Skocz do zawartości
kwiacynty

Kingmax 1gb 1066mhz...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nabyłem moduł 1066 2gb, -B8KU6, na stronie producenta nie ma nic o tych pamięciach więc myślę że warto o nich wspomnieć. Tak jak wskazuje końcówka(U6) pamięci są przeznaczone do pracy z timingami 6-6-6-18 i dopiero na tych ustawieniach dostają "kopa". Przy napięci 2.1v udało mi się uzyskać przy:

-5-5-5-15 1050 mhz, -6-6-6-18 1140mhz a po dostrojeniu w memsecie 1170+.

Pamięć jakoś kiepsko reaguje na wyższe v :/, prawdę mówiąc 0 efektów, wiec albo coś innego blokuje albo pamięci.

Na pamieciach montowane sa prostokątne kości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo duże :D

mam je i 4-4-4-12 śmigają nawet przy jak pamiętam 890 bo więcej mi się nie chciało gdyż wole więcej MHZ przy wyższym CL

 

tak na 100% śmigają u mnie 890 i napięcie daje im 2.0V zawsze gdyż w ogóle sie nie grzeją a stabilność pewniejsza

(znalazłem screen i dlatego dopisałem)

Edytowane przez KRISTERS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wiecie co może być problemem że te pamiątki nie chcą iść mi wyżej niż 900MHz? - stabilne .Posiadam ich w ilości 4x1GB pracują na płycie MSI P35 Neo2FR na napięciu ustawionym na 1,8V. Timingi mam ustawione 6-6-6-15 standard. Udało mi się je puścić na 960MHz ale podczas testów 3dMark2006 wywaliło mi niebieski ekran, odpaliłem również gierke i tam po jakiś 25 minutach również blue screen:/ a napięcie wówczas miałem w biosie ustawione na 2,0V. Bios płyty to 1.76. Doradźcie co mógłbym pokombinować. Czy lepiej jak najwięcej MHz osiągnąć czy jak najlepsze timingi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie gdzie mozna kupic te pamieci ale z CL5 (KLED48F-A8KI5)? we wszyzstkich sklepach w jakich pytalem sa CL5 a przysyłaja z CL6 bo podobno tylko takie sa dostepne w hurtowni. Te pamieci sa chore i smigaja jak burza. 1000MHz z CL5 bez ruszania napiecia (1.8V) tyle ze nie testowałem jeszcze ile na maxa poleca bo nawet nie bylo okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie gdzie mozna kupic te pamieci ale z CL5 (KLED48F-A8KI5)? we wszyzstkich sklepach w jakich pytalem sa CL5 a przysyłaja z CL6 bo podobno tylko takie sa dostepne w hurtowni.

To chyba oczywiste, że w takim razie są tylko CL 6.

 

Pamięci są jednostronne z bordowym chipem "kingmax", a kostki w kształcie prostokąta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie gdzie mozna kupic te pamieci ale z CL5 (KLED48F-A8KI5)? we wszyzstkich sklepach w jakich pytalem sa CL5 a przysyłaja z CL6 bo podobno tylko takie sa dostepne w hurtowni. Te pamieci sa chore i smigaja jak burza. 1000MHz z CL5 bez ruszania napiecia (1.8V) tyle ze nie testowałem jeszcze ile na maxa poleca bo nawet nie bylo okazji.

 

Dołączona grafika

 

http://www.reactor.pl/?option=com_reactor_...productId=33341

 

póki co świeci się że są dostępne ...

Edytowane przez Paladin79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wiecie co może być problemem że te pamiątki nie chcą iść mi wyżej niż 900MHz? - stabilne .Posiadam ich w ilości 4x1GB pracują na płycie MSI P35 Neo2FR na napięciu ustawionym na 1,8V. Timingi mam ustawione 6-6-6-15 standard. Udało mi się je puścić na 960MHz ale podczas testów 3dMark2006 wywaliło mi niebieski ekran, odpaliłem również gierke i tam po jakiś 25 minutach również blue screen:/ a napięcie wówczas miałem w biosie ustawione na 2,0V. Bios płyty to 1.76. Doradźcie co mógłbym pokombinować. Czy lepiej jak najwięcej MHz osiągnąć czy jak najlepsze timingi??

