Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

a co dopiero maja powiedziec Ci co czekaja 24-36h przed magazynami na zaladunek :) Gdzie nawet nie ma sie za przeproszeniem porzadnie wysr*a... bywam pod takimi magazynami i chlopaki ostro klna na cb.. ostatnio z nudow sobie spiewali i zarty opowiadali ;)

Lepiej nie cytować tego co mówią kierowcy czekający tak długo na ładunek :D . Ale jak już stoisz to przynajmniej można wyjść z samochodu i pogadać z chłopakami na żywo, a to dopiero są wesołe rozmowy :D . Poruszyłeś dość istotną kwestię miejsc postoju. Często paniska nie raczą ruszyć d*p i wziąć się za robotę, tylko flirtują z pracownicami i popisują się widlakami. A jak poprosisz o możliwość skorzystania z toalety to jeszcze obiekcje mają. A czasem naprawdę człowiekowi się chce i nie ma gdzie..... :) .

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że od dawna w planach miałem antyradar, bo widzę że kretynów nadal nie brakuje w tym kraju :lol:

Ciekawe czy któryś z tych #$#@% wie, że liczniki w samochodach nie są równie dokładne co radary :mur:

Pewno jeden z senatorow jest wlascicielem firmy GPSow i wie, ze te pokazuja dokladniej predkosc i teraz mysli ze ludzie beda kupowac jego sprzet!

 

A tak serio, to watpie by zdawali sobie sprawe z czegokolwiek. Oni poprostu nie wiedza, jak przeciwdzialac piratom drogowym -.^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem tamtego posta, bo to chyba bzdurki Wirtualnej.

I z tego co pamiętam, to przy prędkości 50km/h licznik ma tolerancję 2.5km/h - o ile moje notki z kursu jezdnego są w miarę aktualne (tzn tolerancja 5-10%?). Mogę przekręcać, bo jestem trochu popifku :>

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem tamtego posta, bo to chyba bzdurki Wirtualnej. :P

Niestety NIE

 

 

Pomysł był za karanie od 1km/h , jednak "licytacja" skończyła się na 5km/h . Czyli za jazdę 55 km/h w mieście zapłacimy 50zł. 

Apropo skalowania liczników samochodowych, to zawsze one są skalowane "w dół", czyli mając na zegarze 200 km/h jedziemy jakieś 186 km/h . W GPSach bardzo ładnie to widać. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnia idzie w dół, za kilka lat prędzej będzie na pieche lub biegiem, ewentualnie rowerem. Choć też nie za szybko.

Na szczęście samoloty i helikoptery jeszcze nie mają ograniczeń prędkości. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Gdyby jeszcze władze tak chętnie jak podatkami i bardziej rygorystycznymi przepisami chciały się zająć budową dróg i parkingów :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie jestem w stanie ogarnąć poziomu debilizmu jaki wkrada się do życia polityka jak siedzi w domu normalny człowiek idzie do parlamentu od razu mu odpier... Przecież oni też jeżdżą po polskich drogach wiedzą jak jest jak można być takim poje... i działać na własną niekorzyść ?? <_< Zamiast zająć się ratowaniem miejsc pracy, pozyskiwać inwestorów zagranicznych póki złocisz słaby to oni zajmują się wszystkim tylko nie tym czym powinni. Jak już powiedziałem kiedyś wszyscy kierowcy powinni się zebrać i przegonić to kółko wzajemnej adoracji i zagonić do budowy dróg. Kierowcy największa grupa społeczna w tym kraju i najbardziej poszkodowana. Kończą się pieniądze w górnictwie, PKP, stoczniach gdziekolwiek w sferze budżetowej to od razu dowalają kierowcom podatki w benzynie, importowanych autach, itd.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem tamtego posta, bo to chyba bzdurki Wirtualnej.

