Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

bo niskie zawieszenie NIE jest na polskie drogi :D

Popieram. Niepotrzebnie utwardzony zawias wręcz obniża bezpieczeństwo, gdyż samochód podskakuje niepotrzebnie, a koła tracą kontakt z nawierzchnią.

 

Ogólnie to zupełnie nie rozumiem po co wkładać obniżone/utwardzone zawieszenie do samochodu który nie służy do jazdy po torze, lub nie poprawiono w nim osiągów. Wygląd? Dla mnie to wiejski tuning, bo służy jedynie wizualnemu upodobnieniu samochodu do sportowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to zupełnie nie rozumiem po co wkładać obniżone/utwardzone zawieszenie do samochodu który nie służy do jazdy po torze, lub nie poprawiono w nim osiągów. Wygląd? Dla mnie to wiejski tuning, bo służy jedynie wizualnemu upodobnieniu samochodu do sportowego.

To się nazywa "transwestytyzm" czyli przerabianie fabrycznego samochodu na Bóg wie co.

Edytowane przez Zwykły User

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa w niektórych przypadkach 'niech to zacznie wyglądać'.

 

Zapewniam Was, że taka Civic V gen coupe czy Stilo 3D na stock wysokości wygląda tragicznie...

A to, że mamy takie a nie inne drogi nie wymusi na mnie założenie seryjnego (wysokiego) zawieszenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, lepiej się lansować we wsi niskim zawieszeniem a potem się ledwie toczyć i tamować ruch "bo droga nierówna". Gratuluję podejścia :mur:

 

PS

Jakoś większość Civiców i Stilo na naszych drogach ma seryjny zawias i tragicznie nie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dodać nic ująć :lol: Jeżdżę wolno, bo droga nierówna :D Ludzie dajcie spokój jak Cię nie stać na utrzymanie sportowego auta to daj sobie spokój. A nie próbujesz mieć sportowe auto poprzez reanimacje trupa i toczenie się nim 10km/h :lol2: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa w niektórych przypadkach 'niech to zacznie wyglądać'.

 

Zapewniam Was, że taka Civic V gen coupe czy Stilo 3D na stock wysokości wygląda tragicznie...

A to, że mamy takie a nie inne drogi nie wymusi na mnie założenie seryjnego (wysokiego) zawieszenia...

Nie rozumiem zdania "Zapewniam Was, że taka Civic V gen coupe czy Stilo 3D na stock wysokości wygląda tragicznie..."

zapewniać to nasz możesz o swoim dziwnym postrzeganiu świata.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sportowe obnizone zawieszenie poprawia prowadzenie i bezpieczenstwo o ile:

 

1. Jedziemy po drodze a nie czyms co mozna spotkać w Polsce pod nazwą "ulica"

2. Zawieszenie jest przerobione kompleksowo - zmiana samych sprezyn w 95% przypadków powoduje pogordzenie wlasciwosci jezdnych, o komforcie nie wspominajac.

 

Chcesz sie przekonac o tym na własnej skorze? Przejedz ten sam zakret zwyklym dupowozem czy jakims kombi, po czym zmien auto na coś pokroju sti, evo, ctr, mr2, czy nawet mx5. MASAKRYCZNA róznica

 

PS Ja bym zadnym samochodem nie jechal szybko po nierownej drodze, po co sobie robic dodatkowe koszty ;)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa w niektórych przypadkach 'niech to zacznie wyglądać'.

 

Zapewniam Was, że taka Civic V gen coupe czy Stilo 3D na stock wysokości wygląda tragicznie...

A to, że mamy takie a nie inne drogi nie wymusi na mnie założenie seryjnego (wysokiego) zawieszenia...

nie wiem czy sie smiac czy plakac :mur: :mur:

 

gratuluje podejscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje;

Pozatym wbrew pozorom nie blokuje (a przynajmniej narazie moja rodzicielka) ruchu... Poprostu wie się jak i gdzie jeździć.

No i u nas obniżenie jest na tyle 'słabe', że nie zmusza mnie do jazdy 20km/h na 90% lokalnych dróg....

