Skocz do zawartości
kwiacynty

Kingmax 1gb 1066mhz...

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli tak zrozumiałeś metaforę, to przeczytaj jutro jeszcze raz. Nie pisze więcej bo dostane procenty i przy okazji przybij piątkę "Wodnikowi" <_< .

 

Po jutrze przetestuje ramiki i wkleje na mojej osobistej stronie (czytaj osiedlowej) i dam linka wam do poczytania. Tutaj będziemy jedynie linkować do innych stron (po co wklejać dwa razy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pamięci u kumpla na am2 i 2,2v pokazały coś takiego:

Powiem tak używa brisbanea na mnożniku połówkowym.Wersja cpuz 1.40 źle pokazuje taktowanie pamięci.Czyli jest mniej jak 1100 najnowsza wersja cpuz 1.41 pokaże dobrze taktowanie pamięci Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jutrze przetestuje ramiki i wkleje na mojej osobistej stronie (czytaj osiedlowej) i dam linka wam do poczytania. Tutaj będziemy jedynie linkować do innych stron (po co wklejać dwa razy).

I gdzie ten test?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż, chciałbym zakupić sobie 2x1gb 667mhz... Do tej pory miałem na oku Kingstona, lecz czy nie lepiej kupić Kingmax'y ?

oto komentarz z proline:

 

"Świetna pamięć przy standardowych timingach (5-5-5-15) i napięciu 2.2V poszła na 667@1000 :) ...ale aktualnie chodzi na 4-4-4-11 & 667@872 (niestety procek x2 3800 nie pozwala na więcej :/ ;) )"

 

Więc kingmax vs. kingston 667mhz... oczywiście zależy mi na wysokim OC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spójrz w mojego siga to na timingach 5 5 5 16, na napieciu 1.9v pamiątki w miarę chłodne, latają tez na 1156mhz ,ale na wyższym napięciu co mi nie bardzo pasuje, bo nie chcę dodatkowego nawiewu na nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie kazda kosc jaka zmieszasz bedzie dzialac w Dualu. Co do Kingmaxa, to ja jestem bardzo zadowolony. Mam teraz ustawione 500Mhz 5-5-5-15 na 1,9V i smigaja jak zloto, na bank poszly by wiecej, ale poprostu tyle mi pasuje z procem. Wczoraj sobie na szybko puscilem na 450Mhz 4-4-4-12 2,0V i smigaly jak zloto. Mowie oczywiscie o wersji 1066Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem 1066tki na Prolinie. Kupilem 2 sztuki nie w dualu bo takowych nie ma. Co sie okazalo?

Ze moje kosci maja numery konczonce sie na *****70 a druga *****72, gdzie * to jakis tam numer powtarzajacy sie w obu egzemplarzach. Czyli wniosek z tego taki, ze prawie trafilem jak w dualu, poniewaz w dualu sa 2 kosci wyprodukowane zaraz po sobie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również kupiłem 2 szt Kingmaxów 1066 i mam mały problem z nimi, choć niewiem czy to nie płyta.... ale do rzeczy:

pamięci śmigają spokojnie prz 4/4/4/12 800MHz 1,8v dalej

dochodze do 1056 przy 5/5/5/16 i 2,2v jest ok ale daje 1066 i nawet 2,5v nie pomaga !! próbowałem różnych dzielników, zmiany praktycznie wszystkich timingów, napięcia mostków i dalej kibel, komp albo nie wstaje na 1066 albo po chwili zwiecha..... mam wrażenie że to jakieś chimery płyty... choć FSB osiąga blisko 500MHz, 490stabilne więcej nie testowałem z braku czasu, macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś te Kingmax'y 667mhz lub 800 ? Jak one sie kręcą ?

 

EDIT:

 

Czy może lepiej A-data?

Złozyłem zamówienie na te A-Data. Jak mam rozumieć stwierdzenie: "Status: Na zamówienie" tj. że nie mają na sklepie w magazynie ale są dostępne u dystrybutora i szybko ściągną ? Ktoś kupował w tym sklepie ?

 

A co do tematowych Kingmaów to podbijanie napięcia w granicach 2,3-2,6V (z nawiewem) coś daje ? Bo z tego co widzę to większość tu leci na CL5 i niskie napięcia 2-2,1V <_<

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złozyłem zamówienie na te A-Data. Jak mam rozumieć stwierdzenie: "Status: Na zamówienie" tj. że nie mają na sklepie w magazynie ale są dostępne u dystrybutora i szybko ściągną ? Ktoś kupował w tym sklepie ?

 

A co do tematowych Kingmaów to podbijanie napięcia w granicach 2,3-2,6V (z nawiewem) coś daje ? Bo z tego co widzę to większość tu leci na CL5 i niskie napięcia 2-2,1V <_<

Ten sklep nie ma na stanie własnego towaru oni kupują za pieniądze klientów (nie istnieje możliwość wysyłki za pobraniem), jednak to dotyczy towarów posiadających status "Dostępny", ponadto ciężko się do nich dodzwonić, natomiast jeżeli towar posiada status "Na zamówienie" oznacza to że hutownia z której mają ofertę danego towaru posida taki status na daną pozycię w swojej ofercie interaktywnej. Na towar posiadający status "Dostępny" trzeba czekać od kilku do kilkunastu dni, przynajmniej tak było w moim przypadku. Radzę się zapoznać z opiniami o tym sklepie:

 

http://opineo.pl/index.php?sklep=547

 

Reasumując sklep oferuje towar którego nie posiada na stanie przez co czas realizacji każdego zamówienia jest wydłużony. Czyli jeżeli wyrazimy chęć zakupu towaru posiadającego status "Dostępny" będziemy zmuszeni dokonać przelewu, dopiero w momencie kiedy na konto firmy wpłynie przelew złoży ona zamówienie za nasze pieniądze u swojego dostawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wyczytalem to to jest sklep sklepów.

Rozne sklepy tam zamieszczaja swoje czesci w okazyjnych cenach.

Co prawda wiele rzeczy maja najtaniej, ale nie kupowalem tam bo nie wiedzialem kiedy bede je mial, a jak juz cos zamawiam to chce miec next day :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wyczytalem to to jest sklep sklepów.

Rozne sklepy tam zamieszczaja swoje czesci w okazyjnych cenach.

Co prawda wiele rzeczy maja najtaniej, ale nie kupowalem tam bo nie wiedzialem kiedy bede je mial, a jak juz cos zamawiam to chce miec next day :D

To źle wycztałeś to nie jest "sklep sklepów" aczkolwiek można z nimi nawiązać współpracę i dostać własną subdomenę w domenie ulubione.pl np kazio.ulubiony.pl lecz nie zmienia to faktu, że ulubiony.pl to oddzielny sklep internetowy. Oni poprostu zamierzali wytworzyć piramidę sklepową, jednak im to narazie chyba jakoś nie za bardo wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinki, w którym Proline je kupowałeś? Na Armii Krajowej czy na Krowoderskiej? I jeszcze jedno, zobacz czy w zakładce SPD masz ustawienia dla 533. Moje tego nie maja i trochę mnie to niepokoi.

Edytowane przez deonet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...