Jump to content
Sign in to follow this  
Sid

Codzienność za kierownicą

Recommended Posts

Dnia 1.08.2018 o 04:53, KAX_ napisał:

Mam francuza i jedyne co pali to 98ka i kapcie no ale piątki dzieci i psa do niego nie zapakuje.

Jakie kapcie masz na przodzie? Właśnie zrobiliśmy 400 konnego saaba i na Yokohamach Paradach jest ok, ale zastanawiam się czy dałoby rade coś lepszego wrzucić. 

Miałem Michelin Pilot Sport 3 wymieniłem na Falken Azenis FK510 lepiej trzymają ale nikkną w oczach na mocnej oście. gdybym miał 19" a nie 18" dorzucił bym do Michelin pilot Sport 4S podobno o wiele lepsze od 3 z tym, ze dopiero od 19 cali. Ja kapcie zawsze przeglądam na http://www.tyrereviews.co.uk/

Tu jest fajne zestawienie http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2018-Sport-Auto-UHP-and-Track-Day-Tyre-Test.htm

2 godziny temu, amanda99 napisał:

Jakie kapcie masz na przodzie? Właśnie zrobiliśmy 400 konnego saaba i na Yokohamach Paradach jest ok, ale zastanawiam się czy dałoby rade coś lepszego wrzucić. 

A Toyo R888 nie warto byłoby sprawdzić?

Edited by XantiO

Pod warunkiem, ze ktoś nie jeździ w deszczu :) Droga hamowania na mokrym miedzy R888, a Azenisem to prawie 9 metrów różnicy, czyli  dwie długości auta. R888, P Zero Trofeo i Pilot Sport Cup to typowe "trackdayówki". Na suchy tor kozak na mokrej ulicy trzeba brać na nie mocną poprawkę.

Edited by KAX_

A to się zgadza. Jakiś czas miałem Toyo R666 w Audi 80 Quattro do latania po torze i na mokrym było "śmiesznie".

Toyo drogie i tylko na suche truck day'e. Też temperature swoją musi złapać. 

CSC 6 chętnie bym potestował, ale nie ma w R17. Do dupowozów ładowałem ciągle tylko CSC5, idealna opona jak dla mnie. Klei na zimno, na ciepło, na suchym 9/10, na mokrym 7/10. Nawet w drifcie mam już drugi komplet na przedniej osi.

Chociaż kusi mnie teraz wrzucić Bridgestone Turanza T005 bo są w super cenie i miałem je kiedyś w Gulfie,

Poczytałem, popatrzyłem i padło na Mazdę 5. Chyba najlepszy wybór, przy moim budżecie, przy tych rocznikach.

A chce ktoś może kupić Hondę Civic Type S 2011 1,8 benzyna + LPG?  :)

Ponarzekam sobie trochę, a co.

Jednak do każdej mocy można się przyzwyczaić. Wynająłem znowu GT-R'a, bo chciałem jeszcze raz poczuć tą mieszankę euforii/adrenaliny/strachu. Niestety drugi raz to już nie to samo... a może przyzwyczaiłem się już do poziomu mocy 450-500 KM i nie robi takiego wrażenia.

Nie zaryzykuję stwierdzenia, że jest wolny, bo to byłoby śmieszne. 100-200 w 7,8 s to przecież rakieta. Mimo to już nie robi na mnie takiego wrażenia jak za pierwszym razem.

Tesla zrobiła na mnie wrażenie ze względu na ten natychmiastowy moment obrotowy. Jeździłem tylko wersją P85(420 KM), ale i tak uczucie jest niesamowite. Start niekoniecznie, bo napęd na tył i silnik elektryczny oznacza brak trakcji. Powyżej 100 km/h już też nie robi wrażenia, bo moc daje o sobie znać. Za to między 50 a 100 to dosłownie katapulta. Fajnie się wyprzedza z takim natychmiastowym momentem.

