Skocz do zawartości
kwiacynty

Kingmax 1gb 1066mhz...

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj kupiłem 1 kostkę w Proline w Krakowie (sprzedawca mówił, że właśnie przyszła świeża dostawa). Aktualnie leci u mnie na 1000MHz 2.0V.

Edytowane przez bilas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie ustawienia jak teraz sa spowodowane właśnie przez Kingmaxa, sam Goodram chodzi ciut lepiej;]

 

EDIT:

Żeby było jasne - nie jestem zawiedziony pracą tych Kingmaxów, napisałem tylko że są znów dostępne i jak u mnie działają;)

Edytowane przez bilas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam może trochu offtopic ale czy te pamięci 2x1GB będą odpowiednie do konfiguracji:

 

Będą chodzic w dualu?

 

MSI GeForce 8800GT 512MB DDR3 / 256bit TV / DVI PCI-E Zalman (ver. Over Clock) (1.0ns) (660 / 1900) = 653,89zł

 

MSI P35 NEO3-F Intel P35 Socket 775 (PCX / DZW / GL / SA) = 251,22zł

 

PROCESOR PENTIUM DUAL-CORE E2160 1.8GHz / 1M LGA775 BOX = 192,88zł

 

 

Chcę po zmianie chłodzenia wyciągnąć z tego z 3,0... dadzą radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co jest kur... grane. Na EVGA 650i te pamieci mi smigaly w 2x1GB na 1100Mhz 5-5-5-15 na 2,0V, a teraz je wstawilem do MSI Neo2-FiR i mi nie chca wstac na 1000Mhz.

bo ta płyta jest zj.......na,tez miałem dziwne problemy z ramem na tej płycie,byc moze nie lubi sie z KINGMAX albo masz cos zle ustawione w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli Alphy to to co mysle, to sa standardowe dawane przez plyte, czyli bardzo wysokie 38/12/12/12 czy cos takiego. A czy to mozliwe, ze poprostu na jakims dzielniku nie chca wstac ? Bo na jednym dzielniku mam 833Mhz, a na nastepnym 1000Mhz i jak jego ustawiam, to tylko Clear Cmos, na jeszcze nastepnym 1066Mhz, ale to tez Clear Cmos...

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to mozliwe, ze poprostu na jakims dzielniku nie chca wstac ? Bo na jednym dzielniku mam 833Mhz, a na nastepnym 1000Mhz i jak jego ustawiam, to tylko Clear Cmos, na jeszcze nastepnym 1066Mhz, ale to tez Clear Cmos...

jak najbardziej jest to mozliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wielkich bolach udalo mi sie uruchomic je na 1000Mhz 5-5-5-15 i to dopiero na 2,2V. Tylko co z tego, jak sie komp zwiesil w SuperPi, wiec [gluteus maximus] bedzie z tych pamieci na MSI. A na EVGA smigaly jak zloto. Dobrze, ze nie kupilem drugiej pary, bo juz bylem w sklepie, ale nie mieli na szczescie...

A ja sie zastanawialem, czemu mi jeszcze inne KingMaxy 667Mhz sie skonczyly stabilnie na 900Mhz 2,0V, to teraz juz wiem. MSI nie lubi tej firmy...

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

True. Ja ostatnio walczyłem z OCZ-tami platinum na Abicie IP35. Ustawiłem "bezpieczne" 5.5.5.15 i się dziwiłem, że nawet posta nie zobaczyłem przy 800mhz. Zresetowałem CMOS i ustawiłem wszystko tak samo, ale timingi zostawiłem "by SPD" i wszystko śmiga jak złoto, także tego też możesz spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliscie racje :) Wlasnie poszly 1066Mhz 1,9V, tylko kurde timingi takie srednie na jeza. 5-7-7-24. Da sie cos z tym powalczyc ptys ? Bo widze, ze masz te KingMaxy i to w 4x1GB. Ale skoro to pomoglo, to sprobuje poznie tez te 4x1GB 667Mhz co mam, moze i one przekrocza 900Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da się powalczyć tylko że na różnych biosach trzeba inaczej ustawiać, kiedy dałem rade ale później update biosu i wszystko poszło, a kartkę z ustawieniami zgubiłem i nie chciało mi się na nowo ryć, dla mnie wydajność wystarczająca, a w superpi nie "gram" :)

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale teraz wydajnosc jest wlasciwie taka sama jak na 900Mhz 5-5-5-15, wiec to bez sensu trzymac na takich timingach wysokich. Poza tym, to jednak na EVGA poszly 1100Mhz 5-5-5-15 zaraz po tym jak je przynioslem ze sklepu, wiec potrafia :)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

widzieliście może cenę tych pamięci w Proline?

http://proline.pl/shop.php?prodid=KINGMAX+DDR2+1GB+106

to jest 59 złotych za kość o pojemności 1GB 1066MHz - od jakiegoś czasu nie śledziłem sprzętu i dla mnie ta cena jest podejrzanie niska!

czy te kości okazały się być jakimś niewypałem, albo co??? (mam 2 kości po 1 GB każda i zastanawiam się nad kupnem 2 następnych- ta cena kusi)

tak na marginesie, to czy mogą te kości mieć jakiś konflikt z asus radeon x1950 pro?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

widzieliście może cenę tych pamięci w Proline?

http://proline.pl/shop.php?prodid=KINGMAX+DDR2+1GB+106

to jest 59 złotych za kość o pojemności 1GB 1066MHz - od jakiegoś czasu nie śledziłem sprzętu i dla mnie ta cena jest podejrzanie niska!

czy te kości okazały się być jakimś niewypałem, albo co??? (mam 2 kości po 1 GB każda i zastanawiam się nad kupnem 2 następnych- ta cena kusi)

tak na marginesie, to czy mogą te kości mieć jakiś konflikt z asus radeon x1950 pro?

Pozdrawiam

możesz spokojnie je kupic ceny pamieci są teraz masakrycznie niskie stad ta cena tych kingmaxów warto brac :wink: a konfliktów z twoją kartą nie bedzie zresztą nie ma nawet takiej możliwości pozdrawiam Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie w koncu rozruszac te KingMaxy na MSI Neo2-FiR. Wszystkie czynnosci zrobilem jednoczesnie, wiec nie wiem co pomoglo. Wgralem BIOS 1.94 Beta 4 i zmienilem dwa timingi, jeden z 15 na 18, a drugi z 38 na 52 (wiadomo raczej o ktore chodzi), ze wyglada to teraz tak 5-5-5-18 52-12-12-12. Pozniej probowalem zmienic 18 na 15, ale nie wstawal komp, podobnie zmiana z 52 na 38 sprawiala, ze komp nie wstaje, wiec raczej tak musi zostac. Pamieci w koncu poszly 1100Mhz 2,0V (1,9V zwis w Windzie).

Szkoda tylko, ze wyniki rewelacyjne nie sa, zauwazylem, ze duzego kopa daje ustawienie wiekszego FSB, nawet przy mniejszym taktowaniu pamieci.

Np. Pamieci 1100Mhz FSB 367Mhz przy zworce 333Mhz daje w Everescie

 

Memory Copy ok. 6880Mhz

Zapis pamieci ok. 6630Mhz

 

Podczas gdy zmiana FSB na 400Mhz przy zworce 333Mhz i zmniejszenie taktow pamieci na 1000Mhz daje

 

Memory Copy ok. 7100Mhz

Zapis Pamieci ok. 7200Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...