Jump to content
Sid

Codzienność za kierownicą

Recommended Posts

Odradzam, bo potem auto warczy i jakoś dziwnie syczy. A na dodatek wyprzedza Cię Fiat i Opel.

Tylko na minus podtlenku może być częstotliwość tankowania, zwłaszcza jak ma się ciężką nogę.

Tylko na minus podtlenku może być częstotliwość tankowania, zwłaszcza jak ma się ciężką nogę.

IMHO raczej przestrzeń bagażowa.

Bak ma 60 litrów i butla w pelnowymiarowe kolo zapasowe tez coś koło tej pojemnosci wejdzie. Tak czy inaczej zasięg tego auta jest chujowy 450-500 km do rezerwy

Edited by KAX_

Nie takie fury jak twoja są gazowane, tak, że śmiało. Zapomniałem, że Ty nie potrzebujesz jednej fury for fun, drugiej jako wołek roboczy, sprzęgasz w jedno.

Ja robię ok 3500-4000km miesięcznie i zrobione poczciwym Lankiem 150 tyś na LPG bez zgrzytów, a ma dopiero 220 tkm na liczniku. Zużycie ok 7-9l LPG/100km i w tym mieszczę się.

Twój będzie pewnie łeptał 15l, ale to i tak sporo taniej i szybko Ci się zwróci. Nie piszę ile teoretycznie zaoszczędziłem w stosunku do dizelka, czy benzyny, ale to są spore różnice idące w dziesiątki tysięcy pln. Po zagazowaniu masz po 100tkm jakieś 20tzł w portfelu, a to ma znaczenie.

jonas, trudno żeby na pierwszym badaniu technicznym coś było nie tak.

To fakt, może jakbym miał niemiecką tandetę niemieckie premiumy, to miałbym już jakąś historię serwisową przez trzy lata i coś by znaleźli, pusty zbiorniczek na prestiż na przykład. A w chińskim plastiku - nuda, olej i filtry raz w roku w Skiroławkach.

Dokładnie niektórzy robią to prawilnym paliwkiem w dodatku lejąc nawet premjumy 98 oktanów i wyzej :D

Jaszczombowi było wszystko jedno co mu leję do brzuszka, bo był filozofem zobojętniałym na doczesność i chyba nawet nie wiedział, że można stroić foszki-paproszki. Buma i tak szła jak szatan, żaba miała niezalecane 98 bo Yamaha współdłubiąca przy konstrukcji tak powiedziała, a oba Suzuki wyposażone w drewniane silniki o siedmiu elementach ruchomych i aerodynamikę kiosku nie widzą różnicy. Nic dziwnego, przecież to samce.

Co do wywolywania szydery to samo reno już ja wywoluje, a jak ktos mi się pyta ile za to dałem to puka się w czoło wymieniając audice i bumy jakie on by za tyle kupil ;)

Robisz to źle.

za tom kase mugłbyś mieć pozłacanom skodę aszusteczkę aczfureczkę w tedeiku i kombiku rocznik dwa dziewięć maks wogle nierozumie takich ludzi co kupujom francuzkie ałta!111

Oddałem zimowe stalówki do renowacji. Zaszalałem i będą na srebrno wymalowane. W przyszłym tygodniu jak odbiorę wstawię fotki.

Tymczasem zakupiłem chemię do felg i opon:

Tuga Chemie Alu Teufel Spezial 1L - krwawiący żel do felg

Gyeon Q2 Tire 400ml - dressing do opon

Taki efekt dają:

post-120376-0-43672600-1508996982_thumb.jpg

• Upvote 2

Ludzie jeżdżący paskiem B5 powinni mieć z urzędu robione testy na IQ i psychologiczne. Dziś sobie jadę z dzieckiem z tyłu i dziewczyną obok. Dwa pasy, jadę lewym bo na prawym autobus stoi na awaryjnych. Z lewej strony nawracanie z dwupasmowki w przeciwnym kierunku. Stoją dwa auta i czekają aż będą mogły zawrócić. Nagle zza dwóch aut wyjeżdża Passat B5 granatowy sedan. Bo oczywiście musiał być mądrzejszy od tych co stali przed nim. Na szczęście na prawym pasie nic nie jechało i zdążyłem zrobić unik. Do wypadku brakowało niewiele.

albo zaciągnęła, po 20 minutach ogłaszania w intercomie obsługa sklepu znalazła właścicielkę która przestawiła samochód,

Ja raz jechałem jednokierunkowa a tu jakiś Peugeot wyjeżdża pod prąd. Trabie a on dalej nic. Patrzę. Nikogo za kierownicą. Przepchalem auto z jakimś kolesiem i podlozylismy butelki pod koła. Peugeot drivers.

mistrzostwo parkowania w praktyce

Jakbym miał taki felunek, też bym tak stawiał.

