Jump to content
Sid

Codzienność za kierownicą

Recommended Posts

sam reflektor musi miec homologacje na ksenony, jesli ma na halogeny a zamontowane sa te drugie homologacja traci waznosc, jesli reflektory nie maja homologacji zabieraja dowod do czasu usuniecia usterki, zapisane to jest w prawie o ruchu drogowym i odpowiednich przepisach szczegolowych, bez ukladu samopoziomowania i oczyszczania zadna lampa nie dostanie homologacji

sam reflektor musi miec homologacje na ksenony, jesli ma na halogeny a zamontowane sa te drugie homologacja traci waznosc, jesli reflektory nie maja homologacji zabieraja dowod do czasu usuniecia usterki, zapisane to jest w prawie o ruchu drogowym i odpowiednich przepisach szczegolowych, bez ukladu samopoziomowania i oczyszczania zadna lampa nie dostanie homologacji

zgadzam sie, ale pamietaj ze np w momencie kontroli nikt ci nie sprawdza czy lampa ma homologacje :) sprawdzaja poprostu czy spelnia w/w normy. Co innego np na przegladzie tam moga ci nie podbic jesli ktos jest kompetentny :)

zgadzam sie, ale pamietaj ze np w momencie kontroli nikt ci nie sprawdza czy lampa ma homologacje :) sprawdzaja poprostu czy spelnia w/w normy. Co innego np na przegladzie tam moga ci nie podbic jesli ktos jest kompetentny :)

W naszym prawym i sprawiedliwym kraju znam przynajmniej kilka osób gdzie na przegląd jedzie dowód rejestracyjny i 150 zł samochód nie jest wymagany :mur:

Musimy jednak przy tych dywagacjach sprecyzować pojęcia.

Żarówka może być "Xenon efekt". A to z ksenonem ma bzdure wspólnego.

Zaś palniki Ksenonowe już przetwornicy wymagają, bez niej zwyczajnie w świecie nie będą działać.

W naszym prawym i sprawiedliwym kraju znam przynajmniej kilka osób gdzie na przegląd jedzie dowód rejestracyjny i 150 zł samochód nie jest wymagany :mur:

wiem niestety o tym, w niemczech nie przejdziesz przegladu tak latwo...

Musimy jednak przy tych dywagacjach sprecyzować pojęcia.

Żarówka może być "Xenon efekt". A to z ksenonem ma bzdure wspólnego.

Zaś palniki Ksenonowe już przetwornicy wymagają, bez niej zwyczajnie w świecie nie będą działać.

no o tym mowie :)

Na własnej skórze przekonaliście jak wygląda posiadanie nielegalnych xenonów w Polsce? Czy piszecie to co słyszeliście kiedyś? :mrgreen: Mój drogi sąsiad, bądź co bądź policjant z drogówki od jakiegoś czasu skutecznie mnie budził świecąc światła prosto w okno czystym niebieskim światłem. Pewnego dnia nie wytrzymałem i się go pytam co ona tam ma wsadzone. Oczywiście wytknięte miał zwyczajne HIDy + soczewki. Przegląd wyglądał u niego tak że fachowcy maksymalnie obniżyli mu światło w dołu - a i tak jak jedzie do cała okolica zamienia się w niebieską przystań, a sprawa policji jest taka że podobno nie ma jako takich uregulowań prawnych co do HIDow. Ma po prostu nie razić kurewsko w oczy. To wszystko. Wiadomość chyba z pierwszej ręki bo od drogówki.

Edited by poca

Na własnej skórze przekonaliście jak wygląda posiadanie nielegalnych xenonów w Polsce? Czy piszecie to co słyszeliście kiedyś? :mrgreen: Mój drogi sąsiad, bądź co bądź policjant z drogówki od jakiegoś czasu skutecznie mnie budził świecąc światła prosto w okno czystym niebieskim światłem. Pewnego dnia nie wytrzymałem i się go pytam co ona tam ma wsadzone. Oczywiście wytknięte miał zwyczajne HIDy + soczewki. Przegląd wyglądał u niego tak że fachowcy maksymalnie obniżyli mu światło w dołu - a i tak jak jedzie do cała okolica zamienia się w niebieską przystań, a sprawa policji jest taka że podobno nie ma jako takich uregulowań prawnych co do HIDow. Ma po prostu nie razić kurewsko w oczy. To wszystko. Wiadomość chyba z pierwszej ręki bo od drogówki.

niech sasiad sie douczy ;)

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/b...-ksenony,992810

Mam takie pytanie, co robi policja kiedy bierze cie na kontrole i nie masz przy sobie dokumentow auta, bo sie w domu zostawilo czy cos? Mandacik i auto na lawete? :D

@Pigmej

Dzieki, juz myslalem ze auto na lawete i zonk : d

Edited by Reaktiv

Czemu?

Z tego co tam na szybko zobaczyłem to jest to najwyższy mandat w taryfikatorze, przewinienie znowu nie jest takie "szkodliwe społecznie" jak ktoś sobie wejdzie na jezdnie i "wie, że zdąży" bo się na przykład spieszy do autobusu. Wyprzedzanie na pasach, jeżeli kierowca z sąsiedniego pasa zatrzymał się aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu już jest bardziej niebezpieczne, przekroczenie prędkości o 51km/h np w terenie zabudowanym również.

Wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd: na przejściach dla pieszych - 50. Wejście na czerwonym jeżeli nic nie jedzie 1000, jeżeli jedzie 50 - to się kupy nie trzyma.

Wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd: na przejściach dla pieszych - 50. Wejście na czerwonym jeżeli nic nie jedzie 1000, jeżeli jedzie 50 - to się kupy nie trzyma.