I z tego co pamiętam, to przy prędkości 50km/h licznik ma tolerancję 2.5km/h - o ile moje notki z kursu jezdnego są w miarę aktualne (tzn tolerancja 5-10%?).

Bardziej adekwatnym pytaniem jest: jaki jest dopuszczalny blad pomiarowy fotoradaru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Oni poprostu nie wiedza, jak przeciwdzialac piratom drogowym -.^

Rozczaruję Cię. Oni doskonale to wiedzą. Sęk w tym, że gdy to zrobią skończy się możliwość brania łapówek. W każdym razie zostanie drastycznie ograniczona.

Dlatego też oni tego nie ZWALCZĄ tylko zajmują się tego ZWALCZANIEM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście samoloty i helikoptery jeszcze nie mają ograniczeń prędkości. ;) 

mylisz sie :P na 100% nad stolica i jest zakaz przekraczania predkosci dzwieku, nad GOPem chyba tez, czy w kraju jest wiecej takich straf nie chce mi sie szukac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mylisz sie :P na 100% nad stolica i jest zakaz przekraczania predkosci dzwieku, nad GOPem chyba tez, czy w kraju jest wiecej takich straf nie chce mi sie szukac.

:rolleyes:  Faktycznie, zapomniałem o prędkości dźwięku. :) Jednak samolotem "biznesowym" ciężko by było uzyskać ~ 1200 km/h :) a helikopterem to już raczej niemożliwe. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mylisz sie :P na 100% nad stolica i jest zakaz przekraczania predkosci dzwieku, nad GOPem chyba tez, czy w kraju jest wiecej takich straf nie chce mi sie szukac.

A czy to nie jest ograniczenie w ogole w calej Europie, nad obszarami o jakiejs tam gestosci zaludnienia?

Zdaje sie glownie przez to Concorde lataly tylko przez Atlantyk.

 

+- 3% bodajże.

Czyli mandat za 51 km/h mozna sobie teoretycznie wsadzic, bo nie ma pewnosci, ze nie jechalismy <50. Ciekawe, jak to sie bedzie mialo do rzeczywistosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Jeśli to prawda z tym 1km, to kolejny absurdalny bubel prawny. Wymyślony przez imbecyli, którzy zajmują się prostymi i krzywymi bananami zamiast tym co trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mandat za 51 km/h mozna sobie teoretycznie wsadzic, bo nie ma pewnosci, ze nie jechalismy <50. Ciekawe, jak to sie bedzie mialo do rzeczywistosci.

Dlatego w drodze licytacji stanęło na 5 km/h, a nie 1 km/h co nie zmienia faktu, że tak jak Pigmej uważam tą ustawę za bubel przygotowany przez ludzi na poziomie przedszkolaka. Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest ograniczenie w ogole w calej Europie, nad obszarami o jakiejs tam gestosci zaludnienia?

Zdaje sie glownie przez to Concorde lataly tylko przez Atlantyk.

jak to wyglada w pl mozesz sprawdzic tu:

http://www.amc.pansa.pl/ > elementy przestrzeni i zaznacz EPR i tam po kliknieciu bedzie wiadomo jakie sa ograniczenia; wwa, slask gda, radom, poznan - tylko w tych rejonach jest ograniczenie predkosci.

 

obszar europy byl poza moim zainteresowaniem a przyczyn latania concordow tylko przez atlantyk upatrywalbym w oplacalnosci polaczen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

jak to wyglada w pl mozesz sprawdzic tu:

http://www.amc.pansa.pl/ > elementy przestrzeni i zaznacz EPR i tam po kliknieciu bedzie wiadomo jakie sa ograniczenia; wwa, slask gda, radom, poznan - tylko w tych rejonach jest ograniczenie predkosci.

 

obszar europy byl poza moim zainteresowaniem a przyczyn latania concordow tylko przez atlantyk upatrywalbym w oplacalnosci polaczen.

