Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zakochany Graham

hej, a czy ktoś z was moze wie jak sie zachowuje na mrozach auto hybrydowe? planowalem kupic toyote http://toyotanowakowski.pl/poznaj-hybrydy/ ale jeszcze nie wiem, wiec moze ma ktos doswiadczenia z tego typu autami i moze doradzic?

Moge wiedziec co za niewyzyta PIPA dala mu minusa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa akcyza i już na 100% nie zarejestruje kolejnego samochodu w PL...

A planowany jest JGC 5.7hemi po lifcie, czyli wg tabelki z http://moto.onet.pl/aktualnosci/zmiany-w-akcyzie-przyjete-przez-senat/cxkrcf

80 000 x (1-0.7) = 24k ZŁ! A wartość samochodu ~60k... Brawo dla kaczorka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja byłem zmuszony jeździć Toyotą Yaris przez tydzień. Jak przesiadłem się z powrotem do Focusa to w ogóle nie było słychać silnika :lol: A różnica w spalaniu 1 litr(1.33 99 KM vs 1.6 182 KM).

 

Ciekawe jak wygląda przepaść Fiesta-Yaris :P

1 litr gdzie? Bo mój komputer dzisiaj zbliżył się do 9l przy jeździe po mieście :lol2: Krótkie odcinki gdzie silnik ledwie liznął  60°C na temperaturze cieczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7-8 km jazdy miejskiej... nie no spoko. Przecież pisałem, że po 6 km jazdy miejskiej jest 90*C.

 

 

Pisałes też, że:

 

Mam problem z autem. Nawet po godzinnej jeździe w mieście silnik ma tylko 2 kreski. W lato miał 4 kreski.

 

Tak po kilkudziesięciu km nie jest ciepło z wentylacji. Karton na chłodnice?

 

Poza tym pisałeś również, że

 

Nie ma tam oznaczeń w stopniach Celsjusza

Wiec skąd te 90 stopni? :lol:

Edytowane przez KAX_
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nici z tańszego Mustanga :(

Ciekawe jak wygląda przepaść Fiesta-Yaris :P

1 litr gdzie? Bo mój komputer dzisiaj zbliżył się do 9l przy jeździe po mieście :lol2: Krótkie odcinki gdzie silnik ledwie liznął  60°C na temperaturze cieczy.

Nie jeździłem Fiestą, więc ciężko powiedzieć. Jakość materiałów na pewno na korzyść Fiesty, silniki też. Po cholerę te zmienne fazy rozrządu, skoro silnik i tak nie jedzie a przy 6,5k ma odcięcie? Użyteczny zakres obrotów to jakieś 4-6,5k, beznadzieja.

 

1 litr pod dystrybutorem na korzyść Yaris, w cyklu mieszanym ok. 7 litrów a Focus pali ok. 8.

Edytowane przez Imperator Kret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko znaleźć coś z sensem narazie.

Na razie to moja żaba nie znalazła kupca i raczej nie znajdzie przed świętami, więc w przyszłym roku wznowię ogłoszenie wielkimi wołami "a ten jest już opłacony, chcij to".

Ciekawe czy jakbym kupił Golfika tedeika to też bym tyle czekał na chętnego. Ale nie, bez sensu, gdzie ja w Golfiku, abominacja i hańba.

 

Ile godzin powinno się ładować akumulator rozladowany do zera?

10 godzin prądem ładowania 0,1 C, czyli 10% pojemności, czyli dla akumulatora 60 Ah będzie to 6 A, dla 72 Ah będzie 7,2 A i tak dalej. Z czasem prąd ten będzie spadał i zjedzie w okolice zera, co oznacza koniec ładowania.
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak A4 B6 Avant 1.9 sprzedawalem miesiąc temu to wystawiając na olx o 22 po pracy w 15 minut miałem 10 telefonów i o 2 w nocy pojechała w świat. Fakt że po mnie Audiole są jak z fabryki, ale trochę już mi się znudziły.

Teraz może jakieś Volvo V50/70, lub B7 1.8T.

Edytowane przez AudiAWX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile godzin powinno się ładować akumulator rozladowany do zera?

Akumulator rozładowany do zera juz się nie naładuje bo poniżej 10v ma zgon. Chyba ze to "zero" to znów inne zero niz my znamy jak z ta temperaturą...