Wchodzenie na pasy na czerwonym nie powinno być karane mandatem. Prosta zasada: wchodzisz na zielonym- ok, wchodzisz na czerwonym- auto Cię może potrącić. Jak Cie potraci to kierowca jest niewinny a ty lądujesz w szpitalu. Zapewniam, że tą metodą każdy popełniałby to wykroczenie co najwyżej raz w życiu.

W Francji jest tak, ze jak jest czerwone, a nic nie jedzie to mozna przejsc bez zadnych konsekwencji. Jak byli u mnie Francuzi na praktykach to co chwile musialem krzyczec zeby na czerownym nie przelazili ;D

Pytanie, czemu u nas tak nie ma? :D

W Francji jest tak, ze jak jest czerwone, a nic nie jedzie to mozna przejsc bez zadnych konsekwencji. Jak byli u mnie Francuzi na praktykach to co chwile musialem krzyczec zeby na czerownym nie przelazili ;D

Tam to nawet samochody jadące, mające zielone światło, zatrzymują się i puszczają ludźków (którzy w tym momencie mają czerwone). Najczęściej spotykam się z tym na wybrzeżu, czyli Cannes, Nicea itp...

Na pytanie :

-Czemu oni się ciagle zatrzymują ?

Odpowiadam zawsze :

-Oni mają tańszą benzynę. ;) 

Ja tam przepuszczam piękne kobiety, emerytów i żuli, kobiety to wiadomo, emerytów bo im się należy, a żul niech lepiej idzie bo jeszcze mi pod koła wpadnie i będzie problem :wink:

Edited by mastertab

Tia, tylko gorzej gdy chcesz przepuścić jedną osobę np. starszą, o kulach, lub kobietę z wózkiem, a za taką osobą wpakuje sie jeszcze 15 osob i stoisz 20min przed przejściem :P

Bardzo podoba mi się pomysł Pigmeja !

Edited by ur8an

Bo tak jest w wielu cywilizowanych krajach, czyli na zachód od Polskiej granicy ;)

Tia, tylko gorzej gdy chcesz przepuścić jedną osobę np. starszą, o kulach, lub kobietę z wózkiem, a za taką osobą wpakuje sie jeszcze 15 osob i stoisz 20min przed przejściem :P

Jak widzę pielgrzymkę na przejściu to się nie zatrzymuję.

kobietę z wózkiem,

Z tymi kobietami z wózkiem jest ciekawa prawidłowość. Zwracam na to uwagę już od paru lat i potwierdza się w 90%.

Kobieta z wózkiem wjeżdża na przejście, pośpiesznie pcha wózek przed sobą i gdy już jest na końcu pasów nagle zawadza przednimi kółkami o krawężnik i nagle staje.

Normalnie jak ktoś już prawie zszedł z pasów ruszam powoli. Ale jak widzę kobietę z wózkiem to się nie ruszam. Parę razy bym wjechał na mamusie.

Strzeżcie się kobiet z wózkiem na przejściach :lol2:

Z tymi kobietami z wózkiem jest ciekawa prawidłowość. Zwracam na to uwagę już od paru lat i potwierdza się w 90%.

Kobieta z wózkiem wjeżdża na przejście, pośpiesznie pcha wózek przed sobą i gdy już jest na końcu pasów nagle zawadza przednimi kółkami o krawężnik i nagle staje.

Normalnie jak ktoś już prawie zszedł z pasów ruszam powoli. Ale jak widzę kobietę z wózkiem to się nie ruszam. Parę razy bym wjechał na mamusie.

Strzeżcie się kobiet z wózkiem na przejściach :lol2:

Tylko facet z wózkiem ma na tyle Nm, że potrafi podnieść przednią oś xDDD

Btw, powiem Wam tak- dostałem raz mandat za przejście w niedozwolonym miejscu. Wiadomo - gópi student spieszy się z kumplami do autobusu, więc idzie udeptaną ścieżką, nie przejściem 20m dalej. Od tej pory przeszedłem w niedozwolonym miejscu (na czerwionym;zielonym z odcieniem czerwonego; etc.) liczbę razy- zero (słownie 0). W tym wypadku mandaty uczą.

A dzisiaj dla odmiany pan Henio z M.A.N.a, z naprzeciwka mi przyp... fontanną wody z koleiny, bo trochę polało. Dobrze, że remontują, bo mnie już trag szlafia.

Jak nie ma porządnego rozładunku czy załadunku, to po tych 9 - 10 godzinach człowieka energia roznosi :D . Jednak uważam, że klient wybrał sobie wyjątkowo głupi sposób na jej rozładowanie :) (nawiasem mówiąc jego mimika przypomina mi filmik "Adik z kumplem" :D ) . Swoją drogą na niemieckich autostradach, kiedy wyprzedza się inne ciężarówki można zauważyć jak kierowcy umilają sobie czas np poprzez czytanie książek w trakcie jazdy :damage_wall: , przez co psują opinię porządnym kierowcom :) .

Trochę Wam zazdroszczę, że możecie jeździć samochodami :) . Od wakacji zrobiłem może z 500 km :? . Niestety studia i praca mgr pochłaniają sporo czasu. A tak mnie ciągnie za kółko, że już nawet żaden symulator mnie nie cieszy :) . Szerokości Panie i Panowie :) .

a co dopiero maja powiedziec Ci co czekaja 24-36h przed magazynami na zaladunek :) Gdzie nawet nie ma sie za przeproszeniem porzadnie wysr*a... bywam pod takimi magazynami i chlopaki ostro klna na cb.. ostatnio z nudow sobie spiewali i zarty opowiadali ;)