Poprostu zamiast szaleć trzeba jeździć jak przepisy (50km/h) mówią...

 

Ot takie drobne niezrozumienie chyba wyszło.

Nie pochwalam obniżania aut o 5-10cm i więcej... to faktycznie uniemożliwia swobodne poruszanie.

 

ps.

U mnie na wsi (dosłownie) nie ma przed kim się 'lansować' (i nie ma czym)... ot pusto tu i cicho (gdzież te 430 ludu, gdzież?);

Ale co tam

"Jo żeh ze wsi" i co ja tam mogę wiedzieć o świecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Kolejny wypad w centrum, kolejne przekonanie się, ze kobietom nie powinno się dawać prawa jazdy...

Taaak. Najbardziej lubię musowe zatrzymanie na "ustąp pierwszeństwa", włączanie kierunkowskazu już w trakcie skręcania i mistrzostwo- parkowanie po drugiej stronie dystrybutora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaak. Najbardziej lubię musowe zatrzymanie na "ustąp pierwszeństwa", włączanie kierunkowskazu już w trakcie skręcania i mistrzostwo- parkowanie po drugiej stronie dystrybutora.

ja trzymam sie z daleka od jakichkolwiek kobiet za kierownica od kiedy...

 

 

...wyobraz sobie sytuacje, jedziesz krajowka , droga przepiekna, na liczniku 140km/h...jakies 200metrow przed toba wyjezdza babka z podporzadkowanej...w dodatku wyjechala jak ZABA (eLka) i zgasl jej samochod. Drugim pasem ciagna samochody w przeciwnym kierunku ofc, dobrze ze jakis pan zjechal prawie na pobocze, to sie zmiescilem. Calosc trwala moze 3 sek...

 

Nadmienie ze przy takiej predkosci, seicento tej kobiety by bylo jej trumna, no i pewnie ja bym nie zaciekawie skonczyl.

 

A jezeli chodzi o dystrybutor to ostatnio fajna sytuacje widzialem na duzej BP:

Dołączona grafika

Edytowane przez jc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

A jezeli chodzi o dystrybutor to ostatnio fajna sytuacje widzialem na duzej BP:

Mistrzostwo świata :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa w niektórych przypadkach 'niech to zacznie wyglądać'.

Raczej w tym kraju to się nie sprawdza ;] Chyba, że poruszasz się jedynie po parkingach pod supermarketami ;]

 

Zapewniam Was, że taka Civic V gen coupe czy Stilo 3D na stock wysokości wygląda tragicznie...

Zapewniam Cię, że V nie wygląda tragicznie na normalnym zawiasie. A gdyby zmuszali mnie do jego obniżenia, to chyba przesiadłbym się na rower :D Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie troche dziwne pytanie. Czy wy tez macie wrazenie czasem jakby wam co chwile ktos dlugimi swiecil?

Wracam dzis, juz ciemno, to tylko swiatla widac i co chwile mialem wrazenie ze auta za mna swieca mi dlugimi, jakbym nie wiem, mial wylaczone swiatla, albo cos, przez co zaczynam sie zastanawiac czy przypadkiem cos nie jest zepsute itp :|

Dosyc irytujace to jest :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wyobraz sobie sytuacje, jedziesz krajowka , droga przepiekna, na liczniku 140km/h...jakies 200metrow przed toba wyjezdza babka z podporzadkowanej...w dodatku wyjechala jak ZABA (eLka) i zgasl jej samochod. Drugim pasem ciagna samochody w przeciwnym kierunku ofc, dobrze ze jakis pan zjechal prawie na pobocze, to sie zmiescilem. Calosc trwala moze 3 sek...

 

Nadmienie ze przy takiej predkosci, seicento tej kobiety by bylo jej trumna, no i pewnie ja bym nie zaciekawie skonczyl.

