Skocz do zawartości
kwiacynty

Kingmax 1gb 1066mhz...

Rekomendowane odpowiedzi

:mur: Myliłem sie!! PRZEPRASZAM... ale po wielogodzinnych testach, między innymi po 54 min* w goldmeory *(tyle trwa jedna pętla) po mękach w orthoście jednak musze stwierdzić, że pamięci 2,3V łykają i debrze sie z tym mają ;) ... na 2,1 było prawie* stabilnie (*powiadają "prawie robi wielką różnice). Szczegółów nie zdradzę bo recka będzie JUTRO. Zostały mi jeszcze testy 800mhz przy niskich timingach. Sorry, iż to tyle trwa ale każde ustawienie sprawdzam w goldmemory i orthoście! A to trwa masakrycznie długo... a samo liczenie superpi i samego orthosta można sobie w D wsadzić...wiem wiem robicie testy a szybko, ale na szybko to można zrobić kupę i to nie zawsze (ja lubię posiedzieć na tronie hehe ;) ) Tak więc moje wyniki będą 100% stabilne. Mam jeszcze pare niespodzianek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak udało mi się dzisiaj ustalić, po paru rozmowach z Panem Markiem Glasserem specjalistą d/s produktu firmy Yamo będącej importerem m.in. modułów "KINGMAX Mars DDR2-1066 Long-DIMM" pozbawionych tzw. "anti-counterfeit chip" czyli czerwonego chipa świadczącego o autentyczności modułu, moduły mimo wszystko są oryginalne. Przedstawiciel handlowy firmy Kingmax który odpowiada za kontakty z firmą Yamo twierdzi, iż pierwsza seria modułów była pozbawiona chipa zabezpieczającego (tylko dlaczego ??).

Edytowane przez erupl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Charakterystyczną cechą modułów Kingmax jest obecność specjalnej, bordowej kostki, zwanej przez producenta "układem zapobiegającym fałszerstwom" (anti-counterfeit chip). Moduły Kingmax na masową skalę były fałszowane w Chinach. Aby temu zapobiec, Kingmax instaluje od roku na swych modułach specjalne, kolorowe kostki. Kinmax to obecnie jedyny producent, który posiada technologię pakowania układów scalonych w kolorowe obudowy. Fałszerze nie są w stanie podrobić kolorowych kości."

http://pclab.pl/art17210-3.html

 

NEWS

2003 March

"Kingmax becomes first company in the world to use a high-tech anti-counterfeiting technology, an ASIC decoding chip, for its SuperRam memory module series."

http://www.kingmax.com/about/about_milestone.htm

 

"The memory's internal architecture employs Kingmax's unique anti-counterfeit red ASIC decoder chip (which uses Kingmax's exclusive patented TinyBGA color packaging technology) to prevent counterfeiting, while directly integrating ODT technology to raise system stability."

http://www.kingmax.com/news/news_product/news_p20041006.htm

Edytowane przez erupl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DziubekR1

 

Pisałem już..BEZ KOSTKI.

 

PS jak będziesz robił testy to puszczaj goldmemory, orthosta to można zapodać jak sie siedzi w windzie slucha muzyki i coś tam robi. Ale jak goldmemory nie wyłapie errorka to orthost tym bardziej nie powinien. Ja jednak dla pewności zawsze go jeszcze zapuszczam na conajmniej 3h aby mieć pewność, ze pod windozą w normalnej pracy nie zrobi sie kuku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DziubekR1

 

Pisałem już..BEZ KOSTKI.

 

PS jak będziesz robił testy to puszczaj goldmemory, orthosta to można zapodać jak sie siedzi w windzie slucha muzyki i coś tam robi. Ale jak goldmemory nie wyłapie errorka to orthost tym bardziej nie powinien. Ja jednak dla pewności zawsze go jeszcze zapuszczam na conajmniej 3h aby mieć pewność, ze pod windozą w normalnej pracy nie zrobi sie kuku ;)

