słońce w pysk, widoczność tak "oświetlonego" pojazdu zerowa.

 

VAG to stan umysłu.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozabkowane opony? Albo jak mowisz lozysko, skoro po przelozeniu dalej tylna os wyje.

 

Ja dzis zalozylem Continental ContiPremiumContact 5 205/55 R16 91V, narazie wrazenia jak najbardziej pozytywne, cichsze niz zimowe Goodyear UG8, spalanie moze tez minimalnie spadnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełożyłem przód na tył i jest to samo, obawiam się, że mogło któreś łożysko paść, ale żeby tak nagle i akurat przy wymianie kół?

 

 

Pewnie Ci się zbiegło po prostu łożysko z wymianą opon na cichsze.

 

VAG to stan umysłu.

 

Renault, Fiat, Daewoo, Honda, BMW, Mazda, Suzuki... nawet ciężarowe bym podłączył. Bycie debilem to... bycie debilem. Marka nie ma w tym przypadku znaczenia.

 

----

.:.:edit:.:.

Zapomniałem o Mitsubishi i Lexusie.

 

----

.:.:edit2:.:.

Macie resztę aut. Więcej edycji nie będzie, ciężarowe wpiszcie sami.

 

Aaglander, Abarth, Abbott, AC Schnitzer, Acura, Adler, AIL, Air car, Albion, Alfa Romeo, Allard, Alvis, American Motors Corporation, Amilcar, Amuza, Argyll, Ariel Ltd, Armstrong Siddeley, Armstrong Whitworth, Arnott, ARO, Arrinera, Ascari Cars, Asia Motors, Associated Commercial Vehicles, Atkinson, Auburn (marka samochodu), Audi, Austin Motor Company, Auto Union, Automobiles Grégoire, Automobiles René Bonnet, Auverland, Avions Voisin, AwtoWAZ, AwtoZAZ, Ballot, Beardmore, Bedford Vehicles, Beijing Automobile Works, Beijing Jeep, Beiqi Foton Motor, Bentley, Bignan, Bitter, BMW Mini, Bolwell, Borgward, Brabus, Brasier, Brilliance, Bristol Cars, British Leyland, British Motor Holdings, Bugatti, Buick, BYD Auto, Cadillac, Callaway Cars, Carlsson Autotechnik, Caterham Cars, Centralne Warsztaty Samochodowe, Chalmers Motor Car Company, Chamonix, Chang'an Ford, Chang'an Motors, Chang'an Suzuki, Changfeng Motor, Changhe, Chenard & Walcker, Chevrolet, Chrysler, Citroën, Cizeta, Clément-Bayard, Commer, Cord, Cottereau, Dacia, Dadi Auto, Daewoo-FSO, Daimler Motor Company, Dangel, Darracq, De Bruyne, De Dietrich, De Dion-Bouton, De La Chapelle, Deasy, Delage, Delahaye, Delaunay-Belleville, DeLorean Motor Company, DeSoto, Deutsch-Bonnet, Dodge, Dongfeng Motor, Duesenberg, Dutton Cars, Dux, Eagle, Edsel, ELBO, Elfin, Elipsa, Elva, Enzmann, ESTfield, Fabryka Samochodów Ciężarowych w Lublinie, Fabryka Samochodów Małolitrażowych, Fabryka Samochodów Osobowych, Fabryka Samochodów Rolniczych "Polmo" w Poznaniu, Facel Vega, Farman, FAW Group, FAW-Volkswagen, Ferrari, Force Motors, Ford Motor Company, Framo, GAZ, Geely, Gemballa, Geo, Giannini, Ginetta, GM Daewoo, GMC, Goggomobil, Gordini, Gordon-Keeble, Gräf & Stift, Grégoire, Guangzhou Automobile Industry Group, Gumpert, Guy, Hafei, Heuliez, Hillman, Hindustan Motors, Hinstin, Holden, Holden Special Vehicles, Horch, Hotchkiss-Grégoire, Humber, Hummer, Hupmobile, Hurtan, Iden, IMV, Inokom, Invicta, IPIM, Iran