Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat z tymi wyciekami oleju to juz jakis czas temu widzialem miedzy blokiem, a pokrywa plastykowa na calej dlugosci. Auto mialo wtedy pewnie jakies 30-35k przejechane. Fakt ze ilosci mizerne, ale w ogole do tego nie powinno dochodzic. A ze nie moj samochod i nie specjalnie kontroluje, tylko osoby starsze oddaje na przeglady to potem nagle wychodza duze buble. 

 

Pytanie tylko, czy to mozliwe zeby zalana swieca dzialala 0/1 ? Raz full power, za innym razem soft tlumi kompletnie silnik ze ciezko jest utrzymac predkosc pod minimalne wzniesienie... 

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej mozliwe. Ostatnio widziałem taki przypadek z walnieta cewką. Raz wszysto ok, a raz dostawała jakiegoś przebicia, komp wywalił wypadanie zapłonów na jednym cylindrze i przechodził w tryb awaryjny czyt. auto nie jechało tylko muliło.

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. 16V w Oplach (Vectra B, Astra G) mają taką przypadłość, że łatwo szlag trafia uszczelkę pod pokrywą i wtedy świece pływają jak ryż na polu.

Szarpie, pluje i nie chce jechać, na wolnych tragedia. Dopiero na wysokich obrotach lata, bo przy dużych obrotach wypadanie zapłonu nie robi dużej różnicy, bo reszta cylindrów nadrabia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się ... Linka (Fiat Linea 1,4 T-Jet 120KM) wyjechała dzisiaj na czterech kołach, a wróciła na ośmiu na lawecie :/ Podczas jazdy przyhamowałem, zredukowałem bieg do 3, skręciłem dodając gazu i auto straciło moc, zaczęła mrugać kontrolka check engine i całe zaczęło się trząść :/ Ostatkami sił dojechałem na parking. Po ponownym uruchomieniu silnika auto na jałowym biegu całe podskakuje, dodając gazu słychać jakby chlupanie. Jakieś pomysły co to może być? 

Edytowane przez BLANTMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej mozliwe. Ostatnio widziałem taki przypadek z walnieta cewką. Raz wszysto ok, a raz dostawała jakiegoś przebicia, komp wywalił wypadanie zapłonów na jednym cylindrze i przechodził w tryb awaryjny czyt. auto nie jechało tylko muliło.

 

Czasami niektóre czujniki kiedy zbliżają się do końca swego żywota, uzależniają swoje działanie od wilgotności powietrza. Może tutaj też coś w ten deseń grało? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15108367,Internauci_na_tropie__Agresywny_kierowca_bmw_namierzony.html?lokale=warszawa#BoxWiadTxt

 

Bez komentarza. Niedawno było głośno o jednym kierowcy a tu niespodzianka - kolejny przykład ubogiego w rozum palanta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe znowu BMWDołączona grafika

 

Nie popieram takiego zachowania, ale czasami na prawdę należy się w[ciach!]l kretynom którzy zajeżdżają drogę. Niezależnie jak płynnie zmieniają pasy i czy wiozą jedno, dwójkę dzieci czy całe przedszkoleDołączona grafika

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsi są ci co zajada i jeszcze pretensje mają do zajechanego no ale mimo wszystko jak ktoś w takich sytuacjach nie panuje nad emocjami tym bardziej po przeprosinach to takich ludzi powinno się eliminować ze społeczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe znowu BMWDołączona grafika

 

Nie popieram takiego zachowania, ale czasami na prawdę należy się w[ciach!]l kretynom którzy zajeżdżają drogę. Niezależnie jak płynnie zmieniają pasy i czy wiozą jedno, dwójkę dzieci czy całe przedszkoleDołączona grafika

 

 Mówił o tym że go nie zauważył - zdarza się. Tyle że to mogło być tak że burak jechał skrajnym prawym dobre +90km/h a tamten zmieniał pas i zobaczył w lusterku światełka w dali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no pewnie, tutaj koleś przesadził, jakieś rękoczyny te sprawyDołączona grafika

 

Ale tatusiowi imo należało się mocne zwrócenie uwagi i napomnienie o wyciągnięciu głowy z [gluteus maximus] (jeszcze raz obejrzałem i faktycznie nie widać, żeby się niezmiernie wlókł, aczkolwiek auta wyprzedzają go bardzo sprawnie z prawej. Kwestia jak szybko jechał i jakie było tam ograniczenie). Przeprosił. Bardzo dobrze, to powinno zakończyć sprawę, a że skończyło się inaczej to cóż...Dołączona grafika

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BMW na prawym pasie? Niebywałe. Przecież nie od dziś wiadomo, że bumy (też Audi, Volvo, paski, suvy z wyjątkiem Dacii) mają kompleks lewego pasa. Doprawdy, niespotykana sytuacja, w życiu bym nie uwierzył, gdyby nie ten film.