 

 

Hmm wg mnie, jest to wina płyty! Po prostu ta płyta gryzie się z wieloma różnymi pamięciami. Ale specem w tym nie jestem ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arturro miałem u siebie włożone dwa komplety 2x1gb kingmaxów z tematu. Bez problemów robiły 1066 5-5-5-15 2.0V, płytę mam bardzo podobną do Twojej, tylko że moja jest bardziej okrojona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie że Ci tak poszło, ale wolałbym jakby ktoś napisał czy można coś pokombinować z tymi taktowaniami i osiągnąć lepsze wyniki. (jakiś sprawdzony bios, czy coś)

zapodaj zrzut ekranowy z programu memset - wszystko będzie jasne. Pewnie masz trfc jakoś nisko ustawione <=42 i stąd poblemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie gdzie mozna kupic te pamieci ale z CL5 (KLED48F-A8KI5)? we wszyzstkich sklepach w jakich pytalem sa CL5 a przysyłaja z CL6 bo podobno tylko takie sa dostepne w hurtowni. Te pamieci sa chore i smigaja jak burza. 1000MHz z CL5 bez ruszania napiecia (1.8V) tyle ze nie testowałem jeszcze ile na maxa poleca bo nawet nie bylo okazji.

Na allegra sa jeszcze nowe, u 3 osób znalazłem w zeszlym tygodniu. Wczoraj przyszły do mnie używane te kingmaxy 2x 1GB- KLED48F-A8KI5 - do mojego kompletu. Jedynie miały dolne oznaczenia inne SHD... zamiast SHC... ale to tylko inny tydzień produkcji reszta oznaczeń ta sama KKXFXIF (czy jakos tak) JHS-18A ( pisze z glowy) . Działaja tak samo 4-5-5-19-58 @500 , takze jestem badzo zadowolony.

 

No fajnie że Ci tak poszło, ale wolałbym jakby ktoś napisał czy można coś pokombinować z tymi taktowaniami i osiągnąć lepsze wyniki. (jakiś sprawdzony bios, czy coś)

Z everesta podaj oznaczenia ->płyta główna -> spd : Kingmax XXX

i pokaz co masz w -> mikroukład płyty głównej -> mostek północny->

 

5-5-5-20-60 2v @500 (1000) tyle na poczatek proponuje ustawić i przetestować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zostałem dzisiaj wydymany przez proline. Zamówiłem zestaw 2x1gb tych kingmaxów i dostałem ... Jedną kość dwustronną o takim oznaczeniu jaki pisał radiergummi (spoko idzie 1100 mhz 1.9v), ale druga jednostronna z chipami hynixa ... Oznaczenie z końcówką B8KS6. Mam całkowity problem z spd tej kości ... 1000 mhz CL5 w ogóle zwiech przy ładowniu systemu. Bez komentarza. Pudełka w ogóle jakieś z 512'stek 667 mhz, żal ...

Edytowane przez Zieger69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiało dawajcie 2V i tRFC na 52. Zresztą u siebie mam tak:

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

 

Jeśli macie u siebie (G)MCH Voltage to przy 4GB należy podbić o +0,2V. Koniecznie szukajcie wersji CL5. CL6 są bardzo słabe i naprawdę nic ciekawego się z nimi zrobić nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z everesta podaj oznaczenia ->płyta główna -> spd : Kingmax XXX

i pokaz co masz w -> mikroukład płyty głównej -> mostek północny->

 

5-5-5-20-60 2v @500 (1000) tyle na poczatek proponuje ustawić i przetestować

 

 

Ustawiłem tak jak napisałeś i komputer nie odpalił - napięcie było ustawione na auto:/ Następnie napięciem dojechałem do 2.05V i nic zwieszał się przy ładowaniu Windowsa:/

A tak wygłąda u mnie sprawa z Everesta:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z everesta podaj oznaczenia ->płyta główna -> spd : Kingmax XXX

i pokaz co masz w -> mikroukład płyty głównej -> mostek północny->

Jakbyś czytał uważnie temat to nawet na bieżącej stronie wstawiałem fotę z oznaczeniami moich kości (KLED48F-A8KI5).

 

Dołączona grafika

 

To co mam w "Mikroukład płyty głównej" dałem w moim poprzednim poście :f.

Zdradzę ci małą tajemnice twoich niepowodzeń bo widzę, że nie czaisz bazy. Jak połączysz jednocześnie zajefajne KLED48F-A8KI5 CL5 z betonowymi KLED48F-B8KO6 CL6, to zajedziesz z OC tak daleko jak pozwalają na to betony (czyli niedaleko). Wyciągnij betony i sprawdź sam.

 

:banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry nie przyjrzałem się dokładniej. Jak będę miał chwilkę czasu to to sprawdzę. A tak nawiasem mówiąc czy one nie powinny chodzić standardowo na częstotliwości 1066?? (chodzi mi o ten model B8K06)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem parę testów i pamiątki o symbolach A8KI5 rzeczywiście dobrze idą doszedłem do 1100:)ale te B8K06 nawet na 1066 nie chcą iść:/ 966 to max. co potrafią:/ i teraz mam pytanko - czy mogę oddać te pamięci na gwarancję z powodu że te pamięci nie osiągają nawet takich częstotliwości co gwarantuje producent?? Nie orientujecie się może w tej sprawie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...