Khodro, Irmscher, Isdera, Isotta Fraschini, Itala, Jaguar, Jeep, Jehle, JerAZ, Jiangling Motors, Jinbei, Jo-mobil, Karmann, Karrier, KAwZ, Kish Khodro, Koenigsegg, Königseder, Lagonda, Lamborghini, Lanchester, Lancia, Land Rover, Laraki, LaSalle, LDV, Le Zèbre, Leopard Automobile AB, LiAZ, Lifan, Lincoln, Lister Cars, Lola Cars, London Taxis International, Lorinser, Lorraine-Dietrich, Lotus Cars, Łada, ŁuAZ, Magirus, Magirus-Deutz, Mahindra & Mahindra Limited, MAN-VW, Marcos, Marlin, Marotti, Marussia Motors, Maserati, Matford, Mathis, Maudslay, Maybach, McLaren Automotive, Melex, Mercury, Messier, Metrocab, Mitsuoka, Modellista, Monteverdi, Morattab, Morgan Motor Company, Morris Garages, Mors, Moskwicz, Mosler, Moteur Developpement International, MTX, NAMCO, Napier, Nash Motors, Nasr, Neoplan, Nissan, Noble Automotive, Novitec, NSU, ÖAF, Oettinger, Oldsmobile, Oltcit, Opel, Otokar, Pagani Automobili, Paige, Panhard, Panoz, Panther Westwinds, Państwowe Zakłady Inżynierii, Paris-Rhône, Pars Khodro, PAZ, Peel Engineering Company, Peerless Cars, Pegaso, Perodua, Peugeot, Pierce-Arrow, Plymouth, Polski Fiat, Pontiac, Porsche, Portaro, Praga, Premier, Proton, Protos, Qvale, Reliant, Renault Alpine, Renault Samsung Motors, RexeR, Rīgas Autobusu Fabrika, Rinspeed, Rocar, Roewe, Rolls-Royce, Rover, Rovin, Russo-Balt, Saab, SAIC-GM-Wuling Automobile, SAIPA, Santana Motor, Saturn, Scion, SEAT, SeAZ, Seddon, Shanghai Volkswagen, Shelby SuperCars, Shuanghuan, Siddeley Autocar, Siddeley Deasy, Singer, Sizaire Frères, Sizaire-Naudin, Smart, Soueast Motors, Spyker (marka samochodów), Spyker Cars, SsangYong, Standard Motor Company, Statesman, Steinmetz Opel Tuning, Stoewer, Studebaker, Stutz, Swaraj Mazda, Swift Motor Company, Talbot, Talbot-Darracq, Thai Rung Union Car, Think, Tianjin Xiali, Tofaş, Tommy Kaira, Toyota, Triumph Motor Company, Trnavské automobilové závody, Troller, UAZ, Ultima Sports, Unimog, UzDaewooAuto, Vanden Plas, Vauxhall, Vector Motors, Velorex, Venturi, Warwick, Westfield Sportscars, Wiesmann, Wilson-Pilcher, Wolseley Motor Company, Wolseley Siddeley, Xinkai, Yulon, Zakład Samochodów Dostawczych, Zamyad, Zastava, Zxauto

 

Edytowane przez m4r
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiam się, że mogło któreś łożysko paść, ale żeby tak nagle i akurat przy wymianie kół?

 

Daj spokój, mój samochód stał tydzień w garażu i nagle łożysko zaczęło mocno hałasować. Od tak. Mechanik też się zdziwił że jest aż tak zajechane. Tydzień temu nie było nic słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo łożysko to taki specyficzny cudak, że jest ciche, potem zacznie piszczeć, a potem się nagle rozgrzeje do tego stopnia, że będzie śmierdzieć w całym aucie.

 

Nie ma ZAZ Tavria, wygrałem i zabieram twoje złoto.

 

Możesz zabrać co najwyżej błoto. Tavria to tylko model. Marka to ZAZ, a konkretniej AwtoZAZ, która jest na liście dokładnie tam, gdzie być powinna.
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...