Jump to content
Sign in to follow this  
Sid

Codzienność za kierownicą

Recommended Posts

W dniu 4.03.2018 o 07:05, Imperator Kret napisał:

Nawet do Ferrari po jakimś czasie się przyzwyczajasz i już nie sprawia takiej przyjemności.

Znajomy ma w garażu 911 i nie wiem czy w zeszłym sezonie samochód opuścił garaż więcej niż 10 razy.

W dniu 8.03.2018 o 08:06, Imperator Kret napisał:

To mnie akurat nie dziwi, kto by chciał jeździć garbusem ;)

Ty wypożyczasz a on ma ;) A garbus z ceramiką potrafi przedefiniować pojęcie krótka droga hamowania ;)

Ma i kocykuje w garażu... no tak, genialne rozwiązanie na utratę pieniędzy. Wolę wypożyczyć samochód, na który miło jest popatrzeć i posłuchać a nie garbusa. Poza tym od kiedy ceramika skraca drogę hamowania?

23 godziny temu, Niemiec napisał:

Ty wypożyczasz a on ma ;) A garbus z ceramiką potrafi przedefiniować pojęcie krótka droga hamowania ;)

Szczególnie kiedy ceramika nie jest odpowiednio dogrzana i sucha ;) zdecydowanie nowa definicja "krótkiej drogi hamowania"

W dniu 2.03.2018 o 21:37, KAX_ napisał:

10K km w Reno pykało i tylko utwierdza mnie w przekonaniu, ze hot hatch jak auto na co dzień to idealny wybór :D

No bo jest to dobry wybór, chociaż mi się bardziej Kia Pro Ceed GT podoba :)

Była brana pod uwagę bo fakt z zewnątrz wygląda ładnie, cenowo też podobnie, jakość wnętrza tak samo dziadowska ale jednak Meganka prowadzi się lepiej no i 2.0 vs 1.6 oraz osiągi tez po stronie Reno  :D

Dziś na drodze do łodzi i z powrotem co chwila wyścigi tirów na autostradzie... Bez różnicy jaki kraj itp itd. Później korowód policji na sygnałach w swoich karocach na lewym pasie z zabójczą prędkością 90km/h.

13 godzin temu, Imperator Kret napisał:

Chyba jeździmy po innych drogach na Śląsku...

Codzenność na A1 na Czechy i A4 przez węzeł Sośnica... jeżdżą w miarę wolno. Prędkości powyżej 140...rzadko widywane.

16 godzin temu, KAX_ napisał:

Za geste powietrze i rozpędzić się nie da.

Raczej spory ruch i zapier.. za bardzo nie da się, bo co chwila mistrze jeżdżą lewym z zawrotną prędkością ok 100-ki. Poza tym sporo ciężarówek, autobusów i raczej w godzinach do pracy i z pracy ciężko po szarżować.

Na autostradach ogólnie mało kto szaleje. Ja też doszedłem dawno temu do wniosku, że 150-160 to optymalna prędkość. Wyższa prędkość nie daje żadnej oszczędności czasu a tylko większe zużycie paliwa i hamulców.

No chyba, że akurat jadę R8, GT-R albo ostatnio C7 Stingray ;) Żal nie przetestować, chociaż nie daje to takiej frajdy jak przyspieszenie z niskich prędkości.

Najpierw by musieli mieć czym zbadać ten brak depefu dopiero później mogą myśleć  o mandatach :D

Dziś przyszły letnie kapcie do RSa, a tu ku!#@a  śnieg :D

kXyFwIE.jpg

Edited by KAX_

10 minut temu, KAX_ napisał:

Najpierw by musieli mieć czym zbadać ten brak depefu dopiero później mogą myśleć  o mandatach :D

Powinno być tak, że spaliny są badane na przeglądzie - jak auto, czy to diesel, czy benzyniak, nie spełniają jakiejś podstawowej normy (np. EURO 1) to nie powinno być dopuszczone do ruchu. Skończyły by się 25 letnie BolidyMłodzieżyWiejskiej na ulicach, ze "strumienicami".

• Upvote 2

Na stacji nie maja możliwości zbadać zawartości cząstek stałych w spalinach. Sprawne auto z wyciętym DPF bez problemu przejdzie badanie na stacji diagnostycznej obecnym sprzętem. Baaa jak już naukowcy stwierdzili nowoczesne benzyny też walą cząstkami stałymi w tym sęk, ze są one dużo mniejsze i bardziej szkodliwe dla organizmu, który nie radzi sobie z ich usuwaniem z płuc w dodatku DPF do benzyny będą bardziej problematyczne ze względu na to, ze muszą te mniejsze cząsteczki wyłapać :D

• Upvote 1

KAX_ co to kapcie ?

