Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

4 lata, 137k km przebiegu i padł akumulator. Ciekawe ile w tym "zasługi" systemu start-stop. Na pewno "plusem" tego systemu jest akumulator, który musi być większy i dostosowany do SS, więc automatycznie droższy. W ASO cena z wymianą 945 zł, w lokalnym sklepie motoryzacyjnym sam akumulator 540 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrusznik niestety też jest droższy, chciałbym żeby padł w ciągu najbliższych 13k km, bo wtedy wymieniliby go na gwarancji. Ale znając życie padnie trochę później :lol:

 

Z wyłączeniem w Fordzie jest taka zabawa, że jest to możliwe, ale wtedy automatycznie parkowanie też nie działa. ASO nie wyłączy start/stop, można to tylko zrobić nieoficjalnie. Za niecały rok i tak zmieniam samochód, więc teraz to mi wisi.

 

Jak to gdzie ekologia? Spełnia na papierze normy emisji? Spełnia. Jest na papierze emisja 139 g/km? Jest. <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span> z tym, że w rzeczywistości emisja jest bliżej 180-190 g/km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus szybciej zużywające części, które nie biorą się z kosmosu, tylko trzeba je wyprodukować zatruwając środowisko.

 

A teraz coś z zupełnie innej beczki:

Włoszka:

http://www.poboczem.pl/naszym-zdaniem/news-brera-za-30-tys-zl-to-zdecydowanie-niestosowna-propozycja,nId,2406323

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrusznik niestety też jest droższy, chciałbym żeby padł w ciągu najbliższych 13k km, bo wtedy wymieniliby go na gwarancji. Ale znając życie padnie trochę później :lol:

 

Z wyłączeniem w Fordzie jest taka zabawa, że jest to możliwe, ale wtedy automatycznie parkowanie też nie działa. ASO nie wyłączy start/stop, można to tylko zrobić nieoficjalnie. Za niecały rok i tak zmieniam samochód, więc teraz to mi wisi.

 

Jak to gdzie ekologia? Spełnia na papierze normy emisji? Spełnia. Jest na papierze emisja 139 g/km? Jest. [ciach!] z tym, że w rzeczywistości emisja jest bliżej 180-190 g/km.

 A weź no mi powiedz fordziarzu jak się spisuję te ich dwulitrowe ekobósty? Lepiej niż konkurencyjne abcdefsi? Dojedzie to do 200K km?

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, mam tylko marne 1.6 182 KM. W przyszłym roku powinien mieć nalatane 170-180k km a potem zostanie w rodzinie albo pójdzie na sprzedaż. Jak zostanie to za jakieś 2-3 lata będzie mieć 200k nalatane ;)

 

Podobno silniki Ecoboost są projektowane na 300k km, ale to tylko zasłyszana plotka. Na razie są na rynku 7 lat, więc ciężko znaleźć samochód z takim przebiegiem, poza tym wiadomo że żaden szanujący się Mirek-handlarz nie będzie miał na placu samochodu z przebiegiem ponad 200k km. Ale na otomoto znalazłem 2 Mondeo z 2.0 Ecoboost, jeden 217k km, drugi 230k km.

 

3.5 Ecoboost zdecydowanie wytrzymuje więcej niż 300k km. Ziomek chwali się swoim F-150 z przebiegiem 300k mil bez większych problemów - http://www.f150ecoboost.net/forum/6-f150-ecoboost-chat/28082-300-000-miles-my-2011-eco-boost.html

 

EDIT: Już nalatał 330k mil ;)

Edytowane przez Imperator Kret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze taka ciekawostka odnośnie abcdefsi. Na Teneryfie miałem wypożyczoną Ibizę z silnikiem 1.2 TSI, cholera wie ile dokładnie mocy, nalatane 77k km. W każdym razie jazda po autostradach z prędkością 120-140 km/h i ostre pałowanie po górskich krętych drogach dały wynik przy dystrybutorze 6,6 l/100 km. Sam byłem zdziwiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autostrada nadrobiła, testowałem na turbogunwie 1.4 wlokącym 1600 kg rdzoplowskiej maciory na tejże wyspie, coś pomiędzy 7 a 8 wyszło pod dystrybutorem. Ale podjeżdżałem na co większe wzniesienia na jedynce, bo inaczej się nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wrzucenia jedynki na podjeździe byłem zmuszony jak mnie Google poprowadziło skrótem przez uliczkę o nachyleniu momentami przynajmniej 30-35 stopni. Jak zobaczyłem na mapach, to odcinek 1,1 km ma przewyższenie 247 metrów :lol: To było straszne doświadczenie, którego nie chcę powtarzać. Żadne zapierdalanie po serpentynach bez barierek nie ma startu do tej chwilowej paniki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj zastępczego Focusa 1.6 105 KM. Ten samochód nie przyspiesza na żadnych obrotach. Niesamowite jak zmienia się opinia o samochodzie w zależności od silnika. A spalanie? Prawie identyczne jak w moim, na dzisiejszej trasie 7,5. Jednak turbina to dobra rzecz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...