Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kumam. Przecież za 1200-1500 PLN można mieć zestaw Sony Xpload, który w 15-letnim (lub starszym) trzeszczącym gracie segmentu B/C/D (z kijowym wyciszeniem) zagra tak samo, jak zestaw który przy zakupie auta kosztował 50 tysiaków. Szczególnie jak ktoś będzie na nim puszczał pobrane z Wrzuty czy torrentów pliczki 128kbps.

Generalnie nie rozumiem spuszczania się nad audio w autach niższego segmentu. Gdy się ma duże i wyciszone auto, to można się tam nad audio rozwodzić, ale przy autach segmentu B/C, gdzie wyciszenie jest prawie zerowe i słychać brzęczenie muchy, której przejechaliśmy po skrzydle, to dla mnie takie coś jest głupotą i brakiem znajomości zasad fizyki. Jedyna możliwość uzyskania dobrego dźwięku to... wyłączenie silnika.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to wielu rzeczy nie kumasz ale to chyba twoja ignorancja ;) Jeżeli dla Ciebie dobrym graniem jest "Sony Xpload" to cóż, pozostawię to bez komentarza :)

Edytowane przez ʞoʌɐls
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba bardziej użył tego jako przykład niż konkretną rekomendację ;)

 

@jonas - ludzie mają różne wymagania, ty byłeś szczęśliwy w jastrzębie z plastikami jak z kubła na śmieci a inni wolą dobre materiały i czegoś takiego by niezaakceptowali...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to wielu rzeczy nie kumasz ale to chyba twoja ignorancja ;) Jeżeli dla Ciebie dobrym graniem jest "Sony Xpload" to cóż, pozostawię to bez komentarza :)

Przyznaję, jestem ignorantem. Dla mnie jest to w debilizm.

Jakiś tam sens ma tylko w połączeniu z 200kg wyciszenia. W każdym innym przypadku taki sprzęt będzie zagłuszony przez wyjący silnik 1.2TFSI, szum powietrza i opon w tej ociekającej zajebistością Golfinie czy tam Skodzie A3.

 

Nie jestem zboczeńcem dźwiękowym (czytaj audiofilem) i taki Xpload czy inna konsumencka marka gra na tyle dobrze, by nie wywalić ani grosza więcej za jakieś napisy typu BOSE czy Harman Kardon.

Do samochodów też są kable zasilające po 20 tysięcy? ;]

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba bardziej użył tego jako przykład niż konkretną rekomendację ;)

 

@jonas - ludzie mają różne wymagania, ty byłeś szczęśliwy w jastrzębie z plastikami jak z kubła na śmieci a inni wolą dobre materiały i czegoś takiego by niezaakceptowali...

Plastki w Seicento są o niebo lepszej jakości i lepiej wyglądają niż te e Fabii. Serio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu o wyglądzie deski, a Ty mi radio wyrwałeś z kontekstu (i dorysowałeś brzmienie owego). Zdarza się :biggrin: Co do linka to niestety dziwne ludzie mają priorytety :lol2:

No bo sam piszesz, że głównie chodzi o radio. Zdecyduj się, babo w ciąży :>

A wygląd deski - brakuje mi tam analogowego wskaźnika temperatury cieczy chłodzącej, jest na tym środkowym telewizorku na jednym z ekranów do wyboru wskaźnik temperatury oleju, ale to nie to samo.

 

@jonas - ludzie mają różne wymagania, ty byłeś szczęśliwy w jastrzębie z plastikami jak z kubła na śmieci a inni wolą dobre materiały i czegoś takiego by niezaakceptowali...

E tam szczęśliwy, po prostu mi nie przeszkadza jak jest trochę gołej blachy, a plastik okazuje się niemiły w myzianiu.

Bardziej zastanawiam się na przykład nad tą bezstopniową skrzynią CVT albo żywotnością zastosowanej tam sprężarki typu twinscroll, bo jak mi to gdzieś wywali "notlauf" albo "contact service" wzorem legendarnej niemieckiej niezawodności z prestiżem w standardzie, to zaiste dużo mi przyjdzie z dobrych materiałów na desce i fajnego radyjka. Tyle że nic właściwie się nie można o tej skrzyni dowiedzieć poza tym, że działa. Nawet ziąs na jeździe testowej coś tam próbował o radyjku smęcić.

Miałbym ujemne wyniki sprzedaży jakbym musiał opowiadać tym wszystkim januszom jakie tu fajne radio, nawigacja z dostępem do fejsbuka, kabelek do srajfona i tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałbym ujemne wyniki sprzedaży jakbym musiał opowiadać tym wszystkim januszom jakie tu fajne radio, nawigacja z dostępem do fejsbuka, kabelek do srajfona i tak dalej.