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nici z tańszego Mustanga :(

Nie jeździłem Fiestą, więc ciężko powiedzieć. Jakość materiałów na pewno na korzyść Fiesty, silniki też. Po cholerę te zmienne fazy rozrządu, skoro silnik i tak nie jedzie a przy 6,5k ma odcięcie? Użyteczny zakres obrotów to jakieś 4-6,5k, beznadzieja.

 

1 litr pod dystrybutorem na korzyść Yaris, w cyklu mieszanym ok. 7 litrów a Focus pali ok. 8.

 

99KM a 182KM to zasadnicza różnica więc relatywnie pewnie nie jedzie. Tak samo jak siedzi się w wyjącym 3,5l SUV z automatem USA a później siedzi się w 3.0d w wersji europejskiej w ciężkiej krowie.

Mnie na miasto i wypady w góry jako dupowóz na maks 2 osoby wystarczy - to nie ma zapierdalać tylko mieścić się na parkingu po zakupy [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Zakochany Graham

Jonas poniewaz tez siedze ostatnio CZESTO na otomoto to z ciekawosci sprawdzilem twoje ogloszenie i mam twoj numer. Moze wieczorem zadzwonie to pogadamy o autach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akumulator 45Ah. A prostownik jakiś tani bez regulacji. Niby daje 6A max. Tak na pudełku piszą ale nie mam miernika żeby zmierzyć. Tak samo nie wiem ile jeszcze zostało w akumulatorze. Auto stało 2 tyg i nie odpalilo. Podladowalem z 3 h akumulator i odpalilo za pierwszym razem. Postalo tydzień ostatni tydzień gdzie było na minusie i już ledwo światło w kabinie świeciło to nawet nie kręcili. Podpialem go na noc ale odpialem dopiero po pracy. Więc lądował się z 16 h. Teraz jak go wkładam tak jakby jest zapłon pierwszych dawek paliwa ale od razu gaśnie i nie odpala. Padła mu cela od za długiego ładowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ten typ tak ma jak z tym nagrzewaniem? Piszesz jakies farmazony o zapłonie pierwszych dawek jak byś nie mogl napisać wprost czy kreci rozrusznikiem... Kreci i nie odpala? Odpala ale po odpaleniu gaśnie? Kręcić za słabo i przestaje zanim odpali?

Edytowane przez KAX_
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrusznik kręci. Następuje zapłon pierwszych dawek w silniku ale silnik nie zaczyna chodzić. Tak jakby akumulator miał prąd na zapłon ale miał też uwalona cele i nie trzymal napięcia. Wsadzilem go do drugiego auto i jest to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 kreski to temp optymalna czyli 90*C.

 

Ile godzin powinno się ładować akumulator rozladowany do zera?

Kup sobie ynteligientką ładowarkę z lidla, to Ci zaświeci na zielono jak będzie pełny (o ile ładowanie wystartuje, bo nie wiem, czy aku padło totalnie, czy na tyle, że auta nie odpali, ale lampki świecą)

 

 

A....

 

i odezwał się dział biznesowy w link4 i ubezpieczył mi zabytka za 327,86, co jest kwotą i tak wyższą niż rok temu, ale znacznie korzystniejszą niż okolice 700 zł.

Edytowane przez piotreek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jonas poniewaz tez siedze ostatnio CZESTO na otomoto to z ciekawosci sprawdzilem twoje ogloszenie i mam twoj numer. Moze wieczorem zadzwonie to pogadamy o autach.

Nie mam czasu na wieczorne pogawędki z anonami. Albo kupujesz albo jak nie to nie zawracaj rzyci.

 

czekam na nagranie z tej rozmowy :D

Mam nieprzyjemny głos, fatalną dykcję i śmiech wariata. Nie chciałbym słuchać sam siebie, co dopiero w jakichś nagraniach sapania w telefon.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akumulator okazał się jednak dobry. Wystarczyło wlać na pełen bak 250 ml denaturatu ( 92% alkoholu etylowego - uwaga bo teraz dużo eko podróbek tego robią). Auto zakopciło jak Passat TDI na czerwono z wywalonym DPFem. Chwilę podymił ale teraz już jest dobrze i wszystko chodzi jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...