Fajna stronka. Można sprawdzić dyslokację struktur militarnych w PL i innych tajnych obiektów. Razem ze współrzędnymi ładnie podane. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna stronka. Można sprawdzić dyslokację struktur militarnych w PL i innych tajnych obiektów. Razem ze współrzędnymi ładnie podane. :wink:

to tu masz jeszcze dane tego co lata nad polnocna czescia kraju i kawalkiem europy ;)

http://www.flygradar.nu/ostersjon.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

to tu masz jeszcze dane tego co lata nad polnocna czescia kraju i kawalkiem europy ;)

http://www.flygradar.nu/ostersjon.php

Z punktu widzenia jakiegoś sabotażu jest to trochę mniej przydatne :wink: W każdym razie powszechna dostępność takiej wiedzy w Internecie jest wg mnie nieporozumieniem.

Tym optymistycznym akcentem kończę swój OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia jakiegoś sabotażu jest to trochę mniej przydatne :wink: W każdym razie powszechna dostępność takiej wiedzy w Internecie jest wg mnie nieporozumieniem.

Tym optymistycznym akcentem kończę swój OT.

o jakim sabotazu mowisz? strefy jak strefy o ich zajetosci i rozmieszczeniu mozna sie dowiedziec przez telefon w AM3 (poza tym przez ostatnie pol roku PLAR dawal wersje papierowa) lub wlasciwym dla miejsca startu.ladowania FISie a informacja radarowa o samolotach pasazerskich bujajacych sie 36k stop nad glowa to raczej ciekawostka, bo dalej nie wiem co za ciezki turbosmiglowiec mi lata nad glowa kazdego dnia o 21.

 

kierownica = ster = wolant wiec to zadne OT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

o jakim sabotazu mowisz?

strefa zamknięta/z ograniczeniami >>> 99% instalacja militarna/obiekty rządowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

A moze jednak zejdzmy z dyskusja na nizszy pulap?

Kwestia ograniczeń prędkości na drogach jest zdecydowanie gorszym tematem. Długa prosta za miastem, widoczność idealna i ograniczenie 70 plus fotoradar.

Nie wspomnę o wysepkach. Ten kto zatwierdził program "wysepkiwyzacji" polskich dróg powinien stanąć przed sądem. Z całą pewnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodzynek.... jade po wiadukcie... i co ? Nagle jakaś kobieta w starym mondeo kombi jedzie na mnie xD

 

Tak, kobieta na wiadukt pod prąd wjechała, oczywiście się zatrzymałem, potrąbiłem, zwróciłem uwagę ale ona stwierdziła że właśnie próbuje sobie zawrócić xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie by dzisiaj zdjal facet w voyager-rze na torunskiej jak na motocyklu jechalem... Spojrzal w lusterko ale nie spojrzal przez szybe i zaczal zmieniac pas na lewy ktorym jechalem... dobrze ze mocniej manetke pociagnalem to ucieklem mu... Widac tylko bylo ze sie wystraszyl bo ostro po heblach dal. Niestety czesto ludzie beda sie tak stresowali jak zobacza motocykl do puki nie zaczna patrzec nie tylko w lusterka.. ale tez przez szyby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie by dzisiaj zdjal facet w voyager-rze na torunskiej jak na motocyklu jechalem... Spojrzal w lusterko ale nie spojrzal przez szybe i zaczal zmieniac pas na lewy ktorym jechalem... dobrze ze mocniej manetke pociagnalem to ucieklem mu... Widac tylko bylo ze sie wystraszyl bo ostro po heblach dal. Niestety czesto ludzie beda sie tak stresowali jak zobacza motocykl do puki nie zaczna patrzec nie tylko w lusterka.. ale tez przez szyby...

W życiu nie patrzę w szyby do tyłu bo bym pozabijał siebie i jadących ze mną.

Miej trochę wyobraźni i nie ufaj samochodom ponieważ nawet w osobówkach jest tzw. martwy punkt w lusterkach zewnętrznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...