Bądźmy szczerzy, częściowo to nasza wina, bo Ty powinieneś jechać 90km/h i nie byłoby problemu. :) Dziś miałem identyczną sytuację. Miałem 120km/h na głównej w mieście i z podporządkowanej wyjechała kobieta jakimś golfem i nie zgasł, ale praktycznie się nie poruszał (widać 2-kę czy 3-kę miała). Ja ostro po hamulcach, zatrzymałem się metr-półtora od niej. Nawet się nie zdenerwowałem, nawet mi ciśnienie nie wzrosło, pełny spokoju i opanowania wrzuciłem jedynkę i powoli jechałem za nią. Jakbym jechał tak jak pan policjant przykazał - 50km/h to nie byłoby takiej sytuacji, biję się w pierś, żem głupi (a głupi ma farta). Ty też powinieneś dać na luz w takich sutacjach. ;)

 

Jak wiem, że ja łamię przepisy to nie mam w ogóle reakcji złości na innych. Wkurzam się tylko jak mi ktoś zastawi samochód, albo zrobi coś perfidnego (nie, nie wyjechanie jak powyższe).  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie troche dziwne pytanie. Czy wy tez macie wrazenie czasem jakby wam co chwile ktos dlugimi swiecil?

Wracam dzis, juz ciemno, to tylko swiatla widac i co chwile mialem wrazenie ze auta za mna swieca mi dlugimi, jakbym nie wiem, mial wylaczone swiatla, albo cos, przez co zaczynam sie zastanawiac czy przypadkiem cos nie jest zepsute itp :|

Dosyc irytujace to jest :/

Może po prostu wpadali w dziury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taki wynalazek jak HID jakoś tak i to są ksenony dla ubogich, wsadza się to w miejsce fabrycznych żarówek. Przyznam że faktycznie nieraz ostro wali taki hid po oczach. A gdzie do tego długie? to dopiero kanonada by była świetlna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie troche dziwne pytanie. Czy wy tez macie wrazenie czasem jakby wam co chwile ktos dlugimi swiecil?

Wracam dzis, juz ciemno, to tylko swiatla widac i co chwile mialem wrazenie ze auta za mna swieca mi dlugimi, jakbym nie wiem, mial wylaczone swiatla, albo cos, przez co zaczynam sie zastanawiac czy przypadkiem cos nie jest zepsute itp :|

Dosyc irytujace to jest :/

ja mam tak caly czas. moje auto jest taki niskie, ze moj wzrok jest wysokosci ich swiatel....jak stoje za autem to widze tablice rejestracyjna przed soba :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duzo osob nie wiem ze za takie pseudo ksenony moze dostac nawet 500zl mandatu.

 

aby miec legalne ksenony trzeba spelnic pare warunkow:

 

1. soczewki

2. gladkie (polerowane) szkło reflektora

3. spryskiwacze reflektorow

4. przetwornice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

duzo osob nie wiem ze za takie pseudo ksenony moze dostac nawet 500zl mandatu.

 

aby miec legalne ksenony trzeba spelnic pare warunkow:

 

1. soczewki

2. gladkie (polerowane) szkło reflektora

3. spryskiwacze reflektorow

4. przetwornice

Nie wierzę że prawo nakazuje mieć spryskiwacze reflektorów przy ksenonach i odpowiednią budowę klosza reflektora :blink:

To jest oczywiście konieczne technicznie, żeby efekt świecenia ksenonów był odpowiedni. Ale, że prawo tego nakazuje to pierwsze słyszę. Prawo na pewno nakazuje właściwego ustawienia świateł. Żeby nie dawały po oczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pigmej chojrakrock pisze prawde, jak auto nie mialo seryjnie wmontowanych lamp ksenonowych i samemu je dokladasz to wszystko musi byc full profeska :)

 

@Reaktiv

w lusterku to wyboista droga, a jak z naprzeciwka to moze swiatla zle ustawione ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

@pigmej chojrakrock pisze prawde, jak auto nie mialo seryjnie wmontowanych lamp ksenonowych i samemu je dokladasz to wszystko musi byc full profeska :)

To dzięki za info. Będę miał na uwadze gdybym się decydował :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...