 

O, dzisiaj miałem takiego pacjenta - 20 kilosów jechał lewym pasem, mimo praktycznie pustej drogi. Nie spieszyłem się, więc mogłem go obserwować... zjazd z kończącego się pasa bez kierunku, bez kierunków na rondzie, wyprzedzanie lewoskrętami przechodzącymi w lewe pasy... Całkiem typowe zachowanie, bym powiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja moze bede miec okazje przejechac sie na treningach przed dakerem ze znanym kierowca na wyspie Dołączona grafika Zobaczymy po niedzieli jak odbiore z lotniska ekipe. 

 

PS. Tamta uszczelka tysiaczek z robocizna i wymiana swiec. No comment. 

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no pewnie, tutaj koleś przesadził, jakieś rękoczyny te sprawyDołączona grafika

 

Ale tatusiowi imo należało się mocne zwrócenie uwagi i napomnienie o wyciągnięciu głowy z [gluteus maximus] (jeszcze raz obejrzałem i faktycznie nie widać, żeby się niezmiernie wlókł, aczkolwiek auta wyprzedzają go bardzo sprawnie z prawej. Kwestia jak szybko jechał i jakie było tam ograniczenie). Przeprosił. Bardzo dobrze, to powinno zakończyć sprawę, a że skończyło się inaczej to cóż...Dołączona grafika

 

 

W tym miejscu na DTŚ jest ograniczenie do 70km/h

Edytowane przez BLANTMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że są tam 4 pasy, bo łączy się wyjazd z tunelu(2 pasy) i droga obok SCC(też 2 pasy). Do tego ograniczenie, o którym wspomniał BLANTMEN. Facet z BMW jest po prostu ciach!lnięty. Jakby mi tak zajechał drogę i wyciągał coś z bagażnika to bym go po prostu dobił do samochodu. Hmm... w sumie to jak się zastanowiłem to bym po prostu go nie wpuścił i rozciach!lił by się o barierkę.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piątek 13 rozpoczynam od akumulatora, który powiedział "[ciach!]le nie robię" Dołączona grafika Niby pech ale z drugiej strony dzięki temu mam wolne wiec są i pozytywy Dołączona grafika Od kilku lat ratowała go ładowarka podłączona raz na jakiś czas teraz już chyba definitywnie powiedział papa bo nawet hiendowy ładujący sprzęt z Lidla pomaga na max kilka dni. Mam nadzieje, że ten ostatni raz się jeszcze podładuje i od razu trzeba lecieć po nowy Dołączona grafika

 

 

 

Przy okazji kolejny ciekawy filmik. Zwróćcie uwagę na markę. Przypadek? Nie sądzę Dołączona grafika

 

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(....)Przy okazji kolejny ciekawy filmik. Zwróćcie uwagę na markę. Przypadek? Nie sądzę Dołączona grafika (...)

Hehe znowu BMWDołączona grafika

 

Powiedz mi ile tylno-napędowych samochodów można kupić w tym roczniku. No chyba że jeżdżenie w kółko na rondzie alfą uważasz za coś normalnegoDołączona grafika

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe znowu BMW:biggrin:

 

Powiedz mi ile tylno-napędowych samochodów można kupić w tym roczniku. No chyba że jeżdżenie w kółko na rondzie alfą uważasz za coś normalnego:>

On jest hardkorem, na zimę na tył zakłada do alfy troleje.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładowarka z lidla wymiata i ma wszystkie inne ładowarki pod sobą w swoim przedziale cenowym!

 

A ja dzisiaj elegancko poleciałem ładnie na pasy jak chciałem przepuścić kogoś, koła się zblokowały, abs włączył i odrobinę na pasy się wbiłem. Na szczęście gościu co przechodził widział co się dzieje i nie wszedł na pasy. Uczucie mało przyjemne, ale takie ostrzeżenie jak najbardziej pozytywne przed prawdziwą zimą. Wina całkowicie moja, bo i opony zimne, bo chwilę po starcie, ale też mokra jezdnia, mogłem szybciej zacząć hamować, to bym nie naruszył strefy pasów przodem auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dojechalem:

 

7:30 Wyjazd z Katowic

9:00 Przyjazd do Tychow

10:00 Wyjazd z Tychow

10:45 Przyjazd do Pszczyny

11:00 Wyjazd z Pszczyny

11:15 Kobior

11:50 Przyjazd do Katowic

 

Podobno te korki byly spowodowane wypadkiem na A4 na wysokosci prokuratury.. Choc jakos nie chce mi sie wierzyc ze korki w Pszczynie byly spowodowane utrudnieniami 50km wczesniej ale kto wie..

 

Jechał ktoś w ostatnich dniach DK86 z Katowic do Tychów? Jutro muszę być na 9 w Bielsku i nie wiem czy jechać z Katowic DK86 + DK1, czy DK81(Mikołów), DK44(Tychy) + DK1 czy może całkowicie olać Katowice i z Piekar jechać A1(Żory), DK81(Skoczów) i S1. Autostradą niestety 40 km dalej, więc chyba i tak się nie opłaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...