Ah, Lanos...pamiętam doskonale, jak ze trzy lata temu leciałem tym, z kumplem (on prowadził), po autostradzie 200km/h. Pewnie tak samo czuł się Gagarin, gdy jako pierwszy opuszczał matkę Ziemię. Będę miał co wnukom opowiadać. :)

• Upvote 1

16 godzin temu, goral2099 napisał:

Ah, Lanos...pamiętam doskonale, jak ze trzy lata temu leciałem tym, z kumplem (on prowadził), po autostradzie 200km/h. Pewnie tak samo czuł się Gagarin, gdy jako pierwszy opuszczał matkę Ziemię. Będę miał co wnukom opowiadać. :)

wojewodzki holował cię swoim bentleyem?

• Like 2
  • Downvote 1

Żaden lanos nie miał vmax 200km/h no chyba, ze to nasz forumowy kolega co miał swapować na fałszesc z łopla :D

• Downvote 1

W weekend 600 km po krajowkach... Dramat. Kopcących diesli na potęgę. Ale opiszę jedną sytuację. Dziś wyprzedzałem motocyklistę bo za szybko nie jechał i przy wyprzedzaniu zaczął przyspieszać. Z naprzeciwka jechało auto na szczęście bardzo daleko więc spokojnie zdążyłem. Tak czy siak jak jakis debil motocyklista myśli, że zamiast wjechać w niego pojadę na czołówkę z drugim autem bo wlókł się 80 ale przy wyprzedzaniu kompleksy się przypomniały to jest w błędzie. Będzie warzywem albo mielonką. Trudno.

• Upvote 3
  • Downvote 1

A Ty pójdziesz siedzieć, bo jesteś zbyt głupi żeby odpuścić. To jest największy problem polskich kierowców - przecież ja wyprzedzam, wszyscy inni mają spierdalać na pobocze, bo przecież nie przerwę takiego ważnego manewru!

• Upvote 2
  • Downvote 2

29 minut temu, goral2099 napisał:

No ale przyspieszanie przez wyprzedzanego, jest Twoim zdaniem normalne? Za to powinno się sadzać.

Tu się zgadzam, ale zepchnięcie kogoś z drogi nie wydaje się być sprawiedliwą karą za bycie idiotą. Można wysłać nagranie z kamerki na Policję.

Jeśli ktoś nie potrafi stwierdzić, że nie dokończy bezpiecznie manewru to niech lepiej odda prawo jazdy. Przyhamowanie i wjechanie z powrotem za takiego debila zajmuje chwilę.

Z dedykacją dla Kilokusha ;)

Edited by Imperator Kret

Jest pomiędzy wpierdzielaniem się na czołówe zza tira, a wyprzedzaniem motocyklisty jadącego 80 km/h na długiej prostej z dobrą widocznością. Polecam pojeździć po wielkopolsce to może wtedy zrozumiesz jakie to jest fajne jak ludzie z małymi fujarkami w mercedesach blokują Cię bo śmiałeś ich wyprzedzić.

• Upvote 1
  • Downvote 1

Dnia 18.08.2018 o 21:09, Imperator Kret napisał:

200 to każdy samochód teraz jedzie i to bez żadnego problemu. Dopiero przy 300 są emocje.

Przy 100km/h też mogą być.

• Like 1

12 minut temu, Kilokush napisał:

Jest pomiędzy wpierdzielaniem się na czołówe zza tira, a wyprzedzaniem motocyklisty jadącego 80 km/h na długiej prostej z dobrą widocznością. Polecam pojeździć po wielkopolsce to może wtedy zrozumiesz jakie to jest fajne jak ludzie z małymi fujarkami w mercedesach blokują Cię bo śmiałeś ich wyprzedzić.

Przestań jeździć jak cipa to może nikt Cię nie będzie blokował. Jeżdżę dużo i przez ostatnie 200k km trafiłem na maksymalnie kilku takich pajaców.

• Downvote 2