• Upvote 1

Przy aucie za 300K zł to jak rzucić pani w biedronce na ladzie drobne aby jej sie koncówka kwoty zgadzała ;]

Edited by KAX_

Nie znam nikogo, kto by miał kasę na samochód za 300k i traktował 20k jako drobne. To właśnie dlatego, że szanują pieniądze to ich stać na samochód za 300k ;) Chyba że mówimy o ludziach z dochodami rzędu kilku milionów rocznie to wtedy rzeczywiście 20k nie robi różnicy.

• Upvote 4
  • Downvote 1

Nie znam nikogo, kto by miał kasę na samochód za 300k i traktował 20k jako drobne. To właśnie dlatego, że szanują pieniądze to ich stać na samochód za 300k ;) Chyba że mówimy o ludziach z dochodami rzędu kilku milionów rocznie to wtedy rzeczywiście 20k nie robi różnicy.

Nie znasz bo pewnie jak jeszcze nie mieli takiej kasy i szanowali pieniądze jeżdżąc np. na LPG zamiast wywalać 2x tyle Pb nazywałeś ich wieśniakami :lol:

Edited by KAX_
  • Upvote 2
  • Downvote 2

Nie znam nikogo, kto by miał kasę na samochód za 300k i traktował 20k jako drobne. To właśnie dlatego, że szanują pieniądze to ich stać na samochód za 300k ;)

Najbardziej szanują te pieniądze, które idą na płace pracowników ;)

Jaka jest zaleta hothatcha? Prócz osiągów to funkcjonalność :lol: Nawet skrzynia umcy umcy wrzucona przez poprzedniego właściciela nie przeszkodziła w załadowaniu zimówek ;) Chociaż i tak niebawem wyleci bo wątpię aby narty weszły razem z subem ;)

D9P5b9R.jpg

Tak prezentują się moje stalówki po renowacji. W przyszły piątek wrzucam na auto.06b6419a986fd1780fe4e600edf1e4eb.jpg0ef0a31c30be849544c4baac5697ceeb.jpg7ec40b10c5d29b1a6932caf3419724a8.jpgaccddd14e9701036dd11dbce57dcbd15.jpg710665edf162b9d2de87c16ed3ed2f29.jpg

Edited by radiergummi

W latach 90 jak alu nie było jeszcze tak popularne większość producentów wypuszczała auta na srebrnych stalówkach. VW miał nawet takie małe śmieszne kołpaki przykrywające tylko śruby. Pamiętacie? :D

Edited by KAX_

W dostawczakach to dalej standard. Tylko one nie mają takiego wykończenia. Bardziej wyglądają jak po ocynku, matowe. U mnie są 4 warstwy. 2 podkłady, kolor i bezbarwny na koniec.

Z cyklu "po co mi musk skoro mam pozłacanom skode w tedeiku i kombiku":

Buqhox1.jpg

Tablice wręcz stereotypowo oczywiste dla modelu pojazdu i mentalności kierowcy.

• Upvote 2

Poluzuj zwieracz, przecież ten po prawej ma wystarczająco miejsca do otwarcia drzwi i wyjazdu.

A teraz coś w cieplejszych klimatach. Byłem w tym tygodniu na Monzy przy okazji wypadu do Mediolanu, bo był bardzo ciekawy event - Sei Ruote di Speranza. Charytatywna impreza dla niepełnosprawnych. Zjeżdża się mnóstwo supersamochodów i wożą niepełnosprawnych po torze. Świetna ścieżka dźwiękowa. Fotek zrobiłem tylko kilka.

Nawet nie wiedziałem że Włosi mają teraz 458 jako radiowóz(zarekwirowany mafii). Huracan też był ale nie jeździł po torze.

2101514.jpeg

No i pierwszy raz widziałem i słyszałem Pagani Huayra. Na początku myślałem, że to Zonda, bo nigdzie nie widziałem Huayry ze spoilerem. Jakoś nie śledziłem pojawienia się wersji BC.

2101515.jpeg

Edited by Imperator Kret
  • Upvote 3

Poluzuj zwieracz, przecież ten po prawej ma wystarczająco miejsca do otwarcia drzwi i wyjazdu.

Mondrość z cyklu: skoro prosta droga to mogę cisnąć.