Jacy klienci, taka prezentacja produktu.

Już widzę, jak koleś tłumaczy pierwszemu lepszemu mieszczuchowi w rurkach zalety (lub lepiej: zasady działania) tylnej osi skrętnej, możliwości napędu 4x4, a na koniec budowę silnika boxera. Trafił by do niego od razu. ;]

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja slyszalem tylko raz jak gra kompletny zestaw xplode i zastrzezen nie mialem. Seat Ibiza z amatorsko wyciszonymi drzwiami.

 

Wczoraj jak mi szybe zmieniali, to szlag trafil oponę. Zmieniam kolo, odpalam auto, smierdzi benzyna. Podnosze maske, a tam leje sie spod kolekotora. Rozebralem caly uklad paliwowy od filtra paliwa do listwy wtryskowe + powrót, poskrecalem na nowo i juz nie leci.

 

To przypomnialo mi, za co nie lubie starych aut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E, to to wyłączyłem, taka śmieszna kontrolka się pojawiła wtedy. Nie bardzo wiedziałem co dalej więc włączyłem z powrotem, żeby nie jeździć z choinką na desce jak jakiś biedak.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej zastanawiam się na przykład nad tą bezstopniową skrzynią CVT albo żywotnością zastosowanej tam sprężarki typu twinscroll, bo jak mi to gdzieś wywali "notlauf" albo "contact service" wzorem legendarnej niemieckiej niezawodności z prestiżem w standardzie, to zaiste dużo mi przyjdzie z dobrych materiałów na desce i fajnego radyjka.

No ale w życiu chodzi o coś jeszcze niż tylko bezawaryjną jazde. Inaczej by wszyscy starymi corolla'mi czy innymi almerami jeździli.

Co chwila tu w wątku mowa o emocjach itepe a ty tu taki pragmatyzm wciskasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale w życiu chodzi o coś jeszcze niż tylko bezawaryjną jazde. Inaczej by wszyscy starymi corolla'mi czy innymi almerami jeździli.

Co chwila tu w wątku mowa o emocjach itepe a ty tu taki pragmatyzm wciskasz :)

Ja to ja, ale mi statystycznie przez pół roku nie jest potrzebny żaden samochód, więc mógłby sobie być i popsuty. Tyle że niewiele będę mógł zrobić jak świeżo nabyta Skoda z ABCDEFSI wywali check engine i uziemi żonę na jakimś rondzie, c'nie?

 

Właśnie jonas... na co Ci te 4x4 i jakieś pseudo terenufki! Kup sobie dwa passaciki b5 jeden dla siebie 2gi dla żony, jak gdzieś staniesz to zawsze jednym pasacikiem 2giego wyciągniesz :)

Ty to masz łeb. I z odsprzedażą żadnego kłopotu, byle jakieś radio w Biedronce dokupić. Chyba że w hajlajnie jest już radio?

 

Myślę, że jednak Leon mk 1 w dizlu ma lepsze właściwości terenowe 7ddIj4n.png

Na diesla nie mogę sobie pozwolić tak czy owak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na diesla nie mogę sobie pozwolić tak czy owak.

Na benzynowe też uważaj:

http://moto.pl/MotoPL/56,88389,14820490,2_5_Turbo___Subaru,,14.html

Zadziwiające, że zdecydowaną większość na tej liście stanowią silniki Diesla. ;]

Jedyne co mnie naprawdę zadziwiło to obecność tam silników Porsche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja slyszalem tylko raz jak gra kompletny zestaw xplode i zastrzezen nie mialem. Seat Ibiza z amatorsko wyciszonymi drzwiami.

 

Wczoraj jak mi szybe zmieniali, to szlag trafil oponę. Zmieniam kolo, odpalam auto, smierdzi benzyna. Podnosze maske, a tam leje sie spod kolekotora. Rozebralem caly uklad paliwowy od filtra paliwa do listwy wtryskowe + powrót, poskrecalem na nowo i juz nie leci.

 

To przypomnialo mi, za co nie lubie starych aut.

 

a przegląd pewnie aktualny i tylko flaszkę kosztował... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przegląd pewnie aktualny i tylko flaszkę kosztował... :/

Wyczuwam motoryzacyjny ból [gluteus maximus]. Kup sobie samochód i nie smęć.

 

fail... to nie ten silnik w nowym forku XT jest 2.0 DIT

Nie drążyłem tematu. Nie moja okolica zarówno cenowa jak i stylistyczna.

Zresztą jonas i tak by nie wziął nic z suszarką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...