Sam szukam jakiś miękkich - trzeba potestować nowe hamulce

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

Falken Azenis FK510. Przeglądałem kilka testów na tyrereviews.co.uk i w tej kasie wymiatają. Oczywiście są lepsze pokroju Pilot Sport 4S czy Pilot Sport Cup 2 (pierwszych nie ma w 18 calach, a ta druga tylko na sucho dobrze klei jak większość kapci typowo na Track Day) ale cenowo sporo drożej wypadają.

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Falken/Azenis-FK510.htm

Edited by KAX_

takie pytanie:

Przykładowo dochody pozwalaja zakup auta o wartosci przykladowo 100tys PLN,.

Co moze byc w przypadku jesli kupie auto np za wiekszą wartosc - dajmy na to 180tys PLN.

Jesli w umowie wpisze wartosc 100tys PLN to jestem czysty? - PCC wiadomo i tak musze zaplacic wg ksiązeczki. 

Gumy już na felgach tylko nie ma jak przymierzyć bo gwint jeszcze nie wrócił6ca5d8ffedb62b6df4e1906c6fecfc80.jpg

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

15 godzin temu, Maniakalny napisał:

takie pytanie:

Przykładowo dochody pozwalaja zakup auta o wartosci przykladowo 100tys PLN,.

Co moze byc w przypadku jesli kupie auto np za wiekszą wartosc - dajmy na to 180tys PLN.

Jesli w umowie wpisze wartosc 100tys PLN to jestem czysty? - PCC wiadomo i tak musze zaplacic wg ksiązeczki. 

jak Cię nikt nie podpier.. albo za rękę nie złapie to jesteś czysty, legenda głosi, że w umowie wpisując "prawdziwe" informacje o np uszkodzonym silniku i innych uszkodzeniach można nawet się z książeczki "PCC" wymigać...

tylko jakby ta "prawdziwa" informacja o np uszkodzonym silniku się okazała prawdziwa to na umowie masz kwotę jaką masz i ewentualne dochodzenie swoich praw masz ograniczone do tej kwoty z umowy [;

z poradnika handlarza powiem Ci, że jeżeli chce się zaniżyć fakturę albo umowę to np osobno sprzedaje się wyposażenie samochodu, dywaniki, koła, opony, przegląd...

możesz też być uczciwy inaczej ;-) nie każdą darowiznę trzeba zgłaszać, wiosen ileś tam masz, mogłeś sobie w skarpetę chować

http://www.infor.pl/prawo/darowizny/podatek-od-darowizn/80290,Jakiej-darowizny-nie-trzeba-zglaszac-do-urzedu-skarbowego.html

z PCC wiem ze mozna ale nie wiem czy bedzie mi sie chciało, kolega skupował lekko uszkodzone i tak płacił od calosci bo wychodzilo nie wiele wiecej a tyle musiał sie nachodzic ze masakra

przeprowadzilem sie pod kielce, w miescie bylem 3-4 razy - i za kazdym razem spotkalem sie z czymś takim jak jazda lewym pasem i to nie 1-2 auta tylko 10 pod rząd jedzie lewym, prawy pusty totalnie - WTF
myslalem ze moze to nierownosci jakies a tu nic - normalna droga

• Like 1

Prawym tylko kobiety i pedały.

Prawy to lawa.

Za 30 kilometrów będę wyprzedzał, to po co mam na prawy zjeżdżać.

Trzyliterowa rejestracja z obszarów o naukowo dowiedzionym niedojebaniu mózgowym (typu GWE, PZL, CSW, CTR), rybka na tylnej klapie, wideorejestrator za 75 zł z Aliexpress.

Wybierz sobie.

• Upvote 2

przeprowadzilem sie pod kielce, w miescie bylem 3-4 razy - i za kazdym razem spotkalem sie z czymś takim jak jazda lewym pasem i to nie 1-2 auta tylko 10 pod rząd jedzie lewym, prawy pusty totalnie - WTF

myslalem ze moze to nierownosci jakies a tu nic - normalna droga

W niemczech (specjalnie z małej) nie jest inaczej. Tyle dobrze że w zabudowanym spokojnie można ich prawym mijać. Za to na autobahnie to już nałogowo. Raz dostałem mandat za wyprzedzanie prawym... Teraz po prostu siedzę na tyłku gościa przede mną i raz z prawej raz z lewej się wychylę żeby mnie zobaczył i może pomyśli. Z tym ciężko u nich.

Najgorsze gdy na landówce (krajówce) chcesz zamulacza wyprzedzić a on w tym czasie podał w podłogę. Pół biedy jak jadę Saabem, jadąc sprintem robi mi się wtedy ciepło. Dużo przyjemniej po normalnych drogach jeździ się po Polsce.

• Upvote 1

O panie a spróbuj takiego co lewym pasem jedzie wyprzedzić prawym. Wczoraj Passat b6 kombi jak go prawym wyprzedzałem do przyspieszył żebym mu tego nie zrobił.