Jak zloze Intela, to bede sie bawic. Ale zrobie tak, sprawdze najpierw ile pojda w SuperPi i jak mi sie juz jakies ustawienia spodobaja, zeby je na codzien zostawic, to sprawdze Goldem, bo tak wszystkie, to ja pier... sprawdzic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Też kupiłem te pamięci do kompa którego jeszcze nie ma i niestety są bez tej nieszczęsnej kostki. Dzwoniłem do importera który twierdzi że wszytko jest ok co nie dziwi. Jednak wszystkie foto na stronie producenta są z tą kostką. Nie mam pojęcia czy to są oryginały.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Też kupiłem te pamięci do kompa którego jeszcze nie ma i niestety są bez tej nieszczęsnej kostki. Dzwoniłem do importera który twierdzi że wszytko jest ok co nie dziwi. Jednak wszystkie foto na stronie producenta są z tą kostką. Nie mam pojęcia czy to są oryginały.

 

pozdrawiam

Co za różnica jak masz gwarę i latają tak samo? :huh:

 

 

DziubekR1 abit kn9 kończący się na 320htt? :| Robili przecież więcej, teat nawet 412

 

Też zakupiłem te kostki, jak przyjdą to się zabawię B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale kto ostatecznie realizuje gwarę w wypadku awarii? Przecież importer ich nie naprawi? Oficjalny dystrybutor Kingmaxa chyba by podrobami nie dilował – bo w końcu kości zrąbane musza prędzej czy później trafić do producenta – Kingmax ich raczej nie uzna – to gdzie poleca ? Do firmy Ksjung Ksjiong w Chnach? ;]

 

No chyba ze Kingmax dal sobie siana z tym zabezpieczeniem, bo i tak podroby są nie wiele gorsze od ich oryginalnych kości ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze dystrybutor poleciał w... i zakupil od kogos fejki z nadzieja ze pamieci sie za bardzo nie psuja, w promocyjnej cenie i ze na tym zarobi ;P

Lub ma umowe z fejkfactory na wymiane wadliwych :D

 

Jesli te chipy byly wizytówka Kingmaxa i ludzie o tym wiedzieli to by nie zrezygnowali z nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za różnica jak masz gwarę i latają tak samo? :huh:

DziubekR1 abit kn9 kończący się na 320htt? :| Robili przecież więcej, teat nawet 412

 

Też zakupiłem te kostki, jak przyjdą to się zabawię B)

Robili, ale tym jakims programem, pod Windowsem, z Biosu by nigdy tyle nie poszla. Ale tym programem sie nigdy nie bawilem i juz raczje nie bede, bo na biurku lezy Intel :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robili, ale tym jakims programem, pod Windowsem, z Biosu by nigdy tyle nie poszla. Ale tym programem sie nigdy nie bawilem i juz raczje nie bede, bo na biurku lezy Intel :)

No to co opowiadasz herezje, że ma ściankę, po prostu nie chciało Ci się testować i tyle :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z Panem Mattem Kao z Kingmax Taiwan, na temat "KINGMAX Mars DDR2-1066 Long-DIMM" udało mi się ustalić, iż:

 

- pierwsza seria modułów była rzeczywiście pobawiona tzw. "anti-counterfeit chip" (czerwonego chipa mającego gwarantować autentyczność modułu)

- obie wersje modułów tzn. z i bez "anti-counterfeit chip" według Kingmaxa mają podobne możliwości czyli moduły bez chipa zabezpieczającego nie są w żadnym wypadku uboższą wersją, brak im jedynie owego czerwonego chipa

 

Swoją drogą nie uzyskałem informacji DLACZEGO pierwsza seria nie posiadała owego chipa zwanego przez Chińczyków "Guan Gong's eye" oraz dlaczego w porównaniu do kolejnych serii, które to już posiadają czerwony chip, ma inne kości pamięci:

 

KKA8FFIXF-HFS-18A (moduły bez czerwonego chipa)

KKA8FEIBF-HJK-18A (moduły z czerwonym chipem)

Edytowane przez erupl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D154573R

Tylko potestuj goldmemory, bo sie możesz bardzo zdziwić ze swoich "stabilnych" ustawień. Ja puszczam dodatkowo orthosta aby sprawdzić jak ram sie zachowa w "naturalnym środowisku" ;) a nie tylko w dosie pod "sztucznym obciążeniem" golda (co nie zmiena faktu, iż goldmemory jest najlepszy :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xacti

