Jump to content
Sign in to follow this  
Sid

Codzienność za kierownicą

Recommended Posts

Zadzwoniłem do hurtowni w której nabywam części. Oczywiście musiałem podać dokładnie numer tego co mnie interesuje bo dobieranie części po modelu do RS'a zawsze się kończy dobraniem czegoś innego po czym zapłaciłem 20,45zł brutto :D

A ja naiwnie sądziłem, że nic oprócz motoroweru Komar nie ma tańszych gratów niż jaszczomb Pożeracz Szos.

To co pasuje z innych modeli reno kupisz w warzywniaku za rogiem za grosze (filtry, rozrządy, cewki itp itd) ale odbijają sobie na tym co nie pasuje z innych reno i nikt nie robi nawet zamienników. Np. do niedawna tarcza tył do RS dostępna była tylko w oryginale za 700zł sztuka (tak siedemset bo żabojady mają w modzie tylne tarcze robić jako 4w1 czyli tarcza, piasta, łożysko i pierścień ABS w jednym) całe szczęście pojawiły się jakiś czas temu zamienniki.

4 minuty temu, radiergummi napisał:

Za montowanie tych gówien powinny zabierać dowody rejestracyjne.

Noo, to akurat shiit nie jest.

Edited by NostradamuSek

Tutaj nie chodzi o shit czy nie shit. Januesze na tych <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>ach potrafią jeździć w deszczowy i pochmurny dzień. Dla mnie to ta sama kategoria zjebów, co Mirasy jeżdzące na światłach przeciwmgłowych przy bardzo dobrej widoczności...

• Like 1

Jestem tego samego zdania, co rusz widzę idiotów na tych ledzikach po zmroku lub w deszczu. Debil nie wie chyba nawet, że jadący za nim go nie widzi.

• Like 1

Janusze jak nie mają LEDów to potrafią śmigać "po ciemku", po uj zapalać światła, ale to inna kategoria. Co do samych LEDów jest ok, tyle, że no właśnie trąby nie wiedzą, jak mają się zachować przy "złej pogodzie". Nie raz widzę takich co jeżdżą w ogóle bez świateł, a i zdarzało się takich rarytasów w nocy widywać.

co do jazdy w nocy bez zapalonych świeczek to widziałem ostatnio złotówę w astrze II, z przodu nic nie świeciło, z tyłu ok, wiózł klienta na dodatek :|

Ahhhh no i spotkało mnie to co najlepsze w VAGu. Salon zaprasza na pierwszą akcję serwisową. Wymiana filtru paliwa. 

No i spalanie na autostradzie 

IMG_20180104_145412.jpg

Coś tu cicho w tym temacie. Czas rozruszać towarzystwo:

Zamówiłem dzisiaj Passata. Co prawda nie dieselek i nie kombi, ale jednak Passat. Oczywiście leasing, bo jakże by inaczej. Jestem przygotowany na falę hejtu i wyśmiewań.

51 minut temu, Imperator Kret napisał:

Co prawda nie dieselek i nie kombi, ale jednak Passat.

Fake, nie ma takich.

jonas, sprawdzałeś może podnośnik/lewarek Twojego suva? W radu jeden redaktor żalił się, że fabryczny podnośnik okazał się za niski ;)

• Downvote 1

Leasing 3 lata/25% wpłaty/wykup 1% = 100,84%. Do tego RTI około 3,5% wartości samochodu doliczone do rat, ale można było zrezygnować. Ja wolałem zostawić, bo jakby tak ukradli w okresie leasingu to wraca pełna kwota z faktury zakupu. Przy kasacji tak samo.

4 godziny temu, Klaus napisał:

jonas, sprawdzałeś może podnośnik/lewarek Twojego suva? W radu jeden redaktor żalił się, że fabryczny podnośnik okazał się za niski ;)

Za niski to ma facet iloraz inteligencji, skoro obsługa tak banalnego przyrządu go przerasta. Nosiłbyż on rurki i pielęgnował brodę u modnego alternatywnego barbera?

To jakiś starszy pan z Trójki był, o rurki bym nie posądzał ale kto wie. Twierdził, że podniósł na max a koło dalej podłoża dotykało.

• Downvote 1

Kierowcy BMW to jednak debile. Dziś skrecalem na rondzie w lewo lewym pasem. On chciał mnie wyprzedzić jadąc prawym pasem. Jest linia ciągłe przy skrecie w lewo. Linia ciągłą jest do przejscia dla pieszych. Chwilę przed rondem wyprzedziłem  BMW, faceta chyba zabolal mały susiak i depnal na gaz do ronda mnie dogonil. Przy wylocie w lewo na rondzie oczywiście bez kierunków wylądował mi się na pas na ciągłej i przejściu dla pieszych. Na kolejnym skrzyżowaniu podjechał i miał pretensje co ja robię. Przecież mógł we mnie wjechać i to by była moja wina bo on jak wyjeżdża z ronda to może zająć jaki pas chce. To mu mówię że mial ciągłą linie i od kiedy można zmieniać pas na ciągłej. On dalej swoje. 

Edited by Kilokush

13 godzin temu, Imperator Kret napisał:

Jestem przygotowany na falę hejtu i wyśmiewań.

Już sam fakt spłacania tego paska przez 3 lata jest dla Ciebie wystarczającym upokorzeniem więc nie mam sumienia Ci z tego powodu cisnąć.

• Like 2

Buu... jestem zawiedziony. Myślałem że ktoś mi podrzuci linka do sklepu z kapeluszami.

KAX_, ja osobiście wolę płacić miesięczne raty zamiast wykładać kasę od razu i płacić 11 tysięcy ekstra. Bo takie są polskie realia - leasing pod względem podatkowym wychodzi w moim przypadku o tyle taniej niż kupno za gotówkę.

7 godzin temu, Kilokush napisał:

Kierowcy BMW to jednak debile

Ameryki nie odkryłeś, ja jeszcze nie spotkałem normalnego :)

14 godzin temu, Imperator Kret napisał:

Leasing 3 lata/25% wpłaty/wykup 1% = 100,84%. Do tego RTI około 3,5% wartości samochodu doliczone do rat, ale można było zrezygnować. Ja wolałem zostawić, bo jakby tak ukradli w okresie leasingu to wraca pełna kwota z faktury zakupu. Przy kasacji tak samo.

Podrzuć ofertę to policzymy. Może tak rzeczywiście być ale w finansowaniach fabrycznych często jest taka ściema na ofercie, że ktoś powinien dostać w ryj za to. 

2 godziny temu, Imperator Kret napisał:

Buu... jestem zawiedziony. Myślałem że ktoś mi podrzuci linka do sklepu z kapeluszami.

KAX_, ja osobiście wolę płacić miesięczne raty zamiast wykładać kasę od razu i płacić 11 tysięcy ekstra. Bo takie są polskie realia - leasing pod względem podatkowym wychodzi w moim przypadku o tyle taniej niż kupno za gotówkę.

Na finansach się nie znam więc średnio mnie interesują jakies tam raty, a jedynie sam fakt, ze trzeba 3 lata spłacać woldzwagena... No chyba, ze bylby to Golf 7R to inna bajka.

Edited by KAX_