Bez nawiewu nie testowane... może sprawdzę, mam zamiar potraktować je jeszcze 2,5V ale musze poczytać coś o samych kościach. Co do nawiewu, koszt takiej "konstrukcji" to 8zł hehe więc... chyba każdego stać na podobny wynalazek. Ja osobiście polecam articki mam parę w domu 80x80 i żaden mnie nie zawiódł. Są ciche, TANIE i w miarę wydajne (a czuka temp. faktycznie w nich działa, może nie rewelacyjnie ale działa dobrze)

 

Za jakiś czas mini recka wyciszani komputerka służącego jako takie ala media center. Podpiętego w "dużym pokoju" pod 29'TV. Zdradzę małą tajemnice, iż zamierzam zmodyfikować między innymi Delte 400W od Zubrzyckiego. Chłodzenie box_owe zostało już przerobione :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja o 800mhz na niskich timingach + porównanie Performance Level 8 (na tyle ustawiają sie pamięci automatycznie przy 800mhz) a Performance Level 6 "wymuszone".

 

http://www.frazpc.pl/b/196383

Edytowane przez wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja o 800mhz na niskich timingach + porównanie Performance Level 8 (na tyle ustawiają sie pamięci automatycznie przy 800mhz) a Performance Level 6 "wymuszone".

 

http://www.frazpc.pl/b/196383

Dlaczego tutaj tego nie wkleisz, a odwołujesz nonstop do innego vortalu. Dlaczego wchodząc na topic o Kingmaxach, użytkownicy zarejestrowani tutaj odwołuja do innych stron, postując dodatkowo gdzieś tam? BEZ JAJ.

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo do fraza nie można dawać linków? (przynajmniej kiedyś tak było)

 

Nie wiem co za problem macie z tymi kingmaxami, ja swoje właśnie ustawiłem na 1000 i timingi full auto-wszystko ładnie śmiga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tutaj tego nie wkleisz, a odwołujesz nonstop do innego vortalu. Dlaczego wchodząc na topic o Kingmaxach, użytkownicy zarejestrowani tutaj odwołuja do innych stron, postując dodatkowo gdzieś tam? BEZ JAJ.

Żeby nie wklejać tego samego w różnych miejscach? To by było bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu jest wchodzenie na portal Purepc, żeby przeczytac posty jednego z użytkowników tego forum, gdzieś indziej. Innymi słowy nie każdy wejdzie na link "zaprzyjaźnionego" vortalu np. JA. Jeśli nie przeczytam tego tutaj, to nigdzie.

 

Mniej wiecej wygląda to tak. Idę do sklepu marki "Biedronka" tylko po to, żeby się dowiedzieć, że tuż za rogiem w sklepie "Żabka" mają dany produkt. Interesujące jest to, że do sklepu Biedronka klient przyszedł po namownie zaprezentowanej reklamy którą miał na klatce schodowej. Dobrym posunięciem było jednak zagranie PCLABA (nie linkujemy innych portali).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu jest wchodzenie na portal Purepc, żeby przeczytac posty jednego z użytkowników tego forum, gdzieś indziej. Innymi słowy nie każdy wejdzie na link "zaprzyjaźnionego" vortalu np. JA. Jeśli nie przeczytam tego tutaj, to nigdzie.

 

Mniej wiecej wygląda to tak. Idę do sklepu marki "Biedronka" tylko po to, żeby się dowiedzieć, że tuż za rogiem w sklepie "Żabka" mają dany produkt. Interesujące jest to, że do sklepu Biedronka klient przyszedł po namownie zaprezentowanej reklamy którą miał na klatce schodowej. Dobrym posunięciem było jednak zagranie PCLABA (nie linkujemy innych portali).

Ojej :lol:

 

Jak nie lubisz kupować w żabce to do niej nie chodzisz. I nie obchodzi Cię, że z biedronki jest przejście do żabki. Nie wymagaj od biedronki, aby była żabką :lol: jeżeli nie rozumiesz, to skończę z zoologi i powiem wprost: jak nie chcesz to nie czytaj - łaski nie robisz. Jak Ci się nie podoba to nie komentuj, po co sobie posty nabijasz.....

 

a posunięcie PCLaba było ukierunkowane czymś innym....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...